تعداد محصولات: 140
سؤالات متداول

قیمت آبخوری مرغ با توجه به انواع آن که شامل دستی و اتوماتیک می باشد، مشخص می شود. قیمت آبخوری های دستی بین 15 تا 60 هزار تومان می باشد

قیمت به روز آبخوری نیپل مرغداری با توجه به اینکه نیپل از اجزای گوناگونی تشکیل شده و بر اساس جنس و مرغوبیت آن ها توسط شرکت های تولید کننده تعیین شده و متفاوت می باشد. جهت استعلام قیمت آبخوری نیپل بهتر است با تامین کنندگانی که در بازار بزرگ کشاورزی این محصول را ارئه می دهند به صورت شفاهی مذاکره نمایید

با این بخش بیشتر آشنا شوید!

یکی از انواع تجهیزاتی که در سالن های مرغداری به فراوانی مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع به عنوان یکی از نیاز های اساسی شناخته می شود انواع آبخوری ها هستند.
آبخوری ابزاری مخصوص برای در دسترس قرار دادن آب برای طیور می باشد. باید آب در هر دوره سنی پرنده به میزان مورد نیاز همان دوره تامین شود و بهره گیری از آبخوری مناسب، می تواند تمامی نیاز های پرورش دهنده را در این موضوع برطرف نماید.

آبخوری جوجه

آبخوری جوجه از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا اگر آبخوری از مواد با کیفیت ساخته نشده باشد و غیر استاندارد باشد، دارای حفره های میکروسکوپیک است و خانه ای امن برای انواع میکروب ها فراهم میکند. همچنین اگر طراحی آبخوری مناسب نباشد، تخلیه فضولات پرندگان و به جای گذاشتن بقایای غذا درون ظرف آب و یا بالعکس، بهترین مکان برای رشد و نمو میکروارگانیسم ها خواهد شد.
 آبخوری جوجه با طراحی استاندارد میتواند تا حد زیادی از بروز این مشکل جلوگیری کند. انواع آبخوری جوجه در دو نوع دستی و اتومات وجود دارد. برای جوجه های بسیار کوچک که در سینی پرورش داده می شوند از آبخوری ساده و دستی استفاده می کنند پس از انتقال جوجه ها به سالنهای پرورش از آبخوری های اتومات نیز برای آنها می توان استفاده نمود.
آبخوری جوجه

آبخوری مرغ

یکی از مهمترین عوامل در رشد و پرورش تمامی موجودات از جمله طیور مصرف آب می باشد طوری که حداقل دو تا پنج برابر مصرفی غذا و دان، آب مصرف می کنند. هر چقدر آب تمیز تر و با املاح کمتری باشد، یقینا در پرورش مرغ تاثیرات بسیار بیشتری دارد.

یک آبخوری مرغ مناسب دارای شرایط زیر می باشد:


  • ظرفیت آبخوری مرغ باید به میزانی باشد که بتواند در طول یک شبانه روز آب مورد نیاز تعداد زیادی مرغ و یا جوجه بالغ را برطرف کند.

  •  آبخوری باید دارای طراحی مناسبی باشد تا از ورود مرغ به داخل آب جلوگیری کرده و در نتیجه آب کثیف نشود.

  • آبخوری از مواد درجه یکی که دارای کیفیت بالایی هستند، تهیه  شده باشد.

  • در آبخوری ها بتوان علاوه بر آب، از انواع مکمل های مایع و یا داروها و ویتامین ها نیز استفاده کرد. این ویژگی موجب میشود تا دارو و یا ویتامین به صورت کامل در اختیار پرنده قرار گیرد. 


انواع آبخوری

انواع مختلفی از آب خوری جوجه و مرغ در بازار وجود دارد که با توجه به شرایط، تعداد پرنده ها و نوع پرورش طیور در مرغداری ها مورد استفاده قرار می گیرد. آبخوری ها در نمونه های مختلف آبخوری دستی و آبخوری اتوماتیک قابل خرید و استفاده هستند.

آبخوری دستی

آبخوری های دستی که به آنها آبخوری لیتری نیز گفته میشود ، به صورت دستی و توسط کاربر پر می شود و با توجه به اندازه های مختلفی که دارد برای طیور مختلف قابل استفاده می باشد. در استفاده از آبخوری های دستی جنس پلاستیک مورد استفاده در آبخوری از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که در طول عمر آبخوری نیز بسیار موثر است. 

آبخوری اتوماتیک

امروزه در بیشتر سالن های مرغداری به دلیل مزایای بیشتر آبخوری اتوماتیک نسبت به آبخوری های دستی، از این سیستم استفاده می شود. هرچند در برخی از سالن های قدیمی که دارای امکانات کمی از لحاظ لوله کشی آب می باشند از آبخوری های دستی همچنان استفاده می شود.

