تعداد محصولات: 49
سؤالات متداول

قیمت پهپادهای سمپاش 50 لیتری با توجه به نوع برند آن و ویژگی هایش چیزی حدود 50.000 تا 70.000دلار می باشند، نمونه خارجی این پهپادها به سختی در ایران یافت می شوند.

قیمت پهپاد سمپاش 10 لیتری نسبت سایر پهبادها که ظرفیت مخزن بیشتری دارند، کمتر است. به عنوان مثال  قیمت انواع پهپاد سمپاش 10 لیتری برند DJI در شهریور سال 1401 حدود 500 میلیون تومان است که با توجه به نوسانات موجود در بازار این قیمت مدام در حال تغییر می باشد.

با این بخش بیشتر آشنا شوید!

 

پهپاد سمپاش چیست؟

 
پهباد سمپاش، سمپاش های بدون سرنشینی هستند که می توانند به مناطقی دسترسی پیدا کنند که سمپاشهای پشت تراکتوری نمی توانند، مانند زمین های ناهموار، شیب دار یا غیرقابل دسترس یا محیط های حساسی که وسایل نقلیه زمینی به منطقه یا محصولات آسیب می رسانند. این پهپادها در مدیریت زمان و سهولت انجام کار بسیار تأثیرگذار هستند به‌عنوان‌ مثال با استفاده از پهپاد سم پاش در مدت 10 الی 15 دقیقه می‌توان حدود یک هکتار از اراضی زیر کشت را سم‌پاشی کرد، با توجه به این سرعت‌ بالا در سم‌پاشی در صورت استفاده از پهپادها روزانه می‌توان 30 تا 40 هکتار زمین را سم‌پاشی کرد . درصورتی‌که در روش سم‌پاشی با تراکتور روزانه می‌توان حداکثر 10 الی 15 هکتار زمین را سم‌پاشی کرد.

سم پاشی با پهپاد

مزایای پهپاد کشاورزی چیست؟

سرعت سمپاشی با پهپاد کشاورزی

یکی از مهمترین تاثیرات سمپاشی با پهپاد، افزایش سرعت سم پاشی با استفاده از پهباد است. پهپادها در مدیریت زمان و سهولت انجام کار بسیار تأثیرگذار هستند به‌عنوان‌مثال با استفاده از پهپادها در مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه می‌توان حدود یک هکتار از اراضی زیر کشت را سم‌پاشی کرد

کاهش مصرف سموم با استفاده از پهپاد کشاورزی

استفاده از پهپادها قابلیت کاهش ۳۰ درصدی در مصرف سموم را دارد که این مورد از لحاظ زیست‌محیطی و اقتصادی و کاهش هزینه‌های تولید حائز اهمیت است.

کاهش مصرف آب با پهباد کشاورزی

با توجه به تنش آبی و کمبود آب در کشور ما، استفاده از پهپادهای سم‌پاش می‌تواند باعث صرفه‌جویی در مصرف آب گردد (میزان استفاده از آب ۸۰ تا ۹۰ درصد کاهش می‌یابد). جهت سم‌پاشی یک هکتار زمین با تراکتور به ۲۰۰ الی ۴۰۰ لیتر آب نیاز است اما در صورت استفاده از پهپاد سم‌پاش با حدود حدود  10 الی ۱۵ لیتر آب می‌توان یک هکتار را سم‌پاشی کرد.

همچنین از آنجائی که استفاده از آب شور برای محلول پاشی راندمان جذب کود و سم را کاهش میدهد، از دیگر مزایای استفاده از پهپاد در مناطقی که آب آبیاری شور میباشد، با توجه به مصرف کم آب سمپاشی با پهپاد، کشاورزان میتوانند با تهیه مقداری آب شیرین برای محلول پاشی راندمان سمپاشی و کود پاشی خود را افزایش چشمگیری بدهند.

 از دیگر مزایای پهپادها می توان به کاهش نیروی انسانی، عملکرد خوب پهپاد در شرایط سخت و دقت و یکنواختی آنها در سم پاشی نیز اشاره نمود.

معایب سمپاشی با پهپاد

از جمله مهمترین معایب سمپاشی با پهباد هزینه زیاد آن و نیاز به شارژ مجدد پهبادها پس از سم پاشی 1 تا 2 هکتار زمین می باشد که در زیر به صورت موردی آورده شده است:

  1. هزینه ی بالای خریداری پهپاد سمپاش، اولین مانع برای برخورداری از تاثیر آن در کشاورزی می باشد.
  2. از معایب دیگر پهپاد سمپاش می توان نیاز به آموزش تخصصی برای کنترل پرواز را نام برد که البته کنترل پرواز سختی چندانی ندارد، اما نیاز به تعلیم دارد.

فیلم پهپاد سمپاش

در فیلم زیر جزئیات کارکرد پهپاد سمپاش t16 را با جزئیات کامل می توانید مشاهده نمایید:
 

قیمت پهپاد سمپاش

قیمت پهباد سمپاش با توجه به انواع مختلف پهپادها، متفاوت است، در صورتی که می خواهید اینکار را به شرکتهای اجرا کننده سمپاشی با پهپاد واگذار کنید، این شرکتها برای سمپاشی هر هکتار مبلغ مشخصی دریافت میکنند. در صورتی که توان خرید پهپاد سمپاش را دارید با توجه به ویژگی های این محصول می توانید پهپاد مناسب را خریداری و از آن استفاده نمایید.

