تعداد محصولات: 487
سؤالات متداول

پلی اتیلن (PE) یک ماده ترموپلاستیک است که از پلیمریزاسیون اتیلن تولید می شود. استفاده از لوله پلی اتیلن در کشاورزی و آبیاری دارای مزایای بسیاری است که سبب شده است تا کشاورزان از اینگونه لوله ها به وفور در صنعت کشت استفاده کنند و برای همین این لوله ها در بین کشاورزان تحت عنوان لوله پلی اتیلن کشاورزی  مصطلح شده است.

با توجه به نوسانات شدید قیمت مواد پلی اتیلن موجود در کشور قیمت لوله پلی اتیلن کشاورزی ثابت نمی باشد. از طرفی برای استعلام قیمت لوله های پلی اتیلن کشاورزی باید انواع لوله پلی اتیلن خود را با توجه به مشخصات نوع مواد، کیفیت، فشار کاری، سایز و متراژ لوله مشخص نمایید. 

با این بخش بیشتر آشنا شوید!

لوله پلی اتیلن چیست؟

لوله پلی اتیلن یکی از پر کاربردترین لوله های مورد استفاده در صنعت می باشد. پلی اتیلن (PE) یک ماده ترموپلاستیک است که از پلیمریزاسیون اتیلن تولید می شود. لوله پلی اتیلن جزو پر مصرف ترین لوله ها در چند سال اخیر بوده که با توجه به ویژگی هایی مانند انعطاف پذیری، رسوب پذیری پایین، مقاومت و دوام بالا در برابر خورندگی نسبت به سایر لوله ها در بازار بسیار پر مصرف می باشد و در اکثر پروژه ها کاربرد دارد. 

تولید لوله پلی اتیلن

در فیلم زیر مراحل تولید لوله های پلی اتیلن را در کارخانه ای در کشور هند مشاهده می کنید. 

جدول سایز لوله های پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن دارای انواع سایزها از 12 میلی متر تا حدود 400 میلی متر (از ½ اینچ تا 63 اینچ) می باشند.

در جدول زیر سایز لوله های پلی اتیلن به صورت اینچ و میلی متر را مشاهده می نمایید.


سایز لوله پلی اتیلن به میلیمتر سایز لوله پلی اتیلن به اینچ
لوله پلی اتیلن ۱۶  میلیمتر (لودن)    لوله پلی اتیلن ۳/۸ اینچ
 لوله پلی اتیلن ۲۰ میلیمتر (لودن) لوله پلی اتیلن ۱/۲ اینچ
لوله پلی اتیلن ۲۵ میلیمتر لوله پلی اتیلن ۳/۴ اینچ
لوله پلی اتیلن ۳۲ میلیمتر لوله پلی اتیلن ۱ اینچ
 لوله پلی اتیلن ۴۰ میلیمتر  لوله پلی اتیلن ۱و۱/۴ اینچ
لوله پلی اتیلن ۵۰ میلیمتر  لوله پلی اتیلن ۱و۱/۲ اینچ
لوله پلی اتیلن ۶۳ میلیمتر  لوله پلی اتیلن ۲ اینچ
 لوله پلی اتیلن ۷۵ میلیمتر  لوله پلی اتیلن ۲و۱/۲ اینچ
 لوله پلی اتیلن ۹۰ میلیمتر لوله پلی اتیلن ۳ اینچ
 لوله پلی اتیلن ۱۱۰ میلیمتر لوله پلی اتیلن ۴ اینچ
لوله پلی اتیلن ۱۲۵ میلیمتر  لوله پلی اتیلن ۵ اینچ
لوله پلی اتیلن ۱۴۰ میلیمتر لوله پلی اتیلن ۵/۶ اینچ
لوله پلی اتیلن ۱۶۰ میلیمتر لوله پلی اتیلن ۶ اینچ
لوله پلی اتیلن ۱۸۰ میلیمتر لوله پلی اتیلن ۷/۲ اینچ
 لوله پلی اتیلن ۲۰۰ میلیمتر لوله پلی اتیلن ۸ اینچ
 لوله پلی اتیلن ۲۲۵ میلیمتر  لوله پلی اتیلن ۹ اینچ
 لوله پلی اتیلن ۲۵۰ میلیمتر لوله پلی اتیلن ۱۰ اینچ
 لوله پلی اتیلن ۲۸۰ میلیمتر لوله پلی اتیلن ۱۱ اینچ
لوله پلی اتیلن ۳۱۵ میلیمتر  لوله پلی اتیلن ۱۲ اینچ
لوله پلی اتیلن ۳۵۵ میلیمتر
 لوله پلی اتیلن ۱۴ اینچ
لوله پلی اتیلن ۴۰۰ میلیمتر  لوله پلی اتیلن ۱۶ اینچ

