تعداد محصولات: 17
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

مه پاش کشاورزی

مه پاش کشاورزی یکی از ابزارهای مفید برای انجام آبیاری نوین است که با توجه به کمبود منابع آبی در بخش کشاورزی استفاده از آن به شدت مورد توجه کشاورزان و خصوصا گلخانه‌داران مورد توجه قرار گرفته است. در این روش با استفاده از فرایند مه پاشی و بدون ریزش آب روی خود گیاهان محیط کشت مرطوب و خنک می‌شود. استفاده از مه پاش کشاورزی در مقایسه با روش‌های سنتی خنک‌سازی و مرطوب سازی مزایای فراوانی دارد. با استفاده از سیستم مه پاش می‌توان زمین‌های وسیع کشاورزی یا سالن‌های بزرگ گلخانه را با کمترین میزان هدررفت آب مرطوب و خنک ساخت.

استفاده سیستم مه پاش در گلخانه‌ها و دیگر مکان‌هاس سرسبز، علاوه بر تأمین رطوبت مورد نیاز گیاهان، موجب کاهش دمای داخلی و افزایش رطوبت نسبی خواهد شد. در این مقاله به بررسی مه پاش کشاورزی و ویژگی های آن خواهیم پرداخت.

سیستم مه پاش

نصب یک سیستم مه پاش، اندازه نازل‌ها و پمپ مه پاش کشاورزی با توجه به ظرفیت تبخیری مورد نیاز، شرایط جغرافیایی زمین کشاورزی، محصول مورد کشت، دمای منطقه، میزان خشکی هوا و... صورت می‌گیرد. عملکرد این سیستم چیزی شبیه به آبیاری بارانی است. از سیستم مه پاش علاوه بر مرطوب کنندگی و خنک سازی می‌توان برای سم پاشی محیط نیز استفاده کرد که برای انجام آن کافی است سموم کشاورزی محلول در آب را به مخزن سیستم اضافه نمود.

همچنین با استفاده از سیستم مه پاش و آب گرم می‌توان در فصل زمستان اقدام به ایجاد هوای گرم در گلخانه‌ها یا سالن‌های پرورش قارچ و جلوگیری از خشکی هوا نمود. لازم به ذکر است که  از سیستم مه پاش علاوه بر کشاورزی می‌توان در صنایع دیگری چون کشت و پرورش قارچ، سردخانه، مرغداری، دامداری، آزمایشگاه، کارخانه های چای سازی و نساجی نیز استفاده کرد.

 

نحوه عملکرد سیستم مه پاش

مکانیسم عمل مه پاش کشاورزی به این صورت است که در سیستم مه پاش ذرات آب از طریق ساز و کار خاصی (اختلاف فشار) با کمک الکتروپمپ های فشار قوی با فشار زیاد به سمت شیلنگ ها پمپاژ و به شکل پودر یا ذرات بسیار ریز معلق از سوراخ های بسیار ریز تعبیه‌شده روی نازل‌های مه پاش خارج و در محیط پخش می‌شوند. این پراکندگی و پاشش یکنواخت قطرات ریز، موجب افزایش رطوبت و خنکی محیط می‌شوند.  فشار سیستم مه پاش به قدرت الکترو پمپ پیستونی آن بستگی دارد. دستگاه مه پاش باغی واجد شیلنگ‌های فشار قوی هیدرولیکی سیم دار با قابلیت تحمل فشار 200 الی 250 بار می‌باشد که اتصالات کونیک‌دار فشار قوی به صورت پرس‌شده بر روی آن تعبیه شده است.

