تعداد محصولات: 170
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

فروش سمپاش

سمپاش یکی از ابزارهای ضروری کشاورزی است که معمولاً مورد استفاده کشاورزان قرار می‌گیرد. سمپاش‌های کشاورزی نوع خاصی از تجهیزات مزرعه‌ای هستند که برای اعمال مواد مایع مانند کودها و آفت‌کش‌ها به گیاهان در طول چرخه رشد محصول مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته کاربرد سم پاش‌ها فقط محدود به مصارف کشاورزی نمی‌شود بلکه در مصارف مختلف مانند دامداری‌، مرغداری‌، باغ و ملک مسکونی و دیگر اماکن برای از بین بردن حشرات و حیوانات مزاحم و ...  نیز بکار برده می‌شود. بازار بزرگ کشاورزی ایران تامین کننده انواع سمپاش‌های اتومایزر، کششی، کوله پشتی، توربولاینر، سمپاش پشت تراکتوری و دیگر مدل‌ها با بهترین قیمت و کیفیت می‎‌باشد. جهت دریافت لیست قیمت انواع سم پاش با ما تماس بگیرید.

سمپاش‌ کشاورزی چیست؟

این دستگاه وسیله‌ای است که برای سمپاشی مایعاتی مانند آب، حشره کش‌ها و آفت کش‌ها بسیار کارامد است. همچنین از آن‌ها برای پاشیدن علف کش و کود به محصولات زراعی استفاده می‌شود. سم پاش‌های کشاورزی در ابعاد، طراحی و مشخصات عملکردی مختلف ارائه می‌شوند. سمپاش‌های کوچک تا سمپاش‌های بسیار بزرگ در اندازه‌های مختلف وجود دارد که به پوشش مساحت کوچک زمین تا زمین‌های وسیع کمک می‌کند.

انواع سمپاش کشاورزی

از مدل کوله پشتی گرفته تا سمپاش‌های کششی، انواع بی پایانی از سمپاش‌ها در دسترس شما هستند. با وجود تنوع این محصولات، همه سمپاش‌ها اجزای اصلی مشترکی دارند که به اسپری سریع و یکنواخت مایع کمک می‌کند. عناصر کلیدی عبارتند از نازل اسپری، مخزن مایع، پمپ سمپاش و تنظیم کننده فشار. تعدادی سمپاش وجود دارد که برای کاربردهای مختلف سمپاشی مانند باغبانی، محصولات زراعی، درختان، میوه‌ها، نیازهای دام و کنترل علف‌های هرز طراحی شده‌اند. در اینجا سمپاش‌های رایج در بخش کشاورزی را معرفی کرده‌ایم:

سمپاش‌ دستی

این یک دستگاه ساده همراه یک پمپ هوا است تا هوای تحت فشار را از نازل خارج کند. سمپاش کشاورزی دستی از یک مخزن برای نگهداری مواد حشره‌کش مایع تشکیل شده است که می‌تواند با استفاده از یک پمپ دستی متصل به آن تحت فشار قرار گیرد. هوای فشرده، مایع را از طریق یک شلنگ با یک دریچه قطع، یک لنس و یک نازل از مخزن خارج می‌کند.

سمپاش دستی برای استفاده زیاد در نظر گرفته نشده است، با این وجود، ارزان‌ترین سمپاش برای اهداف کشاورزی است. وزن سبک، طراحی ساده و عملکرد مستقیم باعث می‌شود، خرید سمپاش‌ دستی بهترین انتخاب برای کسانی باشد که برای طیف وسیعی از کاربردها مانند: کوددهی، کنترل آفات، علف‌های هرز، تمیز کردن و ضدعفونی کردن ازین نوع سم پاش استفاده می‌کنند. با این حال، مانند سایر کودها / علف کش‌ها / سم‌ها توصیه می‌شود احتیاط کنید زیرا به دلیل نزدیکی شما به سمپاش، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مضر خطر بالایی دارد.

سمپاش کوله پشتی

سمپاش کوله پشتی یک گزینه مناسب برای کشاورزان است. این سمپاش از طریق نازل‌های دستی که به مخزن متصل شده‌اند، عمل پاشیدن سم را انجام می‌دهد ومخزن بر روی دوش اپراتورها قرار می‌گیرد. دو نوع سمپاش کوله پشتی از جمله:  دستی و برقی وجود دارد.

انواع سمپاش کوله پشتی

 سمپاش دستی کوله پشتی:

همانطور که از نام آن پیداست، می‌توان فهمید که این نوع سم پاش به صورت دستی با مکانیسم حرکات دست کار می‌کند تا سطح معینی از فشار گاز را به دست آورد.

