با این بخش بیشتر آشنا شوید!

انواع پیاز گل
گلهای زیادی در طبیعت هستند که به وسیله پیاز گل تکثیر و پرورش می یابند .پیاز گل نرگس ، پیاز گل سنبل و پیاز گل لاله از متداولترین و محبوب ترین انواع پیاز گل هستند .
برای پروش گلهای پیازی باید مواردی را در مورد پیاز گل رعایت نمایید.یکی از مهمترین مسایلی که باید درباره پیاز گل بدانیم ، ظاهر فیزیکی پیاز گل می باشد بنابراین از تهیه و خرید پیاز گل های معیوب و بیمار خودداری نمایید .
پس از تهیه پیاز گل سالم و درشت ، باید نکاتی در مورد نگهداری ، کاشت و آبیاری پیاز گل بدانید .
همانطور که میدانید پیاز گل ها ، دوره خواب و استراحت دارند که در دوره خواب پیاز گل لازم است شرایط محیطی مناسب ، رعایت و ایجاد شود .
پرورش و کاشت پیاز گل سنبل :
گل سنبل نیز مانند نرگس و لاله دارای پیاز بوده و از همین طریق قابل کاشت و پرورش می باشد .
همانطور که اشاره شد برای کاشت گل سنبل باید پیاز گل سالم و بدون بیماری و زخم خوردگی تهیه نمایید .بهترین نشانه برای انتخاب پیاز گل سالم ، سنگینی ، سفتی و درشت بودن پیاز گل می باشد .
رنگ گل سنبل از طریق پیاز گل برای افراد مبتدی قابل تشخیص و شناسایی نیست بنابراین در این مورد باید از فروشنده مشاوره و راهنمایی بگیرید .
یکی دیگر از نکات حائز اهمیت در انتخاب پیاز گل سنبل ، محل کاشت سنبل می باشد . به این معنی که پیاز گل مخصوص پاغچه و یا گلدان باشد . معمولا پیاز گل مخصوص گلدان ریزتر از پیاز گل باغچه می باشد .
خاکی که میخواهید پیاز گل را در آن کشت نمایید نیز در کسب نتیجه دلخواه ، بسیار اهمیت دارد . بهترین خاک برای کاشت پیاز گل سنبل ، مخلوطی از خاک برگ و خاک شن دار می باشد . نحوه کاشت پیاز گل سنبل یه این طریق است که دو سوم پیاز گل در خاک کاشته شده و یک سوم پیاز گل باید از خاک بیرون باشد .
پیاز گل کاشته شده در گلدان باید در محیطی با دمای معتدل نگهداری شود . آبیاری به موقع و منظم نیز از نیازهای پیاز گل سنبل می باشد . در روزهای ابتدایی کاشت پیاز گل سنبل ، دمای محیط نباید از 13 درجه تجاوز نماید .
با رعایت این نکات ، پیاز گل سنبل حدودا یک ماه تا یک ماه و نیم بعد شروع به گل دادن می نماید
 به محض رویت جوانه های سنبل ، باید گلدان به مدت ده روز به محیطی تاریک انتقال یابد و پس از این مدت ، میتوان گلدان را به محیطی با نور و دمای معمولی منتقل نمود .
کاشت پیاز گل سنبل در باغچه :
نکته بسیار مهم در کاشت پیاز گل سنبل در باغچه ، دمای هوا می باشد .پیاز گل نباید در دمای بسیار پایین کشت شود که باعث یخزدگی پیاز گل شود . بهترین زمان برای کاشت پیاز گل سنبل در باغچه ، اواسط بهمن ماه می باشد . در صورت سرد بودن هوا در آن زمان ، توصیه می شود که پیاز گل را در عمق بیشتری از خاک بکارید . در شرایط ایده آل محیطی و رعایت نکات ذکر شده ، اواخر اسفند و یا اوایل فروردین ماه ، گیاه سنبل به بار می نشیند.
کاشت پیاز گل سنبل در آب :
در کاشت پیاز گل در آب علاوه بر کاشت پیاز در ظرف مناسب و ریختن خاک ذغال ، مراقبت از ریشه های پیاز گل و انتشار آنها در آب نیز ضروری می باشد . پس از کاشت پیاز گل سنبل در آب بهتر است این گیاه در تاریکی قرار گیرد .
دلیل استفاده از ذغال در کاشت پیاز گل سنبل در آب ، جلوگیری از فساد پیاز گل در آب می باشد .