سرویس و نگهداری برخی از ماشین آلات برداشت

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۲
  • بازدید : ۳۰۳۹
سرویس و نگهداری برخی از ماشین آلات برداشت
ـ کلاچ های جغجغه ای که وسیله حفاظت ماشین محسوب می شوند, باید تنظیم باشند.
ـ چاقوی طوقه زن را همیشه تمیز نگهدارید. در صورت امکان, یک چاقوی اضافه همراه داشته باشید تا در صورت لزوم آن را تعویض نمایید.
ـ کشش تسمه های انتقال حرکت را تنظیم نمایید.
ـ تمام صفحات محافظ را بازدید کرده و مطمئن شوید که محکم در جای خود قرار گرفته اند
ـ جعبه دنده ها, گریس خورها و روغن خورها را طبق توصیه کارخانه سازنده (که در کتابچه سرویس و نگهداری و کتابچه راهنمای راننده آمده است) روغنکاری نمایید.
ـ کشش زنجیرهای انتقال حرکت را تنظیم نمایید و توجه داشته باشید که زنجیرها با چرخ دنده های مربوط به خود در یک ردیف قرار گیرند.
سرویس و نگهداری در سیب زمینی کن ها:
ـ کلیه گریس خورها مانند گریس خور یاتاقان دیسک خاشاک, یاتاقان محور چرخ ها و غیره را روزی یک یا دو بار, گریس کاری کنید.
ـ در پایان فصل کار, تمام قطعات ماشین را باز کرده و تمام قسمت ها را تمیز کنید. روی تمام قسمت های دیسک خاشاک و تیغه را با لایه ای از ماده ضد زنگ بپوشانید. به یاتاقان ها گریس بزنید. زنجیر نقاله را روغن بزنید و قطعات فرسوده را عوض یا تعمیر کنید. در صورت امکان, دستگاه را در انباری سرپوشیده نگهدارید.
ـ روغن جعبه دنده را بازدید کنید, اگر سطح آن پایین رفته است, به مقدار کافی, روغن به آن اضافه کنید. این روغن را در پایان هر فصل یک بار با نوع روغنی که در کتابچه راهنمای راننده ماشین, توصیه شده است, عوض نمایید.
ـ نوک تیغه های ساییده شده را تعمیر یا تعویض نمایید.
ماشین آلات برداشت - سیب زمینی کن های دوار
ـ نوک تیغه ها باید پس از ساییده شدن تعمیر یا تعویض شوند.
ـ کلیه گریس خورها مانند گریس خور یاتاقان دیسک خاشاک, یاتاقان محور چرخ ها, چرخ انگشتی ها و محور انگشتی ها را روزی یک یا دوبار گریس کاری کنید.
ـ ماشین را پس از اتمام کار فصلی, کاملاً باز کرده, تمام قسمت های آن را تمیز کنید. تمام قسمت های دیسک خاشاک و تیغه را با لایه ای از ماده ضد زنگ بپوشانید. به یاتاقان ها گریس بزنید. در صورتی که ماشین دارای چرخ بادی است, فشار باد آن را میزان کرده, روی دستگاه را پوشانده و آن را انبار کنید.
ـ اکثر سیب زمینی کن های دوار, چه حرکت انگشتی های آن ها از طریق چرخ حمل و نقل تامین گردد و چه از طریق محور تواندهی تراکتور, دارای یک جعبه دنده هستند که چرخ دنده های آن در داخل روغن گردش می کنند. روغن جعبه دنده را در هر فصل برداشت, یک بار با نوع روغنی که در کتابچه راهنمای راننده, توصیه شده است, عوض کنید.
ـ در صورتی که ماشین از نوعی است که قدرت را از محور تواندهی تراکتور می گیرد, مکانیزم های آن توسط یک کلاچ جغجغه محافظت می گردد, که این کلاچ باید به طور صحیح تنظیم شود.

دیدگاه ها


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید

همزمان با تأیید انتشار دیدگاه من، به من اطلاع داده شود.
* دیدگاه هایی كه حاوي توهين است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن دیدگاه های خود به صورت حروف لاتين (فينگليش) خودداري نماييد.