تعداد محصولات: 67
سؤالات متداول

کود مرغی به نسبت نوع پرورش مرغ، دارای انواع مختلفی از جمله کود مرغی بستر جوجه گوشتی، بستر مرغ تخم گذار، فضولات طیور قفسی و نیمچه تخم گذار می باشد که هر یک از آنها دارای قیمت متفاوتی می باشند. همچنین قیمت کود مرغی به فاکتورهای متعددی از جمله رطوبت کود، حجم خرید، نوع کود مرغی، کیفیت، بسته بندی و غیره بستگی دارد.

قیمت امروز کود مرغی به نسبت نوسانات ارزی و تورم تغییر پیدا می کند. از آنجایی که فاکتورهای متعددی بر روی قیمت امروز کود مرغی تاثیر دارند، نمی توان قیمت این محصول را به صورت دقیق و لحظه ای بیان کرد. بهترین راه برای اطلاع از قیمت امروز کود مرغی برقراری ارتباط با تامین کنندگان این محصول می باشد. در این راستا می توانید از فروشندگان حاضر در بازار بزرگ کشاورزی کمک بگیرید.

قیمت کود پلت مرغی و گرانوله با توجه به میزان حجم بسته ها، برند سازنده و موادی که در آن به کار رفته شده است، متفاوت می باشد. معمولا قیمت بسته های کود مرغی گرانوله و پلت در کیسه های 25 کیلویی در مهرماه سال 1401 چیزی حدود 100 تا 200 هزار تومان می باشد.

با این بخش بیشتر آشنا شوید!

فضولات دامی از قرن ها پیش به عنوان کود برای رشد بهتر گیاهان و درختان مورد استفاده قرار می گرفته است. در این بین کود مرغی به دلیل داشتن مقدار بالای نیتروژن یکی از مطلوب ترین کودهای آلی شناخته شده است.

قسمتی از کود مرغی امروزه در دنیا در تغذیه دام و ماهی به کار می رود و قسمت جزئی از آن نیز در تعداد معدودی از کشورها مانند هندوستان، چین و برخی از کشورهای آفریقایی جهت تولید بیوگاز برای مصارف خانگی و در برخی از کشورهای پیشرفته از جمله انگلستان برای سوخت نیروگاه‌های تولید برق مدرن به کار می‌رود ولی به طور کلی بیش از 90 درصد از این کود برای مصارف کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.

فواید و مضرات کود مرغی چیست؟

پرندگان دارای طول روده کوتاهتری نسبت به چهار پایانی مانند گاو و گوسفند هستند به همین دلیل مواد مغذی خوراک پرندگان کمتر جذب بدن آنها می شود و کودی که از فضولات آنها به دست می آید، ارزش بیشتری نسبت به کود حیواناتی مانند گاو و گوسفند دارد. کود مرغی نسبت به کودهای حیوانی دیگر، اوره بیشتری دارد و در خاک سریعتر جذب می شود. جذب سریعتر کود مرغی باعث می شود تا با سرعت بیشتری نسبت به سایر کودهای حیوانی در زمین از بین رود. به همین دلیل نیاز است تا کشاورزان تقریبا هر دو سال یکبار زمین های خود را با کود مرغی شارژ نمایند در صورتی که در کودهای گاوی تا 5 سال نیز ممکن است نیاز به کود دهی مجدد خاک وجود نداشته باشد.

در صورت استفاده از کود مرغی، بایستی به اندازه کافی آب به گیاه یا درخت برسد در غیر این صورت ممکن است که کود مرغی باعث سوزاندن گیاه و از بین رفتن آن شود.

کود مرغی

انواع کود مرغی

کود مرغی با توجه به شرایط نگهداری طیور و عملیاتی که برای فرآوری و بهبود آن انجام می دهند، دارای انواع مختلفی است که در ادامه به آنها اشاره شده است:

کود مرغ گوشتی:

کود مرغ گوشتی دارای پروتئین بالا بوده و حاوی ۳۰-۱۸ درصد اسید اوریک،۱۷-۱۲ درصد آمونیاک،۴-۲ درصد کراتین و دیگر ترکیبات ازته می باشد و انرژی آن نیز بالاتر از انواع دیگر کودهای مرغی می باشد. اگر مرغ گوشتی در بستر پرورش داده شود، کود آن حاوی مقداری ناخالصی می باشد زیرا در آن موادی مانند خاک اره، پوسته برنج و… که برای پوشش بستر استفاده شده است، خواهد بود.

