ترخیص کنجاله سویا و دانه سویا بی اجازه، ممنوع

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
  • بازدید : ۶۷
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به انحراف بوجود آمده در قیمت کنجاله سویا نسبت به قیمت‌های مصوب، مقرر شده است توزیع این محصول در شبکه تعریف شده و طبق دستورالعمل وزیر جهاد کشاورزی صورت گیرد.
علی اکبر مهر فرد معاون وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه‌ای به میراشرفی رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران نوشت: با توجه به انحراف بوجود آمده در قیمت کنجاله سویا نسبت به قیمت‌های مصوب، مقرر گردیده است توزیع در شبکه تعریف شده و طبق دستورالعمل وزیر جهاد کشاورزی صورت پذیرد؛ لذا خواهشمند است دستور فرمایید هرگونه ترخیص کنجاله سویا و دانه سویا منوط به ارائه تاییدیه از سوی این معاونت گردد و بدون ارائه موافقت از این معاونت، ترخیص کالاهای فوق مجاز نخواهد بود.
بنابراین گزارش، علی وکیلی سرپرست مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک جمهوری اسلامی ایران نیز با ارسال نامه‌ای به ناظران، مدیران کل گمرک نوشت: پیرو نامه معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر الزام به ارائه تاییدیه در ترخیص کنجاله و دانه سویا از معاونت موصوف ارسال می‌گردد.
با توجه به تاکید در قسمت اخیر نامه، پیوستی مبنی بر غیرمجاز بودن ترخیص کالاهای یاد شده بدون ارائه موافقت از آن معاونت خواهشمند است دستور فرمایید دقت لازم معمول نمایند.
شایان ذکر است مسئولیت حسن اجرای بخشنامه برعهده بالاترین مقام اجرایی گمرک می‌باشد.
بنابراین گزارش، واردات نهاده های مورد نیاز برای خوراک دام، طیور و آبزیان شامل ارز 4200 تومانی است، اما این محصولات به قیمت بالاتری به دست مصرف کنندگان (تولید کنندگان) میرسد؛ به همین منظور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی دستور العملی برای شبکه توزیع این محصولات یارانهای تعریف کرده تادر شبکه مصرف مورد نظر قرار گیرد.
خبرگزاری تسنیم – 98/1/24

دیدگاه ها


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید

همزمان با تأیید انتشار دیدگاه من، به من اطلاع داده شود.
* دیدگاه هایی كه حاوي توهين است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن دیدگاه های خود به صورت حروف لاتين (فينگليش) خودداري نماييد.