تعداد محصولات: 49
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

اصلی ترین فاکتورهای رشد نطفه در دستگاه جوجه کشی را بشناسیم
نیاز جوامع بشری و رشد روز افزون جمعیت و احساس نیاز به تولید غذا ، بیانگر این مساله است که روشهای سنتی تولید غذا ، دیگر پاسخگوی نیاز بشر نیست و باید با استفاده از تکنولوژیهای روز ، روشهای جایگزینی را به وجود آورد.
یکی از روشهای جایگزین در تولید مرغ و تخم مرغ بیشتر استفاده از انواع دستگاه جوجه کشی می باشد که امروزه حتی در اندازه های خانگی نیز در بازار در دسترس همه می باشد .
در بین تمامی ماکیان ، مرغ طرفداران بیشتری برای پرورش در ماشین جوجه کشی را داراست و امروزه پرورش ماکیان در این دستگاهها و ماشینها کاری لذت بخش به شمار می آید که افراد زیادی تمایل به تجربه آن را دارند.
یکی از مزایای استفاده از ماشین جوجه کشی خانگی و حتی صنعتی ، سرمایه اندک مورد نیاز آن بوده که در قبال این هزینه ، بازدهی نسبتا بالایی را نیز به همراه دارد.
مزیتهای پرورش طیور به صورت مصنوعی
شاید بد نباشد بدانید که استفاده از دستگاه جوجه کشی به منظور جوجه کشی مصنوعی نسبت به نوع طبیعی ان دارای برتریها و مزایایی میباشد که در زیر به بخشی از آنها اشاره خو.اهیم نمود :
• اولین برتری استفاده از این دستگاه ، امکان تولید و جوجه کشی در تمام فصلهای سال می باشد .
• یکی دیگر از برتری های استفاده از ماشین جوجه کشی ، تولید زیاد ان می باشد .
• از دیگر مهمترین دلایل برتری این نوع جوجه کشی به نوع طبیعی ، عدم نیاز به مرغ کرچ می باشد .
• همچنین باید بدانید که تمامی مراقبتهای مورد نیاز جنین در دستگاه و به دور از هر گونه آلودگی انجام می گردد.
فاکتورهای مهم در پرورش ماکیان در دستگاه جوجه کشی را بشناسیم
چهار فاکتور اصلی در پرورش طیور به صورت مصنوعی حایز اهمیت است :
  1. دما
  2. رطوبت
  3. چرخش تخم
  4. اکسیژن
به طور کلی عملیات جوجه کشی ، تحت شرایط محیطی ویژه ای به لحاظ دما، رطوبت و سایر عوامل محیطی صورت می گیرد و کار دستگاه جوجه کشی ، تنظیم و ایجاد این شرایط ایده آل می باشد .
بنابراین برای جوجه کشی با راندمان بالا ، ماشین جوجه کشی نیز خود باید دارای شرایط ویژه ای باشد که در زیر به آن اشاره می شود :
• به طور کلی باید دست کم پنج برابر فضایی که یک دستگاه جوجه کشی ، اشغال کرده است ، فضا به آن اختصاص دهید .
• همانطور که می دانید ، یک جنین از همان ابتدا نیاز مبرم به اکسیژن و هوای پاک دارد و اکسیژن مورد نیاز جنین از طریق دریچه های ورودی هوا وارد دستگاه شده و از طریق دریچه های خروجی تعبیه شده در دستگاه نیز ، هوای آلوده خارج میگردد. بنابراین رعایت اصول برای داشتن یک تهویه درست در دستگاه جوجه کشی جزو ابتدایی ترین و اصلی ترین موارد می باشد .
• با توجه به توضیحات مربوط به تهویه در این ماشین ، دقت نمایید که دستگاه تان را در مجاورت محیط و موادی با بوی نامطبوع قرار ندهید .
• دمای محیطی که ماشین جوجه کشی در آن قرار دارد ، تاثیر زیادی بر راندمان دستگاه و مقدار انرژی که مصرف می کند دارد .توجه نمایید که دستگاه جوجه کشی را در دمای بین 22 تا نهایتا 30 درجه سانتیگراد نگهداری نمایید . همچنین این دستگاه نباید در معرض نور مستقیم آفتاب باشد.
• بهتر است برای محافظت از نوسانات برق ، برای دستگاه از کابلهای مطمئن و ترانس محافظ برق استفاده نمایید .
• محلی که ماشین جوجه کشی در آن قرار دارد باید از هر گونه آلودگی محیطی ، عفونت و انواع قارچ و میکروب به دور باشد . در قسمت ورودی محیطی که دستگاه جوجه کشی قرار دارد بهتر است از حوضچه ضد عفونی استفاده شود .