تعداد محصولات: 84
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

کود جلبک دریایی، به عنوان یک کود ارگانیک و محیط‌زیستی، از جلبک‌هایی که از آب دریا و اقیانوس استخراج می‌شوند، تهیه می‌شود. این کود مشتمل بر مواد مغذی مورد نیاز گیاهان مانند نیتروژن، فسفر، پتاسیم، روی، منگنز، آهن، ویتامین، پروتئین، هورمون رشد گیاهی و آمینو اسید است که به عنوان یک منبع غذایی برای گیاهان عمل می‌کند.

 

کود جلبک

کود جلبک نوعی کود ارگانیک است که از عصارۀ جلبک‌هایی مانند کلپ نروژی  Ascophyllum nodosum و جلبک Bladderwrack Fucus vesiculosus  تهیه می‌شود.  این کود بیشتر به صورت مایع (کود مایع جلبک دریایی) در بازار موجود است. ترکیب فوق کمک می‌کند تا کود به راحتی در آب حل شده و با خاک بستر یا مالچ مخلوط شود.

 

انواع کود جلبک دریایی

انواع کود جلبک دریایی به دو نوع کود مایع جلبک دریایی و کود پودری جلبک دریایی در بازار یافت می‌شوند که نوع مایع این کود در بازار بیشتر عرضه می‌شود.

 

 • کود جلبک دریایی مایع

 

جهت تهیۀ کود مایع جلبک دریایی، گونه‌های مختلف جلبک دریایی را بعد از شستشو، خشک کرده و آسیاب می‌کنند. سپس مواد آسیاب شده تحت فرآوری قرار می‌گیرند و در نهایت عصاره جلبک دریایی مایع به دست می‌آید که می‌توان از آن در محلول پاشی و یا مصارف خاکی استفاده کرد. برای تهیۀ کود جلبک دریایی از اسید و حلال‌های سوزاننده استفاده نمی‌شود و محصول نهایی کاملا ارگانیک و بدون ضرر است.

 

 • کود جلبک دریایی پودری

 

کود جلبک دریایی پودری با مزایایی نظیر هزینۀ حمل پایین‌تر، غلظت بیشتر در ازای مصرف کمتر و ماندگاری بالاتر همراه است.

 

کود جلبک دریایی پودری

کود جلبک دریایی پودری از مواد اولیۀ جلبک دریایی و مادۀ آلی با تکنولوژی پیشرفته ساخته شده است. مصرف این کود با تقویت رشد ریشه و تحریک جمعیت‌های میکروبی خاک، به جذب بیشتر مواد مغذی کمک کرده و از این جهت یک استارتر فوق‌العاده محسوب می‌شود. افزایش عملکرد در برداشت و بهبود ویژگی‌های کیفی محصول مانند استحکام بافت میوه، رنگ، اندازه و یکنواختی محصول، سبب افزایش توان رقابتی و سود بیشتر می‌شود.

کود جلبک دریایی پودری سبب تولید سیتوکینین و اکسین طبیعی در گیاهان می‌شود و با رشد بهتر، تولید جوانه‌های بیشتر، برگ‌های سالم‌تر و سبزتر و افزایش مقاومت گیاه نسبت به شرایط نامساعد محیطی همراه است. علاوه بر این، هورمون‌های گیاهی رشد و تمایز سلول‌ها و بافت‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهند. به همین دلیل مصرف هورمون‌های خاص گیاهی در زمان مناسب، می‌تواند به تولید محصولی سالم‌تر، بیشتر و باکیفیت‌تر منجر شود. 

 

کود عصاره جلبک دریایی

کود عصاره جلبک دریایی طیف گسترده‌ای از مواد مغذی با ارزش برای رشد گیاهان را تامین می‌کند. این کود ارگانیک یک منبع تولید پایدار است که بدون آسیب رساندن به محیط زیست، موجب افزایش بازدهی رشد گیاه می‌شود. این کود از مزایای فراوانی برخوردار است، اما مصرف آن توسط کشاورزان ناچیز بوده که اصلی‌ترین علت آن، عدم اطلاع از مزایای فراوان این نوع کود است. این کود در بهبود کمی و کیفی محصولات نقش به‌سزایی دارد و با تولید محصولات سالم و طبیعی، باعث سوددهی کشاورزان می‌شود.

