با این بخش بیشتر آشنا شوید!

پیاز گل در گیاه‌شناسی، ساقه‌ای زیرزمینی و کوتاه با برگ‌های گوشتی یا پایه برگ است که به‌عنوان اندام‌های ذخیره غذا در اطراف جوانه مرکزی قرار می‌گیرد. لایه‌های پیاز که به آن فلس نیز می‌گویند، حاوی ذخایر غذایی هستند تا به زنده ماندن گیاه در شرایط نامطلوب کمک کنند. در مرکز پیاز یک نقطه رویشی وجود دارد. ریشه‌ها از قسمت زیرین قاعده و ساقه‌ها و برگ‌های جدید از قسمت فوقانی بیرون می‌آیند. گونه‌های گیاهی پیازدار بین مراحل رشد رویشی و زایشی در چرخه هستند. پیاز گل در مرحله رویشی به اندازه گل می‌رسد و گیاه در مرحله زایشی گل می‌دهد. برای شروع گذار از یک مرحله به مرحله بعدی مستلزم شرایط محیطی خاصی انتقال از زمستان سرد به بهار می‌باشد. سرما نقش مهمی بر رویش پیاز گل دارد.

 انواع پیاز گل

پیاز گل با توجه به زمان گل‌دهی به چهار دسته پیاز بهاره، پیاز تابستانه، پیاز پائیزه و زمستانه. تقسیم‌بندی می‌شوند:

زمان کاشت پیاز بهاره، اواخر پائیز و اوایل زمستان است و در فصل بهار می‌توان شاهد گل دادن آن بود. نرگس، لاله و سنبل از جمله گل‌های پیازی بهاره هستند.

زمان کاشت پیاز گل تابستانه فصل بهار است و گل دادن آن‌ها در تابستان صورت می‌گیرد. گلایل، سوسن، مریم، اختر، کوکب و گل شیپوری در گروه گل ‌های پیازی تابستانه قرار دارند. گل‌هایی مانند آلاله، زعفران پیاز گل پاییزه دارند. فصل کاشت آن‌ها اوایل تابستان است و فصل گل‌دهی آن‌ها در پاییز است. پیاز زمستانه مانند زعفران زینتی در فصل پائیز کتشته می‌شود و زمان گل‌دهی آن در زمستان است.

نحوه‌ی رویش پیاز گل

گیاه پس از پایان دوره گلدهی، وارد دوره حدوداً شش هفته‌ای شاخ و برگ می‌شود که در این مدت مواد مغذی را از خاک و انرژی خورشید را برای تشکیل پیاز گل سال بعد جذب می‌کند. پیازهایی که قبل از اتمام دوره شاخ و برگ کنده شده‌اند، قادر به شکوفایی در سال بعد نیستند. پس از گذشت دوره استراحت، باید پیاز گل را از خاک درآورده و پیازچه‌های اطراف آن را جدا کرد. هر پیازچه را در یک گلدان جداگانه کاشته و روی آن را با ماسه بپوشانید تا محیط تاریکی برای رشد آن فراهم شود. سپس نزدیک فصل گل‌دهی آن به مکان پرنور و گرم منتقل کرد.

شرایط کاشت پیاز گل

بیشتر گل های پیازی به فضایی با حداقل ۶ ساعت تابش مستقیم آفتاب در طول روز نیاز دارند، البته در این میان نوع و کیفیت خاک هم از اهمیت زیادی برخوردار است. بیشتر پیازها به خاک سبک با مواد مغذی بالا مانند ماسه یا پیت ماس (با مقداری بستر برگ و مقداری کود) احتیاج دارند. بنابراین پس از خرید پیاز گل هیچگاه آن را در خاک سفت و سخت نکارید. همچنین به‌منظور جلوگیری از بیماری‌های قارچی می‌توان مقداری زغال چوب به خاک آن اضافه کرد. گاهی برای لاله‌ها، اسطوخودوس و گل نرگس مقداری خاک رس به محیط رشد اضافه می‌شود.

عمق کاشت پیاز گل باید بین دو تا سه برابر پیاز باشد به عنوان مثال، اگر پیاز گل شما حدود 5 سانتی‌متر طول دارد، باید حفره‌ای به عمق 10 تا 15 سانتی‌متر در خاک ایجاد کنید. پیاز را در حالی قرار دهید که جوانه به سمت بالا باشد. در اغلب پیاز گل ها  نوک و ته مشخص است.

پیاز گل نرگس

نرگس یکی از گل‌های زیبا و خوش‌بوی موجود در طبیعت است که نزدیک بهار شاهد رویش آن هستیم، بنابرای گل نرگس نمایانگر تولد دوباره و آغازی جدید است. نرگس جزء گیاهان دارای پیاز گل است و برای چندین سال مقاوم است. زمان گل‌دهی این گل زیبا و معطر به‌طور معمول روزهای پایانی سال و آغاز فصل بهار می باشد. اما جلو انداختن فصل گل‌دهی آن در محیط گلخانه‌ای امکان‌پذیر است. پیاز گل نرگس در بیشتر مناطق آب و هوایی رشد می‌کند، اما تحمل آب و هوای بسیار گرم و مرطوب را ندارد. ارتفاع این گیاه بسته به نوع گونه آن از 30 تا 60 سانتی‌متر متغیر است.  

