در حال بارگذاری...
 
 

ماشین آلات و ادوات کشاورزی و دام و طیور و پلاستیک گلخانه و علف کش و آفت کش و مخازن پلی اتیلن و چمن زن و جت هیتر و تابلو برق صنعتی و سیستم گرمایشی تابشی در بازار بزرگ کشاورزی

خرید و فروش ادوات کشاورزی، سم، کود، نشاء، بذر و دستگاه تصفیه آب، هواساز صنعتی و چمن زن و فیلتر شنی

 
این ماشین که بصورت کششی ساخته می شود دارای مدخلی است که پهنای کار آن 150 سانتی متر تا حدود 4 متر می باشد. عمق کار این ماشین از حدود 28 میلی متر تا 30 سانتی متر است که توسط چرخ تنظیم عمق می توان آن را تنظیم نمود. که در بعضی از مدل ها از دوطرف مدخل "شانه های سنگ"ی وظیفۀ جمع آوری سنگ از دوطرف به داخل مدخل را دارند. این شانه ها در اصل تشکیل شده اند از یک محور مرکزی که دارای دندانه هایی بطور شعاعی هستند که آرایش این دندانه ها به مانند هلیسی است که سنگ را از انتهای خارجی خود جمع کرده و به انتهای داخلی که ورودی مدخل است تحویل می دهد. بطوریکه که اگر از بالا به جهت حرکت نگاه کنیم این شانه های سنگ به شکلV  می باشند. در هنگام حمل و نقل، این شانه ها بوسیلۀ جک های هیدرولیک که از تراکتور نیرو می گیرند به صورت قائم در می آیند و در پهنای ماشین قرار می گیرند.
شانه ها از طریق اتصال محمور تواندهی تراکتور (P.T.O) به چرخش در می آیند. البته این فقط شانه ها نیستند که از P.T.O توان می گیرند بلکه در بعضی از مدل ها، بخشی از این توان چرخشی به دندانه های فنری دواری که در داخل مدخل وظیفه پرتاب مواد ورودی را به مخزن دارند، داده می شود.
کف مدخل از نرده هایی تشکیل یافته که از یکدیگر فاصلۀ ثابت و یک اندازه ای دارند که این کار باعث خروج خاک از ماشین می شود و در نتیجه فقط سنگ به مخزن انتقال می یابد.
بطوریکه ذکر شد، لایه ای از خاک که بطور متوسط 15 سانتی متر عمق دارد، بر اثر حرکت ماشین به سمت جلو، وارد مدخل شده و خاک آن از کف مدخل ماشین (لابه لای نرده ها) خارج گردیده و سنگ های باقیمانده به مخزن منتقل می شوند. پس از اینکه مخزن ماشین به اندازۀ کافی پر شد، راننده، تراکتور را به محلی که باید سنگ ها را تخلیه کند، برده و با استفاده از جک های هیدرولیکی_ که از دو طرف (چپ و راست) مخزن را در یک سر و شاسی ماشین را در سر دیگر خود دارند_ جلوی مخزن را بالا آورده و آن را تخلیه می کند.
با توجه به مدل ماشین ظرفیت مخزن آن از حدود 2000 کیلوگرم تا 6000 کیلوگرم متغیر بوده و بین 50 تا 100 اسب بخار قدرت نیاز دارد. پهنای این ماشین در حالت حمل و نقل بین 150 سانتی متر تا 260 سانتی متر متغیر است و ارتفاع مخزن آن به 230 سانتی متر می رسد.
افزایش محصول به سه روش ممکن است که این سه روش بدین قرار اند:
1-افزایش سطح زیر کشت
2-افزایش کاشت تعداد بوته در واحد سطح (یا افزایش تراکم)
3- کار گیری ارقام پر محصول
از بین این روش ها اولی و دوم ممکن نیست مگر با پیشرفت در ساخت و توسعه ماشین آلات کشاورزی.
سطح وسیعی از زمین های حاشیۀ رود ها و دامنه کوها، زمین هایی هستند که بطور بالقوه برای کشت و کار مرغوب می باشند اما به دلیل شرایط نامساعد خاک این زمینها، نمی توان کشاورزی موفقی را در این مناطق به انجام رساند.
از جمله شرایط نامساعدی که در این زمین ها وجود دارد وجود قلوه سنگ و و خرده سنگ در خاک آنها می باشد. که شاید بتوان با رفع این خرده سنگ ها از سطح زمین، گام مفیدی در جهت بهبود حاصلخیزی آن ها برداشت.
در بسیاری از این مناطق جمع آوری خرده سنگه بطور دستی و بوسیلۀ کارگر انجام می گیرد که این روش جمع آوری، کاریست بس مشکل، پر هزینه و مدت زمانی بسیار طولانی را می طلبد.
در چند سال اخیر ماشینی عرضه شده است که وظیفۀ آن جمع آوری این خرده سنگها از سطح زمین و حمل آن ها به مکانی دیگر است. این ماشین "سنگ جمع کن" نام دارد که ساختمانی نسبتاً ساده دارد.