به صورت کلی کود عصاره جلبک دریایی موجب بهبود رشد و عملکرد گیاهان شده و مصرف آن با مزایای فراوانی در گیاه همراه است:

 • تقویت سیستم ریشه‌ای گیاه
 • بهبود جذب عناصر معدنی از خاک
 • افزایش میزان کلروفیل و سبزینۀ گیاه
 • بهبوددهندۀ رنگ میوه و افزایش قدرت محصولات
 • سرشار از مواد معدنی، ویتامین‌ها، آنزیم‌ها و مواد آلی
 • افزایش مقاومت گیاه در برابر یخ‌زدگی و شرایط تنش‌زا
 • بهبود جذب عناصر معدنی از خاک و جلوگیری از کاهش ذخیرۀ میوه

 

جلبک دریایی در کشاورزی

جلبک‌های دریایی در کشاورزی نقش بسیار مؤثری دارند. تأثیر جلبک دریایی در کشاورزی آن‌چنان پررنگ و مهم است که به عنوان یک کود ارگانیک در زمین کشاورزی به کمک شما آمده تا به نتایج عالی دست پیدا کنید. این محصول، علاوه بر این‌که مقاومت درختان و گیاهان را در برابر عوامل بیماری‌زا افزایش می‌دهد، موجب حاصلخیزی هرچه بیشتر درختان شده و اثرگذاری بالایی بر کیفیت محصولات کشاورزی خواهد داشت.

جلبک دریایی جزو جدایی‌ناپذیر صنعت کشاورزی است که تأثیر فوق‌العاده‌ای بر گیاهان و درختان دارد. برخی از مهم‌ترین تأثیرات جلبک دریایی بر رشد گیاهان عبارت است از:

 

 • افزایش رشد ریشه‌ها

 

با کاهش دما، ریشۀ گیاه در جذب آب، مواد معدنی و مواد مغذی ناتوان مانده و کمبود مواد غذایی، گیاه را با مشکلاتی مواجه می‌سازد. به کمک جلبک‌های دریایی می‌توان مشکلات ناشی از کاهش دما را به خوبی کنترل کرد. چرا که جلبک‌های دریایی حاوی هورمون‌های گیاهی همچون بتائین و مانیتول هستند که از تنش دمایی جلوگیری می‌کنند.

 

 • افزایش سبزینگی گیاه و افزایش فتوسنتز

 

استفاده از عصارۀ ریزجلبک‌ها به صورت محلول‌پاشی بر روی گیاهان، عمل فتوسنتز در گیاه را افزایش داده و موجب تولید نشاسته و قند می‌شود. این ریزجلبک‌ها با بهبود فرایند کلروفیل‌سازی توسط گیاه، مانع از زرد شدن برگ‌ها می‌شوند.

 

 • مقاوم‌سازی سیستم دفاعی گیاه

 

جلبک‌های دریایی خواص ضد قارچی و آنتی‌اکسیدانی دارند که این خواص جلبک‌ها باعث مقاوم‌سازی سیستم دفاعی گیاهان خواهد شد.

 

 • مقاوم‌سازی گیاهان در برابر استرس با به‌کارگیری ریز جلبک‌ها

 

استفاده از عصاره جلبک‌های دریایی مزایای زیادی به همراه دارد. در حقیقت استفاده از آن‌ها سبب افزایش هرچه بیشتر مقاومت گیاهان در برابر تنش‌های محیطی همچون افزایش یا کاهش دما، خشکی و شوری خاک می‌شود. جلبک‌ها با استفاده از هورمون‌های گیاهی، تعادل اسمزی سلول‌ها را حفظ می‌کنند. این کار استرس سلول‌های گیاهی را در برابر خشکی کاهش می‌دهد.

 

خرید کود جلبک دریایی

برای خرید کود جلبک دریایی، می‌توانید بازار بزرگ کشاورزی ایران را انتخاب کنید. تمامی کود های ارائه شده در این مجموعه، از استانداردهای لازم برخوردار هستند. این محصولات به صورت عمده و جزئی با قیمت مناسب به سراسر ایران ارسال می‌شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کودهای جلبک دریایی، می‌توانید با تأمین‌کنندگان بازار بزرگ کشاورزی ایران در ارتباط باشید.

 

قیمت کود جلبک دریایی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت کود جلبک دریایی با مشاوران ما در ارتباط باشید تا در رابطه با محصول و قیمت‌های آن شما را راهنمایی کنند. در جدول زیر به قیمت کود جلبک دریایی اشاره کرده‌ایم.