مخزن از پلاستیک ساخته شده و دارای چند سایز مختلف از ظرفیت است که از 4 تا 9 لیتر شروع می‌شود. اما برای یک تجارت کشاورزی متوسط، کشاورزان از مخزن فولاد ضد زنگ با ظرفیت 14 لیتر استفاده می‌کنند.

سمپاش برقی کوله پشتی:

این سمپاش با استفاده از مکانیزم پمپ الکتریکی کار می‌کند. امروزه این نوع سمپاش در بین کشاورزان بسیار محبوب است زیرا با مکانیزم پمپاژ دستی کار نمی‌کند. بنابراین کشاورزان می‌توانند تمرکز بیشتری روی کنترل آفات و بیماری‌های گیاهان داشته باشند. ظرفیت مخزن در 5 تا 8 لیتر و برای سایز بزرگتر در 16 لیتر موجود است.

غبارپاش نوعی سمپاش برقی کوله پشتی است که برای پاشش مواد شیمیایی مایع به صورت غبار و اوره به صورت گرانول استفاده می‌شود. ایده آل برای عملیات سمپاشی سریع در باغات،  قهوه خانه‌ها و سایر محصولات زراعی است.

ویژگی‌های بارز سمپاش‌های کوله پشتی


·  برای ایجاد فشار بالا با تلاش کمتر مفید است
·  سبک بودن و حمل آسان در پشت اپراتور
·  سرعت کار بالا و مقرون به صرفه
·  مقاوم و ساده برای نگهداری
·  پاشیدن آسان مواد شیمیایی

سمپاش تراکتوری

سمپاش تراکتوری همانطور که از نامش پیداست، سمپاشی است که روی یک تریلر نصب شده است و پشت یک وسیله نقلیه در حال حرکت مانند تراکتور یدک می‌شود. انواع سمپاش تراکتوری بستگی به نوع و برند تولیدی دارد. معمولاً در بازار این نوع سمپاش‌ها به نام سمپاش بوم دار یا سمپاش نقطه‌ای نیز شناخته می‌شوند. از سمپاش‌ تراکتوری برای اعمال آفت کش‌ها، تنظیم کننده‌های رشد گیاهان و مواد مغذی برگی بر روی درختان باغ استفاده می‌شود. این نوع سم پاش در واقع یک تجهیزات تراکتوری است که برای زمین‌های زراعی بزرگ مناسب است.

سمپاش‌های برقی قابل حمل

این مدل توسط موتور برقی یا بنزینی و با کمک لوله شلنگی کار می‌کنند. این نوع سمپاش فاقد مخزن شیمیایی است که برای استفاده از آفت کش‌ها، حشره کش‌ها یا مواد شیمیایی نوع مایع در پوشش وسیع زمین استفاده می‌شود.

سمپاش توربولاینر

انتخاب این سمپاش برای سمپاشی سموم شیمیایی در مزرعه‌های بزرگ و نیمه مکانیزه با بهره‌وری و کارایی بالا بسیار مناسب است. این سمپاش متشکل از 1 مخزن پلی اتیلن مقاوم در برابر مواد شیمیایی و 2 مخزن اضافی و 1 شاسی محکم می‌باشد. شیلنگ این سمپاش توربولاینر قابلیت چرخش نود درجه به بالا و پایین را دارد و همچنین قادر است در اطراف محور 270 درجه به چپ یا راست چرخش داشته باشد، این ویژگی‌ها سمپاشی مزارع در جهات مختلف را زمانیکه سمپاش و تراکتور ثابت است امکان‌پذیر می‌سازد.

سمپاش توربولاینر نصبی برای سمپاشی مزارع و درختان بلند مناسب هستند. در این سمپاش‌ها سم به وسیله یک یا چند پمپ پیستونی به نازل‌ها رسانده می‌شود و سپس با کمک یک یا چند فن، قطرات سم به سمت هدف پرتاب می‌گردند. این  مدل سم پاش به صورت کششی و نصب ساخته می‌شود و مخازن آن‌ها دارای ظرفیت‌های مختلف 1000 تا چند هزار لیتری هستند.

 کاربردهای رایج سمپاش کشاورزی

کنترل آفات: آفت کش‌ها با آب مخلوط می‌شوند و سپس به مناطق آلوده اسپری می‌شوند.

سمپاشی دام: برای از بین بردن کنه‌ها و سایر آفات خطرناک که تولید را کاهش می‌دهند  از سمپاش استفاده می‌شود.