کود مرغ مادر:

این کود از پرورش نیمچه‌های جانشین شونده تخمگذار یا مادر که در بستر پرورش می یابند، به دست می آید. ارزش این کود ها که حاوی فضولات و مواد به کار برده شده در بستر هستند کمتر از کود مرغ گوشتی است زیرا در پرورش نیمچه‌ها و مرغ مادر از مواد بیشتری برای پوشش بستر استفاده می شود و همچنین غذای مرغ مادر حاوی انرژی و پروتئین خام کمتر و الیاف بیشتری نسبت به غذای جوجه های گوشتی است.

کود مرغی قفسی

کود مرغهایی که در قفس پرورش داده می شوند دارای خلوص بالاتری است و ارزش بیشتری دارد، زیرا این مرغها در قفس پرورش می یابند و ناخالصی مواد بستر در کود آنها وجود نخواهد داشت. کود مرغ قفسی، به دلیل خلوص و ارزش بالایی که دارد، برای خوراک دام نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

کود مرغی فله ای

کود مرغی فله ای بدون اعمال تغییرات در کود های خامی که از مرغداری ها تهیه می شوند، به دست می آید. کود فله ای اگر از کود مرغ در بستر تهیه شده باشد، دارای قیمت کمتری نسبت به کود مرغ قفسی خواهد بود.

 در فیلم زیر نحوه استفاده از کود مرغی که از مرغداری ها به صورت فله و تازه تهیه می شود را مشاهده می نمایید:

 

 

پلیت مرغی

پلیت مرغی که به آن پلت مرغی نیز گفته می شود، طی انجام فرآیندهایی از کود مرغ به دست می‌آید. در ابتدا، کود مرغ در دستگاه کود خشک کن حرارت داده شده و رطوبت آن کاهش می یابد، سپس از داخل یک صفحه مشبک با فشار عبور داده می شود تا به شکل فشرده و رشته ای در آید. به این ترتیب رطوبت کود به طور کامل گرفته شده و خشک می شود. این کود تقریبا استریل شده و عوامل بیماری زا در آن از بین رفته است. 

در بعضی از روشها پس از خشک کردن کود  در آسیاب‌های بزرگ صنعتی به پودر تبدیل شده و به طور کامل ضدعفونی می‌شود. در این مرحله تمام عوامل بیماری‌زا، باکتری‌های مضر، مواد سمی و … از آن گرفته می‌شود. پس از مرحله ضدعفونی، پودر خشک ضدعفونی شده به شکل پلیت درمی‌آید. در نهایت، پلیت‌ها بسته‌بندی شده و به بازار عرضه می‌شوند. بافت نهایی که پلیت مرغی به خود می‌گیرد، به گونه‌ای است که به راحتی با خاک پیوند خورده و ترکیب منسجمی را با آن تشکیل می‌دهد.

پلیت مرغی

پلت مرغی منبع غنی از ویتامین‌ها و مواد مغذی برای خاک است. اگر بخواهیم پلت مرغی را با کود دیگر حیوانات مقایسه کنیم، پلت مرغی کلسیم، فسفر، پتاسیم و نیتروژن بیشتری نسبت به کودهای حیوانی دیگر دارد. بنابراین استفاده از پلت مرغی در صنعت کشاورزی، یک اقدام هوشمندانه در جهت دستیابی به زمین حاصلخیز و محصول باکیفیت با صرف هزینه خیلی کم به حساب می‌آید.

کود مرغی گرانوله

کود مرغی گرانوله همانند کود مرغی پلیتی دارای مواد آلی، ازت کل، فسفر، پتاسیم و عناصر ریز مغذی (مس، منگنز، آهن و روی) می‌باشد. تنها تفاوت کود مرغی گرانوله با کود پلیت مرغی در ظاهر آن است. کودهای گرانوله به صورت گرانول و گرد بوده و به همین علت با تمامی دستگاههای کودپاش، قابل استفاده می باشند.

