تعداد محصولات: 109
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

ماشین آلات کشاورزی دسته ای بسیار گسترده از شاخه ماشین آلات به شمار می رود. سالهای زیادی است که در کشور های پیشرفته، کشاورزی وارد فاز صنعتی تری شده و تاثیر به سزایی بر رشد اقتصادی کشورهای توسعه یافته داشته است. برخی از ماشین آلات ضروری و پرکاربرد صنعت کشاورزی عبارتند از: کمباین، تیلر، تراکتور، دروگر و... در ادامه این مطلب با هریک از این ماشین آلات بیشتر آشنا خواهید شد.

ماشین کشاورزی تراکتور

تراکتورها در میان انواع ماشین آلات کشاورزی مانند پادشاه هستند. کار اصلی هر مزرعه مدرن با تراکتور است. آنها قدرت و کشش لازم برای مکانیزاسیون کردن امور کشاورزی را فراهم می کنند و بسیاری از کارهای زمین ها مانند شخم زدن، درو کردن، کلوخه شکنی و دیسک زدن، تسطیح، بذر افشانی، نرم کردن خاک، سم پاشی، تریلرکشی و… را با تراکتور می توان انجام داد.

انواع ماشین آلات کشاورزی و کاربرد آنها

ماشین آلات کشاورزی بسیار متنوع می باشند. در جدول زیر انواع ماشین آلات کشاورزی به همراه نام و کاربرد آنها لیست شده اند:


نام ماشین آلات کشاورزی کاربرد ماشین آلات در کشاورزی
تراکتور  انجام بسیاری از کارهای کشاورزی مانند شخم زدن، درو کردن، دندانه زدن، تسطیح، بذر افشانی، نرم کردن خاک، سم پاشی، بارکشی و…
کمباین برداشت محصولات دانه‌دار کشاورزی
دروگر درو کردن محصولاتی مثل گندم و حتی چمن و حذف علف‌های هرز
تیلر شخم زدن (خاک ورزی اولیه)، درو کردن یا سمپاشی
چاله زن حفر چاله برای کاشت نهال و یا درخت، حفر چالکود و حفر چاله ی ستون های حصار باغ و یا مزرعه

عکس ماشین آلات کشاورزی

در تصویر زیر عکس انواع ماشین آلات کشاورزی را می توانید مشاهده نمایید.


انواع ماشین آلات کشاورزی

ماشین آلات کشاورزی کوچک

ماشین آلات کشاورزی با توجه به کارایی که دارند از لحاظ سایز متفاوت می باشند. به عنوان مثال تراکتور و کمباین در دسته ماشین آلات کشاورزی بزرگ قرار گرفته و تیلر و دروگر در دسته ماشین آلات کشاورزی کوچک قرار می گیرند. طبیعی است قیمت ماشین آلات کشاورزی کوچک از ماشین آلاتی که بزرگتر هستند، کمتر است.

جدیدترین ماشین آلات کشاورزی

جدیدترین ماشین آلات کشاورزی، ماشین آلات کشاورزی مدرنی هستند که از فناوری های پیچیده ای مانند ربات ها، حسگرهای دما و رطوبت، تصاویر هوایی و فناوری GPS استفاده می کنند. این دستگاه‌های پیشرفته و سیستم‌های روباتیک به کشاورزان کمک میکنند تا سودآورتر، کارآمدتر، ایمن‌تر و سازگارتر با محیط ‌زیست باشند.

در ویدئو چندین نمونه از جدیدترین ماشین آلات کشاورزی که به کمک آن برداشت محصول بسیار راحتتر انجام می شود را می توانید مشاهده نمایید:


ماشین آلات کشاورزی ساخت ایران

در دهه‌ها و سالیان اخیر، با برنامه ریزی‌های تعریف شده و تدابیر اتخاذ شده، کشور ایران به یکی از قطب‌ها و مراکز تولید ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی مبدل شده است. در سایه این امر، عرصه زراعی ایران از حیث تأمین ادوات کشاورزی، تا حدود بسیاری خودکفا شده و علاوه بر این، تجهیزات تولیدی ایران، به بسیاری از کشور‌های پیشرفته جهان صادر می‌شود. با استناد به خبری که در سایت خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان منتشر شده است حدود 95 درصد  ماشین آلات کشاورزی موجود در کشور  ساخت ایران هستند.

سامانه فروش ماشین های کشاورزی

بازار بزرگ کشاورزی ایران سامانه فروش ماشین های کشاورزی می باشد. شما در این سایت می توانید ماشین ها و ادوات کشاورزی مد نظر خود را جستجو نموده و به طور مستقیم با تامین کنندگان این محصولات در ارتباط باشید.

ماشین آلات کشاورزی دست دوم

قیمت بالای ماشین آلات کشاورزی به همراه نوسانات بسیار زیادی که در این حوزه وجود دارد، کشاورزان را به سمت خرید ماشین آلات کشاورزی دست دوم سوق داده است. شما می توانید در سایت bbk-iran انواع ماشین آلات کشاورزی دست دوم که توسط کاربران دیگر ثبت شده اند را مشاهده نموده و در صورت تمایل به صورت مستقیم با آنها تماس برقرار نمایید.

قیمت ماشین آلات کشاورزی

قیمت ماشین آلات کشاورزی در ایران نوسانات زیادی دارد، با اینحال قیمت حدودی این محصولات در شهریور ماه سال 1401 در جدول زیر قابل مشاهده می باشد.

نوع ماشین آلات کشاورزیقیمت حدودی مهرماه 1401
قیمت ماشین آلات کشاورزی تراکتور  رنج قیمت بسیار متفاوت با توجه به انواع تراکتور
قیمت کمباین رنج قیمت بسیار متفاوت با توجه به انواع مختلف کمباین
دروگر شروع قیمت از حدود 15 میلیون تومان به بالا با توجه به انواع آن
تیلر شروع قیمت از حدود 7 میلیون تومان به بالا با توجه به انواع آن

خرید ماشین آلات کشاورزی

در صورتی که نیاز به خرید ماشین آلات کشاورزی دارید، میتوانید از طریق  سایت بازار بزرگ کشاورزی ایران bbk محصول مورد نظر خود را انتخاب نموده و با انواع تامین کنندگان این محصول آشنا شوید. در این سایت شما قادرید تا اطلاعات کامل تامین کنندگان محصولات را مشاهده نموده و از طریق تماس مستقیم با آنان وارد مذاکره شوید.