تعداد محصولات: 100
سؤالات متداول

نایلون گلخانه ای نوعی پلاستیک از نوع پلی اتیلن، پلاستیک کوپلیمر، پلی وینیل پلاستیک یا پلاستیک پلی کربنات است که برای پوشش سقف و یا کناره های گلخانه استفاده می شود.

قیمت نایلون گلخانه با توجه به نوسانات مواد اولیه و عرض های متنوع این نایلون ها، متفاوت می باشند. 

با این بخش بیشتر آشنا شوید!

نایلون گلخانه چیست؟

نایلون گلخانه ای نوعی پلاستیک از نوع پلی اتیلن، پلاستیک کوپلیمر، پلی وینیل پلاستیک یا پلاستیک پلی کربنات است که برای پوشش سقف و یا کناره های گلخانه استفاده می شود.

مزایای استفاده از نایلون گلخانه

افرادی که گلخانه دارند مدام به فکر راه حل هایی هستند که رشد و نمو گیاهان و محصولات خود را بالا ببرند. یکی از راه حل هایی که در این زمینه پیشنهاد شده است استفاده از نایلون گلخانه ای است. چرا که محصولات برای رشد و نمو به نور کافی نیاز دارند و همچنین باید به دور از رطوبت و گرد و خاک و موارد دیگر باشند. نایلون گلخانه ای توانسته است که تمامی انتظارات صاحبان گلخانه ها را برآورده سازد. 
نایلون گلخانه به گونه‌ای ساخته شده است که دوام بیشتری نسبت به پلاستیک معمولی داشته باشد و مقاومت ویژه ای در برابر آب و هوا و پاره شدن از خود نشان می دهند. 


عمر پلاستیک گلخانه

اگر پلاستیک گلخانه به خوبی نگهداری شود، عمر پلاستیک گلخانه تا حداکثر 5 سال افزایش خواهد داشت. معمولا شرکت های تولیدی پلاستیک و نایلون گلخانه ای، محصولات خود را گارنتی می نمایند. در حین خرید پلاستیک گلخانه میتوانید میزان گارانتی پلاستیک را بررسی نمایید تا از عمر پلاستیک گلخانه خود مطمئن باشید.

مشخصات نایلون گلخانه ای

مشخصات نایلون های گلخانه ای شامل پارامترهایی از قبیل شرکت سازنده، نوع جنس، عرض رول، طول رول، ضخامت، تعداد لایه، درصد یووی، ضد گردو غبار Anti dust، دارای ضد شبنم و مه Anti fog و ضمانت استفاده می باشد. در هنگام خرید نایلون گلخانه ای بهتر است به این مشخصات دقت کنید.

رنگ نایلون گلخانه

نایلون گلخانه با رنگ های سبز، زرد و بی رنگ شفاف وجود دارد. پلاستیک بی رنگ شفاف بهترین رنگ برای نایلون گلخانه است زیرا بیشترین مقدار رنگ و شدت نور بدون مانع از آن عبور می کند. می توانید از توری شید سبز رنگ در زیر نایلون گلخانه برای خنک کردن گلخانه استفاده نمایید.

نایلون دوپوش گلخانه

در فصل سرد برای گرمتر کردن گلخانه به صورت طبیعی، دوپوش کردن نایلون گلخانه توصیه می شود. در این روش بر روی بدنه و نایلون اصلی گلخانه، پلاستیک دیگری کشیده می شود. نایلون دوپوش معمولا ضخامت کمتری داشته و نیازی به افزودنی های مختلف ندارد و هزینه کمتری نسبت به نایلون اصلی گلخانه داراست. در سایت بازار بزرگ کشاورزی انواع نایلون دوپوش و تامین کنندگان این نایلون قابل مشاهده می باشد.


وزن نایلون گلخانه

در شرکتهای تولید نایلون گلخانه، نایلون ها را به دور طاقه ای رول می کنند، با توجه به ضخامت، نوع نابلون و مقداری که در هر طاقه رول می شود، وزن آن متغیر است. حدودا وزن هر رول از پلاستیک و نایلون گلخانه ای چیزی بین40 تا 70 کیلوگرم می باشد.

ابعاد نایلون گلخانه

ابعاد نایلون های گلخانه ثابت نیستند و دارای عرض های متفاوتی از 1 متر تا 18 متر می باشد. برای سفارش نایلون گلخانه ابتدا باید محاسبات میزان نایلون مورد نیاز برای گلخانه یا زمین کشاورزی خود را به دست آورده و سپس با توجه به آن عرض نایلون گلخانه مورد نظر خود را خریداری نمایید.

هر کیلو پلاستیک گلخانه چند متر است؟

حدودا هر یک کیوگرم پلاستیک گلخانه شامل 5 متر مربع نایلون گلخانه می باشد، هرچند این عدد قطعی نبوده و با توجه به پارامترهای ضخامت نایلون و انواع دو لایه و سه لایه آن وزن نهایی تغییر خواهد کرد.

