ورق پلی کربنات

ورق پلی کربنات

تعداد بخش ها: 3
تعداد محصولات این بخش: 9
تعداد شرکت های این بخش: 1

شرکت های بخش ورق پلی کربنات

لیست محصولات ورق پلی کربنات

تعداد محصولات: 9
تعداد محصولات: 9

استفاده از ورقهای پلی کربنات و مزایای آنها
پلی کربنات ماده سخت و شفافی است که در بیشتر موارد به جای شیشه استفاده می شود .استفاده از ورق پلی کربنات به جای شیشه ، در کاهش هزینه ها تاثیر گذار خواهد بود. علاوه بر این ، از لحاظ وزن نیز ،  بسیار کم وزن تر از انواع شیشه می باشد .
یکی دیگر از مزایای این نوع از ورق ها ، مقاومت بالای آنها نسبت به سایر انواع پلاستیک می باشد و همین موضوع سبب شده که امروزه این ورقها ، تقاضای بیشتری نسبت به سایر موارد داشته باشند .
موارد مصرف پلی کربنات در کشاورزی و معایب آن
یکی از موارد مصرف پلی کربنات ، پوشش قسمتهای مختلف و سقف گلخانه می باشد و به لحاظ ساختاری که دارد موجب صرفه جویی در مصرف انرژی شده و در فصل گرم از ورود گرما و در فصول سرد مانع از خروج هوای گرم از گلخانه به خارج می شود .
این ورقها نیز دارای معایبی می باشد که مهمترین آن ، تولید گرمای بیش از حد در بخش زیرین این ورقها می باشد .
این ورق ها در زمان آتش سوزی مشتعل نمی شوند اما باعث ایجاد دود می گردند . همچنین  بیشتر از انواع شیشه ، قابلیت خش شدن و کدر شدن را دارند .
برخی ویژگیهای ورق های پلی کربنات
• این نوع ورق از انعطاف پذیری بالایی برخوردار بوده و به اصطلاح مقاومت آن در برابر کشش و خمش بسیار بالا می باشد . طی آزمونهای مختلف ، ورق پلی کربنات مقاومتی کمتر اما نزدیک به شیشه در برابر خراش از خود نشان داده است .
• عایق حرارتی بسیار مناسبی بوده و همچنین در صرفه جویی و ممانعت از اتلاف انرژی بسیار تاثیر گذار می باشد و به دلیل اینکه  مانع از خروج گرما در فصل سرد می شوند ، در مصرف سوخت به منظور گرم کردن محیط ، تا حد قابل توجهی صرفه جویی می شود . همچنین این ورق ها جاذب بسیار خوب نور خورشید می باشند .
• همانطور که در قبل نیز اشاره شد ، این ورق ها ، در آتش سوزی مشتعل نمیگردد و در دماهای بسیار بالا ذوب میگردد و این خود سبب ممانعت از گستردگی آتش در محیط می گردد.
•  تا حد بسیار زیادی در برابر اشعه یووی مقاوم بوده و رنگ و شفافیت ورق نیز در برابر تابش نور خورشید تغییر نمی کند .
این ورقها دارای انواع مختلفی بوده که در زیر به اختصار درباره خصوصیات برخی از این انواع اشاره خواهد شد.
ورق پلی کربنات کروگیت
یکی از انواع این ورق ها ، ورق کروگیت موجدار و چند جداره می باشد . این نوع ، دارای ساختاری مستحکم و مقاوم در برابر انواع فشار ، ضربه و وزن اجسام می باشد . تا حد بسیار زیادی نیز در مصرف انرژی صرفه جویی می نماید . نصب آنها آسان بوده و دارای وزن بسیار سبکی نیز می باشد .
ورقهای کروگیت دارای شکلهای مختلف در رنگهای گوناگونی می باشد . همانند سایر انواع  ، ویژگی خود خاموش شونده داشته و در برابر اشعه یووی نیز مقاومت بالایی دارند . مقاومت دمایی بالا ، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و .. از دیگر ویژگیهای ورقهای کروگیت می باشد .
ورق پلی کربنات تخت یا ابر شیشه
این نوع از ورقها جایگزین مناسبی برای شیشه می باشد . علاوه بر اینکه دارای وزن بسیار سبکی بوده ، ضریب ایمنی بالایی نیز دارد و میزان شکنندگی بسیار ضعیفی دارد و به همین دلیل در برخی شرایط نظیر زلزله و سایر موارد ، این نوع ورق جایگزین مناسبی برای شیشه می باشد .
ورق پلی کربنات تخت نیز دارای ویژگیهای مشابهی با ورق کروگیت بوده و دارای ضخامتهای مختلفی می باشد ، همچنین نصب و استفاده از آن بسیار راحت می باشد .
برخی دیگر از انواع ورق پلی کربنات
  • پلی کربنات مشجر
  • پلی کربنات موجدار یا کاروگیت
  • پلی کربنات چند جداره