در حال بارگذاری...
 
 

ماشین آلات و ادوات کشاورزی و دام و طیور و پلاستیک گلخانه و علف کش و آفت کش و مخازن پلی اتیلن و چمن زن و جت هیتر و تابلو برق صنعتی و سیستم گرمایشی تابشی در بازار بزرگ کشاورزی

خرید و فروش ادوات کشاورزی، سم، کود، نشاء، بذر و دستگاه تصفیه آب، هواساز صنعتی و چمن زن و فیلتر شنی

 
رئیس سازمان دامپزشکی گفت: ستاد آنفلوانزای پرندگان برای رصد آخرین گزارش‌ها در کشور به طور هفتگی در این سازمان و ۲ هفته یکبار در سطح وزارتخانه برگزار می‌شود و فعلاً گزارشی از شیوه آنفلوانزای حاد پرندگان نیست.
علیرضا رفیعی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد آخرین وضعیت شیوع آنفلوانزای پرندگان در کشور خاطرنشان کرد: ستاد آنفلوانزای پرندگان برای رصد آخرین گزارش‌های موجود در کشور هفتگی است که این ستاد دو هفته یکبار در سطح وزارتخانه برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: طی چند روز گذشته با توجه به فصل پائیز و احتمال شیوع این بیماری در بین طیور، تصمیمات خوبی برای پیشگیری و کنترل موارد احتمالی گرفته شده است.
رئیس سازمان دامپزشکی با اشاره به اینکه اکنون در مقطع مهاجرت پرندگان از کشورهای مختلف و عبور آن از ایران هستیم، اظهار داشت: به دلیل آنکه برخی ویروس‌ها از طریق دالان هوایی به کشور منتقل می‌شود، احتمال بروز و شدت آنفلوانزای پرندگان در این مقطع وجود دارد.
خبرنگار فارس پرسید از گوشه و کنار شنیده می‌شود که چندین مرغداری در استان تهران و برخی استان‌های دیگر به آنفلوانزا مبتلا شده و مرغهای آن معدوم شده‌اند که رئیس سازمان دامپزشکی با تأیید این موضوع گفت: ما همواره در ارزیابی سالانه‌مان در کشور با سویه‌های مختلف آنفلوانزای پرندگان مواجه بوده‌ایم و اکنون نیز همان حالت وجود دارد و در استان‌های مختلف گزارشاتی از این بیماری داریم که در سال‌های گذشته هم در کشور دیده شده‌اند.
رفیعی‌پور ادامه داد: با ترویج آموزشها به مرغداران و همکاری آنها با سازمان دامپزشکی و نهادهای دست‌اندرکار می توانیم تا حد زیادی جلوی شیوع احتمالی آنفلوانزای پرندگان را بگیریم، البته این را هم نباید فراموش کرد که ایران در مسیر دالان هوایی جهانی قرار گرفته که سال گذشته هم 15 تا 18 کشور از کشورهای اروپایی گرفته تا کشورهای پیشرفته آسیایی، شرقی درگیر آنفلوانزای حاد پرندگان شدند.
به گزارش خبرنگار فارس، به دلیل شیوع آنفلوانزای حاد پرندگان در برخی مرغداری‌ها به ویژه مرغ تخم‌گذار در پاییز و زمستان سال گذشته تا خرداد ماه امسال عملا امکان صادرات مرغ و تخم مرغ به کشورهای دیگر وجود نداشت.
وی همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فارس در مورد کیفیت خمیر مرغ و اجازه مصرف آن در سوسیس و کالباس اظهار داشت: اگر مهر سازمان دامپزشکی بر روی محصولی درج می‌شود، به معنای آن است که مصرف آن برای مردم مشکلی ندارد.

خبرگزاری فارس – 96/8/22

این مطلب را به اشتراک بگذارید


دیدگاه ها


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید

همزمان با تأیید انتشار دیدگاه من، به من اطلاع داده شود.
* دیدگاه هایی كه حاوي توهين است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن دیدگاه های خود به صورت حروف لاتين (فينگليش) خودداري نماييد.عضویت در کانال تلگرام بازار کشاورزی