تعداد محصولات: 540
سؤالات متداول

لوله های پلی اتیلن تا سایز 125 توسط اتصالات پیچی قابل اتصال می باشند . از این سایز بالاتر ، اتصال لوله های پلی اتیلن با جوشکاری توسط دستگاه های مخصوص امکان پذیر می باشد 

با این بخش بیشتر آشنا شوید!

آشنایی با پرکاربردترین اتصالات آبیاری در سیستمهای نوین آبیاری
به طور کلی میتوان اتصالات آبیاری را به انواع زیر تقسیم نمود:
  • اتصالات پلی اتیلن
  • اتصالات چدنی
  • اتصالات آهنی
  • اتصالات گالوانیزه
  • اتصالات آلومینیوم
  • اتصالات PVC
  • اتصالات پلی پروپیلن
اتصالات پلی اتیلن آبیاری به گستردگی و پرکاربردی لوله های پلی اتیلن می باشد که در سیستمهای آبیاری مورد استفاده قرار می گیرند. این اتصالات ویژگیهای منحصر بفردی دارند و به همین علت این روزها بهترین انتخاب برای سیستمهای انتقال سیالاتی مانند آب به ویژه در سیستمهای آبیاری شده اند.
شاید بتوان با قطعیت گفت که در بین تمامی اتصالات آبیاری ، اتصالات پلی اتیلن پرکاربردترین آنها به شمار می رود. این اتصالات که در سیستمهای آبیاری قطره ای به کار می روند، به منظور آب بندی، تنظیم جریان آب، تغییر سایز لوله در سیستم آبیاری و.... به کار می روند . اتصالات آبیاری شامل انواع بست و زانو، سه راهی و تبدیلها ، سر شلنگها و کمربندها می باشد که در سایزها و فشارهای مختلف و متناسب با سایزهای مختلف لوله تولید و مورد استفاده قرار می گیرند که در این مطلب قصد داریم به برخی از ویژگیهای اتصالات پلی اتیلن اشاره نماییم .
با ویژگیهای منحصر به فرد اتصالات پلی اتیلن آشنا شوید:
تمامی اتصالات آبیاری در سیستمهای مختلف ، در معرض تابش خورشید و اشعه های آن می باشند و این موضوع بدون شک بر ماندگاری و طول عمر این تجهیزات، تاثیر گذار خواهد بود . از ویژگیهای اتصالات پلی اتیلن، مقاومت بسیار بالای انها در برابر اشعات مضر نور خورشید می باشد. همچنین این اتصالات مقاومت بسیار خوبی در شرایط اسیدی و یا بازی بودن محیط و یا پوسیدگی داشته و در برابر مواد شیمیایی به ندرت دچار خوردگی می گردند.
اتصالات پلی اتیلن در برابر فشارهای داخلی و خارجی و ضربه های شدید هم مقاومت بالایی دارند و از دیگر ویژگیهای این نوع از اتصالات آبیاری می توان به سهولت نصب انها و مقرون به صرفه بودن آنها اشاره نمود.
از انجا که انواع داخلی این نوع از اتصالات مشمول هزینه های گمرکی نیمشود، میتوان گفت که اتصالات آبیاری تولید شده در داخل بسیار مقرون به صرفه تر و کم هزینه تر از انواع خارجی آن میباشد . کارخانه تولید کننده، نوع و کیفیت و میزان خلوص مواد بکار رفته در تولید، رعایت استانداردها، فشار کار ، اندازه و سایز و ضخامت و... ازعوامل تاثیر گذار بر قیمت اتصالات آبیاری می باشد.
این اتصالات چنانچه به روش صحیح و استانداردی نصب و جوشکاری شوند، به هیچ وجه نشتی نخواهند داشت و از انجا که بسیار منعطف هستند، معمولا در حوادثی مانند رانش زمین و زلزله ،به ندرت دچار آسیب می شوند.
بد نیست بدانید که هزینه های بستر سازی پروژه هایی با این نوع از اتصالات آبیاری به مراتب بسیار کمتر از سیستمهای مشابه با لوله های فلزی و سایر آلیاژها می باشد و در کنار همه اینها عمر بسیار طولانی و سبک وزنی این نوع از اتصالات نیز، از دیگر ویژگیهای انها می باشد و به همین دلیل ، حمل و نقل و جابجایی انها ، علاوه بر سریع بودن، بسیار کم هزینه تر از اتصالات فلزی می باشد.
انواع اتصالات پلی اتیلن را بشناسید :
اتصالات آبیاری از جنس پلی اتیلن شامل انواع جوشی و پیچی می باشد که با هم به صورت اجمالی مشخصات هر یک را مرور خواهیم کرد.
اتصالات جوشی پر مصرف ترین و بهترین نوع از اتصالات پلی اتیلن می باشند که معمولا در اکثر پروژه ها و سیستمهای آبیاری مورد استفاده قرار می گیرند و همانطور که از نام آن پیداست توسط دستگاه جوش پلی اتیلن به یکدیگر متصل می شوند.
اتصالات پیچی پلی اتیلن نیز در سیستمهای آبیاری و آبرسانی مورد استفاده قرار می گیرند که در سایزها و فشارهای مختلفی تولید می گردند . استفاده از این نوع اتصالات نسبت به نوع جوشی بسیار راحت تر و سریع تر می باشد و بدون نیاز به دستگاه قابل اتصال به لوله و سایر اجزای سیستم آبیاری می باشند و به سبب همین ویژگی ، تعویض آنها را در صورت خرابی ، بسیار راحت می باشد.