تعداد محصولات: 114
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

شیر فلکه ابزاری است که برای باز و بسته کردن یا کنترل و تنظیم جریان ورودی و خروجی سیالاتی چون گاز و مایعات مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ابزارها در سایزها و با جنس‌های گوناگون چون شیر فلکه چدنی و برنجی و  فلزی و پلی اتیلنی  پلاستیکی و تولید می‌شوند و در تمام صنایع  اعم از صنایع آب و فاضلاب، معدن، تولید برق، نفت و گاز، تولید مواد غذایی و صنایع کشاورزی کاربرد دارند. جنس بدنه و دیگر اجزای سازنده شیر فلکه کشاورزی به صورتی است که در برابر زنگ‌زدگی، ساییدگی، خوردگی و سایر مشکلات مشابه محافظت شود.

 انواع شیر فلکه چدنی (شیر فلکه کشاورزی) از پر مصرف‌ترین این شیرآلات در کشاورزی و دیگر صنایع هستند. 

 شیر فلکه کشاورزی

شیر فلکه کشاورزی که به عنوان والف آب کشاورزی نیز شناخته می‌شود، در خطوط لوله کشی مزرعه یا باغ بین دو لوله قرار می‌گیرند تا در صورت نیاز باز یا بسته شوند. شیر فلکه کشاورزی در سایز های 2 اینچ تا بیش از 12 اینچ در دسترس است. اتصال شیر فلکه به لوله از طریق فلنج و پیچ و مهره صورت می‌گیرد.

انواع  شیر فلکه کشاورزی

شیر فلکه آب کشاورزی بسته به سایز، جنس و نحوه عملکرد انواع مختلفی دارند. برای مثال قطر شیر فلکه‌ها عموما از چند میلی‌متر تا چند سانتیمتر متغیر است که تحمل فشار و حرارت نیز در آن‌ها متغیر است و بسته به قطر لوله انتخاب می‌شوند. برخی از انواع  شیر فلکه آب کشاورزی عبارت‌اند از:

 شیر فلکه پروانه‌ای

شیر فلکه پروانه‌ای ساده‌ترین انواع شیر فلکه است که کاربردهای گسترده‌ای در صنایع مختلف دارند. شیر فلکه‌های پروانه‌ای معمولا از جنس چدن هستند و جریان سیالات به واسطه دیسک دوار آن‌ها کنترل می‌شود. شیر فلکه پروانه‌ای به انواع  شیر فلکه پروانه ای ویفری، شیر فلکه پروانه ای لاگ، شیر فلکه پروانه ای فلنج دار و شیر پروانه ای بدنه باریک تقسیم می‌شوند. شیر فلکه پروانه ای ویفری یکی از بهترین گزینه‌ها برای جریان‌های شدت بالا می‌باشد.

شیر فلکه کشویی

شیر فلکه کشاورزی کشویی از جمله شیرهایی است که بسته به نوع آن برای قطع و وصل جریان سیال های آب سرد و گرم، فاضلاب، روغن، هوای فشرده و... مورد استفاده قرار می‌گیرند. این شیرها متشکل از دو بخش ساقه و یا دسته و بخش جداکننده یا کشویی هستند. هنگامی که کشویی به سمت بالا باشد، مسیر لوله باز و مواد سیال به راحتی در لوله حرکت می‌کنند اما هنگامی که کشویی در پایین‌ترین قسمت خود قرار دارد، مسیر کاملا مسدود شده و حرکت سیال متوقف می‌شود از مزایای این شیرها افت فشار در طول لوله است که آن را گزینه‌ای مناسب برای استفاده در لوله‌های طولانی  مبدل می‌سازد.  شیر فلکه کشویی زبانه چدنی، شیر فلکه کشویی زبانه فلزی و یا شیر فلکه کشویی زبانه لاستیکی برخی از  انواع شیر فلکه کشاورزی کشویی هستند.