در تصویر زیر انواع سایز لوله های پلی اتیلن را بر حسب میلی متر مشاهده می نمایید:

سایز لوله های پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن کشاورزی

امروزه کمبود آب موضوع بسیار حیاتی و مهمی در صنعت کشاورزی به حساب می آید. با توجه به نقش کلیدی آب در محصولات کشاورزی،در حال حاضر در تمام کشورهای پیشرفته و توسعه یافته به جای محاسبه بازدهی محصول در هر هکتار، بازدهی محصول بر حسب واحد آب مصرفی ارزیابی می شود. این امر نشان دهنده اهمیت پیاده سازی روش های صحیح و نوین آبیاری می باشد. 
استفاده از لوله پلی اتیلن در کشاورزی و آبیاری دارای مزایای بسیاری است که سبب شده است تا کشاورزان از اینگونه لوله ها به وفور در صنعت کشت استفاده کنند. از جمله مزایای مهم لوله های پلی اتیلن می توان به این موارد اشاره نمود: دوام و عمر زیاد، نصب بسیار آسان و سریع، استحکام بالا، سبک بودن، انعطاف پذیری، مقاومت در برابر سایش و خوردگی، مقاومت در برابر اشعه آفتاب، غیر سمی بودن و بهداشتی بودن، مقاومت در برابر باد و باران، مقاومت در برابر عبور انواع ماشین آلات کشاورزی و هزینه پایین لوله های پلی اتیلن از مهمترین ویژگی های این لوله ها به حساب می آیند.

انواع لوله های پلی اتیلن کشاورزی

انواع لوله های پلی اتیلن تقریباً در تمام مزارع سراسر جهان برای کاربردهای متنوعی مورد استفاده قرار می گیرند. لوله های پلی اتیلن بزرگ معمولا در شبکه های انتقال و توزیع آب با فشار بالا کاربرد دارد و از لوله های پلی اتیلن سایز کوچک معمولا برای آبیاری گیاهان و زمین های کشاورزی استفاده می شود. لوله های پلی اتیلن آبیاری معمولا در دو نوع قطره چکاندار  و اسپری کننده عرضه می شوند. به طور مثال برای آبیاری برگها، انواع درختان و پوشش های گیاهی، باید از نوعی آبیاری یکنواخت و حالت آب پاشی برای رطوبت رساندن به همه قسمت ها استفاده شود که به وسیله لوله های پلی اتیلن می‌توان این نوع آب رسانی را انجام داد. 
در زیر عکس لوله پلی اتیلن را مشاهده می نمایید که در آبیاری بارانی مورد استفاده قرار گرفته است.
لوله پلی اتیلن کشاورزی

آبیاری قطره ای با لوله پلی اتیلن

آبیاری قطره‌ای نوعی آبیاری موضعی یا میکرو می‌باشد که در آن، آب را با فشار کم از روزنه یا تجهیزاتی به نام قطره چکان به ریشه گیاهان می‌رساند. در این روش آب به آهستگی در پای گیاه ریخته شده که موجب صرفه‌جویی و افزایش بازدهی آبیاری می‌گردد. در فیلم زیر نحوه نصب و راه اندازی آبیاری قطره ای با استفاده از لوله پلی اتیلن و نوار تیپ در گلخانه آورده شده است:

لوله پلی اتیلن کشاورزی دست دوم

با توجه به افزایش شدید قیمتها مخصوصا در حوزه محصولات کشاورزی، ممکن است برای پایین آوردن هزینه‌های خود تمایل به خرید لوله پلی اتیلن دست دوم داشته باشید. جهت خرید دست دوم این محصول لازم است تا از میزان کارکرد لوله ها و سالم بودن آنها اطمینان حاصل نمایید. بنابراین بهتر است قبل از اینکه اقدام به خرید لوله پلی اتیلن دست دوم نمایید با متخصصانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، مشورت نمایید.

قیمت لوله پلی اتیلن

عوامل متعددی در تعیین قیمت لوله های پلی اتیلن موثر می باشند. کاربرد لوله (لوله پلی اتیلن آبی و فاضلابی، لوله پلی اتیلن گازی و لوله پلی اتیلن کابلی)، کشور سازنده و برند، نرخ ارز و دلار، هزینه های گمرکی و هزینه های حمل و نقل، سایز و قطر، متراژ، بار قابل تحمل، نشان استاندارد، گرید و خلوص مواد به کار رفته از دیگر عوامل موثر در تعیین قیمت لوله های پلی اتیلن می باشند.