 

مزایای استفاده از دستگاه مه پاش کشاورزی

برخی از مهم‌ترین مزایای استفاده از مه پاش کشاورزی به طور اختصار عبارت‌اند از:

 •   صرفه‌جویی در مصرف آب
 •   افزایش رطوبت نسبی در محیط
 •   کاهش دمای هوا در روزهای گرم
 •   از بین بردن گرد و غبار محیط ، بوی بد و ذرات معلق در هوا
 •   افزایش تولید و کیفیت محصولات
 •   ممانعت از یخ‌زدگی محصولات در روزهای سرد
 •   امکان سم پاشی و ضد عفونی کردن محیط
 •   مرطوب‌سازی و خنک سازی یکنواخت در محیط
 •   کنترل دما و رطوبت محیط
 •   دفع حشرات موذی

 

 تجهیزات سیستم مه پاش کشاورزی

تجهیزات اصلی تشکیل‌دهنده یک سیستم مه پاش کشاورزی شامل این موارد است:

 •   الکتروپمپ
 •   شیلنگ های فشار قوی
 •   پایه نازل و اتصالات مربوطه
 •   نازل مه پاش کشاورزی (اغلب ۳۰ میکرون)
 •   تابلو برق
 •   فیلترهای آب ( برای رفع ذرات معلق و سختی آب)
 •   شیر تنظیم میزان فشار آب

انواع مه پاش

سیستم مه پاش به توجه به میزان فشار آب نازل‌های مه پاش به سه دسته مه پاش کم فشار، فشار متوسط و فشار بالا دسته‌بندی می‌شوند. هرچه میزان این فشار بیشتر باشد، قطرات آب ریزتر و تبخیر آن سریع‌تر صورت می‌گیرد. سیستم‌های مه پاش کم فشار نیازی به استفاده از انواع پمپ فشار قوی ندارند اما در سیستم‌های پرفشار حتما نیاز به استفاده از یک سیستم پمپ فشار قوی است. هرچه آب و پمپ پر فشارتر باشد میزان آب خروجی از نازل‌ها بیشتر است.

مه پاش ها بسته به جنس و تعداد نازل‌ها نیز دسته‌بندی می‌شوند. برای نمونه مه پاش تک نازله، مه پاش دو نازله، مه پاش 4 نازله و... از این مدل‌ها هستند.

همچنین نازل های مه پاش ممکن است برنجی یا پلاستیکی باشند. نازل های مه پاش برنجی در مقابل مواد معدنی و املاح موجود در آب آسیب پذیرند، در حالی‌که نازل های پلاستیکی مقاومت بیشتری دارند.

مه پاش خانگی

مه پاش خانگی دستگاهی کاربردی است که جریان آب را به شکل پودر در محیط پخش می‌کند و همانطور که از نامش پیداست در خانه، باغ‌های شخصی، گلخانه های کوچک، بالکن، تراس، روف گاردن و آلاچیق مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سیستم مه پاش با اتصال به شیر آب منزل که دارای فشار ۲ بار  باشد به راحتی عمل می‌کند. مه پاش خانگی به دو صورت بدون پمپ و یا پمپ (کم فشار) در دسترس است. انواع بدون پمپ برای افرادی که مایل به نصب سیستم مه پاش ارزان هستند، مناسب است.  این نوع مه پاش را می‌توان بر اساس برند تولیدکننده نیز دسته‌بندی کرد.

مه پاش گلخانه پلاستیکی

مه پاش گلخانه پلاستیکی به سبب داشتن نازل‌های پلاستیکی ساخته‌شده از پلیمر سخت فشرده به این نام شناخته می‌شوند. این نوع مه پاش‌ها فاقد تحمل فشارهای بالا هستند و به همین سبب در مقایسه با مه پاش برنجی و استیل قطرات آب درشت‌ تری ایجاد می‌کنند. مه پاش گلخانه پلاستیکی همانطور که از نامش پیداست، بیشتر در گلخانه‌ها و باغات مورد استفاده قرار می‌گیرد. دبی آب مه پاش گلخانه پلاستیکی 2 تا 3 لیتر آب در ساعت و فشار مورد تحمل آن حدود 1 تا 4 بار است.

