تعداد محصولات: 16
سؤالات متداول

کولتیواتور از ابزار آلات مهم برای خاک ورزی در کشاورزی و باغداری بوده، که می توانید با استفاده از ادوات الحاقی کاربری آن را تغییر داد.

قیمت کولتیواتورهای کاما با توجه به قدرت آن و اصل بودن سایر قطعات آن حدود 15 تا 30 میلیون تومان است که این قیمت دائما در حال نوسان می باشد

با این بخش بیشتر آشنا شوید!

یکی از بهترین ماشین آلات کشاورزی در مزارع  و زمین های کشاورزی، تیلرها، کولتیواتورها و تراکتورهای دو چرخ هستند. این دستگاه ها هر کدام تعریف خاص خود را دارند و به طور کلی تمام این دستگاه ها در زمین های کشاورزی به منظور خاک ورزی و شخم زنی و … مورد استفاده قرار میگیرند. 

تیلر باغی

تیلر باغی یکی از پرطرفدارترین ماشین آلات مورد استفاده در باغات و زمین های زراعی می باشد. تیلرها مثل یک تراکتور کوچک هستند که از یک شاسی و یک موتور سوار شونده بر روی آن تشکیل شده اند. مهمترین کاربرد آن ها در باغات، عملیات خاک ورزی می باشد. این ماشین های زراعی کوچک در مدل های بنزینی و دیزلی در بازار وجود دارند. توان موتور، عرض و عمق قابل اجرا توسط این ماشین ها از عوامل مهم در انتخاب و خرید این دستگاه ها می باشند.

قیمت تیلر باغی

قیمت تیلرها با توجه به انواع آن و مشخصات فنی متفاوت مانند نوع و قدرت موتور، نوع سوخت مصرفی، ظرفیت مخزن سوخت، تعداد دنده، ابعاد دستگاه و… مشخص می شود. در ادامه مطلب قیمت انواع تیلر باغی به صورت حدودی آورده شده است.

قیمت تیلر باغی 

قیمت حدودی انواع تیلر باغی در مهرماه سال 1401 در جدول زیر قابل مشاهده می باشد.

تیلر باغی قیمت تیلر باغی
تیلر ویما ۶۰۰ بنزینی هندلی مدل WEIMA 600 حدود 9.000.000 تومان
تیلر راتو بنزینی گیربکسی RATO-07 حدود 14.000.000 تومان
تیلر ۱۲ اسب کاما ویکتور دیزلی استارتی حدود 25.000.000 تومان
تیلر ویما ۱۱۰۰ گازوئیلی ۹ اسب استارتی چرخ ۱۲*۵۰۰ حدود 24.600.000 تومان
تیلر ویما ۷ اسب دیزلی استارتی ۱۱۰۰AE حدود 23.000.000 تومان

تیلر کولتیواتور

تیلر کولتیواتور، نوعی تیلر است که بر آن کولتیواتور سوار شده است و عمل زیر و رو کردن خاک را انجام می دهد و دارای انواع مختلفی چون تیلر کولتیواتور کاما، تیلر کولتیواتور هوندا، تیلر کولتیواتور روبین و غیره می باشد. تیلر چاله کن نیز جهت کندن چاله برای کاشت درختان استفاده می گردد. تیلر دروگر نیز در درو کردن و برداشت استفاده می گردد.

 

کولتیواتور باغی

کولتیواتور از ابزار آلات مهم برای خاک ورزی در کشاورزی و باغداری بوده، که می توانید با استفاده از ادوات الحاقی کاربری آن را تغییر داد.  از ویژگی های مهم این دستگاه می توان به وزن و قیمت مناسب و کاربری آسان اشاره کرد. از این دستگاه می توانید در کاربردهای مختلفی مانند شخم زدن، برف روبی، سمپاشی و غیره استفاده نماید. برای انتخاب یک تیلر کولتیواتور باید به مساحت زمین و قدرت موتور دستگاه توجه ویژه ای داشته باشید.
کولتیواتور

لوازم جانبی کولتیواتور 

کاربری دستگاه کولتیواتور را می توان با نصب ابزارهایی مانند بار کشی با نصب تریلر، سمپاشی با نصب پمپ سمپاش، آبکشی با نصب پمپ آب، وجین و سله شکنی، خاک ورزی، تیغ زنی و تسطیح خاک در باغات را با انواع ادوات خیش، نهرکن و گاوآهن می توان انجام داد.

ساخت کولتیواتور

با توجه به افزایش قیمتهای ماشین آلات کشاورزی، در صورتی که با مسائل فنی آشنایی دارید، می توانید دستگاهی مشابه کولتیواتور را برای خود بسازید. در ویدئو زیر آموزش ساخت کولتیواتور برای شما قرار داده شده است.

