{ ⌘ جابجا کنید }

اطلاعیه: انتقال به سرور جدید

با این بخش بیشتر آشنا شوید!

کود حیوانی شامل موارد متنوعی می شود که در میان انواع این نوع از کود کود مرغی ( کود مرغی پلت و کود مرغی گرانول ) ، از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. کود مرغی از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه بوده و به دلیل کیفیت بالایی که دارد میتواند منبع تغذیه بسیار مناسبی برای خاک کشاورزی باشد.
کود مرغی ( کود مرغی پلت و کود مرغی گرانول )از فضولات طیور ( ادرار و مدفوع ) در سالنهای مرغداری تشکیل شده و البته ارزش غذایی کود مرغی ( کود مرغی پلت و کود مرغی گرانول ) به نوع تغذیه و جیره طیور بستگی دارد .
بیشترین کاربرد کود مرغی ( کود مرغی پلت و کود مرغی گرانول ) ، در کشاورزی بوده و مقدار بسیار کمی از آن نیز در صنعت خوراک دام مورد استفاده قرار می گیرد.
متاسفانه با وجود اهمیت و عملکرد بسیار مناسب کود مرغی ( کود مرغی پلت و کود مرغی گرانول ) ، در کشاورزی و حاصلخیزی خاک و علیرغم استفاده بسیار زیاد کشورهای دیگر از این کود در صنعت کشاورزی خود ، در ایران اکثرا کود مرغی ( کود مرغی پلت و کود مرغی گرانول ) در محیط مرغداری ها فاسد و بلا استفاده باقی می ماند .
کود مرغی خود شامل گونه های مختلفی همچون کود مرغی مایع ، کود مرغی پلت ، کود مرغی گرانول ، کود مرغی پودری می باشد که پر مصرف ترین نوع کود مرغی ، نوع کود مرغی پلت می باشد.
تنها تفاوت کود مرغی پلت و کود مرغی گرانول در شکل ظاهری انها می باشد.
البته در استفاده از کود مرغی ( کود مرغی پلت و کود مرغی گرانول ) ، باید میزان مصرف بسیار مورد توجه قرار گیرد زیرا به علت اینکه کود مرغی ، کود مرغی پلت و کود مرغی گرانول ،دارای مقادیر زیادی آمونیاک می باشد ، استفاده بیش از حد ان میتواند باعث سوختگی گیاه شود.
کود مرغی ( کود مرغی پلت و کود مرغی گرانول ) با روشهای مختلفی همچون انباشت یا دپو کردن ، خشک کردن و سیلو کردن تهیه و تولید می شود.