تعداد محصولات: 23
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

مهمترین دانستنیهایی که درباره مخازن پلی اتیلن باید بدانید
راهنمای خرید مخازن
پیش از آنکه به ارائه اطلاعات درباره مخازن پلی اتیلن بپردازیم بد نیست بدانید سوال بسیاری از خریداران انواع مخازن آب این است که بهتر است مخزن پلی اتیلن تهیه کنیم یا مخزن فلزی؟
نکته جالب در این موضوع عدم آگاهی عموم مردم راجع به مخازن پلی اتیلن یا مخازن پلاستیکی می باشد. شاید در نگاه آنها این وسیله تنها یک مخزن ساده پلاستیکی یا پلی اتیلنی باشد . بنابراین در این مطلب کوتاه قصد داریم با اشاره به چند نکته کلیدی درباره مخزن پلی اتیلنی ، شما را در انتخاب خود یاری نماییم.
با رعایت این نکاتی که در زیر به انها اشاره خواهد شد ، اگر شما به دنبال خرید مخزن پلاستیکی یا مخزن پلی اتیلن هستید ، میتوانید بهترین انتخاب و خرید را داشته باشید.
گام اول در خرید و انتخاب یک مخزن پلی اتیلن مناسب
در قدم اول شما باید به دنبال یک فروشگاه یا تولید کننده مطمئن و معتبر بگردید . در این مسیر بازار بزرگ کشاورزی ایران شما را با معرفی شرکتهای معتبر تولید کننده انواع مخازن پلی اتیلن ، شما را یاری م ینماید.
گام دوم در خرید و انتخاب یک مخزن پلی اتیلن مناسب
کاربرد دقیق مخزن مورد نظرتان را مشخص کنید . به عنوان مثال اگر شما در حال راه اندازی تاسیسات آبرسانی یک ساختمان هستید ، باید به دنبال مخازن ذخیره آب باشید . بنابراین لازم است بدانید که مخزن های پلی اتیلن ذخیره آب ، دارای یک یا دو دریچه در روی مخزن و نیز دارای یک مجرای ورودی و خروجی در پایین و بالای مخزن می باشند. توجه به قطر وروی و خروجی این مخزن و تطابق ان با میزان نیاز شما ، بسیار ضروری می باشد.
ابعاد مخزن و تطابق آن با فضای مورد نظر ، ابعاد درگاههای ورودی محلی که قرار است مخزن در آن نصب گردد و .... را باید به دقت بررسی نمایید.
گام سوم در خرید و انتخاب یک مخزن پلی اتیلن مناسب
انتخاب رنگ مخزن مورد نظر نیز از جمله مواردیست که باید به آن توجه نمایید. همانطور که میدانید بیشتر مخازن پلی اتیلن موجود در بازار سفید رنگ می باشند . در مخازنی که سه لایه هستند ، لایه میانی به رنگ مشکی بوده که باعث جذب نور و مانع ورود ان به داخل مخزن می شود . این نکته یکی از مهمترین ویژگیهای یک مخزن پلی اتیلن خوب به شمار می رود زیرا عدم جلوگیری از ورود نور خورشید باعث رشد جلبکها در داخل مخزن می شود. تجمع این جلبکها در بلند مدت ، سبب رشد باکتری ها می گردد.
گام چهارم در خرید و انتخاب یک مخزن پلی اتیلن مناسب
پیش از اقدام به خرید هر نوع مخزن پلاستیکی پلی اتیلن ، باید مواد تشکیل دهنده مخزن را به خوبی بشناسید و در مورد آنتحقیق نمایید . کیفیت مواد تشکیل دهنده این مخازن از دیگر نکات مهم در هنگام خرید می باشد که مطابق با استانداردها باشد.
گسترش روز افزون جمعیت در کشورها ، روز به روز تامین نیاز آب شرب این جمعیت را به معضلی بزرگ تبدیل کرده است بطوریکه این روزها آب شیرین و تامین و نگهداری آن به مقوله ای استراتژیک تبدیل شده است . بنابراین به منظور تامین و نگهداری آب شرب و بهداشتی تولید و تهیه مخازن ذخیره آب ضروری می باشد. امروزه مخازن ذخیره آب در انواع مختلفی همچون مخازن پلی اتیلن ، مخازن فلزی ، مخازن PVC تولید می شوند که هر کدام از این مخازن ذخیره آب به فراخور نوع مصرف و مدت زمان نگهداری میتواند در شرایط مختلف بکار رود .
از آنجا که تولید مخازن پلی اتیلن نسبت به سایر مخازن ذخیره آب کم هزینه تر است و نسبت به سایر مخازن ذخیره آب من جمله مخازن فلزی و مخازن کامپوزیت عمر طولانی تری دارند . همچنین مخازن پلی اتیلن سبک وزن تر نسبت به سایر مخازن ذخیره آب بوده و بالطبع قابلیت جابجایی آسانتری خواهد داشت.
یکی دیگر از مزایای تولید مخازن پلی اتیلن نسبت به سایر مخازن ذخیره آب ، سادگی و یکپارچگی عملیات تولید مخازن پلی اتیلن و تنظیم ضخامت مخازن با کم یا زیاد کردن مواد اولیه پلی اتیلنی می باشد.
همچنین مخازن پلی اتیلن نسبت به سایر انواع مخازن ذخیره آب ، مقاومت بیشتری در برابر خوردگی داشته و مسائلی همچون زنگ زدگی در استفاده از مخازن پلی اتیلن وجود نخواهد داشت.
بررسی ویژگیهای مخزن های پلی اتیلن از نظر شیمیایی
همانطور که می دانید از نظر شیمیایی ، پلی اتیلن یک ماده خنثی است که به علت دارا بودن برخی خواص بهداشتی و زیست محیطی ، امکان ذخیره آب بدون نگرانی از بو و طعم و سایر عوامل ناخوشایند دانست و این مهمترین ویژگی مخازن پلی اتیلن برای ذخیره آب و مواردی از این دست می باشد .
این مخزنهای همچنین به علت مقاومت در برابر خوردگی ، گزینه های بسیار مناسبی به عنوان مخازن مورد استفاده در صنایعی همچون صنایع غذایی و کشاورزی و یا مخزنهای سمپاش می باشند . میزان مقاومت این مخازن نسبت به مخازن فلزی بسیار بیشتر می باشد  و البته از نظر سهولت در نصب نیز ، در جایگاه بهتری نسبت با سایر انواع مخازن می باشد.
جالب است بدانید که مخازن بتنی و سایر مخازن تا حد زیادی امکان نشت و تبخیر را دارند و همچنین امکان آلودگی در این گونه مخازن وجود دارد بنابراین ، برای مواردی چون ذخیره آب ، استفاده از این نوع مخازن از نظر بهداشتی توصیه نمیشود . این موضوع در مخازن پلی اتیلن وجود ندارد و صرف نظر از موارد ذکر شده ، سهولت در جابجایی آنها نیز از دیگر مزایای این نوع مخزن می باشد .
عموما مخازن پلی اتیلن را با دو یا سه لایه تولید می کنند . یکی از این لایه ها برای مقاومن در برابر نور خورشید تعبیه شده و سبب مقاومت مخزن می گردد . لایه دیگر به منظور ممانعت از رشد جلبکها می باشد . مخازن پلی اتیلن چهار لایه نیز ، یک لایه اضافه که کاربرد آن مقاومت در برابر سرما و گرما می باشد و یک لایه فوم نیز داراست