تعداد محصولات: 204
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

معرفی برخی از حشره کش های موجود در بازار
یکی از اساسی ترین مشکلات حال حاضر زیست محیطی ، که میتواند خطر بزرگی برای مزارع و زمین های زراعی سراسر جهان باشد ، وجود آفات در مزارع می باشد . از دیرباز ، مبارزه با آفات کشاورزی ، یکی از معضلات انسانها بوده است و این مبارزه به دو روش شیمیایی و غیر شیمیایی صورت می گیرد .
استفاده از انواع سموم شیمیایی و حشره کش ها در مزارع یکی از راههای مبارزه شیمیایی می باشد . از میان انواع حشره کش که طی سالیان و در کشورهای مختلف استفاده میشد ، بسیاری از آنها علیرغم از بین بردن آفات ، اثرات مخربی بر محیط زیست بر جای میگذاشتند که به مرور و طی سالیان ، استفاده از این سموم و حشره کشها ، منسوخ گردید . در زیر به برخی از متداولترین انواع حشره کش موجود در بازار ، روشهای از بین بردن آفات و سایر اطلاعات آنها اشاره خواهد شد.
حشره کش دلتامترین :
نحوه اثر این حشره کش به صورت تماسی و توسط سیستم گوارش می باشد . یکی از مهمترین مزایای استفاده از این حشره کش ، تاثیر زیاد آن در مقایسه با میزان مصرف کم آن می باشد . این حشره کش یکی از کارامدترین انواع بوده با عملکرد ضربه ای و از انجا که این حشره کش ، چربی دوست می باشد به راحتی به بدن حشرات جذب شده و به محض ورود به بدن حشره ، انها را از بین می برد.
این حشره کش برای از بین بردن سوسکها ، لارو پروانه ، تریپس ، زنجرک ها و ... مناسب می باشد .
حشره کش دلتامترین ، سمیت بالایی برای اسیب به انسان ندارد و مدت ماندگاری این حشره کش ، پنج روز می باشد .
حشره کش پرمترین :
این حشره کش که قابلیت دور کنندگی و دفعی دارد ،غیر سیستماتیک بوده و به صورت تماسی و گوارشی عمل می کند . بهتر است به محض رویت آفتهایی نظیر مینوز ، لارو پروانه ها و سایر حشرات خانگی ، سمپاشی صورت گیرد .
این حشره کش از انواع کم خطر بوده که برای مصارف خانگی نیز مورد استفاده قرار می گیرد .حشره کش پرمترین ، خاصیت دور کنندگی نیز دارد .
حشره کش آمیتراز :
آمیتراز از نوع حشره کشهای غیر سیستماتیک می باشد و عملکرد آن به صورت تماسی و یا تنفسی می باشد . از آنجا که این حشره کش ، جزو انواع غیر سیستماتیک بوده ، لذا استفاده از آن برای انسان ، دام و زنبورها کم خطر میباشد . بیشترین مورد مصرف این نوع از حشره کش ، برای از بین بردن پسیل پسته ، مگس سفید ، عسلک پنبه و .. می باشد .
حشره کش کلرپیریفوس :
کلرپیریفوس نیز از نوع حشره کشهای غیر سیستماتیک بوده با اثر گوارشی و تنفسی . نحوه عملکرد این حشره کش بدین صورت میباشد که در لایه های واکسی بافت گیاهان وارد شده و افات موجود بر روی گیاه و من جمله ساقه خوارها و مینوزها را از بین می برد .
حشره کش دیازینون :
این حشره کش که از انواع فسفره بوده ، توسط سیستم تنفسی و یا به صورت تماسی ، تاثیر گذار خواهد بود و برای افاتی همچون سوسک سیاه گندم ، سن گلابی ، شپشک سفید و ... مورد استفاده قرار می گیرد .
حشره کش آبامكتين :
ابامکتین سیستماتیک نیست اما به بافت گیاه نفوذ کرده و از طریق تماس و سیستم گوارش ، حشرات را از بین می برد .این حشره کش پس از ورود به بدن حشرات ، باعث ایجاد اختلال عصبی در حشره شده و در نهایت باعث مرگ ان می شود.
حشره کش پروفنوفوس :
پروفنوفوس از انواع حشره کش و علفکشهای فسفره بوده و تاثیر ان از طریق تماس و یا سیستم گوارش می باشد . این حشره کش با ایجاد اختلال در سیستم عصبی آفات ، باعث مرگ انها می شود. یکی از پر مصرف ترین موارد استفاده این حشره کش ، در از بین بردن کرم قوزه پنبه می باشد .
حشره کش پيريميكارب :
این نوع از حشره کش ، سیستماتیک بوده و به صورت تدخینی ، تماسی و نفوذی عمل میکند و با مختل کردن سیستم عصبی حشرات ، سبب مرگ آنها می شود .