توضیحات فنی در مورد انواع ورق پلی کربنات

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
  • بازدید : ۱۷۶
توضیحات فنی در مورد انواع ورق پلی کربناتورق پلی کربنات ، از نوع پلاستیک آمورف و شفاف می باشد و در مقایسه با سایر انواع پلاستیک از مقاومت زیادی نسبت به تحمل گرما بر خورددار می باشد . تا دمای 140 درجه سانتیگراد نیز این نوع از ورقها ، خاصیت و ظاهر خود را حفظ می کنند و در برابر آتش سوزی ویژگی خاص خود خاموش شوندگی یا خود اطفاء دارند . یکی دیگر از ویژگیهای این نوع از ورقهای پلاستیکی ، مقاومت آنها در برابر رنگ پذیری از مایعاتی چون قهوه و چای و ... بسیار بالاست .در این مقاله به صورت اجمالی به توضیحات فنی در مورد انواع ورق پلی کربنات خواهیم پرداخت .انواع ورق های پلی کربنات در بازار موجود می باشد که به فراخور موقعیت و شرایط مورد نیاز ، از آنها استفاده میشود . پرکاربردترین آنها انواع ورق تخت ، موجدار و چند جداره می باشد .
کاربردهای ورق پلی‌کربنات تخت
بیشترین کاربرد این ورقها به عنوان جایگزینی برای شیشه در محیطهای مختلف می باشد و از آنجا که این ورقها در ضخامتهای بالا ویژگی ضد گلوله بودن را دارد ، به منظور بالا بردن سطح امنیت در مکانهایی همچون بانکها ، طلا فروشی ها و ... نیز کاربرد فراوان دارد .
این نوع ورق غیر شکننده و دارای وزن بسیار سبکی می باشد و تقریبا در شرایط بروز خطر ، امکان شکستن آنها نزدیک به صفر می باشد . نصب این نوع ورق نیز بسیار اسان می باشد ، بسیار انعطاف پذیر بوده و در اشکال مختلف به شکل مات ، رنگی و شفاف و با ضخامتهای مختلف تولید می گردد .
خصوصیات انواع ورق پلی کربنات
انعطاف پذیری بالا و مقاومت در برابر کشش و خمیدگی
مقاومت کششی و قابلیت انعطاف پذیری این ورقها چیزی بالغ بر ۷۰ نیوتن بر میلیمتر مربع می‌باشد، این میزان از انعطاف پذیری ، این محصول را در رده های پلاستیکهای با انعاف پذیری بسیار بالا قرار می دهد .
مقاومت در برابر مواد شیمیایی
به طور کلی ورق پلی کربنات
در برابر انواع مواد شیمیایی نظیر انواع اسید ، روغنها و ... بسیار مقاوم می باشند . همچنین طی آزمایشهای به عمل آمده ، میزان مقاومت این ورقها در برابر مواد پاک کننده و چسب ها و درزگیرها بسیار بالا براورد شده است . مقاومت در برابر ضربه ها
ورق پلی کربنات
در مقایسه با انواع شیشه ، دارای مقاومت بسیار بالایی نسبت به انواع ضربه می باشد و همانطور که اشاره شد ، به علت برخورداری از این ویژگی ، در شرایط و اماکنی که نیاز به امنیت بالا می باشد نظیر بانکها و طلا فروشی ها و .. استفاده از این ورقها به شد توصیه می گردد.عایق حرارتی و صرفه‌جویی در مصرف انرژی
از آنجا که این نوع از ورق های پلاستیکی جاذب نور خورشید می باشند ، هزینه های تهویه را در فصول گرم بسیار کاهش می دهند و ر فصل سرد نیز باعث صرفه جویی در میزان انرژی و مصرف سوخت می شوند .
مقاومت در برابر اشعه یووی
به علت استفاده از مواد ضد اشعه یووی در ساخت ورق پلی کربنات
، این ورقها در شرایط جوی و دمایی ز مقاومت بسیار بالایی بر خوردار می باشند و بر خلاف تصور عموم ، رنگ این ورقها به مرور زمان در برابر تابش نور خورشید ، دچار تغییر نمی گردد .
ویژگی خودخاموش شوندگی یا خود اطفایی
همانطور که قبلا نیز اشاره شد این ورقها دارای خاصیت خود خاموش شوندگی می باشند به طوری که چنانچه دچار حریق گردند ، به سرعت خاموش می گردند . در واقع پس از رسید به دمای بالاتر از حد ، این ورقها ذوب شده و آتش خاموش می گردد.
ورق پلی کربنات

دیدگاه ها


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید

همزمان با تأیید انتشار دیدگاه من، به من اطلاع داده شود.
* دیدگاه هایی كه حاوي توهين است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن دیدگاه های خود به صورت حروف لاتين (فينگليش) خودداري نماييد.