تعداد محصولات: 40
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

سینی نشا

آیا باید بذرها را مستقیماً داخل باغچه بکارید یا بهتر است ابتدا آنها را در سینی کشت پرورش دهید و سپس به باغچه منتقل نمائید. به یاد داشته باشید که گیاهان تفاوت چندانی با انسان ندارند. آن‌ها نیز علایق خاص خود را دارند، به همین دلیل درک و رعایت اصول کاشت مستقیم و نشاء‌کاری از اهمیت بسیاری برخوردار است و رعایت صحیج اصول کلید طلایی موفقیت شماست. مراقبت بیشتر از نهال‌ها از ابتدا تا انتها، باعث افزایش بقا و سلامت گیاه می‌گردد.

 استفاده از سینی نشاء برای کشت نشاء، یک روش مدرن باغبانی است که علاوه بر کاهش آب مصرفی در کشاورزی، موجب کاهش هزینه‌هایی چون هزینه‌ی کارگر، انرژی، بذر و کود می‌شود و تضمین‌کننده‌ی تولید سریع محصول است.

سینی نشا یا سینی کشت (سینی کاشت بذر) مناسب‌ترین گزینه برای رشد نشاء است که به‌منظور کشت انواع غلات، سبزی و صیفی‌جات شامل خیار، گوجه، فلفل، هندوانه، خربزه و کلم مورداستفاده قرار می‌گیرد. کاشتن بذر در فضای بسته با استفاده از سینی نشاء، یک روش عالی برای آماده کردن گیاهان با کم‌ترین تنش و به‌راحتی، برای پرورش در فضای باز است. سینی نشا واجد چند گلدان کوچک هم اندازه است که همگی با فاصله مشخص از هم روی یک سینی قرار دارند. جنس سینی نشا از پلاستیک یا مواد پلی اتیلن است. در این مقاله با انواع سینی نشا و دیگر ابزارهای کاربردی مرتبط با آن آشنا خواهیم شد.

مزایای استفاده از سینی نشاء

بذرها تقریباً همه فاکتورهای لازم برای جوانه زدن و رشد را در داخل خود دارند. تنها به مکانی مناسب، آب، مقداری گرما و نور برای رشد نیاز دارند. رشد بذرها در ماژول ها یا سینی کشت به شما این امکان را می‌دهد که شرایط محیط رشد از جمله خاک، رطوبت، حاصلخیزی، گرما و... را کنترل و از گیاه در برابر عناصر و آفات باغ محافظت نمائید. در زیر به برخی از مزایای استفاده از سینی نشاء اشاره کرده‌ایم:

·         انتقال آسان بدون به‌هم‌ریختگی ریشه

·         قیمت مناسب

·         کنترل بیشتر بیماری و آفات نسبت به کشت سنتی

·         قابلیت استفاده به‌دفعات زیاد تا زمان آسیب‌دیدن

·         زهکش مناسب

·         افزایش در تولید نشا

·         تهویه مناسب

ابعاد سینی نشا

سینی نشاء برای گیاهان مختلف تولید می‌شود و مواردی از جمله جنس سینی نشا، ابعاد، شکل ظاهری، حجم و عمق هر حفره و تعداد سلول‌های هر سینی، سبب تفاوت سینی‌های کشت با یکدیگر شده است. انتخاب سینی نشاء مناسب با نوع کشت از اهمیت زیادی برخوردار است. سینی کشت اگر دارای کیفیت قابل قبولی باشد، باعث افزایش راندمان تولید محصول می‌شود.

برخی از انواع سینی نشاء عبارت‌اند از:

·         سینی نشا 150 سلول: مناسب نشا انواع صیفی و سبزی

·         سینی نشا ی 104 سلول: مناسب کاشت بذر انواع سبزیجات و صیفی‌جات

·         سینی نشا 72 سلول

·         سینی نشا 128سلول

·         و...

روش آبیاری سینی نشا

برای آبیاری سینی نشاء، آن را روی پایه‌ی صاف قرار داده و روی سینی‌ها را با گونی می‌پوشانند و با سمپاش آبیاری اولیه را انجام می‌دهند. فشار آب برای آبیاری سینی نشاء باید یکنواخت باشد و فاصله پاشش رعایت شود تا فشار زیاد باعث جابجایی بذر نگردد. به محض ظهور 15-20% بذر جوانه‌زده، گونی را با احتیاط برداشته و آبیاری را بر حسب نیاز گیاه انجام می‌دهند. آبیاری بذرها باید به‌اندازه کافی صورت گیرد، نه بسیار زیاد و نه بسیار کم، زیرا در هر حالت آسیب زیادی به نشا وارد می‌شود.

دستگاه تولید سینی نشا

دستگاه تولید سینی نشاء نوع خاصی از دستگاه‌های تولید ظروف یکبار مصرف هستند که در دو مدل فرمینگ و نیمه فرمینگ به بازار عرضه می‌شوند. این دستگاه‌ها قابلیت تولید انواع سینی نشاء در سایزهای مختلف در دو رنگ را دارند. دستگاه‌های تولید سینی نشا فرمینگ بازده بالاتری دارند و بر خلاف دستگاه تولید سینی نشاء نیمه فرمینگ، قابلیت تولید از دو نوع مواد پلی اتیلن و پلی پرو پیلن را دارند.