کود مرغی پودری

کود مرغی پودری حاصل رطوبت گیری کود مرغ تخمگذار، گوشتی یا مادر می باشد. پس از مرحله ی خشک شدن، کود آسیاب شده به شکل پودر درمی آید. در زمان تهیه ی کود پودری می توان دیگر ریز مغذی ها را به آن اضافه کرد. 

کود مرغی مایع

کود مرغی مایع جزء کودهای کامل کشاورزی محسوب می شود و می تواند حاوی اسید آمینه، هیومیک اسید و ریزمغذی های مورد نیاز گیاهان باشد. کود مرغ مایع براساس روش های پیشرفته تهیه شده و اثرات مثبت زیادی بر روی گیاه دارد. استفاده از کود مرغی مایع جذب عناصر پرمصرفی همچون فسفر و پتاسیم را افزایش می دهد و گیاه را نسبت به تنش های محیطی مقاوم می کند. یکی از ویژگی های کود مایع مرغی مایع این است که می توان از طریق اضافه کردن به سیستم آبیاری و همچنین مخلوط کردن با خاک از آن استفاده کرد.

قیمت کود مرغی

کود مرغی به نسبت نوع پرورش مرغ، دارای انواع مختلفی از جمله کود مرغی بستر جوجه گوشتی، بستر مرغ تخم گذار، فضولات طیور قفسی و نیمچه تخم گذار می باشد که هر یک از آنها دارای قیمت متفاوتی می باشند. همچنین قیمت کود مرغی به فاکتورهای متعددی از جمله رطوبت کود، حجم خرید، نوع کود مرغی، کیفیت، بسته بندی و غیره بستگی دارد. کود مرغی به دو صورت فله و بسته بندی در بازار عرضه می شود که قیمت کود مرغی بسته بندی به دلیل استریل و استاندارد بودن بالاتر از نمونه فله آن می باشد. در لیست زیر نمونه ای از قیمت کود مرغی آورده شده است:

کود مرغی قیمت (تومان)
کود مرغی 5 لیتری آمریکایی شرکت ایکس گرین 350.000
کود مرغی مایع چیکو 5 لیتر chicko غنی شده با نیتروژن فسفر تاسیم هیومیک اسید 280.000
کود مرغی مایع نوتیار 700.000
کود مرغی مایع چیکود 20 لیتری 500.000
کود مرغی مایع گالن 20 لیتری 950.000
کود مرغی گرانول 25 کیلوگرمی ماگرو 230.000
کود مرغی شوک 20 لیتری 900.000
کود مرغی شوک 20لیتری 850.000
کود مرغی شوک ( آمریکایی ) مایع 20 لیتری 900.000
کود شوک مایع مرغی 20 لیتری 999.000
کود مرغی شوک 5 لیتری 290.000
کود شوک مایع مرغی یک لیتری 199.000
کود مرغی شوک 1 لیتری 125.000
کود مرغی پنج لیتری 300.000
کود مرغی مایع 20 لیتری 650.000

قیمت امروز کود مرغی

قیمت امروز کود مرغی به نسبت نوسانات ارزی و تورم تغییر پیدا می کند. از آنجایی که فاکتورهای متعددی بر روی قیمت امروز کود مرغی تاثیر دارند، نمی توان قیمت این محصول را به صورت دقیق و لحظه ای بیان کرد. بهترین راه برای اطلاع از قیمت امروز کود مرغی برقراری ارتباط با تامین کنندگان این محصول می باشد. در این راستا می توانید از فروشندگان حاضر در بازار بزرگ کشاورزی کمک بگیرید.

قیمت کود مرغی درب مرغداری

به صورت کلی قیمت کود مرغی درب مرغداری با توجه به نوع برند آن متفاوت خواهد بود. آخرین قیمت قابل عرضه در مهر ماه ۱۴۰۲ برای هر کیلو کود مرغی پلیت غنی شده و کاملا ارگانیک بین ۶۰۰ تا ۶۸۰ تومان است.

