در حال بارگذاری...
 
 

ماشین آلات و ادوات کشاورزی و دام و طیور و پلاستیک گلخانه و علف کش و آفت کش و مخازن پلی اتیلن و چمن زن و جت هیتر و تابلو برق صنعتی و سیستم گرمایشی تابشی در بازار بزرگ کشاورزی

خرید و فروش ادوات کشاورزی، سم، کود، نشاء، بذر و دستگاه تصفیه آب، هواساز صنعتی و چمن زن و فیلتر شنی

 
جلوگیری از فراگیر شدن بیماری آنفلوآنزای پرندگان که می‌تواند تغییر سویه داده و برای انسان مهلک باشد، تلاش کند.
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، رئیس آژانس مخاطرات بلایای سازمان ملل متحد اعلام کرد جهان باید تلاش بیشتری برای اجتناب از بیماری‌های قابل انتشار نظیر آنفلوانزای پرندگان داشته باشد، چرا که این بیماری می‌تواند با تغییر در سویه موجب ایجاد بیماری در انسان نیز بشود که در چنین شرایطی می‌تواند میلیون‌ها انسان را به کام مرگ بکشد.
رابرت گلاسر رئیس بخش کاهش مخاطرات بلایا در سازمان ملل متحد اعلام کرد: استفاده از واکسیناسیون و مراقبت از بیماری در کاهش بیماری بسیار مؤثر است و باعث جلوگیری از اپیدمی شدن این بیماری خواهد شد.
وی به بنیاد تامسون رویترز اعلام کرد ما نمونه‌هایی از ویروس‌هایی که جهش‌های ژنی در آنها ایجاد می‌شود نظیر آنفلوانزای پرندگان و SARS متوجه شدیم و مردم عموماً از این مسئله آگاه نیستند، چرا که اغلب به خطرات و عواقب آن توجهی ندارند.
وی که در بزرگترین کنفرانس جهان که بر روی مسائل شهری متمرکز است، سخن می‌گفت اعلام کرد: اما اگر این بیماری‌ها انتشار یابد، می‌تواند در سطح بسیار گسترده افراد را مبتلا کند و در چنین وضعیتی دیگر نمی‌توان برای آن کاری انجام داد.
کارشناسان می‌گویند سویه‌های مختلفی از آنفلوانزای پرندگان در سراسر اروپا، افریقا و آسیا طی سال گذشته منتشر شده است و در کشورهای مختلفی باعث شده تا پرندگان و ماکیان زیادی برای جلوگیری از شیوع بیماری کشته شوند و حتی در چین موجب مرگ انسان‌ها نیز شده است. معمولاً بیماری‌های ویروسی به راحتی منتشر می‌شوند و به سطح بی‌سابقه‌ای می‌رسند.
بزرگترین نگرانی درباره آنفلوانزای پرندگان این است که ویروس آن می‌تواند تحت تأثیر موتاسیون (جهش‌های ژنی) تغییر سویه داده و بیماری فراگیر شود و در این صورت این بیماری می‌تواند از پرندگان به انسان انتقال یابد.
گلاسر گفت: این مسئله می‌تواند باعث مرگ میلیون‌ها نفر شود.
وی همچنین تصریح کرد: در حال حاضر اقدامات گسترده‌ای درباره جلوگیری از شیوع این بیماری در حال انجام است.

خبرگزاری فارس – 96/11/24

این مطلب را به اشتراک بگذارید


دیدگاه ها


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید

همزمان با تأیید انتشار دیدگاه من، به من اطلاع داده شود.
* دیدگاه هایی كه حاوي توهين است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن دیدگاه های خود به صورت حروف لاتين (فينگليش) خودداري نماييد.عضویت در کانال تلگرام بازار کشاورزی