پیاز گل

پیاز گل

تعداد بخش ها: 0
تعداد محصولات این بخش: 4
تعداد شرکت های این بخش: 2
دانلود نسخه اندروید

شرکت های بخش پیاز گل(برای فیلتر محصولات بر اساس شرکت، بر روی نام شرکت کلیک نمایید)

انواع پیاز گل
گلهای زیادی در طبیعت هستند که به وسیله پیاز گل تکثیر و پرورش می یابند .پیاز گل نرگس ، پیاز گل سنبل و پیاز گل لاله از متداولترین و محبوب ترین انواع پیاز گل هستند .
برای پروش گلهای پیازی باید مواردی را در مورد پیاز گل رعایت نمایید.یکی از مهمترین مسایلی که باید درباره پیاز گل بدانیم ، ظاهر فیزیکی پیاز گل می باشد بنابراین از تهیه و خرید پیاز گل های معیوب و بیمار خودداری نمایید .
پس از تهیه پیاز گل سالم و درشت ، باید نکاتی در مورد نگهداری ، کاشت و آبیاری پیاز گل بدانید .
همانطور که میدانید پیاز گل ها ، دوره خواب و استراحت دارند که در دوره خواب پیاز گل لازم است شرایط محیطی مناسب ، رعایت و ایجاد شود .
پرورش و کاشت پیاز گل سنبل :
گل سنبل نیز مانند نرگس و لاله دارای پیاز بوده و از همین طریق قابل کاشت و پرورش می باشد .
همانطور که اشاره شد برای کاشت گل سنبل باید پیاز گل سالم و بدون بیماری و زخم خوردگی تهیه نمایید .بهترین نشانه برای انتخاب پیاز گل سالم ، سنگینی ، سفتی و درشت بودن پیاز گل می باشد .
رنگ گل سنبل از طریق پیاز گل برای افراد مبتدی قابل تشخیص و شناسایی نیست بنابراین در این مورد باید از فروشنده مشاوره و راهنمایی بگیرید .
یکی دیگر از نکات حائز اهمیت در انتخاب پیاز گل سنبل ، محل کاشت سنبل می باشد . به این معنی که پیاز گل مخصوص پاغچه و یا گلدان باشد . معمولا پیاز گل مخصوص گلدان ریزتر از پیاز گل باغچه می باشد .
خاکی که میخواهید پیاز گل را در آن کشت نمایید نیز در کسب نتیجه دلخواه ، بسیار اهمیت دارد . بهترین خاک برای کاشت پیاز گل سنبل ، مخلوطی از خاک برگ و خاک شن دار می باشد . نحوه کاشت پیاز گل سنبل یه این طریق است که دو سوم پیاز گل در خاک کاشته شده و یک سوم پیاز گل باید از خاک بیرون باشد .
پیاز گل کاشته شده در گلدان باید در محیطی با دمای معتدل نگهداری شود . آبیاری به موقع و منظم نیز از نیازهای پیاز گل سنبل می باشد . در روزهای ابتدایی کاشت پیاز گل سنبل ، دمای محیط نباید از 13 درجه تجاوز نماید .
با رعایت این نکات ، پیاز گل سنبل حدودا یک ماه تا یک ماه و نیم بعد شروع به گل دادن می نماید
 به محض رویت جوانه های سنبل ، باید گلدان به مدت ده روز به محیطی تاریک انتقال یابد و پس از این مدت ، میتوان گلدان را به محیطی با نور و دمای معمولی منتقل نمود .
کاشت پیاز گل سنبل در باغچه :
نکته بسیار مهم در کاشت پیاز گل سنبل در باغچه ، دمای هوا می باشد .پیاز گل نباید در دمای بسیار پایین کشت شود که باعث یخزدگی پیاز گل شود . بهترین زمان برای کاشت پیاز گل سنبل در باغچه ، اواسط بهمن ماه می باشد . در صورت سرد بودن هوا در آن زمان ، توصیه می شود که پیاز گل را در عمق بیشتری از خاک بکارید . در شرایط ایده آل محیطی و رعایت نکات ذکر شده ، اواخر اسفند و یا اوایل فروردین ماه ، گیاه سنبل به بار می نشیند.
کاشت پیاز گل سنبل در آب :
در کاشت پیاز گل در آب علاوه بر کاشت پیاز در ظرف مناسب و ریختن خاک ذغال ، مراقبت از ریشه های پیاز گل و انتشار آنها در آب نیز ضروری می باشد . پس از کاشت پیاز گل سنبل در آب بهتر است این گیاه در تاریکی قرار گیرد .
دلیل استفاده از ذغال در کاشت پیاز گل سنبل در آب ، جلوگیری از فساد پیاز گل در آب می باشد .