کود جلبک دریایی

حدود قیمت (تومان)

قیمت کود مایع جلبک دریایی 125 سی سی پروتکت نیچر

55.000

قیمت کود جلبک دریایی 30 سی سی بایو آلجاکس کیمیتک

60.000

قیمت کود جلبک دریایی 250 سی سی ویتا ایکس گرین

90.000

قیمت کود جلبک دریایی ویتا ایکس گرین

350.000

قیمت کود جلبک دریایی بیوآلجاکس کیمیتک اسپانیا

535.000

قیمت کود جلبک دریایی 30 درصد وایتافری VITA free

580.000

قیمت کود جلبک دریایی گرومور seaweed axtract

770.000

قیمت کود جلبک دریایی سی استار F امکس

845.000

قیمت جلبک دریایی آکادین ا Acadian Seaweed Fertilizer

1.300.000

قیمت کود جلبک دریایی مایع شوک

3.900.000

 

قیمت جلبک دریایی برای کشاورزی

برای هر کشاورز و باغداری، هزینه‌ای که برای تهیۀ کودهای مختلف شیمیایی، ارگانیک، آفت‌کش‌ها و سموم می‌پردازد، بسیار مهم است. به همین دلیل بررسی دقیق قیمت جلبک دریایی برای کشاورزی و عوامل تأثیرگذار مانند تولید داخل یا خارجی بودن آن، برندهای مختلف و خرید عمدۀ کود بسیار اهمیت دارد. در ادامه فهرست قیمت جلبک دریایی برای کشاورزی  آورده شده است:

کود جلبک دریایی برای کشاورزی

حدود قیمت (تومان)

قیمت کود مایع جلبک دریایی سوپر گرو-super grow حجم 30 میلی لیتر

50.000

قیمت کود جلبک دریایی ۱۲۵ میلی لیتر پروتکت نیچر

68.000

قیمت کود جلبک دریایی فرمول یک بسته 25 گرمی

75.000

قیمت کود مایع عصاره جلبک دریایی ویتا ایکس گرین محرک رشد 1 لیتری

315.000

قیمت کود جلبک دریایی بیوآلجاکس کیمیتک اسپانیا

535.000

قیمت کود عصاره جلبک دریایی آلگارین (مایع) نروژی اAlgarine

560.000

قیمت کود جلبک دریایى محصول شرکت الفر اسپانیا

1.324.000

قیمت کود جلبک دریایی مایع شوک (5 لیتری) 

1.500.000

 

قیمت کود جلبک دریایی پودری

توصیه می‌شود برای دستیابی به قیمت دقیق و به روز کود جلبک دریایی پودری، با تأمین‌کنندگان و تولیدکنندگان مختلف در بازار بزرگ کشاورزی ایران تماس بگیرید. در جدول زیر به لیست قیمت کود جلبک دریایی پودری اشاره شده است.

کود جلبک دریایی پودری

حدود قیمت (تومان)

قیمت کود ( ALGA 21 پتاسیم و عصاره جلبک دریایی) 

200.000

قیمت کود جلبک دریایی آرمادین 1 کیلویی ا Armadian

429.000

قیمت کود پودری جلبک دریایی آلگا فارم وزن 500گرم

449.000

قیمت کود جلبک دریایی پودری آلگاستیم

540.000

قیمت عصاره پودری جلبک دریایی آلگارین فرمولایف 1 کیلوگرم

548.000

قیمت کود جلبک دریایی آرمادین (پودری) ۱ کیلوگرم

574.000

قیمت کود جلبک دریایی آگرومین پرینوا حجم 1 کیلوگرم | Perinova AGROMIN ALGAE EXTRACT

750.000

قیمت کود جلبک دریایی آلگاریک

782.000

قیمت کود عصاره پودری جلبک دریایی آلگارین نروژی/ فرمولایف ا Algarine Solid K+

990.000

قیمت کود OMEX bio 20

1.085.000

قیمت عصاره پودری جلبک دریایی آلگارین فرمولایف ۱ کیلوگرم

1.097.000

قیمت جلبک دریایی آکادین ا Acadian Seaweed Fertilizer

1.300.000

قیمت کود جلبک دریایى محصول شرکت الفر اسپانیا

1.324.000