تعداد محصولات: 92
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

آبپاش

آبیاری با استفاده از آبپاش روشی کنترل شده است که تا حد ممکن آب را به صورت یک‌نواخت و بدون ایجاد روان آب بر روی سطح زمین پخش می‌کنند. آب از طریق شبکه‌ای متشکل از پمپ‌ها، شیرها، لوله‌ها و آبپاش‌ها در زمین توزیع می‌شود. آبپاش آبیاری در اشکال مختلف ثابت و چرخان طراحی و تولید می‌شوند که می توان از آن‌ها برای مصارف مسکونی، صنعتی و کشاورزی استفاده کرد. در ادامه با کاربردها و انواع مختلف این آبپاش ها آشنا خواهیم شد.


آبپاش کشاورزی

آبپاش جزء سیستم‌های آبیاری تحت‌فشار هستند که مانند باران آب را به صورت قطرات پراکنده و یکنواخت در زمین پخش می‌کنند و برای آبیاری محصولات کشاورزی، چمنزارها، مناظر، زمین‌های گلف و سایر مناطق استفاده می‌شوند. آبپاش همچنین برای خنک کردن و کنترل گرد و غبار موجود در هوا نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از روش‌های آبیاری مدرن مانند آبیاری از طریق آبپاش، باعث افزایش متوسط عملکرد و کیفیت گیاهان در مقایسه با روش‌های سنتی می‌شود.

اولین آبپاش در سال 1871 توسط جوزف لسلر از بوفالو نیویورک اختراع شد. لسلر اختراع خود را «چشمه آب قابل حمل و آبپاش» توصیف کرد و به‌عنوان راهی برای صرفه‌جویی در وقت در مراقبت از چمن و حذف آبیاری به صورت دستی معرفی شد. این روش جدید انتقال آب به شیوه تقلید از باران، پیامدهای آشکاری برای کشاورزان داشت. در سال 1932 سر آبپاش ضربه‌ای که آب بیشتری را در منطقه وسیع‌تری پخش می‌کرد، توسط یک کشاورز میوه کالیفرنیایی اختراع شد. با گذشت زمان، سایر فناوری‌ها در سیستم‌های بارانی مانند آبپاش‌های نوسانی، افزایش‌دهنده‌های پاپ‌آپ روی تایمرها و پیشرفت‌های خاص کشاورزی مانند سیستم‌های سنتر پیوت و میکرو آبپاش‌های کم فشار، گزینه‌های زیادی را در اختیار کشاورزان قرار داد. آبپاش آبیاری را می‌توان برای انواع مصارف مسکونی، صنعتی و کشاورزی استفاده کرد. لوله‌های عمود بر هم که دارای نازل‌های دوار در بالا هستند، در فواصل منظم به خط لوله اصلی متصل می‌شوند. آب با فشار لوله اصلی، از نازل‌های دوار خارج و بر روی محصول پاشیده می‌شود.

انواع آبپاش کشاورزی

آبپاش کشاورزی در انواع مختلف برای عملکردهای مختلف در بازار عرضه می‌شوند. این آبپاش ها بر حسب نوع استفاده به دو دسته آبپاش ضربه‌ای یا بارانی (زراعی و فضای سبز) و آبپاش مخفی‌شونده فضای سبز (ضربه‌ای، دنده‌ای‌ و چرخشی) تقسیم می‌شوند.

همچنین آبپاش ها بر اساس نوع جنس به سه دسته آبپاش پلاستیکی یا پلیمری، آبپاش برنجی و آبپاش آلومینیومی و بر مبنای مقدار و شعاع پاشش به 3 دسته كلی بلند‌برد (شعاع پاشش زیاد)، ميان‌برد (شعاع پاشش متوسط) و كوتاه‌برد (شعاع پاشش کم) دسته بندی می‌شوند.

کاربرد آبپاش آبیاری در کشاورزی

 • آبیاری و توزیع کودهای محلول در آب

 • خنک کردن گیاهان (در گلخانه‌ها به صورت مه پاش)

 • جلوگیری از یخ‌زدگی و سرمازدگی

 • مهار گرد و غبار 


قیمت انواع آبپاش کشاورزی

انتخاب سیستم آبیاری مناسب یکی از مهم‌ترین تصمیمات برای کشاورزان است. از بین تمام سیستم‌های آبیاری مزرعه، آبیاری بارانی با  انواع آبپاش کشاورزی، روشی است که بیشترین الگو را از باران طبیعت می‌گیرد. نوع آبیاری بر اساس زمین، نوع محصول و سایر فاکتورها متفاوت است و به همین دلیل ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا براساس نیاز خود بهترین آبپاش کشاورزی را با بهترین قیمت تهیه نمایید. یکی از موارد مهم در خرید و فروش انواع آبپاش باغبانی توجه به نام برند تولیدکننده است؛ برندهای مختلفی در زمینه تولید این محصول فعالند. این محصول با درجه کیفی مختلفی عرضه می‌شود و هرچه کیفیت این محصول بالاتر باشد قیمت آبپاش کشاورزی نیز بیشتر می‌شود.

آبپاش باغبانی

آبپاش یک وسیله باغبانی است که آب را روی چمن یا گیاهان شما منتشر می‌سازد. زمانی که گل‌ها و گیاهانتان پژمرده به نظر می‌رسند، می‌توانید با یک آبپاش باغبانی کوچک آن‌ها را آبیاری کنید. آبپاش عمدتاً برای آبیاری یا تامین آب گیاهان استفاده می‌شوند. آبپاش باغبانی معمولا از جنس پلاستیک و فلز بوده که در مقایسه با آبپا ش‌های پلاستیکی از استقامت و تحمل بالاتری برخوردارند. برخی از مدل‌ها ممکن است دارای پایه‌های قابل‌تنظیم باشند. آبپاش های چرخشی به دلیل توزیع یکنواخت و قابلیت کار سریع بهترین نوع آبپاش باغبانی برای چمن‌های بزرگ هستند. آبپاش باغبانی به گونه‌ای ساخته می‌شود که در اثر برخورد با آب، دچار آسیب نشود و در مقابل آب مقاوم باشد.