پیاز گل نرگس 2-4 هفته قبل از سرد شدن هوا در فصل پاییز کاشته می‌شود. گل‌های نرگس در هر خاکی رشد می‌کنند. اما بهترین خاک برای کاشت پیاز گل نرگس، خاک حاصل‌خیز و سبک با زهکشی مناسب است. پیاز گل نرگس برای شروع رشد به دو الی سه هفته زمان نیاز  دارد.

خرید پیاز گل

ممکن است برای خرید پیاز گل به سراغ اینترنت بروید و با انواع سایت‌ها و مرکز فروش پیاز گل مواجه شوید. در اینجا می‌خواهیم به برخی از نکات مهم برایخرید پیاز گل اشاره نماییم. همانطور که اشاره شد گل‌های پیازی به چهار دسته مختلف بهاره، تابستانه، پاییزه و زمستانه تقسیم‌‌بندی می‌‌شوند که این تقسیم‌‌بندی با توجه به زمان گل‌دهی آن‌ ها انجام می‌شود. بنابراین این یکی از نکات مهمی است که باید  در زمان خرید پیاز به آن توجه نمود.پیاز نباید نرم یا سیاه باشد. سعی کنید پیاز گل بدون بریدگی، خراش یا دندانه را انتخاب کنید. بهتر است پیازهای بزرگ‌تر را انتخاب کنید تا گل بزرگتری بدهد. پیاز گل باید دارای ریشه باشد و بیش از یک جوانه نداشته   باشد. اگر فعلا قصد کاشت پیاز گل را ندارید آن را داخل یخچال نگهداری کنید.

خرید پیاز گل از محلات ( قلب گل ایران)

 محلات به دلیل داشتن شرایط آب و هوایی خاص، مهد پرورش گل و گیاه زینتی کشور محسوب می‌شود. همچنین از لحاظ تنوع تولید گل، رتبه اول را در کشور دارد. «دهکده گل محلات» مکانی بسیار زیبا و دیدنی برای افراد علاقه‌مند به گل و گیاه و محلی متنوع برای خرید انواع گل، بذر و پیاز گل است.

پیاز گل منصوری

منصوری گل یکی از متنوع‌ترین فروشگاه‌ها در زمینه گل و گیاه و انواع پیاز گل می‌باشد که در استان گیلان در شهر پره سر قرار دارد. این مجموعه در حال حاضر با وسعتی بالغ بر 12000 متر مربع، در زمینه تولید انواع گل و گیاه فضای باز، کاکتوس‌ها، گل‌ها و گیاهان آپارتمانی، گیاهان آبزی، گیاهان پوششی و نهال میوه، انواع بذر و پیاز گل گل و فروش پیاز گل و لوازم و ملزومات مرتبط با گل و گیاه فعالیت دارد. ۷۰ درصد بذرهای این شرکت از شرکت‌های بزرگ خارجی و 20 درصد از شرکت‌های بزرگ ایرانی تهیه می‌شوند و ۱۰ درصد باقی‌مانده تولید مجموعه گل و گیاه منصوری است.

خرید پیاز گل سنبل

سنبل گیاهی گلدار، پیازی و چندساله با منشا مدیترانه‌ای است. برگ‌های این گیاه سبز روشن و ساده، کشیده و نوک تیز است و گلچه‌های زنگوله‌ای شکل آن در کنار هم، گل آذین خوشه‌ای زیبایی را شکل می‌دهند. این گل از اواخر اسفند تا خرداد ماه گل می‌دهد و به رنگ‌های سفید و بنفش، صورتی، زرد، نارنجی و آبی یافت می‌شود. ارتفاع این گل خوشبو و زینتی به 20سانتی‌متر نیز می‌رسد. پیاز سنبل را می‌توان هم در آب و هم در خاک کاشت.

نکات قابل توجه هنگام خرید پیاز سنبل

•         پیاز سنبل را چند روز مانده به عید تهیه کنید.

•         پیاز گل سنبل نباید معیوب و مریض باشد.

•         پیاز گل های محکم و سنگین را انتخاب کنید.

•         از فروشنده بخواهید رنگ گل مورد علاقه‌تان را به شما بدهد.

•         نوع پیاز مخصوص باغچه و یا گلدان سنبل متفاوت است، پس حتما فروشنده را در جریان شرایط کشت خود قرار دهید.

