تعداد محصولات: 134
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

اطلاعاتی مفید درباره نایلون گلخانه
یکی از اصلی ترین بخش ها و تجهیزات گلخانه ، نایلون گلخانه می باشد که صاحبان گلخانه باید نسبت به انتخاب آن توجه ویژه ای داشته باشند .
عموما پلاستیک گلخانه با ضخامتهای مختلف و در عرضهای گوناگون تهیه و تولید میگردد که عریض ترین نوع آن 14 متر می باشد .
یکی از فاکتورهای تعیین پلاستیک گلخانه ، میزان یو وی آن می باشد که این پارامتر بنا به خواست و نیاز مشتری قابل تغییر می باشد .
عرض رولهای نایلون گلخانه نیز از فاکتورهای مهم در انتخاب آن می باشد . اگر چه نایلونهای با عرض کمتر که همچنان تولید و در بازار موجود می باشد نیز برای پوشاندن گلخانه مناسب و مورد استفاده قرار می گیرد اما از آنجا که این نایلونها دارای عرض کم می باشند برای پوشش مناسب گلخانه باید بخشی از هر لایه بر روی لایه مجاور قرار بگیرد و به اصطلاح همپوشانی ایجاد کند که این موضوع علاوه بر طولانی شدن زمان نصب نایلون ها ، میزان مصرف نایلون را نیز تا حد قابل توجهی افزایش می دهد اما این مشکل با استفاده از نایلونهای با عرض زیاد که در حال حاضر در بازار موجود می باشد ، از بین رفته است .
در تولید انواع پلاستیک گلخانه از مواد افزودنی نظیر تثبیت کننده یو وی استفاده می شود . این افزودنی از نایلون در برابر اشعه ماورای بنفش آفتاب ، محافظت نموده و از طرفی ترکیب آن با آنتی اکسیدانها ، مانع از تخریب پلاستیک گلخانه می گردد . افزودنی فوق الذکر همچنین باعث استحکام بیشتر نایلون و افزایش طول عمر آن می شود .
یکی دیگر از افزودنی های بکار رفته در تولید نایلون گلخانه آی آر می باشد که مانع از خروج اشعه مادون قرمز گلخانه می شود یا به عبارت ساده تر ، در مناطق سردسیر ، وجود این افزودنی مانع از کاهش دمای گلخانه می گردد . بنابراین به طور مستقیم سبب صرفه جویی در مصرف انرژی گشته و طول عمر تجهیزات گرمایشی و سرمایشی گلخانه را افزایش می دهد .
افزودنی EVA نیز باعث افزایش کیفیت پلاستیک می گردد . این افزودنی مانع از خشک شدن و شکنندگی نایلون گلخانه می گردد بنابراین در مناطقی که میزان وزش باد بیشتر است ، میزان مصرف این افزودنی در تولید نایلون افزایش می یابد .
در تولید نایلونهای با کیفیت از فیلترهای محدود کننده بیماری نیز استفاده می گردد . این فیلترها با ممانعت از عبور امواج ماورای بنفش سبب کاهش دید حشراتی چون شته ها ، تریپس ، مگس سفید و ... شده و در واقع از بیماری های و آفاتی که توسط این حشرات منتشر می شود جلوگیری می نمایند .
با استفاده از این فیلترها در تولید نایلون گلخانه به طور غیر مستقیم مصرف کود و سموم شیمیایی نیز کاهش می یابد .
آنتی فاگ یکی دیگر از موادی می باشد که در تهیه پلاستیکهای گلخانه از ان استفاده می شود . این افزودنی مانع از تشکیل قطرات آب و بخار که مانع تابش نور به داخل گلخانه هستند ، می شود .
در تولید پلاستیکهای گلخانه از افزودنی های دیگری نیز مانند افزودنی های لیز کننده یا روان کننده ، ضد الکتریسیته ، ضد اشتعال و فرسایش و ... استفاده می گردد .
در سایت بازار بزرگ کشاورزی ایران شرکتهای تولید و تامین کننده این محصول با ارائه انواع پلاستیک در عرضها و طولهای مختلف و همچنین میزان آنتی یووی مختلف وجود دارند که شما میتوانید با انتخاب محصول مورد نظر خودتان در سایت ، تنها با کلیک بر روی دکمه تماس با فروشنده ، با هر یک از این شرکتها در ارتباط باشید و نسبت به استعلام قیمت و یا سفارش محصول مورد نظر خود اقدام نمایید .