بهترین نایلون گلخانه

بهترین نایلون گلخانه نایلونی است که طول عمر زیادی داشته باشد و بهترین کارایی را برای گلخانه فراهم آورد. با توجه به افزودنی هایی که نایلون های گلخانه دارا هستند شما می توانید بهترین نایلون گلخانه مورد استفاده خود را با توجه به شرایط محیطی خود انتخاب نمایید.

نایلون گلخانه یو وی

یکی از افزودنی های مفید در نایلون های گلخانه، ضد یووی است که از عبوراشعه ماوراء بنفش و یو ویبه داخل گلخانه جلوگیری می نماید.

نایلون گلخانه ضد شبنم یا آنتی فاگ

نایلون های گلخانه ای دارای افزودنی ضد شبنم از تشکیل قطرات شبنم بر روی نایلون گلخانه جلوگیری می کنند و این ویژگی باعث می شود تا نور بهتری به گیاه رسیده و کیفیت نهایی محصول بهتر شود.

طول عمر و ماندگاری نایلون گلخانه

پلاستیک‌هایی که از گلخانه شما محافظت می‌کنند دائماً در معرض عناصری مانند باران‌های شدید، باد شدید و بارش برف  قرار می‌گیرند که می‌توانند تأثیر زیادی بر یکپارچگی آن داشته باشند. 
ایجاد پارگی روی پلاستیک گلخانه شما می‌تواند اثربخشی آن را کاهش دهد، بنابراین توصیه می‌کنیم پلاستیکی با کیفیت بالا را برای گلخانه خود انتخاب کنید که در آزمون زمان مقاومت کند. انتخاب پلاستیکی که با مواد قوی ساخته شده باشد، شما را از صرف هزینه مداوم برای تعمیرات گلخانه خود نجات می‌دهد.

نصب نایلون گلخانه

در ویدئو زیر نصب نایلون گلخانه آموزش داده شده است:

قیمت نایلون گلخانه

عوامل تاثیرگذار در قیمت پلاستیک گلخانه موارد زیر هستند. اگر قصد خرید نایلون گلخانه را دارید ابتدا این پارامترها را مشخص نمایید و سپس اقدام به استعلام قیمت و خرید نایلون گلخانه نمایید.

ضخامت: ضخامت تاثیر مستقیمی در قیمت پلاستیک گلخانه دارد، یعنی هر چه نایلون ضخیم‌تر، قیمت آن بالاتر است.

مواد اولیه: نایلون‌هایی که از مواد با کیفیت و درجه یک ساخته شده‌اند در مقایسه با نایلون‌هایی که از مواد درجه 2 و 3 تولید می‌شوند گرانتر هستند.

نوع و مقدار افزودنی‌های مورد استفاده: از دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت نایلون مقدار و نوع مواد افزودنی در آن است. در تولید برخی نایلون‌ها از افزودنی یو وی استفاده می‌شود که همین مسئله موجب گرانتر شدن قیمت آن به نسبت نایلون‌های بدون UV  است.

نوسانات ارز: امروزه نوسانات نرخ ارز در هر زمینه‌ای تاثیرگذار است و قیمت نایلون گلخانه هم از این امر مستثنی نیست.

وزن: هر چقدر عرض و طول پلاستیک خریداری شده بیشتر باشد بدون شک قیمت آن هم زیادتر است.

قیمت هر متر نایلون گلخانه

قیمت هر متر نایلون گلخانه با توجه به عرض نایلون، ضخامت، میزان درصد افزودنی یو وی و سایر ویژگی های آن متفاوت است. برای به دست آوردن قیمت به روز هر متر نایلون گلخانه در سایت بازار بزرگ کشاورزی با انواع تامین کنندگان نایلون گلخانه آشنا شوید.

قیمت هر کیلو نایلون گلخانه

با توجه به مشخصات نابلون گلخانه مانند عرض نایلون، ضخامت، میزان درصد افزودنی یو وی و سایر ویژگی های آن قیمت هر کیلو نایلون گلخانه متفاوت است. برای به دست آوردن قیمت به روز هر کیلو نایلون گلخانه در سایت بازار بزرگ کشاورزی با انواع تامین کنندگان نایلون گلخانه آشنا شوید.

خرده فروشی نایلون گلخانه

برای یافتن فروشندگان خرده فروش نایلون گلخانه می توانید به سایت بازار بزرگ کشاورزی ایران مراجعه نمایید. سایت bbk یک پلتفرم ارتباطی بین تامین کنندگان و مشتریان برقرار می نماید و مشتریان می توانند درخواستهای خود را به صورت خرید خورد یا عمده به صورت مستقیم با تامین کنندگان در میان گذاشته و خرید خود را انجام دهند.

لیست قیمت نایلون گلخانه

لیست قیمت نایلون گلخانه دارای نوسانات زیادی است.  در سایت bbk-iran امکان جستجوی انواع پلاستیک و نایلون گلخانه مهیا می باشد. سپس با انتخاب محصول مورد نظر، تامین کنندگان بسیاری را مشاهده و از طریق تماس با هریک، لیست قیمت نایلون گلخانه را به دست آورید.