قیمت انواع لوله پلی اتیلن دیجی کالا

امروزه سایتهای زیادی مانند دیجی کالا در حوزه فروش محصولات به صورت اینترنتی فعالیت میکنند. برای خرید و استعلام قیمت محصولات تخصصی  بهتر است با متخصصان این امر و سایتهایی که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می کنند مراجعه نمایید. بازار بزرگ کشاورزی یکی از معتبرترین و قدیمی ترین سایتها در حوزه محصولات کشاورزی و انواع لوله های پلی اتیلن می باشد. مناسبترین قیمت انواع لوله پلی اتیلن را در بازار بزرگ کشاورزی از معتبرترین شرکتهای تولید کننده و تامین کننده لوله پلی اتیلن به دست آورید.

قیمت لوله پلی اتیلن کشاورزی

با توجه به نوسانات شدید قیمت مواد پلی اتیلن موجود در کشور قیمت لوله پلی اتیلن کشاورزی ثابت نمی باشد. از طرفی برای استعلام قیمت لوله های پلی اتیلن کشاورزی باید انواع لوله با توجه به موارد زیر مشخص باشد:
1.نوع مواد لوله پلی اتیلن: PE80, PE100 
2.کیفیت لوله: گرید A، گرید B، گرید C، بدون مهر شرکتی و بدون مهر آبرسانی
3.فشار کاری لوله : از ⅖ و 3 بار،4 بار، 5 بار، 6 بار، 6.3 بار، 10 بار و تا 16 بار می باشد.
4.سایز لوله که در جدول سایز بندی در همین صفحه انواع سایزهای لوله پلی اتیلن قابل مشاهده می باشد.
5.متراژ مورد نظر
قیمت چند نمونه از لوله های پلی اتیلن به صورت حدودی در جدول زیر آورده شده است. این قیمتها مربوط به مهرماه سال 1401 می باشند.
انواع  لوله پلی اتیلن قیمت لوله پلی اتیلن
قیمت لوله پلی اتیلن 2 اینچ قیمت لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر 2 اینچ با اتمسفر باری 6 چیزی حدود 20 تا 30 هزار تومن در هر متر می باشد
قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ قیمت لوله پلی اتیلن 90 میلیمتر 3 اینچ با اتمسفر باری 6 چیزی حدود 40 تا 60 هزار تومن در هر متر می باشد
قیمت لوله پلی اتیلن ۴ اینچ
قیمت لوله پلی اتیلن 110 میلیمتر 4 اینچ با اتمسفر باری 6 چیزی حدود 60 تا 95 هزار تومن در هر متر می باشد
قیمت لوله پلی اتیلن ۶ اینچ قیمت لوله پلی اتیلن 160 میلیمتر 6 اینچ با اتمسفر باری 6 چیزی حدود 120 تا 200 هزار تومن در هر متر می باشد

خرید لوله پلی اتیلن کشاورزی

همانطور که در پاراگراف قبلی اشاره شد، جهت خرید لوله پلی اتیلن کشاورزی ابتدا می بایست نوع و جزئیات لوله مد نظر مشخص باشد. پس از تشخیص جزئیات دقیق لوله پلی اتیلن درخواستی، می توانید استعلام قیمت لوله های پلی اتیلن کشاورزی را در سایت بازار بزرگ کشاورزی از برترین تامین کنندگان به صورت مستقیم و بدون واسطه به دست آورید و خریدی به صرفه و مطمئن را تجربه نمایید.

فروش لوله پلی اتیلن

اگر کشاورز یا باغدار هستید و تمایل به فروش لوله پلی اتیلن دارید می توانید به صورت رایگان آگهی خود را در سایت bbk-iran.com ثبت کنید تا خریداران در سراسر ایران آگهی شما را مشاهده کرده و جهت خرید با شما تماس حاصل نمایند. در صورتی که تامین کننده و یا تولید کننده لوله های پلی اتیلن می باشید، می توانید در بازار بزرگ کشاورزی عضو شده، محصولات خود را ثبت نمایید و ویترین اختصاصی خود را بسازید. با عضویت و ثبت محصول در بزرگترین بازار بزرگ کشاورزی ایران می توانید در نتایج جستجو رتبه های خوبی به دست آورده و فروش خود را چند برابر کنید.