تعداد محصولات: 23
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

پد گلخانه

داشتن یک گلخانه بهترین ایده برای تولید انواع محصولات گیاهی است. اما تامین فضای ایده‌آل برای رشد و نمو گیاهان گلخانه، یکی از دغدغه‌های اصلی گلخانه‌داران است. ساختار شفاف دیواره‌ها و سقف گلخانه‌، به شدت در گرم شدن محیط گلخانه تأثیر می‌گذارد. فضا گلخانه محیطی بزرگ است که مستلزم گردش هوای مرطوب با دمای مناسب است و قاعدتاً باید به دنبال سیستمی برای تامین موثر  هوای خنک و رطوبت در محیط گلخانه باشیم. یک سیستم پد و فن گلخانه متشکل از پد سلولزی گلخانه در کنار اگزاست فن‌ها می‌‌تواند هر دو نیاز را به‌طور کامل مرتفع سازد. در این مطلب به معرفی پد سلولزی گلخانه و سیستم‌های فن و پد گلخانه خواهیم پرداخت.

 

پد سلولزی گلخانه چیست

همه‌ی ما کم‌و بیش با کولر‌های آبی آشنایی داریم. همانطور مه می‌دانید این کولرها باعث خنک‌سازی محیط از طریق آب و تبخیر آن می‌گردند. تبخیر آب و پایین آوردن دمای هوای محیط در این کولرها، مستلزم استفاده از واسط‌های تبخیری چون پوشال است.پد سلولزی گلخانه، ابزارهایی ساخته‌شده از ورقه‌های کاغذی سلولزی است که جایگزین کردن آن‌ها با پوشال در سیستم های خنک‌کننده، باعث افزایش راندمان سیستم‌های تبخیری و رفع و معایب استفاده از پوشال گردیده است. راندمان بالای پدهای سلولزی در ایجاد سرمایش و افزایش رطوبت باعث استفاده گسترده آن‌ها در گلخانه‌ها گردیده است.

گلخانه‌ها به رطوبت بالایی نیاز دارند و باید از سرمایش مطلوبی برخوردار شوند. پد سلولزی گلخانه یکی از کارآمدترین تکنیک‌های مورد استفاده در برنامه‌های تهویه مطبوع است که به سبب برخورداری از مزایای فوق‌العاده، مورد استقبال شدید کاربران صنعتی و خانگی قرار گرفته است. پد سلولزی گلخانه از کاغذ کرافت ساخته می‌‌شود که از کنف و چوب درختان کاج و بامبو تهیه شده است. این کاغذها به سبب داشتن مقاومت و خاصیت نفوذ‌پذیری بالای آب، در ساخت پد‌های سلولزی استفاده می‌شوند. ساختار منظم و پیچیده‌ی پد های سلولزی گلخانه و نحوه چیدمان کاغذ های کرافت از ورود حشرات، گرد و غبار و... جلوگیری می‌کند. 

 

مزایای استفاده از پد سلولزی گلخانه به‌طور مختصر عبارت‌اند از:

·         سطح تماس بیشتر هوا با آب، در پدسلولزی نسبت به پوشال

·         توزیع یکنواخت آب در تمام سطوح پد

·         خاصیت جذب بیشتر آب

·         کاهش عبور گرد و غبار به داخل فضا

·         ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ اراﺋﻪ در اﺑﻌﺎد و ﺿﺨﺎﻣﺖ‌ﻫﺎي متنوع برای کاربری‌ها مختلف

·         ﻧﺼﺐ، ﺷﺴت‌وﺸﻮ و ﻧﮕﻬـﺪاري آﺳـﺎن ﺑﻪ دﻟﯿـﻞ ﺧﺎﺻﯿﺖ اﯾﺴﺘـﺎﯾﯽ ﺑﺎﻻ

 

