با این بخش بیشتر آشنا شوید!

انواع شمشاد زن
شمشاد زن وسیله ای است که برای کوتاه و یکدست نمودن سطح شمشاد مورد استفاده قرار می گیرد .
شمشاد زن نیز مانند چمن زن ها به چهار گروه اصلی تقسیم میشوند :
شمشاد زن دستی ، شمشاد زن شارژی ، شمشاد زن برقی و شمشاد زن موتوری .
هر یک از انواع شمشاد زن یاد شده ، بسته به میزان و حجم مورد نیاز در کاربردهای مختلف قابل استفاده می باشد .
شمشاد زن دستی همانطور که از نامش پیداست وسیله ای مکانیکی میباشد که توسط نیروی مکانیکی اعمال شده توسط شخص ، عمل می نماید .
شمشاد زن های شارژی نیز همانطور که از اسم آن بر می آید ، قابل شارژ شدن می باشد و پس از شارژ شدن به میزان لازم و بدون هیچ کابل و اتصالی و بدون نیروی مکانیکی شخص، قابل استفاده می باشد .
در مقایسه با سایر انواع شمشاد زن ، شمشاد زن شارژی صدای کمتری داشته و اکثرا برای محیطهای کوچک همچون حیاط منازل و فضاهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرد .
نوع دیگر از انواع شمشاد زن ، شمشاد زن برقی می باشد که این نوع شمشاد زن توسط نیروی برق کار می کند و مانند شمشاد زن های شارژی برای مصارف شخصی در محیط ها و فضاهای کوچک و شمشادهای با متراژ کم مورد استفاده قرار می گیرد .
نوع دیگر شمشاد زن ها ، شمشاد زن موتوری میباشد که در بین انواع شمشاد زن ، این وسیله دارای قدرت بیشتری بوده و البته قیمت این شمشاد زن نیز نسبت به سایر انواع بالاتر می باشد .
نیروی محرکه شمشاد زن موتوری سوخت میباشد .
شمشاد زن موتوری با توجه به وجود موتور در این دستگاه از صدای بیشتری برخوردار بوده ولی از نظر کارایی این نوع شمشاد زن در رده محصولات حرفه ای بوده که برای محیطها و فضاهای با حجم بالا مورد استفاده قرار می گیرد .