در حال بارگذاری...
 
 

ماشین آلات و ادوات کشاورزی و دام و طیور و پلاستیک گلخانه و علف کش و آفت کش و مخازن پلی اتیلن و چمن زن و جت هیتر و تابلو برق صنعتی و سیستم گرمایشی تابشی در بازار بزرگ کشاورزی

خرید و فروش ادوات کشاورزی، سم، کود، نشاء، بذر و دستگاه تصفیه آب، هواساز صنعتی و چمن زن و فیلتر شنی

 

ورق پلی کربنات

ورق پلی کربنات

تعداد بخش ها: 3
تعداد محصولات این بخش: 4
تعداد شرکت های این بخش: 1
پلیمر طلایی یزد

زیر گروه های ورق پلی کربنات


شرکت های بخش ورق پلی کربنات (برای فیلتر محصولات بر اساس شرکت، بر روی نام شرکت کلیک نمایید)


لیست محصولات تمامی شرکت های بخش ورق پلی کربنات

پربیننده ترین محصولات

استفاده از ورقهای پلی کربنات و مزایای آنها
پلی کربنات ماده سخت و شفافی است که در بیشتر موارد به جای شیشه استفاده می شود .استفاده از ورق پلی کربنات به جای شیشه ، در کاهش هزینه ها تاثیر گذار خواهد بود. علاوه بر این ، از لحاظ وزن نیز ،  بسیار کم وزن تر از انواع شیشه می باشد .
یکی دیگر از مزایای این نوع از ورق ها ، مقاومت بالای آنها نسبت به سایر انواع پلاستیک می باشد و همین موضوع سبب شده که امروزه این ورقها ، تقاضای بیشتری نسبت به سایر موارد داشته باشند .
موارد مصرف پلی کربنات در کشاورزی و معایب آن
یکی از موارد مصرف پلی کربنات ، پوشش قسمتهای مختلف و سقف گلخانه می باشد و به لحاظ ساختاری که دارد موجب صرفه جویی در مصرف انرژی شده و در فصل گرم از ورود گرما و در فصول سرد مانع از خروج هوای گرم از گلخانه به خارج می شود .
این ورقها نیز دارای معایبی می باشد که مهمترین آن ، تولید گرمای بیش از حد در بخش زیرین این ورقها می باشد .
این ورق ها در زمان آتش سوزی مشتعل نمی شوند اما باعث ایجاد دود می گردند . همچنین  بیشتر از انواع شیشه ، قابلیت خش شدن و کدر شدن را دارند .
برخی ویژگیهای ورق های پلی کربنات
• این نوع ورق از انعطاف پذیری بالایی برخوردار بوده و به اصطلاح مقاومت آن در برابر کشش و خمش بسیار بالا می باشد . طی آزمونهای مختلف ، ورق پلی کربنات مقاومتی کمتر اما نزدیک به شیشه در برابر خراش از خود نشان داده است .
• عایق حرارتی بسیار مناسبی بوده و همچنین در صرفه جویی و ممانعت از اتلاف انرژی بسیار تاثیر گذار می باشد و به دلیل اینکه  مانع از خروج گرما در فصل سرد می شوند ، در مصرف سوخت به منظور گرم کردن محیط ، تا حد قابل توجهی صرفه جویی می شود . همچنین این ورق ها جاذب بسیار خوب نور خورشید می باشند .
• همانطور که در قبل نیز اشاره شد ، این ورق ها ، در آتش سوزی مشتعل نمیگردد و در دماهای بسیار بالا ذوب میگردد و این خود سبب ممانعت از گستردگی آتش در محیط می گردد.
•  تا حد بسیار زیادی در برابر اشعه یووی مقاوم بوده و رنگ و شفافیت ورق نیز در برابر تابش نور خورشید تغییر نمی کند .
این ورقها دارای انواع مختلفی بوده که در زیر به اختصار درباره خصوصیات برخی از این انواع اشاره خواهد شد.
ورق پلی کربنات کروگیت
یکی از انواع این ورق ها ، ورق کروگیت موجدار و چند جداره می باشد . این نوع ، دارای ساختاری مستحکم و مقاوم در برابر انواع فشار ، ضربه و وزن اجسام می باشد . تا حد بسیار زیادی نیز در مصرف انرژی صرفه جویی می نماید . نصب آنها آسان بوده و دارای وزن بسیار سبکی نیز می باشد .
ورقهای کروگیت دارای شکلهای مختلف در رنگهای گوناگونی می باشد . همانند سایر انواع  ، ویژگی خود خاموش شونده داشته و در برابر اشعه یووی نیز مقاومت بالایی دارند . مقاومت دمایی بالا ، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و .. از دیگر ویژگیهای ورقهای کروگیت می باشد .
ورق پلی کربنات تخت یا ابر شیشه
این نوع از ورقها جایگزین مناسبی برای شیشه می باشد . علاوه بر اینکه دارای وزن بسیار سبکی بوده ، ضریب ایمنی بالایی نیز دارد و میزان شکنندگی بسیار ضعیفی دارد و به همین دلیل در برخی شرایط نظیر زلزله و سایر موارد ، این نوع ورق جایگزین مناسبی برای شیشه می باشد .
ورق پلی کربنات تخت نیز دارای ویژگیهای مشابهی با ورق کروگیت بوده و دارای ضخامتهای مختلفی می باشد ، همچنین نصب و استفاده از آن بسیار راحت می باشد .
برخی دیگر از انواع ورق پلی کربنات
  • پلی کربنات مشجر
  • پلی کربنات موجدار یا کاروگیت
  • پلی کربنات چند جداره