آبپاش اسپری

آبپاش اسپری نوعی آبپاش است که آب را به طور یکنواخت در سراسر ناحیه اسپری می‌کند و اغلب در زمین‌های چمنی و مناظر کوچک استفاده می‌شود. الگوی اسپری ثابت است و در هنگام آبیاری حرکت نمی‌کند. سرهای اسپری ثابت در انواع  متنوع شامل 45 درجه، 90 درجه، 180 درجه، 360 درجه متغیر می باشد. سرهای آبپاش اسپری در مقایسه با روتورهای اسپرینکلر و آبپاش های چرخشی جریان، معمولاً میزان مصرف آب بالاتری دارند. اسپری آبپاش یکی از وسایل کاربردی برای حفظ رطوبت گیاهان محسوب می شود که کاربردهای فراوانی در زندگی روزمره ما انسان‌ها دارند. این آبپاش ها برای آبیاری گلدان ها و باغچه های کوچک مناسب است. 

آبپاش دستی

داشتن یک آبپاش دستی در میان لوازم باغبانی می‌تواند کار ما را بسیار ساده‌تر کند. با داشتن یک آبپاش دستی در خانه می‌توان بذرهای تازه کاشته شده را بدون جابجایی به آرامی آبیاری کرد. همچنین این آبپاش ها ابزار مناسبی برای آبیاری گیاهان بالغ، تمیز کردن برگ‌ها، تامین رطوبت لازم و کوددهی هستند. این آبپاش ها اغلب از پلاستیک مرغوب، سبک و مقاوم ساخته شده و دوام بالایی دارند.

سری آبپاش

سری آبپاش با وجود کوچکی و  ظاهر جمع و جور می‌‌توانند تاثیر زیادی در نوع و میزان آبیاری داشته باشند. این سری‌ها در اشکال و اندازه‌های مختلف در بازار عرضه می‌شوند که علاوه بر آسان کردن آبیاری می‌توانند به کنترل میزان مصرف آب کمک کنند. سر آبپاش ها از لحاظ جنس بدنه، به انواع سر آبپاش فلزی و سر آبپاش پلاستیکی تقسیم می‌شوند که هر کدام مزایا و کاربردهای مخصوص به خود را دارند. شستشوی ماشین، حیاط و آبیاری باغ و باغچه موجب هدر رفتن آب زیادی می‌شود. بنابراین چنانچه به دنبال روشی کارآمد برای کاهش مصرف آب در هنگام شستشوی ماشین و یا آبیاری باغ و باغچه هستید، می‌توانید بر حسب نیاز خود از انواع سری آبپاش استفاده نمایید. از مزیت استفاده از سر آبپاش ها می‌توانیم به توزیع همیشگی و برابر آب هم اشاره کرد.


آبپاش بارانی

آبپاش بارانی نوعی ابزار آبیاری است که از یک سیستم تحت‌فشار برای اعمال آب به صورت بارندگی در سطح خاک استفاده می‌کند. آب از طریق شبکه‌ای از لوله‌ها یا شیلنگ‌ها به مزارع کشاورزی تحویل داده می‌شود. سیستم‌های آبیاری بارانی می‌توانند موقت، متحرک یا دائمی باشند.

طبق گزارش سال 2018 وزارت کشاورزی ایالات‌متحد، آبیاری بارانی در مزارع ایالات متحده، نزدیک به 4.4 میلیون هکتار از زمین‌های کشاورزی را پوشش می‌دهد. آبیاری بارانی به سبب سازگاری با انواع محصولات و مقرون به صرفه بودن به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

آبپاش پلاستیکی

اصلی‌‌ترین کاربرد هر نوع آبپاش رساندن مستقیم آب به انواع گیاهان است که علاوه بر پخش یکنواخت آب، مصرف آب را تیز به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌دهند. از آبپاش های پلاستیکی در مصارف گلخانه‌ای، فضاهای سبز و باغ ها استفاده می‌شود. این آبپاش به سبب ضخامت کم، دوام زیاد و قیمت مناسب در بین کشاورزان و باغداران بسیار محبوب هستند.

قیمت آبپاش تفنگی کشاورزی

آبپاش تفنگی یا گان یکی از تجهیزات آبیاری بارانی با عملکرد بالا هستند که آب را با فشار و شدت بالا پرتاب می‌کنند. قطر نازل این آبپاش‌ها بین 10 تا 30 میلی‌متر متغیر و شعاع خیس‌کنندگی آن‌ها در حدود 30 تا 60 متر است. آبپاش ‌های تفنگی در چند نقطه از زمین کشاورزی نصب شده و آب را با فشار زیاد به زمین منتقل می‌کنند. 

از مزایای آبپاش تفنگی کشاورزی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • آبیاری مزارع بزرگ با یکبار آبیاری

 • سیستم قابل حمل کارآمد، مقاومت و دوام بالاتر نسبت به آبپاش ‌های کوچک

 • یکنواختی بالا و قابلیت تنظیم اندازه قطرات برای خاک‌های متفاوت

 • کاهش مدت زمان آبیاری و صرفه‌جویی در مصرف انرژی

 • توزیع سریع کود مایع در وسعت بسیار زیاد در مدت زمان کم

 • امکان تنظیم حجم آب و اندازه قطرات آب خروجی

 • قابلیت تعویض نازل‌ها و متناسب‌سازی آن با زمین کشاورزی