فن و پد گلخانه

سیستم پد و فن به‌عنوان یک سیستم خنک‌کننده تبخیری در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دیگر صنایع مشابه است که برای خنک‌سازی فضا و ایجاد رطوبت مورد‌استفاده قرار می‌گیرد و کارکردی مشابه کولرهای آبی دارد. سیستم پد و فن گلخانه یکی از تجهیزات مناسب جهت پایین آوردن دمای گلخانه، ایجاد رطوبت در فضا و بالا بردن کیفیت هوای موجود در فضا در فصول گرم سال است. حضور پد سلولزی گلخانه، در چنین سیستمی نقش کلیدی دارد. در واقع تمام مزایای چنین سیستمی، از خنک سازی تا تعادل رطوبتی برای محیط گلخانه، متکی بر حضور پررنگ و مناسب پد سلولزی است. پد و فن گلخانه، بهترین ایده مهندسی شده برای حضور در چنین فضاهایی است که امروزه در اکثر گلخانه های بزرگ و صنعتی استفاده می‌شود. با قرار دادن سیستم سرمایش گلخانه خود بر  پایه‌ی یک الگوی پد و فن گلخانه، شاهد ایجاد رطوبت و خنک‌سازی یکنواخت و مؤثر در محیط گلخانه خود خواهید بود. پد سلولزی گلخانه‌، بخش کلیدی در این سیستم محسوب می‌‌شود. سیستم پد وفن گلخانه یکی از سیستم‌های خنک‌کننده‌ی پرکاربرد است که در آن با ورود آب به پد سلولزی، پدها مرطوب شده و هوای خنک وارد گلخانه می‌گردد.

 

انواع پد سلولزی

·         پد سلولزی مدل 7060: در صورتی‌که لایه‌های کاغذ پد سلولزی با طول موج 7 میلی‌متر بر روی هم قرار گرفته و زاویه 60 درجه را شکل بدهند، پد سلولزی مدل 7060 نامیده می‌شود.

·         پد سلولزی مدل 5090: در صورتی‌که لایه‌های کاغذ پدهای سلولزی با طول موج 5 میلی‌متر روی هم قرار گرفته باشند و زاویه 90 درجه را تشکیل دهند، پد سلولزی مدل 5090 نامیده می‌شود پدهای سلولزی 5090  مانند پدهای 7060 دارای راندمان 87 درصدی هستند.

·         پد سلولزی مدل 7090: در صورتی‌که کاغذهای سلولزی با طول موج 7 میلی‌متر و زاویه 90 درجه برروی هم قرار گرفته باشند، پد سلولزی 7090 نامیده می‌شوند.

 

نحوه نصب فن و پد گلخانه

فن و پد گلخانه، سیستم‌های ساده‌ای برای تامین رطوبت و هوای خنک موردنیاز برای گیاهانگلخانه است. نحوه نصب فن و پد گلخانه به این صورت است که ابتدا پدهای سلولزی گلخانه بر روی قاب‌های فلزی بزرگی به نام  قاب گالوانیزه پد سلولزی یا قاب آلومینیومی پد سلولزی نصب می‌شود. با هدایت آب به سمت پد سلولزی و با کمک فن‌ها، دمای محیط گلخانه پایین و میزان رطوبت بالا رفته و محیط ایده‌الی برای رشد گل و گیاهان فراهم می‌سازد. سیستم فن و پد گلخانه از پد سلولزی، فن‌ها، لوله تأمین آب، ناودان برای جمع‌کردن آب اضافی، مخزن، لوله‌کشی، پمپ و کنترل تشکیل شده‌اند.

 

نصب پد سلولزی خنک‌‌کننده

پد های سلولزی گلخانه معمولا ضخامتی بین 10 تا 15 سانتی‌متر دارند و در کنار یا انتهای دیوار در مقابل فن نصب می‌شوند. ایجاد راندمان حداکثری در صورتی ممکن است که پد مورداستفاده در گلخانه متناسب با اندازه فضا انتخاب شود. واحدهای مدولار را می‌توان به ‌صورت آماده تهیه و روی دیوار نصب کرد. ممکن است برای رسیدن به اندازه موردنظر نیاز به استفاده از چند واحد در کنار هم باشد. پس از نصب پد سلولزی گلخانه بر روی دیوار، نوعی محافظ مخصوص از جنس آلومینیوم یا گالوانیزه دور پد قرار داده می‌شود. با قرار گرفتن این پد در معرض جریان هوای مناسب، هوای خنک و مرطوب ایجاد می‌شود.