از جمله ویژگی های پهپادها که قبل از خرید می بایست به آنها توجه نمایید شامل موارد زیر هستند:

 حداکثر قدرت موتور، ظرفبت مخزن، تعداد نازل، سرعت پاشش، اندازه قطره ذرات، شعاع پروازی،  میزان سمپاشی در یک ساعت،  سرعت حرکت،  عرض پاشش، سرعت حرکت، تعداد موتور، میزان پرواز با هر باتری، دوربین و پروژکتور برای سمپاشی در شب، رادار ارتفاع، رادار تشخیص مانع، وزن سيستم پروازي(با محلول مايع) و میزان گارانتی.

در سایت bbk برندهای متفاوت پهپادها به همراه ویژگی های هرکدام و شماره های تامین کنندگان محصول وجود دارد.

لیست قیمت پهپاد سمپاش

لیست قیمت پهپاد سمپاش نوسانات زیادی دارد، در سایت بازار بزرگ کشاورزی تامین کنندگان بسیاری انواع پهپاد سمپاش را عرضه می کنند. با انتخاب محصول مورد نظر و از طریق تماس با تامین کنندگان آن، لیست قیمت پهپاد سمپاش را به دست آورید.

لیست قیمت پهپادهای سمپاش در شهریورماه سال 1401 به شرح زیر می باشد:
نوع پهپاد سمپاش قیمت پهپاد سمپاش
قیمت پهپاد سمپاش 10 لیتری رنج قیمت 300 تا 500 میلیون تومان
قیمت پهپاد سمپاش 20 لیتری توقف تولید سمپاش 20 لیتری dji
قیمت پهپاد کشاورزی 45 لیتری ایرانی     حدود 800 میلیون تومان

 قیمت پهپاد سمپاش 10 لیتری

قیمت پهپاد سمپاش 10 لیتری نسبت سایر پهبادها که ظرفیت مخزن بیشتری دارند، کمتر است. به عنوان مثال  قیمت پهپاد سمپاش 10 لیتری برند DJI در شهریور سال 1401 حدود 480 تا 500 میلیون تومان است که با توجه به نوسانات موجود در بازار این قیمت مدام در حال تغییر می باشد.

سمپاشی با پهپاد

قیمت پهپاد سمپاش 20 لیتری

قیمت پهپادها با توجه به نوع برند و سایر ویژگی هایی که دارا هستند بسیار متفاوت است. در حال حاضر پهپادهای 20 لیتری بیشتر ساخت ایران موجود هستند زیرا برند معروف dji توقف تولید t20 و t16 سری پهپادهای Agras را در سایت رسمی خود اعلام نموده است. قیمت پهپادهای ایرانی 20 لیتری در شهریور ماه 1401 چیزی حدود 400 تا 600 میلیون تومان می باشد.

قیمت پهپاد سمپاش 50 لیتری

هرچه پهپادها ظرفیت مخزن بیشتری داشته باشند قیمت آنها نیز افزایش می یابد. با توجه به قیمت بسیار بالای پهپادهای سمپاش 50 لیتری که با توجه به نوع برند آن و ویژگی هایش چیزی حدود 50.000 تا 70.000 دلار می باشند، نمونه خارجی این پهپادها به سختی در ایران یافت می شوند. در حال حاضر قیمت پهپاد سمپاش ایرانی 45 لیتری حدود 800 میلیون تومان می باشد.

قیمت پهپاد سمپاش 100 لیتری

پهپاد سمپاش 100 لیتری به دلیل پیچیدگی های ساخت پهپادها با ظرفیت مخزن زیاد، توسط شرکتهای مطرح در این حوزه مانند DJI تولید نمی شود.

ارزانترین پهپاد سمپاش

همان طور که اشاره شد پهپادها ظرفیت مخزن و ویژگی های فنی متنوعی دارند، در صورتی که به دنبال ارزانترین پهپاد سمپاش هستید، مدل هایی که دارای ظرفیت مخزن ده لیتری و تولید داخل می باشند را تهیه نمایید. قیمت پهپاد سمپاش ایرانی  نسبت به قیمت پهپادهای سمپاش خارجی کمتر است و خدمات پشتیبانی آن نیز راحتتر انجام می گیرد.

قیمت پهپاد سمپاش دیجی کالا

 

امروزه سایتهای زیادی مانند دیجی کالا در حوزه فروش محصولات به صورت اینترنتی فعالیت میکنند. برای خرید و استعلام قیمت محصولات تخصصی بهتر است با متخصصان این امر و سایتهایی که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می کنند مراجعه نمایید. مناسبترین قیمت پهپاد سمپاش را در بازار بزرگ کشاورزی از معتبرترین تامین کنندگان به دست آورید.

شرکتهای فروش پهپاد سمپاش

بیشتر شرکتهای فروش پهپاد سمپاش، محصولات نام آشنای برند معروف DJI را به فروش می رسانند. شرکتهای ایرانی مانند آسکو و کاسپین اسکای از دیگر پهپادهای سمپاش ایرانی هستند که توسط شرکتهای داخلی تولید و به فروش می رسند.