دستگاه بذر کار سینی نشا

علاوه بر سینی نشاء برای کاشت آسان بذرها، دستگاه‌های دیگری نیز جهت سهولت و بالا بردن سرعت کار طراحی و به بازار عرضه شده‌اند که باعث افزایش سرعت و کیفیت کار می‌گردند. این دستگاه که بذر کار سینی نشا نام دارد، عملکرد بسیار بالایی دارد به طوری‌که یک ساعت عملکرد آن برابر با 8 ساعت کار 18 نفر کارگر است. دستگاه بذر کار سینی نشا، علاوه بر افزایش سرعت، باعث  انجام فعالیت بدون خطا و حفظ سلامت و پاکیزگی محصول نیز می‌گردد.

بذرکار دستی سینی نشا

دستگاه بذرکار دستی سینی نشا به‌منظور کشت بذور ریز در داخل سینی کشت نشا ساخته شده است. شمارش بذر کاری بسیار وقت‌گیر است و علاوه بر این می‌تواند باعث آلودگی و هدر رفتن بذر گردد. کار با بذرکار دستی سینی نشا بسیار ساده است. با استفاده از این بذرکار دستی می‌توان در هزینه بذر و ساعت کاری صرفه‌جویی کرد و کیفیت کار را افزایش داد. این بذرکار دارای اندازه‌های مختلف است که قابلیت تنظیم بر اساس نوع و اندازه بذر را دارد.

سینی نشا برنج

به‌طورکلی، نشاء باکیفیت می‌توانند باعث یکنواختی و کاهش زمان رشد و تولید محصولات زراعتی بیشتر و بهتر شوند. نشا برنج  قبل از انتقال به زمین، بخشی از رشد خود را در شرایط کنترل شده می‌گذراند. در کشاورزی مدرن رشد بذر این گیاه در سینی نشا برنج صورت می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین مزایای کاشت نشا در سینی نشا برنج، استفاده بهینه از فضای کشت است. زیرا با استفاده از سینی نشا برنج و قراردادن آن در طبقات عمودی، می‌توان برنج بیشتری تولید کرد. همچنین استفاده از سینی نشاء باعث کاهش مصرف آب، کاهش مصرف بذر، کاهش نیروی کار و دیگر هزینه‌های جانبی و دورماندن نشاء برنج از حشرات و آفت‌ها می‌گردد. استفاده از سینی نشا برنج استاندارد، کمک شایانی به پرورش بهتر نشا می‌نماید. به طوری‌که میزان اثرگذاری سینی نشا برنج در کیفیت نشا، تا حدود ۴۰ درصد برآورد شده است.

دستگاه بذر پاش سینی نشا برنج

دستگاه بذر پاش سینی نشا برنج، ابزاری کاربردی برای کاشت دانه‌های ریز برنج در سینی نشا برنج است. استفاده از این   دستگاه‌های مکانیزه، پرورش نشا برنج و تولید آن را بسیار آسان و مقرون به‌صرفه ساخته است. به‌کاربردن این دستگاه‌ها، علاوه بر کاهش هزینه نیروی کار و پاشش یکنواخت بذر، سرعت تولید نشا را نیز چندبرابر می‌کند. دستگاه بذرپاش سینی نشا برنج در دو مدل برقی و هندلی در دسترس است. این دستگاه دارای دو مخزن بذرپاشی و مخزن خاک پوششی است.

سینی نشا گوجه

سینی نشاء در دو نوع یکبار مصرف و چند بار مصرف برای انواع محصولات تولید می‌شود. استفاده از سینی نشا گوجه و سایر صیفی‌جات امروزه  بسیار گسترش یافته است. کشت گوجه در سینی نشا گوجه و انتقال آن به زمین اصلی در زمان مناسب بهترین روش افزایش بهره‌وری و کیفیت محصول و صرفه‌جویی در آب می‌باشد.  

خرید سینی نشا

سینی نشاء معمولا در جنس‌ها، اندازه‌ها و اشکال مختلف در بازار موجود هستند. پرورش‌دهندگان محصولات زراعی قبل از خرید سینی نشا، باید روش‌ها و برنامه‌های کشت خود را برای محصولات مختلف تنظیم کنند. چنانچه به دنبال مراکز فروش سینی نشا معتبر برای خرید سینی نشا با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت هستید. مکان درستی را انتخاب کرده‌اید. برای آشنایی با مشخصات و ابعاد، مشاوره و خرید سینی نشا با قیمت مناسب می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمائید.

 قیمت سینی نشا

همانطور که اشاره شد، سینی نشاء یا سینی کشت بذر، از مواد پلیمری ساخته شده و جهت کاشت بذر انواع سبزیجات و صیفی‌جات در فضای گلخانه یا منزل قابل‌استفاده است. سینی نشاء به دو صورت یکبار مصرف و چند بار مصرف در ابعاد و جنس‌های مختلف  در دسترس هستند. قیمت سینی نشا برحسب موارد ذکر شده می‌تواند از چند هزار تومان تا چند ده هزار تومان متغیر باشد. همانطور که می‌دانید، قیمت سینی کشت یکبار مصرف نسبت به نوع چندبار مصرف آن کمتر است. برای اطلاع دقیق از آخرین قیمت سینی نشا، قیمت سینی نشا گوجه و سایر سینی های کشت، می‌توانید با همکاران ما در بخش فروش سینی نشا در تماس باشید.