سؤالات متداول

پنجه غازی برای تهیه بستر بذر، کنترل علفهای هرز، آیش تابستانه، خاک ورزی پوشش دار و ناهموار کردن مزرعه به منظور افزایش جذب رطوبت و جلوگیری از فرسایش آبی و بادی خاک مورد استفاده قرار می گیرند. نام دیگر پنجه غازی، گاوآهن قلمی است.

با این بخش بیشتر آشنا شوید!

پنجه غازی

پنجه غازی برای تهیه بستر بذر، کنترل علفهای هرز، آیش تابستانه، خاک ورزی پوشش دار و ناهموار کردن مزرعه به منظور افزایش جذب رطوبت و جلوگیری از فرسایش آبی و بادی خاک مورد استفاده قرار می گیرند. نام دیگر پنجه غازی، گاوآهن قلمی است.

مقایسه کولتیواتور پنجه غازی با گاو آهن

عمق نفوذ تیغه های پنجه غازی در خاک به اندازه گاو آهن نیست اما خاک را به طرز بهینه و کارآمدی زیر و رو می کند. حالت پنجه ای و طراحی تیز تیغه ها باعث می شود در همان عمق چند سانتی متری خاک را بطور اصولی، نرم و آماده کاشت کند. میزان فرو رفتن پنجه غازها در خاک به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ از جمله شرایط زمین، بافت خاک و نوع خاک ورزی.

مزایای پنجه غازی تراکتور

کشاورزان و زارعان معمولا در فصل بهار و پایان بارندگی  برای عملیات خاک ورزی از تیغه های پنجه غازی کمک می گیرند. تیغه های پنجه غازی علاوه بر زیر رو کردن خاک، به قطع علف های هرز نیز کمک می کنند. استفاده از این ابزار کارآمد شرایط محیطی خاک را برای جوانه زدن بذر و رشد مناسب گیاه فراهم می کند. پنجه غازها قسمت های زیرین خاک را به سطح زمین می آورد و نفوذ پذیری خاک را برای عملیات آبیاری و تبادل هوا بهبود می بخشد. این وسیله کاربردی  در خاک ورزی اولیه استفاده بیشتری دارد. عکس زیر نمونه ای از پنجه غازی است که به تراکتور متصل می شود و اصطلاحا به آن پتجه غازی پشت تراکتوری می گویند.

پنجه غازی

انواع گاوآهن قلمی

جنس تیغه های پنجه غازی از نوع فلز پرداخت شده و بسیار محکم است؛ به گونه ای که سریع دچار سایش و خوردگی نمی شود. در آلیاژ به کار رفته در این تیغه ها تمام استانداردهای لازم رعایت شده است. پنجه غازها معمولا با عرض کار یک متر و تعداد شاخه های متفاوت برای نصب بر روی انواع تیلر های بنزینی و دیزلی تولید می شوند. محل نصب پنجه غاز ها عقب تیلر می باشد. انواع پنجه غازها در مدل های متفاوتی بر اساس فاصله بین شاخه ها و تعداد شاخه ها عرضه می شود.

قیمت پنجه غازی

قیمت پنجه غازی با توجه به مشخصات فنی آنها متفاوت می باشد. از جمله مشخصات فنی متفاوتی که پنجه غازها دارند و بر اساس این مشخصات قیمت آنها تغییر می کند شامل: طول، عرض، ارتفاع، تعداد شاخه، فاصله کاری بین شاخه ها، توان مورد نیاز بر حسب اسب بخار، وزن، نبشی شاسی و شرکت سازنده می باشد. با مراجعه به سایت بازار بزرگ کشاورزی می توانید انواع پنجه غازی را مشاهده نموده و با معتبرترین تامین کنندگان این محصول وارد مذاکره شوید.

پنجه غازی دست دوم

با توجه به افزایش شدید قیمتها مخصوصا در حوزه ادوات کشاورزی، ممکن است برای پایین آوردن هزینه‌های خود تمایل به خرید پنجه غازی دست دوم داشته باشید. جهت خرید دست دوم این محصول لازم است تا از میزان استفاده و سالم بودن آنها اطمینان حاصل نمایید. شما می توانید درخواست خرید پنجه غازی دست دوم خود را به صورت آگهی در بازار بزرگ کشاورزی ایران به صورت رایگان ثبت نمایید تا در صورتی که کشاورزان دیگری تمایل به فروش ادوات کشاورزی خود داشته باشند با شما تماس بگیرند.

قیمت پنجه غازی تراکتور

به صورت کلی قیمت پنجه غازی تراکتور با توجه به تنوع بالای محصول و نوسانات موجود در بازار بین 1.400.000 تومان تا 12 میلیون تومان متغیر است. در جدول زیر به لیست قیمت پنجه غازی تراکتور اشاره شده است.

پنجه غازی تراکتور

حدود قیمت (تومان)

قیمت پنجه غازی ۵ پایه جهت تیلر

1.690.000

قیمت پنجه غازی پشت تیلری

1.950.000

قیمت پنجه غازی تیلر

2.000.000

قیمت فاروئر خیش ساز صنعت خراسان مدل پنجه غازی

15.000.000