قیمت کود مرغی گرانوله و پلیت

قیمت کود پلت مرغی و گرانوله با توجه به میزان حجم بسته ها، برند سازنده و موادی که در آن به کار رفته شده است، متفاوت می باشد. معمولا قیمت بسته های کود مرغی گرانوله و پلت در کیسه های 25 کیلویی در مهرماه سال 1401 چیزی حدود 100 تا 200 هزار تومان می باشد.

قیمت کود مرغی مایع

قیمت کود مرغی مایع در بازار اغلب با توجه به درصد عناصر موجود در آن مشخص می شود. در بیشتر مواقع مشاهده شده که انواع مختلف کودهای مرغی مایع با قیمتهای بالایی به فروش گذاشته شده است و در بسیاری از مواقع خرید تعداد بالای این کودها برای کشاورزان به سختی امکان پذیر است.

با توجه به انواع مختلف کودهای مرغی مایع، قیمت این کودها در مهرماه سال 1401، حدود 400 تا 700 هزار تومان برای یک بسته ی 20 لیتری می باشد.

قیمت کود مرغ کیسه‌ای

کود مرغی به دلیل داشتن مواد آلی طبیعی و ارگانیک مثل نیترات، در مقایسه با کودهای دامی دیگر، یک کود ارگانیک به حساب می‌آید. این مسئله باعث حاصلخیزی هرچه بهتر خاک در طول فصل رشد می‌شود. علاوه بر این، به افزایش محصول و بهبود کیفیت آن نیز کمک خواهد کرد. قیمت کود مرغ کیسه‌ای با توجه به فرآیند فرآوری و نوع بسته‌بندی آن که معمولا در کیسه‌های ۲۵ کیلویی یا ۵۰ کیلویی یا به صورت فله خرید و فروش می‌شوند، متفاوت است. ولی اگر از تولیدکننده‌ی اصلی آن خریداری شود، می‌توانید آن را با قیمت پایین‌تری خریداری نمایید. شما می‌توانید در خصوص دریافت آخرین قیمت کود مرغ کیسه‌ای با تأمین‌کنندگان بازار بزرگ کشاورزی ایران تماس حاصل فرمایید. در ادامه به لیست قیمت کود مرغ کیسه‌ای در سال 1402 اشاره شده است.

کود مرغ کیسه‌ای

حدود قیمت (تومان)

قیمت کود مرغی کیسه‌ای مجیک آلکان وزن 25 کیلوگرم

265.000

قیمت کود مخصوص چغندر قند تالیس وزن 10 کیلوگرم

800.000

قیمت کود پلت مرغی خالص فله 300 کیلویی

1.770.000

قیمت کود پلت مرغی خالص فله 500 کیلویی

2.725.000

قیمت کود پلت مرغی خالص فله 700 کیلویی

3.815.000

 

قیمت کود مرغی گرانوله

کود مرغی گرانوله همانند نوع پلیتی آن با عناصر ریز مغذی و ترکیبات معدنی غنی شده، در طول مراحل تولید استریل می‌شود تا از وجود هرگونه آلودگی به خصوص بذر علف‌های هرز در امان بماند. این کود دارای مواد آلی، ازت، پتاسیم، فسفر، و عناصر ریز مغذی (مس، منگنز، آهن و روی) است. کود مرغی گرانوله دارای مقادیر زیادی عناصر غذایی است که با به کارگیری آن در زمین‌های کشاورزی، می‌توان حاصلخیزی خاک را افزایش داد. کود مرغی گرانوله به وسیله‌ی تأمین‌کنندگان و تولیدکنندگان مختلف در بازار بزرگ کشاورزی ایران و با قیمت‌های گوناگون عرضه می‌شود. در جدول زیر لیست قیمت کود مرغی گرانوله در سال 1402 ارائه شده است.