آبخوری های اتوماتیک ویژگی های بسیار بارزی دارد که از آنها می توان به بهداشت کامل آب مصرفی، کاهش مصرف آب به میزان قابل توجه و دردسترس قرار دادن آب تازه در اختیار پرندگان اشاره کرد.

آبخوری اتوماتیک، آب را به صورت اتوماتیک داخل سینی آبخوری قرار میدهد و بدین ترتیب نیازی به مراجعه کاربر وجود ندارد و مشکلات ناشی از عبور و مرور اپراتورها و امکان ورود بیماری ها به محل نگهداری طیور نیز کاهش می یابد.

قیمت آبخوری اتوماتیک مرغ

قیمت آبخوری اتوماتیک مرغ با توجه به چند مورد تعیین می شود:

  • انواع متفاوت آبخوری های اتوماتیک

  • جنس های مختلف قطعات مورد استفاده

  • تعداد مورد نیاز آبخوری 

در چند سال اخیر مطلع شدن از آخرین قیمت به روز آبخوری اتوماتیک و دیگر تجهیزات مرغداری از طریق سایتهای اینترنتی به دلیل مزایای نسبتا زیاد نسبت به روش های قدیمی به طور ویژه ای افزایش یافته است و مشتری می تواند با توجه به عوامل مختلف از آخرین قیمت آن در اینترنت اطلاع پیدا کند.

آبخوری نیپل

پیشرفته ترین نوع آبخوری که در سال های اخیر در سالن های مرغداری مدرن مورد استفاده قرار گرفته است، آبخوری های نیپل هستند. این نوع آبخوری ها اتومات بوده و برای انواع مرغ ها و جوجه ها در طی تمامی مراحل طول رشد مناسب هستند و کاربر می تواند ارتفاع آن را تنظیم نماید. هر نیپل با آبدهی حداقل 90 سی سی در دقیقه مناسب برای 25 کیلوگرم مرغ است. این بدان معنی است که 1 عدد نیپل مناسب پرورش 14 مرغ 1.75 کیلوگرمی یا 7 مرغ 3.5 کیلوگرمی است.

آبخوری نیپل

نصب آبخوری نیپل

سیستم آبخوری نیپل از چندین متر لوله بسته به طول سالن پرورش تشکیل شده که در امتداد سالن با تراز مناسب کشیده شده است. در فواصل معین ( معمولا ۲۵ تا ۳۰ سانت ) سوراخ های کوچکی در این لوله ها ایجاد شده که محل نصب نیپل ها می باشد. نیپل ها یا سوپاپ های کوچک حساس به فشار بوده به طوری که در اثر فشار آب موجود در لوله ها سوپاپ ها بسته هستند، اما زمانی که پرنده با منقار خود به آن فشار وارد می‌کند، سوپاپ باز شده و آب به بیرون از لوله جریان می‌یابد. در زیر نیپل، کاسه‌ای نصب می‌شود تا آب اضافه روی زمین نریزد. ارتفاع نیپل‌ها را می‌توان به کمک وینچ برقی تنظیم کرد تا در هر فصل رشد، مناسب جوجه‌‌ها باشد. از یک رگلاتور فشار شکن برای تنظیم مقدار آب خروجی استفاده می‌شود.

قطعات آبخوری نیپل

قطعات آبخوری نیپل

سیستم آبخوری نیپل متشکل از رگلاتور یا فشار شکن، نیپل، وینچ سقفی، لوله های انتقال آب، لوله های نگهدارنده، شیر انتهای خط و شیر میان خط، نشانگر سطح آب، قرقره های آویز، گیره های نگهدارنده و کاسه های نیپل (فنجان) جهت ممانعت از ریزش قطرات آب روی بستر، می باشد.

قیمت آبخوری نیپل

قیمت به روز آبخوری نیپل مرغداری با توجه به اینکه نیپل از اجزای گوناگونی تشکیل شده و بر اساس جنس و مرغوبیت آن ها توسط شرکت های تولید کننده تعیین شده و متفاوت می باشد. قیمت آبخوری را می توان به شیوه های مختلف آنلاین و یا حضوری کسب نمود.

آبخوری نیپل دیجی کالا

امروزه دیجی کالا به یکی از بزرگترین فروشگاههای اینترنتی در ایران تبدیل شده است. تمرکز دیجی کالا بیشتر بر روی محصولات مصرفی است که نیاز روزمره مردم می باشد، به همین دلیل تجهیزات تخصصی مرغداری و آبخوری نیپل در دیجی کالا موجود نمی باشد. برای خرید و استعلام قیمت آبخوری نیپل بهتر است با متخصصان این امر و سایتهایی که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می کنند مراجعه نمایید. بازار بزرگ کشاورزی یکی از معتبرترین و قدیمی ترین سایتها در حوزه تجهیزات مرغداری می باشد که می توانید از معتبرترین تامین کنندگان، قیمت انواع آبخوری را جویا شوید.

