بررسی ماشین آلات تولید خوراک دام و طیور و آبزیان

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
  • بازدید : ۱۳۵۷
یکی از نیاز های اصلی بشر تامین غذا است که با رشد بسیار زیاد جمعیت مشکلاتی را به همراه داشته است. همین امر باعث شده تا تمام کشور ها دنیا به دنبال تولید مواد غذایی با کیفیت باشند . در کشور ما نیز در سال های اخیر توجه ویژه ای به پرورش دام و طیور شده است . یکی از مهم ترین مسائلی که باید در هنگام پرورش به آن توجه داشت تامین خوراک دام است . استفاده از غذای با کیفیت و مناسب تاثیر بسیار زیادی بر روی رشد دام و طیور دارد و باعث می شود هزینه های مراکز پرورش نیز پایین آید.

دستگاه های مختلفی برای تولید خوراک دام و طیور وجود دارد. از جمله مهم ترین آن ها می توان به ماشین آلات خوراک دام اشاره کرد.

ماشین آلات خوراک دام

ماشین آلات خوراک دام و طیور به دستگاه هایی گفته می شود که با استفاده از فرآیند های نه چندان پیچیده خوراکی مناسب برای دام و طیور تولید می کنند. این ماشین دارای انواع بسیار گوناگونی است که هر یک کاربرد خاص خود را دارد از جمله می توان به دستگاه های کاندیشنر ، سیلوی فلزی ، میکسر ، آسیاب چکشی ، بالابر کاسه ای و پلت اشاره کرد.

کاندیشنر

این دستگاه برای پخت مواد اولیه مورد استفاده قرار می گیرد . استفاده از این دستگاه باعث می شود تا خوراک دام و طیور فاقد هر گونه میکروب باشد و به صورت استریل آماده شود.

سیلوی فلزی

سیلوی فلزی برای ذخیره و انبار غلات مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه دارای ظرفیت های مختلف می باشد و از ورق های گالوانیزه بسیار عالی تهیه شده است و چندین سال ضمانت دارد. دو سیستم تهویه در این دستگاه تعبیه شده است و دارای نردبانی داخلی و خارجی می باشد.

آسیاب میکسر

آسیاب میکسر کمک می کند تا مواد خوراکی با یکدیگر مخلوط شوند . میکسر دارای کاربری آسان است . مدت زمانی که طول می کشد تا مواد مختلف با یکدیگر مخلوط شوند 60 تا 90 ثانیه می باشد .

آسیاب چکشی

از این دستگاه برای آسیاب انواع غلات و مواد گرانوله استفاده می شود. چکش هایی که در این آسیاب به کار رفته از نوع تقویت شده می باشد.

بالابر کاسه ای

از بالابر کاسه ای برای انتقال انواع غلات ، دانه های روغنی و دیگر موارد خوراکی استفاده می شود. این دستگاه دارای ویژگی های منحصر به فرد زیادی می باشد از جمله می توان به ساختار فشرده ، فضای کاملا بسته برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل ظرف ، سیستم گرد و غبار گیر ، سیستم قفل تسمه اشاره کرد.

پرس پلت

پرس پلت دارای سر و صدای کم می باشد و کارایی بسیار زیادی دارد . طول عمر قطعات در این دستگاه بسیار زیاد است. این دستگاه دارای انواع مختلف می باشد که توانایی تولید پلت 1.2 تا 12 میلی متری را دارد. در صورت خرابی هر قطعه می توان به راحتی هر کدام را تعویض کرد.


دیدگاه ها


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید

همزمان با تأیید انتشار دیدگاه من، به من اطلاع داده شود.
* دیدگاه هایی كه حاوي توهين است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن دیدگاه های خود به صورت حروف لاتين (فينگليش) خودداري نماييد.