کود مرغی گرانوله

حدود قیمت (تومان)

قیمت کود مرغی گرانول ماکرو

215.000

قیمت کود مرغی گرانوله غنی شده با اسید هیومیک فله 25 کیلویی

208.750

قیمت کود مرغی گرانوله غنی شده با اسید هیومیک فله 50 کیلویی

417.500

قیمت کود مرغی گرانوله غنی شده با اسید هیومیک فله 100 کیلویی

835.000

قیمت کود مرغی گرانوله غنی شده با اسید هیومیک فله 300 کیلویی

2.505.000

قیمت کود مرغی گرانوله غنی شده با اسید هیومیک فله 500 کیلویی

3.775.000

قیمت کود مرغی گرانوله غنی شده با اسید هیومیک فله 700 کیلویی

5.285.000

قیمت کود مرغی گرانوله غنی شده با اسید هیومیک فله 1000 کیلویی

7.550.000

 

قیمت کود مرغی پلیت

کود مرغی پلیت یک نوع کود حیوانی و ارگانیک است که در بخش‌های مختلف صنعت کشاورزی کاربرد دارد. این کود طبیعی با توجه به مواد آلی که در آن وجود دارد، می‌تواند تأثیر چشمگیری در تقویت و حاصلخیزی خاک داشته ‌باشد. علاوه بر آن، محصولاتی که در خاک حاوی پلیت مرغی پرورش داده می‌شوند، کیفیت بهتری خواهند داشت. خوب است بدانید که پلیت مرغی منبع غنی از ویتامین‌ها و مواد مغذی برای خاک است.

کود مرغی پلیت به دلیل دارا بودن ماده‌ی آلی و داشتن میکروارگانیسم‌های فراوان، برای گیاهان بسیار مفید است. در خاک‌های ایران که غالبا از نظر ماده‌ی آلی فقیر هستند، این محصول تاثیر بسیار چشمگیری می‌گذارد. این کود وضعیت فیزیکی و شیمیایی خاک را بهبود می بخشد. همچنین کودهای مرغی سرشار از عناصر ماکرو و میکرو هستند که به علت ارگانیک بودن، مضرات کودهای شیمیایی را ندارند. در جدول زیر به آخرین قیمت کود مرغی پلیت در آذر ماه 1402 اشاره شده است.

کود مرغی پلیت

حدود قیمت (تومان)

قیمت کود پلت مرغی غنی شده تتاکو مدل VIGOROUS وزن 1 کیلوگرم

30.000

قیمت کود پلت مرغی غنی شده درجه 1 تتاکو وزن 25 کیلوگرم

110.000

قیمت کود پلت (پلیت) مرغی غنی شده با هیومیک و گوگرد 25 کیلوگرمی درخت چالکود ریز مغذی

150.000

قیمت کود پلیت (پلت) مرغی با پوشش گوگردی فله 25 کیلویی

170.000

قیمت کود پلت مرغی غنی شده تتاکو مدل VIGOROUS وزن 10 کیلوگرم

240.000

قیمت کود پلت مرغی غنی شده تتاکو مدل GROWFAST وزن 10 کیلوگرم

250.000

قیمت کود پلت مرغی غنی شده بنیفر وزن 25 کیلوگرم

255.000

قیمت کود پلت مرغی غنی شده تتاکو درجه B وزن 25 کیلوگرم

404.000

قیمت کود آلی نوتریکو میکروپلاس (پلیت مرغی غنی شده) +Nutrico Micro

590.000

قیمت کود پلت مرغی مایع شوک اصل مایع 20 لیتری

900.000

 

خرید کود مرغی

خرید کود مرغی از تولیدکنندگان و بدون دخالت واسطه ها تا حد زیادی در زمان و هزینه های شما صرفه جویی خواهد کرد. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای خرید کود مرغی از پلتفرم های آنلاین که امکان ارتباط مستقیم خریدار و فروشنده را فراهم می کنند، کمک بگیرید. برای خرید کود مرغی وارد سایت bbk-iran.com شده و با تامین کنندگان این محصول به صورت مستقیم و بدون واسطه ارتباط برقرار کنید. 

فروش کود مرغی

فروش کود مرغی به صورت آنلاین و حضوری صورت می گیرد که روش آنلاین تا حد زیادی در زمان و هزینه های شما تاثیر خواهد داشت. در صورتی که زمینه فعالیتی شما فروش کود مرغی می باشد، می توانید بعد ثبت نام در سایت بازار بزرگ کشاورزی، محصول خود را در این سایت ثبت نموده و از سراسر کشور مشتری جذب کنید.