مطالب مرتبط:

ماشین آلات کشاورزی , ادوات کشاورزی , ادوات باغبانی , ادوات هرس , چمن زن , اره موتوری , تیلر کولتیواتور باغی , تیلر , دیسک , روتیواتور باغی , رتیواتور , تراکتور زراعی , دروگر خودگرداناین مطلب را به اشتراک بگذارید


دیدگاه ها

بدون نام
۱۳۹۲/۰۹/۱۹ ۱۴:۵۱
اقا میخواستم بدونم تو استان کردستان هم از این دستگاه هست تشکر
بدون نام
۱۳۹۵/۱۲/۲۰ ۰۵:۵۱
با تشکر از ابتکار بسیارخلاقانه شما.من دراستان لرستان شهرخرم آباد زندگی میکنم.میخواستم بپرسم کجا میتونم ازاین دستگاه جهت جمع آوری سنگهای داخل زمینم استفاده کنم.تشکر

اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید

همزمان با تأیید انتشار دیدگاه من، به من اطلاع داده شود.
* دیدگاه هایی كه حاوي توهين است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن دیدگاه های خود به صورت حروف لاتين (فينگليش) خودداري نماييد.


    محصولات مرتبط
تراکتور کمرشکن باغی Invictusتراکتور کمرشکن باغی Invictus
قیمت: 0 ریال
تأمین کننده: سبزکوش نگین
تیلر روتیواتور یوروسیستم ایتالیا مدل EURO5تیلر روتیواتور یوروسیستم ایتالیا مدل EURO5
قیمت: 0 ریال
تأمین کننده: سبزکوش نگین
تیلر روتیواتور کاما مدل KDT910KEتیلر روتیواتور کاما مدل KDT910KE
قیمت: 0 ریال
تأمین کننده: سبزکوش نگین
کلتیواتورکلتیواتور
قیمت: 1122 ریال
تأمین کننده: فناب صنعت گلپا
تیلر روتیواتور WM 1100BEتیلر روتیواتور WM 1100BE
قیمت: 0 ریال
تأمین کننده: سبزکوش نگین
رتیواتور 30 پره کشویی ( فیاتی )رتیواتور 30 پره کشویی ( فیاتی )
قیمت: 86000000 ریال
تأمین کننده: ایران رفسنجان
رتیواتور 30 پره ثابت وسط ( فیاتی )رتیواتور 30 پره ثابت وسط ( فیاتی )
قیمت: 72000000 ریال
تأمین کننده: ایران رفسنجان
تیلر روتیواتور ویما مدل 900Cتیلر روتیواتور ویما مدل 900C
قیمت: 0 ریال
تأمین کننده: سبزکوش نگین
روتیواتور بازویی سنسوردار باغیروتیواتور بازویی سنسوردار باغی
قیمت: 187000000 ریال
تأمین کننده: شرکت ارس اسیا سازه
تیلر روتیواتور ویما مدل WM 900تیلر روتیواتور ویما مدل WM 900
قیمت: 0 ریال
تأمین کننده: سبزکوش نگین
روتیواتوریک طرفه باغی جک دار کشوییروتیواتوریک طرفه باغی جک دار کشویی
قیمت: 85000000 ریال
تأمین کننده: فلاوردشت سپاهان
سرشاخه خردکن باغی پشت تراکتوری LEOPAR 9سرشاخه خردکن باغی پشت تراکتوری LEOPAR 9
قیمت: 175000000 ریال
تأمین کننده: شرکت ارس اسیا سازه