کاربرد کود مایع: برای استفاده از مواد مایع مانند کودها و آفت کش‌ها به گیاهان در طول چرخه رشد محصول استفاده می‌شود.

بهبود عملکرد محصول: برای استفاده از آب و محلول‌های آب / شیمیایی حاوی اسیدها یا مواد سوزاننده برای عملکرد محصول استفاده می‌شود.

پاشیدن آب: علاوه بر سمپاشی سموم و قارچ کش‌ها، سمپاش‌ها را می‌توان برای هیدراته کردن گیاهان و حیوانات استفاده کرد. علاوه بر این، قبل از برداشت محصولات، آن‌ها را با آب شیرین اسپری می‌کنند تا رسوبات شیمیایی که ممکن است باقی مانده باشد، پاک شود.

سم پاشی علف کش: پوشش گیاهی ناخواسته با کمک سمپاش‌ها کنترل می‌شود. برای رسیدن به این هدف، علف‌کش را با آب داخل یک سمپاش مخلوط می‌کنند. سپس کشاورز روی پوشش گیاهی ناخواسته اسپری می‌کند که پس از چند روز خشک می‌شود.

نقشه برداری: سمپاش‌های پهپاد جدید مجهز به نرم افزاری هستند که مسیر خاصی را برای نقشه برداری دنبال می‌کنند. آن‌ها در مقایسه با تراکتورها قادرند سموم و کودهای بیشتری را بدون دستکاری در محصولات حمل کنند. همچنین به کاهش قرار گرفتن در معرض آفت‌کش‌هایی که به صورت دستی سمپاشی می‌کردند، کمک می‌کند.

ویژگی‌های یک سمپاش خوب و مناسب

-  باید یک جریان ثابت از مواد اسپری در اندازه قطرات دلخواه تولید کند تا گیاهانی که تحت درمان قرار می‌گیرند به طور یکنواخت پوشیده شوند.

-  باید مایع را با فشار کافی تحویل دهد تا محلول اسپری به تمام شاخ و برگ برسد و به طور یکنواخت روی بدن گیاه پخش شود.

-   باید سبک وزن و در عین حال به اندازه کافی قوی باشد.

-   به راحتی قابل استفاده و تعمیر باشد.

نکات نگهداری سمپاش کشاورزی

تعمیر و نگهداری یک نیاز ضروری پس از خرید تجهیزات است. برای نگهداری صحیح سمپاش خود موارد آورده شده در زیر را مطالعه بفرمایید:

-  اول از همه، شما باید قبل از استفاده از سمپاش کشاورزی خود مطمئن شوید که در بهترین حالت قرار دارد و سپس سمپاش خود را در طول فصل رشد نگهداری کنید.

-  تعمیر و نگهداری سمپاش شامل بررسی سطح مایعات، گریس زدن اجزای لازم، کالیبره کردن مانیتور سمپاش و موارد دیگر است.

-  قبل از استفاده تمام مایعات، موتور و خط محرکه را بررسی کنید.

-  مهره های لنگه گشتاور، فرمان، محور و خط محرکه را چرب کنید.

-  گشتاور پیچ گسترش محور را بررسی کنید.

-   تسمه‌های مخزن را سفت کنید.

-  بوم را تنظیم کنید.

-  نور و فلاشرها را بررسی کنید.

-  تمام مقادیر کالیبراسیون رایانه میدانی را ثبت کنید.

نگهداری روزانه سمپاش پس از استفاده

-  سطح مایع خنک کننده موتور را بررسی و تمیز کنید.

-  سطح روغن گیربکس را بررسی کنید.

-  سطح مایع هیدرولیک را بررسی کنید.

-  کشش تسمه A/C و یا تسمه سرپانتین را بررسی کنید.

-  سیستم ورودی هوای موتور را بررسی کنید: مطمئن شوید که گیره‌ها در اطراف فیلتر هوا و لوله‌های هوای شارژ قرار دارند.

-  نور و فلاشرها را بررسی کنید.

خرید سمپاش

امیدواریم مطالب ارائه شده به شما درک بهتری از سمپاش‌های مختلف در دسترس داده باشد. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد ارتقاء تجهیزات سمپاشی خود داشته باشید یا تصمیم به خرید سمپاش دارید، لطفاً با شماره‌های موجود در وب سایت ما تماس بگیرید. تیم حرفه‌ای ما در بازار بزرگ کشاورزی ایران، بسیار خوشحال خواهند شد که به شما کمک کنند.