قیمت 1600تومانی گندم مناسب است

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
  • بازدید : ۶۵
با توجه به تورم فعلی و افزایش هزینه‌ها و اختصاص ارز 4200تومانی به واردات نهاده‌های تولید و اقلام اساسی قیمت 1600تومانی برای گندم مناسب است.
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه سطح زیر کشت گندم اندکی بیشتر از برنامه است، گفت: میزان سطح زیر کشت گندم 2 درصد افزایش یافته است.
به گزارش ایانا، عباس کشاورز در حاشیه مراسم روز جهانی خاک در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در مناطق گرمسیری امکان کشت گندم در 200هزار هکتار وجود دارد، افزود: سطح زیر کشت گندم آبی 2میلیون هکتار و گندم دیم 3 میلیون و 900هزار هکتار است.
او با اشاره به اینکه در حال حاضر کشت گندم دیم بیشتر از برنامه است، افزود: خوشبختانه باران در 26 تا 28 استان کشور بیشتر از متوسط بوده است.
کشاورز در خصوص قیمت خرید تضمینی گندم با اشاره به اینکه در باره قیمت خرید تضمینی نظرات متفاوتی وجود دارد، از رئیس جمهور و اعضای شورای اقتصاد برای مساعدتشان در افزایش قیمت گندم تشکر کرد.
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه به عنوان متولی تولید باید هم از تولیدکننده و هم از منابع ملی حمایت کنیم، افزود: با توجه به تورم فعلی و افزایش هزینه‌ها و اختصاص ارز 4200تومانی به واردات نهاده‌های تولید و اقلام اساسی قیمت 1600تومانی برای گندم مناسب است.
معاون وزیر ادامه داد: کشاورزان قیمت در نظر گرفته شده را مناسب می‌دانند و در صورت تغییر قیمت از آن حمایت می‌کنیم.

خبرگزاری ایانا – 97/9/15

دیدگاه ها


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید

همزمان با تأیید انتشار دیدگاه من، به من اطلاع داده شود.
* دیدگاه هایی كه حاوي توهين است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن دیدگاه های خود به صورت حروف لاتين (فينگليش) خودداري نماييد.