نهال پائولونیا

نهال پائولونیا

تعداد بخش ها: 0
تعداد محصولات این بخش: 2
تعداد شرکت های این بخش: 1
دانلود نسخه اندروید

شرکت های بخش نهال پائولونیا(برای فیلتر محصولات بر اساس شرکت، بر روی نام شرکت کلیک نمایید)

اطلاعاتی جالب درباره نهال پائولونیا
پائولونیا درختی بسیار زیباست که برگهای نسبتا بزرگ و گلهایی خوشه مانند با رنگ سفید متمایل به صورتی و بنفش دارد . این درخت بومی کشور چین است که در آنجا درخت پائولونیا به درخت امپراطور و درخت نوروز مشهور است . از آنجا که مردم این منطقه ، درخت پائولونیا را سمبلی از خوش یمنی و قداست می دانند ، در اکثر مناطق و منازل این درخت وجود دارد .
نهال پائولونیا تقریبا در بیشتر اقلیمهای آب و هوایی سازگار است و نسبت به کم آبی ، خاکهای گچی و آهکی ، خاکهای با زهکش نا مناسب و مناطق صنعتی و پر دود بسیار مقاوم است .
از آنجا که نهال پائولونیا خیلی زود رشد کرده و به گل می نشیند ، این درخت بسیار مناسب جنگلکاری و توسعه فضاهای سبز شهری می باشد که به طور همزمان می توان با انواع گیاهان زراعی آن را کاشت .
معمولا گلهای پائولونیا در اردیبهشت ماه به بار می نشیند که بسیار خوش عطر و بو بوده می باشد و میتوان به عنوان یک درخت زینتی در منازل آنرا کاشت و از منظره زیبای به گل نشستن این درخت استفاده نمود .
همچنین چوب درخت پائولونیا بسیار محکم و در عین حال بسیار سبک می باشد و از انجا که خیلی سریع خشک می شود و حالت اعوجاج نیز پیدا نمیکند بسیار مناسب نجاری و کنده کاری می باشد .
طریقه کاشت نهال پائولونیا
برای کسانی که قصد کاشتن درخت پائولونیا در منازل یا باغچه خود را دارند توصیه هایی وجود دارد که در زیر خواهید خواند :
یکی از موارد بسیار مهم در کاشت نهال پائولونیا این است که این نهال به هیچ وجه در کنار دیوار نباید کاشته شود .
همچنین از کاشت این نهال در نزدیکی لوله های آب باید خودداری نمایید .
آبیاری نهال پائولونیا باید در زمانهای معینی صورت گیرد . توجه داشته باشید که خاک این درخت هیچ وقت نباید خشک باشد . این نکته به خصوص در یکی دو سال اول کاشت درخت بسیار اهمیت دارد .
میتوانید و بهتر است در ابتدای رشد درخت پائولونیا با هرس کردن آن ، روند و مسیر رشد آن را هدایت کنید .
بهترین فاصله کاشت نهال پائولونیا از یکدیگر فواصل دو تا سه متری می باشد و حتما برای کاشت نهالی قوی برای کاشت استفاده نمایید .