در صورتی که نیاز به ساخت ایمیل در گوگل و یا یاهو دارید می توانید از آموزش های زیر استفاده نمایید.طریقه ساخت ایمیل در یاهو


 

آدرس mail.yahoo.com را در نوار آدرس مرورگر خود وارد نمایید.

در صفحه باز شده بر روی دکمه Create New Account کلیک نمایید.

 
 

در این صفحه اطلاعات خواسته شده را به ترتیب زیر وارد نماییدنام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.

گزینه انتخابی خود ، برای آدرس ایمیلتان را تایپ نمایید در صورت تکراری بودن و عدم مجاز بودن این گزینه میتوانید از گزینه های پیشنهادی یاهو استفاده نمایید

پس از تایید آدرس ایمیل توسط یاهو ، رمز عبور خود را انتخاب نمایید و در قسمت روبرو ، بار دیگر آن را تکرار نمایید. تعداد حروف رمز عبور بایستی بین 6 تا 32 باشد.

تاریخ تولد خود بصورت میلادی (ماه ، روز و سال) را انتخاب نمایید

جنسیت خود را انتخاب نمایید

زبان خود را انتخاب نمایید

کشورخود را انتخاب نماییدشماره موبایل خود را ثبت نمایید ( این قسمت اختیاری می باشد )

ایمیل پشتیبان ( این ایمیل در موارد امنیتی و احتمالی برای بازسازی اطلاعات در نظر گرفته شده است). چنانچه ایمیل دیگری در اختیار ندارید این قسمت را خالی بگذارید.

بر روی دکمه Create my account کلیک نمایید و به مرحله بعد بروید. (در صورت وجود خطا، کادرهای که باید اصلاح شوند قرمز میشوند)

 
 

سوالهای محرمانه:

در این قسمت میتوانید یکی از سوالها را انتخاب کرده و پاسخ دهید و یا می توانید به انتخاب خود سوالی طرح و پاسخ دهید. سوالهای محرمانه نیز برای موارد امنیتی و احتمالی برای بازسازی اطلاعات در نظر گرفته شده است .
کد امنیتی را در کادر زیر آن تایپ نموده و سپس بر روی دکمه Done کلیک کنید.

 
 

تبریک می گوییم. شما موفق به ایجاد یک آدرس ایمیل شدید

اطلاعات فوق مربوط به ایمیل شماست . لطفا برای امنیت بیشتر و امکان بازیابی ایمیل خود در موارد احتمالی اطلاعات فوق را ثبت نمایید

بر روی دکمه Get Started کلیک نمایید تا وارد ایمیل خود شوید.

 طریقه ساخت ایمیل در گوگل


 
ورود به سایت گوگل

آدرس www.gmail.com را در نوار آدرس مرورگر خود وارد کنید. در صفحه باز شده مشابه زیر بر روی دکمه CREATE AN ACCOUNT کلیک نمایید.

 
 

در این صفحه اطلاعات خواسته شده را به ترتیب زیر وارد نمایید

نام و نام خانوادگی خود را (به انگلیسی) وارد کنید.


آدرس ایمیل مورد نظر خود را وارد کنید . در صورت عدم تایید، می توانید از آدرسهای پیشنهادی جی میل استفاده نمایید.(توجه نمایید که باید حداقل 6 حرف و به انگلیسی باشد) در صورتی که پیغام قرمز رنگ Someone already has that username. Try another نمایش داده نشد، به معنی تایید انتخاب ایمیل شماست.

رمز عبور خود را انتخاب کنید. رمز عبور بایستی حداقل 8 کاراکتر و ترکیبی از حرف و عدد باشد. در صورت ساده بودن رمز عبور، پیفام قرمز رنگ نمایان میشود.
رمز عبور را مجدد در این کادر وارد نمایید.


تاریخ تولد خود را به میلادی وارد نمایید. (سال/روز/ماه)


جنسیت را انتخاب کنید.


شماره همراه خود را بدون صفر در کادر مقابل وارد نمایید. (اختیاری)


در صورتی که ایمیل دیگری در اختیار دارید می توانید در این قسمت وارد کنید. (اختیاری)


کد امنیتی را در کادر زیر آن وارد نمایید . در صورت عدم وضوح ، بر روی کلیک کنید و کد دیگری درخواست نمایید. این کد فقط جهت تشخیص ماشین از انسان می باشد.

کشورخود را انتخاب نمایید.

برای قبول قوانین سایت گوگل، این گزینه را تیک بزنید.


گام بعدی. بر روی این دکمه کلیک کنید تا اکانت شما در صورت عدم وجود خطا ایجاد شود. در صورتی که خطایی در هنگام پر کردن کادرها وجود داشته باشد، کادر موردنظر قرمز می شود و باید اصلاح گردد.

 
 

درصورتی که خطایی در هنگام تکمیل اطلاعات به وجود نیامده باشد در مرحله نهایی صفحه مقابل ظاهر شده و کافیست بر روی گزینه Continue to Gmail کلیک کنید تا وارد محیط آن شوید