جستجو در مقالات و اخبار


اطلاعاتی مفید درباره مخازن پلی اتیلن
۱۳۹۵/۱۰/۰۶

مخازن پلی اتیلن در برابر خوردگی نسبت به مخازن فلزی کاملا مقاوم است و همچنین وزن کم تری نسبت به مخازن فلزی دارد که در نتیجه نصب و جابجایی آن آسان و راحت می باشد.

ژئوگرید چیست؟
۱۳۹۷/۰۲/۰۵

ژئوگریدها دسته ای از گروه ژئوسنتتیک هستند که از پلی استر و پلی اتیلن ساخته شده اند. ژئوگرید ها را بصورت ورقه هایی مسطح با دیگر ترکیبات شیمیایی درمی آورند.

کشت فراسرزمینی چیست
۱۳۹۴/۱۱/۰۵

کشت فرا سرزمینی به خرید و فروش و یا اجاره طولانی مدت زمین های مرغوب کشاورزی یک کشور توسط دولت و یا سرمایه‌گذاران و تولید کنندگان بخش خصوصی کشورهای دیگر گفته می شود

تاریخچه کشاورزی و اکولوژی کشاورزی
۱۳۹۳/۰۳/۱۸

به عقیده تاریخ دانان و متخصصان ، تاریخچه کشاورزی به حدود 10000 سال قبل بر می گردد.

نقش تجارت الکترونیک در بازاریابی محصولات کشاورزی
۱۳۹۲/۰۵/۳۰

یکی از مشکلات چرخه ی تولید محصولات کشاورزی ؛ موضوع بازاریابی ودسترسی به خریدارمی باشد که این ‏امر نیز به دلیل پراکندگی مناطق روستایی ودوری آن از مراکز فروش می باشد.

پلی اتیلن و پلاستیک‌های زیست تخریب پذیر در محیط زیست
۱۳۹۲/۰۴/۲۹

‎ هنگامی ‏که تمامی پارامتر های محیطی در نظر گرفته شوند کمترین اثر تخریبی بر محیط زیست با استفاده از پلی اتیلن ‏بازیافتی از پلی اتیلن نو برای تولید کیسه‌های یسته بندی حاصل می‌شود.

بررسی مفاهیم اقتصاد کشاورزی
۱۳۹۲/۰۳/۲۱

در جهان امروز یکی از مشکلات اساسی بشر تامین نیازهای غذایی است. به گونه ای که امنیت غذایی به عنوان ‏یکی از اهداف مهم، سرلوحه برنامه های دولتها قرار گرفته است.

مروری بر جنبه‌های اقتصادی در کشاورزی ارگانیک‏
۱۳۹۲/۰۳/۲۱

هزینه تولید درمزارع زیستی بدلیل استفاده کمترازنهاده های خارجی،کمترازمزارع رایج است.

مفاهیم واصول کشاورزی ارگانیک
۱۳۹۲/۰۳/۲۱

مصرف فراوان انواع سموم وکودهای شیمیایی چه ازلحاظ تبعات زیست محیطی ازقبیل آلودگی آب های زیر ‏زمینی وبرهم زدن تعادل زیستی ،روز به روز مورد تردید جدی قرار می گیرد .

مسایل ایمنی برای شروع کار کشاورزی
۱۳۹۲/۰۳/۲۱

بر طبق آمار اداره ملی ایمنی‎ ‎که بر حسب آمار مرگ و میر کارگران به دست آمده ‏است کشاورزی یکی از خطرناک ترین صنایع دنیا درایالات متحده شناخته شده است.

مدیریت خاک‌ورزی در کشاورزی ارگانیک
۱۳۹۲/۰۳/۲۱

هدف از مدیریت خاک در سامانه‌های ارگانیک، حفظ سلامت و فعالیت بیولوژیکی آن و همچنین فراهم آوردن ‏محیطی مناسب برای رشد گیاه است.

کشاورزی ارگانیک، راه نجات بشر‏
۱۳۹۲/۰۳/۲۱

اگر در 3/5 میلیارد جریب زمینهای قابل کشت سیاره زراعت ارگانیک شود، تقریباً 40 % آلودگی های دی اکسید کربن را می توان ‏جذب کرد‎.‎

کشاورزی ارگانیک در کشورهای در حال توسعه
۱۳۹۲/۰۳/۲۱

کشاورزی ارگانیک در ساده ترین تعریف به عنوان «کشاورزی بدون افزودن مواد شیمیایی ، صنعتی» تعریف ‏شده است.

فواید کشاورزی ارگانیک
۱۳۹۲/۰۳/۲۱

‎در کشاورزی ارگانیک از ‏روشهایی چون کمترین میزان شخم زدن، کودهای بیولوژیکی، تناوب کشت مناسب، پوشش گیاهی و غیره استفاده می شود.

چگونگی حفظ آب درون خاک در کشاورزی ارگانیک‏
۱۳۹۲/۰۳/۲۱

‎ ‎‏‎ ‎در هنگام بارندگی های شدید فقط میزان کمی از آب به داخل خاک نفوذ می کند بقیه قسمتهای آن بصورت روان ‏آب ‏از بین می رود.

تعاریف کشاورزی ارگانیک
۱۳۹۲/۰۳/۲۱

کشاورزی ارگانیک عبارتست از نظام مدیریت تولید اکولوژیکی که به تقویت و‎ ‎گسترش تنوع زیستی و چرخه ‏های بیولوژیکی و فعالیت های بیولوژیکی خاک می‎ ‎پردازد.

تاثیرات توانمندسازی سامانه کشاورزی ارگانیک
۱۳۹۲/۰۳/۱۳

حاصلخیزی و غنی‌تر کردن خاک در برابر فعالیت‌های میکروبی در خاک و در نهایت مقاومت بیشتر خاک در ‏برابر آفات و بیماری‌ها یکی از اثرات بالقوه سامانه های کشاورزی ارگانیک است.

امکانات طبیعی ایران برای کشاورزی ارگانیک‎ ‎
۱۳۹۲/۰۳/۱۳

میزان ‏سطوح کشت محصولات زراعی و باغی که ‏تولید آنها بدون استفاده از کود و سم انجام می گیرد به ترتیب 1 و 2/7 ‏درصد از کل سطوح ‏کشت محصولات زراعی و باغی کشور را تشکیل می دهد ‏‎.‎

کنترل علفهای هرز در کشاورزی ارگانیک
۱۳۹۲/۰۳/۱۳

یکی از راه های ‏اصلی مبارزه با علف های هرز استفاده از علف کش های است که امروزی گسترش زیادی یافته است .

اصول کشاورزی ارگانیک
۱۳۹۲/۰۳/۱۳

کشاورزی ارگانیک بر پایه اصول خاصی بنا نهاده شده است که آشنایی با این اصول جهت درک بهتر کشاورزی ‏ارگانیک ضروری است