مخازن پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن

تعداد بخش ها: 4
تعداد محصولات این بخش: 1
تعداد شرکت های این بخش: 6

لیست محصولات مخازن پلی اتیلن

تعداد محصولات: 1
تعداد محصولات: 1

مخازن پلی اتیلن
گسترش روز افزون جمعیت در کشورها ، روز به روز تامین نیاز آب شرب این جمعیت را به معضلی بزرگ تبدیل کرده است بطوریکه این روزها آب شیرین و تامین و نگهداری آن به مقوله ای استراتژیک تبدیل شده است . بنابراین به منظور تامین و نگهداری آب شرب و بهداشتی تولید و تهیه مخازن ذخیره آب ضروری می باشد. امروزه مخازن ذخیره آب در انواع مختلفی همچون مخازن پلی اتیلن ، مخازن فلزی ، مخازن PVC تولید می شوند که هر کدام از این مخازن ذخیره آب به فراخور نوع مصرف و مدت زمان نگهداری میتواند در شرایط مختلف بکار رود .
از آنجا که تولید مخازن پلی اتیلن نسبت به سایر مخازن ذخیره آب کم هزینه تر است و نسبت به سایر مخازن ذخیره آب من جمله مخازن فلزی و مخازن کامپوزیت عمر طولانی تری دارند . همچنین مخازن پلی اتیلن سبک وزن تر نسبت به سایر مخازن ذخیره آب بوده و بالطبع قابلیت جابجایی آسانتری خواهد داشت.
یکی دیگر از مزایای تولید مخازن پلی اتیلن نسبت به سایر مخازن ذخیره آب ، سادگی و یکپارچگی عملیات تولید مخازن پلی اتیلن و تنظیم ضخامت مخازن با کم یا زیاد کردن مواد اولیه پلی اتیلنی می باشد.
همچنین مخازن پلی اتیلن نسبت به سایر انواع مخازن ذخیره آب ، مقاومت بیشتری در برابر خوردگی داشته و مسائلی همچون زنگ زدگی در استفاده از مخازن پلی اتیلن وجود نخواهد داشت.
بررسی ویژگیهای مخزن های پلی اتیلن از نظر شیمیایی
همانطور که می دانید از نظر شیمیایی ، پلی اتیلن یک ماده خنثی است که به علت دارا بودن برخی خواص بهداشتی و زیست محیطی ، امکان ذخیره آب بدون نگرانی از بو و طعم و سایر عوامل ناخوشایند دانست و این مهمترین ویژگی مخازن پلی اتیلن برای ذخیره آب و مواردی از این دست می باشد .
این مخزنهای همچنین به علت مقاومت در برابر خوردگی ، گزینه های بسیار مناسبی به عنوان مخازن مورد استفاده در صنایعی همچون صنایع غذایی و کشاورزی و یا مخزنهای سمپاش می باشند . میزان مقاومت این مخازن نسبت به مخازن فلزی بسیار بیشتر می باشد  و البته از نظر سهولت در نصب نیز ، در جایگاه بهتری نسبت با سایر انواع مخازن می باشد.
جالب است بدانید که مخازن بتنی و سایر مخازن تا حد زیادی امکان نشت و تبخیر را دارند و همچنین امکان آلودگی در این گونه مخازن وجود دارد بنابراین ، برای مواردی چون ذخیره آب ، استفاده از این نوع مخازن از نظر بهداشتی توصیه نمیشود . این موضوع در مخازن پلی اتیلن وجود ندارد و صرف نظر از موارد ذکر شده ، سهولت در جابجایی آنها نیز از دیگر مزایای این نوع مخزن می باشد .
عموما مخازن پلی اتیلن را با دو یا سه لایه تولید می کنند . یکی از این لایه ها برای مقاومن در برابر نور خورشید تعبیه شده و سبب مقاومت مخزن می گردد . لایه دیگر به منظور ممانعت از رشد جلبکها می باشد . مخازن پلی اتیلن چهار لایه نیز ، یک لایه اضافه که کاربرد آن مقاومت در برابر سرما و گرما می باشد و یک لایه فوم نیز داراست