شير فلکه كشویي زبانه لاستيكي به علت داشتن زبانه لاستیکی، قابلیت ارتجاع زیادی دارند که تضمين‌كننده آب‌بندي ۱۰۰% آن مي‌باشد. عمر بالای کاری و عدم انباشته شدن جرم و رسوب از ویژگی‌های این شیرهای فلکه کشویی زبانه لاستیکی هستند.

 شیر فلکه کشویی بسته به شکل سازه خود نیز به انواع شیر فلکه کشویی موازی و شیر فلکه کشویی دارای دروازه‌های گوه‌ای شکل  و از نظر مكانيزم عمل به دو نوع شير كشويي با محور متحرک و با محور ثابت تقسيم مي‌شوند.

شیر فلکه سوپاپی

شیر فلکه سوپاپی به‌عنوان یک انتقال‌دهنده در صنایع آب و بخار و یک کنترل‌کننده در بین خطوط  لوله استفاده می‌شود. فشار کاری این نوع شیرها بین ۱۰ تا ۱۶ بار متغیر است و در ساختار آن چدن، فولاد ضد زنگ به کار رفته است.

 

قیمت  شیر فلکه کشاورزی

شیر فلکه کشاورزی یا فلکه آب کشاورزی تنوع زیادی دارد که بسته به مدل دارای ویژگی و کاربرد خاصی هستند. از این رو قیمت شیر فلکه کشاورزی نیز بسته به نوع آن متفاوت است. از عوامل تعیین کننده در قیمت فلکه آب کشاورزی می‌توان به برند سازنده، جنس و سایز آن اشاره کرد. مثلا قیمت فلکه کشویی زبانه فلزی از قیمت فلکه کشویی زبانه لاستیکی بیشتر است.

 لیست قیمت شیر فلکه کشاورزی

لیست زیر مربوط به قیمت برخی از مدل‌‌های پرمصرف شیرفلکه کشاورزی در اواخر خرداد 1402 است.

شیر فلکه کشاورزی

قیمت (تومان)

شیر فلکه کشویی زبانه لاستیکی چدنی PN16 سایز 2

1795000

شیر فلکه کشویی زبانه لاستیکی چدنی PN16 سایز 3

2244000

شیر فلکه کشویی زبانه لاستیکی چدنی PN16 سایز 4 اینچ

2728000

شیر فلکه کشویی زبانه لاستیکی چدنی PN16 سایز 5 اینچ

3361000

شیر فلکه کشویی زبانه لاستیکی چدنی PN16 سایز 6 اینچ

4840000

شیر فلکه کشویی زبانه لاستیکی چدنی PN16 سایز 8 اینچ

7559000

شیر فلکه کشویی زبانه فلزی چدنی PN10 سایز 1،1/2 اینچ

3770000

شیر فلکه کشویی زبانه فلزی چدنی PN10 سایز 2 اینچ

3900000

شیر فلکه کشویی زبانه فلزی چدنی PN10 سایز 3 اینچ

5750000

شیر فلکه کشویی زبانه فلزی چدنی PN10 سایز 4 اینچ  

7000000

شیر فلکه کشویی زبانه فلزی چدنی PN10 سایز 6 اینچ

1080000

شیر فلکه کشویی زبانه فلزی چدنی PN10 سایز 8 اینچ

15500000

شیر فلکه کشویی زبانه فلزی چدنی PN10 سایز 12 اینچ

32100000

 

 قیمت شیر فلکه 8 اینچ

شیر فلکه کشویی 8 اینچ یکی از موارد پر مصرف این شیرآلات در صنعت کشاورزی است که جنس بدنه آن می‌تواند چدنی  و یا فلزی باشد.  قیمت شیر فلکه 8 اینچ تابع جنس و برند سازنده آن می‌باشد. برای نمونه قیمت شیر فلکه کشویی زبانه فلزی چدنی PN10 سایز 8 اینچ برند وگ ایران بی همتا در حدود 15500000 تومان می‌باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت شیر فلکه کشاورزی، قیمت شیر فلکه 8 اینچ، قیمت شیر فلکه 6 اینچ و دیگر مدل‌ها و سایزهای موجود می‌توانید با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.