 

نصب فنخنک‌کننده

همان‌طور که گفته شد، هنگام نصب سیستم فن و پد گلخانه، فن در دیوار روبروی پد قرار داده می‌شود. برای بهره‌گیری از حداکثر راندمان این سیستم‌ها، فن‌ها باید متناسب با فضای گلخانه انتخاب شود. فن‌های کوچک با سایز زیر 100 برای گلخانه‌‌های کوچک و فن‌هایی با سایزهای بالای 100 برای گلخانه‌‌هایی با فضای وسیع و تجاری استفاده می‌شوند. بهتر است تا حدامکان پدهای سلولزی را به سمت باد معمول تابستانی و فن‌ها را در سمت دیگر و رو به باد گلخانه قرار داد. فاصله بین پد و فن نباید از 30 متر کمتر و از50 متر بیشتر باشد. فن‌های گلخانه ۱۰۰ و ۱۴۰ با موتور سه فاز و دور ۱۴۰۰است. به سفارش مشتری می‌توان موتور تکفاز هم روی این فن‌ها تعبیه کرد.

برای گرفتن آب اضافی که با عبور هوا از درون پد سرازیر می‌شود، محفظه‌ای در زیر پد جاسازی می‌شود. این محفظه هم نقش نگهدارنده  و هم نقش هدایت آب به مخزن اولیه را دارد. این آب مجددا از مخزن در سیستم جریان پیدا می‌کند.

 

قاب پد سلولزی

همانطور که اشاره شد از پدهای سلولزی گلخانه در ورودی و خروجی گلخانه استفاده می‌شود و این پدها بدون قاب یا فریم پد سلولزی قابل استفاده نیستند. قاب پد سلولزی برای استفاده‌ی بهینه از پدهای سلولزی جهت توزیع بیشتر آب و پخش شدن یکنواخت آن در همه سطوح پد ساخته می‌شود. از قاب پد سلولزی به‌عنوان نگه دارنده پد و لوله‌های تقسیم آب استفاده می‌شود. این قاب‌ها در ضخامت‌ها و جنس‌های مختلفی (غالبا آلومینومی و گالوانیزه) ساخته می‌شوند. قاب پد سلولزی با توجه به درخواست مشتری می‌تواند طراحی متفاوتی داشته باشد که با در نظر گرفتن ضخامت مورد نیاز سایز قاب متغیر است. استفاده از فریم پد سلولزی باعث کاهش اتلاف انرژی و آب و افزایش راندمان سیستم‌های خنک‌کننده متکی بر پد سلولزی می‌گردد.ضخامت قاب پد سلولزی اغلب بین 10 تا 15 میلی‌متر است.

 

قاب گالوانیزه پد سلولزی

فریم پد سلولزی می‌تواند از جنس گالوانیزه یا آلومینیوم باشد و این کاملا به نیاز و خواسته مصرف‌کننده بستگی دارد. به سبب ارتباط سیستم‌های خنک‌کننده فن و پد گلخانه با آب، از گالوانیزه یا آلومینیوم برای تهیه‌ی قاب پد سلولزی استفاده می‌شود تا از زنگ‌زدگی و از کار افتادن این محصولات جلوگیری شود. قاب پد سلولزی آلومینیومی قیمت بیشتری نسبت به قاب گالوانیزه پد سلولزی دارد. استفاده از قاب و فریم پد سلولزی باید متناسب با شرایط آب و هوایی صورت گیرد.

 

ضخامت پد سلولزی

پد سلولزی گلخانه از لایه‌های کاغذ کرافت با طول موج‌های متفاوتی ساخته می‌شود. این لایه‌ها در زوایای مشخصی روی هم قرار می‌گیرند که بسته به طول موج و زاویه لایه‌ها، دارای ضخامت‌های مختلفی در حدود 10 و 15 سانتی‌متری هستند که شما می‌توانید با توجه به محیط و همچنین دمای مورد نظر خود اقدام به خرید آن نمایید.