انواع کولتیواتور

کولتیواتور ها دارای حداقل توان 5 الی 10 اسب بخار هستند و در انواع زیر ارائه می گردد.
  • کولتیواتور دستی

از این مدل بیشتر برای باغ هایی استفاده می شود که امکان استفاده از تراکتور نیست و در انواع مختلف و با قدرت های مختلف در بازار موجود است و همچنین مناسب اطراف درختان که امکان استفاده از تراکتور نیست برای هوادهی به خاک می توانید از این دستگاه استفاده کنید.انرژی این دستگاه توسط بنزین و یا گازوئیل تامین می شود و بر اساس قدرتی که دارند می توانند زمین را بین ۸ الی ۳۵ سانت شخم بزنند.
  • کولتیواتور بنزینی

این مدل بیشتر برای زمین هایی که دارای شیب هستند استفاده می شود. قدرت آنها بین ۵ الی ۱۲ اسب بخار است و برای زمین ها و باغ های کوچک کاربرد دارد. دارای گیربکس بوده و با هندل روشن می شود همچنین ارتفاع آن را می توانید برای هر قدی تنظیم کنید.
  • کولتیواتور دیزلی

این مدل مناسب برای باغ های بزرگ و استفاده در زمین های شالیزارها و صیفی  جات است و زاویه چرخش فرمان ۳۶۰ درجه آن این امکان را به شما می دهد که به راحتی بتوانید در زمین مانور دهید. کولتیواتور دیزلی دارای دو مدل استارت هندلی و دستی می باشد.


قیمت کولتیواتور بنزینی
قیمت حدودی انواع کولتیواتور بنزینی در مهرماه سال 1401 در جدول زیر قابل مشاهده می باشد.

کولتیواتور بنزینی قیمت کولتیواتور بنزینی
تیلر کولتیواتور راتو RATO بنزینی 7 اسب حدود 10.500.000 تومان
تیلر کولتیواتور 7 اسب بنزینی اکسل مدل Excel 170F حدود ۹٫۴۵۰٫۰۰۰ تومان
تیلر کولتیواتور 7 اسب بنزینی اگرو AMC 6-G6  حدود ۱۱٫۸۵۰٫۰۰۰ تومان
تیلر کولتیواتور ۷ اسب، های پاور دیزلی high power حدود ۲۲٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت کولتیواتور دیزلی

قیمت حدودی انواع کولتیواتور دیزلی در مهرماه سال 1401 در جدول زیر قابل مشاهده می باشد.
کولتیواتور دیزلی قیمت کولتیواتور دیزلی
تیلر کولتیواتور 12 اسب دیزلی کاما اورجینال- شاسی - موتور - گیربکس کاما اصلی حدود 25,500,000 تومان
تیلر کولتیواتور 7 اسب دیزل اگرو AMC2-D6E حدود ۲۰٫۴۹۰٫۰۰۰  تومان
تیلر کولتیواتور 5 اسب دیزل اگرو AMC6-D5 حدود ۱۵٫۹۵۰٫۰۰۰ تومان
کولتیواتور 10 اسب AGRO آگرو دیزلی AMC2-D9-EB حدود ۲۲٫۷۹۰٫۰۰۰ تومان
تیلر کولتیواتور 7 اسب دیزل استارتی WEIMA ا WEIMA حدود ۲۳٫۲۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت کولتیواتور دیجی کالا

امروزه سایتهای زیادی در حوزه فروش ماشین آلات کشاورزی و کولتیواتورها فعالیت می کنند. دیجی کالا یکی از بزرگترین سایتهای فروش اینترنتی در ایران می باشد. در حال حاضر تنها دو نوع کولتیواتور در رنج قیمتی 28 تا 97 میلیون تومان در دیجی کالا موجود می باشد. برای خرید و استعلام قیمت ماشین آلات و ادوات کشاورزی بهتر است با متخصصان این امر و سایتهایی که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می کنند مراجعه نمایید. بازار بزرگ کشاورزی یکی از معتبرترین و قدیمی ترین سایتها در حوزه ماشین آلات و ادوات کشاورزی می باشد. شما می توانید قیمت انواع کولتیواتور را در این سایت و از طریق ارتباط مستقیم با تامین کنندگان به دست آورید.

 کولتیواتور کاما

تیلر کاما به عنوان تیلر کولتیواتور کاما یا کولتیواتور کاما نیز مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا تیلر کاما علاوه بر کارایی های یک تیلر کامل، یک ماشین کولتیواتور نیز می باشد و با بستن تیغه های شخم زن دوار، می توان از آن به عنوان یک کولتیواتور باغی خوب استفاده نمود. قابلیت تیلری کاما به این معنی است که دارای یک مال بند و شفت خروجی P.T.O می باشد که می توان به قسمت مال بند آن ادوات کششی مثل گاوآهن، نهرکن و غیره وصل کرد و همچنین از شفت تواندهی آن می توان توان لازم برای پمپ آب و پمپ سمپاش را تامین کرد.

قیمت کولتیواتور کاما

قیمت حدودی انواع کولتیواتور کاما در مهرماه سال 1401 در جدول زیر قابل مشاهده می باشد.
کولتیواتور کاما قیمت کولتیواتور کاما
تیلر کولتیواتور کاما 9 اسب مدل KM 186 حدود 26 میلیون تومان
قیمت تیلر کولتیواتور 7 اسب بخار کاما حدود 23 میلیون تومان
تیلر کولتیواتور 5/5 اسب کاما کاما KAMA 173 (شاسی – موتور – گیربکس کاما اصلی) حدود 17 میلیون تومان