قیمت پیاز گل سنبل

قیمت پیاز گل نرگس با کیفیت، تعداد و فروشگاه آن ارتباط مستقیم دارد. قیمت پیاز گل سنبل بسته 1 عددی در دو رنگ آبی و سفید در اواخر آذر در حدود 49000 تومان بود که به سبب نوسانات بازار ممکن است کمی افزایش داشته باشد.

خرید پیاز گل پیونی

گل‌ها سفیر زیبایی در جهان هستند و هرکدام زیبایی منحصربه‌فرد خود را دارند. یکی از زیباترین آن‌ها، گل پیونی یا گل صد است. گل پیونی علاوه بر زیبایی فوق‌العاده و عطر گیرا، خواص درمانی زیادی نیز دارد. تا آنجا که در یونان باستان از آن به‌عنوان الهه شفابخش یاد می‌شد. پیاز گل پیونی می‌تواند به مدت ۵۰ سال یا بیشتر در یک منطقه گل دهد. ساقه‌های آن در هر زمستان ازبین می‌روند و در بهار مجددا رشد می‌كنند. نگهداری باز آن بسیار آسان است، به آب کمی نیاز دارد، در برابر بیشتر آفات مقاوم است و نسبت به برخی گونه‌ها به کوددهی کمتری نیاز دارد. بهترین زمان کاشت پیاز گل پیونی اوایل پاییز است. چنانچه زیبایی‌های خیره‌کننده‌ی گل پیونی نظرتان را جلب نموده، می‌توانید با خرید پیاز گل پیونی، لذت کاشت و بهره بردن از زیبایی آن را به خود و خانواده هدیه دهید.

خرید پیاز گل لاله

گل لاله گلی زیبا با تنوع رنگی بسیار زیاد است که بیش از ۱۵۰ نوع از آن در جهان شناخته‌ شده‌ است. گل لاله از جمله گیاهانی هست که هم در گلدان و هم در خاک کاشته‌ می‌شود. گل لاله از تیره‌ی سوسنیان و جزو گل‌های بهاری است. پیاز گل لاله پس از کاشت به ۵تا ۸ سال زمان برای رشد نیاز دارد. هنگام خرید پیاز گل لاله به سراغ پیازهای‌ سالم، درشت و محکم‌تر بروید.  

خرید پیاز گل لیلیوم

گل لیلیوم (گل سوسن) یکی از زیباترین گل‌های موجود است که به خاطر داشتن گل‌های زیبا، تنوع رنگی گلبرگ‌ها و ماندگاری زیاد، طرفداران بسیاری دارد. از این گل اکثرا برای زیباسازی شهر و مکان‌های و مواردی چون تاج گل، سبد گل و حتی دسته گل استفاده می‌شود. لیلیوم گیاهی بسیار کم‌توقع است که می‌توان آن را هم در هوای آزاد و هم در داخل آپارتمان به‌راحتی پرورش داد. پیاز گل لیلیوم نسبت به سرما و یخبندان بسیار مقاوم است. گل‌های زیبای این گیاه پیازی دارای رنگ‌های متنوع زرد، سفید، نارنجی، قرمز، صورتی و ارغوانی است و با رسیدن طول سلقه به 60 تا 80 سانت، به‌صورت دو رنگ ظاهر می‌شوند. پیاز گل لیلیوم دارای برگ‌‌های کوتاه و ضخیم است که در نزدیکی ریشه قرار گرفته است.

حال که با گل لیلیوم و نحوه نگهداری آن آشنا شدید‌، می‌توانید با خرید پیاز گل لیلیوم ازمرکز فروش پیاز گل ما، از زیبایی آن بهره‌مند شوید. برای اطلاع دقیق قیمت پیاز گل سوسن (گل لیلیوم) با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

قیمت پیاز گل رز هلندی

گل رز هلندی یکی از زیباترین و خوش‌بوترین انواع گل رزها است. این گل دارای گلبرگ‌های بزرگ، با رنگ زرد و طلایی خوش‌رنگ است. برای مشاوره و  اطلاع دقیق از قيمت پیاز گل رز هلندی، می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

فروش اینترنتی بذر و پیاز گل

فروش اینترنتی بذر و پیاز گل نیز مانند سایر ملزومات از رونق خوبی برخوردار است. بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند، دور از هرگونه هیاهو، خریدهای خود را به‌صورت اینترنتی انجام دهند. با یک جستجوی ساده مانند مرکز فروش پیاز گل در تهران یا مرکز فروش پیاز گل در اصفهان یا هر شهر دیگر می‌توانید به انواع پیاز گل در شهرهای مختلف دسترسی داشته باشید.

پیاز گل از کجا تهیه کنیم

 شما در هر کجای کشور پهناور ایران که باشید می‌توانید برای اطلاع از قیمت پیاز گل و خرید پیاز گل با قیمت مناسب، به سایت ما مراجعه کنید و سفارشات خود را در سریع‌ترین زمان در هر مکان دلخواه تحویل بگیرید.