 

مایع شستشوی پد سلولزی

پد های سلولزی در مکان‌هایی که دارای املاح آب هستند، پس از مدتی کار کردن، شروع به سولفاته شدن و رسوب گرفتن می‌کنند که باعث کاهش سرمایش سیستم می‌گردد. میزان چسبندگی این رسوبات گاهی آنقدر زیاد است که شستن با آب، باعث رفع رسوبات نمی‌شوند و نیاز به استفاده از مواد شوینده‌ی مناسب دارد. مایع شستشوی پد سلولزی بدون آسیب به بافت و رزین پد تمام رسوبات و جرم‌هایی را که به سبب بالا بودن سختی آب درون پد های سلولزی گلخانه تشکیل شده را رفع می‌کند و سبب افزایش کارایی و راندمان پد های سلولزی می‌شود. برخی از مزایای استفاده از مایع شستشوی پد سلولزی عبارت‌است از:

·         افزایش عمر مفید پد سلولزی

·         افزایش راندمان و کارایی پد سلولزی

·         قیمت پایین در مقایسه با خرید پد سلولزی

·         استفاده آسان و بدون نیاز به بستن پدها

·         پاک کردن تمام رسوبات و جرم‌های داخل مسیرها و کانال‌های سیستم فن و پد گلخانه

 

فروش اینترنتی پد سلولزی

فروش  اینترنتی پد سلولزی به متقاضیان آن در هر نقطه از کشور، حتی مناطق دور دست این امکان را می‌دهد تا به راحتی به نمونه مورد نظر خود دسترسی داشته باشند.سایت ما به‌عنوانمرکز فروش اینترنتی پد سلولزی سعی در ارائه‌ی انواع نمونه‌های پد سلولزی گلخانه در ابعاد و ضخامت مختلف دارد.

 

خرید پد سلولزی

خرید پد سلولزی گلخانه باید متناسب با وسعت مجموعه صورت گیرد. پد گلخانه معمولاً بر حسب متر مربع ارائه می‌شود. ارائه‌ی پد سلولزی متری، انتخاب پد سلولزی بسته به فضا را برای مصرف‌گنندگان آسان ساخته است. این محصول در ارتفاع‌های 100، 120، 150، 180 و 200 سانتی‌متر طراحی و تولید می‌شود. برای خرید پد سلولزی علاوه بر متراژ، به ضخامت، ابعاد این محصول نیز توجه نمائید. اگر به دنبال خرید پد سلولزی با مواد اولیه با کیفیت برای تجهیز سیستم‌های سرمایشی گلخانه خود هستید، می‌توانید با همکاران ما در بخشفروش اینترنتی پد سلولزی در تماس باشید.

 

قیمت پد سلولزی گلخانه

قیمت پد سلولزی گلخانه با توجه به تنوع فراوان محصولات و ویژگی‌های متفاوت هر یک از آن‌ها متفاوت است. قیمت پد گلخانه در درجه اول به جنس کاغذ به کار رفته در آن بستگی دارد. برای مثال قیمت پد سلولزی گلخانه با کاغذ فنلاندی با قیمت پد سلولزی دارای کاغذ تایوانی متفاوت است. عامل تاثیرگذار بعدی در قیمت پد گلخانه ضخامت آن است، معمولاً تولید و فروش پد سلولزی در دو ضخامت 10 و 15 سانتی‌متر صورت می‌گیرد. هم‌ چنین پد سلولزی گلخانه معمولاً با عرض 60 سانتی‌‌متر و در ارتفاع‌‌های مختلفی در بازار موجود است. ارائه‌یقیمت پد سلولزی گلخانه به‌طور دقیق، به سبب نوسانات بازار مقدور نیست.

جهت اطلاع از قیمت پد سلولزی گلخانه، قیمت فن و پد گلخانه، محاسبه تعداد پد مورد نیاز گلخانه خود و مشاوره رایگان می‌توانید با شماره‌های درج‌شده در سایت تماس حاصل فرمائید.

قیمت پد سلولزی کولان سل

کولان سل به دلیل کیفیت بسیار بالا و استفاده از بهترین مواد اولیه یکی از بهترین تولیدکننده‌های پدهای سلولز در ایران و دارای عضویت هلدینگ شرکت انرژی است. بهترین قیمت پد سلولزی کولان سل را در فروشگاه ما جستجو نمائید.