خرید آبخوری نیپل

خرید آبخوری نیپل از تولیدکنندگان و بدون دخالت واسطه ها تا حد زیادی در زمان و هزینه های شما صرفه جویی خواهد کرد. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای خرید آبخوری از پلتفرم های آنلاین که امکان ارتباط مستقیم خریدار و فروشنده را فراهم می کنند، کمک بگیرید. برای خرید انواع آبخوری وارد سایت bbk-iran.com شده و با تامین کنندگان این محصول به صورت مستقیم و بدون واسطه، ارتباط برقرار کنید. همچنین شما این امکان را دارید که بعد از ثبت نام در سایت bbk یک درخواست خرید آبخوری نیپل ثبت کنید تا فروشندگان این محصول در کوتاه ترین زمان ممکن با شما ارتباط برقرار کنند.

ساخت آبخوری نیپل

شما می توانید آبخوری نیپل را به راحتی بسازید. در ویدئو زیر نحوه ساخت آبخوری نیپل آموزش داده شده است:


آبخوری جامبو

آبخوری جامبو یا جامیکو که به آن آبخوری سیفونی نیز گفته می شود یکی از پرطرفدارترین سیستم های ابخوری در واحدهای نیمه صنعتی و نیمه حرفه ای مرغداری می باشد که  به صورت تمام اتوماتیک عملیات آبرسانی را انجام می دهد و در انواع ابخوری کلاسیک جامبو و سوپر جامبو در بازار موجود می باشد.

آبخوری جامبو

این آبخوری به صورت آویزان از سقف مورد استفاده قرار می گیرد. آبخوری جامبو از سوپاپ و فنر، محفظه و بشقاب تشکیل شده است و آب لوله اصلی از طریق سوپاپ و فنر به داخل بشقاب جریان می یابد، با پر شدن بشقاب آبخوری و افزایش وزن آن، سوپاپ فنر دار باعث قطع شدن جریان آب می شود. با مصرف آب توسط جوجه ها، وزن بشقاب آبخوری کاسته شده و فنر، مسیر آب را باز می کند. 

ویژگی های آبخوری جامبو

آبخوری جامبو از نظر بهداشتی مناسب می باشد و آلودگی کمتری نسبت به آبخوری های دستی دارد، اما هزینه آبخوری سیفونی به نسبت استفاده از آبخوری های دستی مقداری بیشتر است.  اتوماتیک و شبکه ای بودن آبخوری جامبو باعث می شود به راحتی دارو دادن و واکسیناسیون گله را با حل کردن در مخزن آب انجام داد.

تفاوت آبخوری جامبو و سوپر جامبو

تفاوت دو نوع آبخوری جامبو کلاسیک و سوپر جامبو در تعادل آبخوری است. به دلیل آویز بودن این نوع آبخوری، تعادل اهمیت بسزایی دارد. در آبخوری های جامبو کلاسیک از رینگ فلزی برای تعادل استفاده می شود ولی در نوع سوپر جامبو از دیسک و میله پلاستیکی برای این کار استفاده می شود. این ویژگی باعث شده تا آبخوری های سوپر جامبو دارای تعادل بهتر باشند و پرت آب کمتر شود. ویژگی های ذکر شده باعث شده تا از آبخوری های جامبو در سالن های نیمه صنعتی استقبال فراوانی شود.

قیمت آبخوری مرغ

در جدول زیر قیمت انواع آبخوری دستی مرغ در مهرماه سال 1401 به صورت حدودی آورده شده است:

انواع آب خوری قیمت انواع آبخوری
قیمت آبخوری مرغ و جوجه دستی 2 لیتری حدود 15,000 تومان
قیمت آبخوری جوجه و مرغ دستی 3 لیتری حدود 25,000 تومان
قیمت آبخوری مرغ و جوجه دستی 4 لیتری حدود 30,000 تومان
قیمت آبخوری جوجه و مرغ دستی 6 لیتری  حدود 40,000 تومان
قیمت آبخوری بلدرچین حدود 66,000 تومان
قیمت آبخوری بوقلمون با بست  حدود 20.000 تومان
قیمت آبخوری مرغداری پلاستون با بست حدود 100,000 تومان


آبخوری دیجی کالا

همان طور که گفته شد تجهیزات مرغداری که تخصصی می باشند در دیجی کالا به فروش نمیرسد. اما انواع آبخوری های پرندگان که در خانه ها و باغها برای نگهداری طیور مورد استفاده قرار می گیرد، در دیجی کالا موجود می باشد و قیمت آن حدودا بین 13 تا 20 هزار تومان می باشد.