مه پاش صنعتی

از مه پاش صنعتی برای ایجاد رطوبت و خنک سازی هوا در سالن های گلخانه ای، مرغداری، دامداری و یا در فضاهای باز مانند باغ ها، پارک ها، معادن، رستوران ها و غیره استفاده می‌شود. انتخاب یک سیستم مه پاش صنعتی مناسب و تعداد پمپ و نازل آن با توجه به مقدار رطوبت مورد نیاز، کاهش دما، اندازه مخزن و... صورت می‌گیرد. در اغلب موارد قیمت دستگاه مه پاش صنعتی از سایر مدل‌ها بیشتر است.

قیمت مه پاش کشاورزی

 مه پاش مدل‌های متنوعی دارد و به تبع قیمت مه پاش کشاورزی نیز به این تفاوت‌ها بستگی دارد. این مه پاش ها توسط برندهای مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شوند. جنس نازل های مه پاش ممکن است از جنس فلز یا مواد پلی اتیلنی باشد، همچنین تعداد نازل‌ها و فاصله بین روزنه‌های نازل هم متغیر است. مه پاش ها را از نظر نوع عملکرد نیز به انواع دستی و اتوماتیک یا قابل‌تنظیم دسته‌بندی می‌شوند که یک فاکتور تاثیرگذار بر قیمت مه پاش کشاورزی است. 

قیمت دستگاه مه پاش

نحوه چیدمان و تعداد نازل‌های مه پاش، میزان افت فشار، قدرت پمپ و بسیاری فاکتورهای دیگر در نصب و در نتیجه قیمت دستگاه مه پاش تاثیر دارند. بنابراین ممکن است قیمت دستگاه مه پاش برای دو سازه هم اندازه متفاوت باشد. برای نمونه قیمت دستگاه مه پاش گلخانه از حدود 20 میلیون تومان تا 300 میلیون تومان متغیر است. برای مشاوره و خرید یک سیستم مه پاش ارزان اما باکیفیت و اطلاع دقیق از قیمت دستگاه مه پاش می‌توانید از طریق شماره‌های مندرج در سایت با همکاران ما تماس حاصل  فرمایید. 

قیمت مه پاش کشاورزی

به طور معمول اولین نکتۀ حائز اهمیت برای کشاورزان در خصوص سیستم مه پاش، قیمت آن است. توصیه می‌شود برای دستیابی به قیمت دقیق و به روز مه پاش کشاورزی یا نیمه صنعتی، با تأمین‌کنندگان و تولیدکنندگان مختلف در بازار بزرگ کشاورزی ایران تماس بگیرید. در جدول زیر لیست قیمت مه پاش کشاورزی آورده شده است:

مه پاش کشاورزی

حدود قیمت (تومان)

قیمت مه پاش نیمه صنعتی مدل Happy Mist به همراه پمپ تایمردار 

6.500.000

قیمت پکیج مه پاش نیمه صنعتی 10 نازله مدل آرامش

2.800.000

قیمت مجموعه مه پاش نیمه صنعتی 10 نازله مدل آرامش

2.800.000

قیمت مه پاش نیمه صنعتی ابی مکس 30 نازله

16.000.000

قیمت مه پاش نیمه صنعتی ابی مکس 60 نازله

19.000.000

قیمت مه پاش نیمه صنعتی مناسب برای باغ ها و...

10.500.000

 

قیمت مه پاش صنعتی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت مه پاش صنعتی با مشاوران ما در ارتباط باشید تا در رابطه با محصول و قیمت‌های آن شما را راهنمایی کنند. فهرست قیمت مه پاش صنعتی به شرح زیر است:

مه پاش صنعتی

حدود قیمت (تومان)

قیمت مه پاش صنعتی شامل 80 نازل  و پمپ 110 بار برتولینی ایتالیا به همراه کلیه لوازم و اتصالات

30,000,000

قیمت مه پاش صنعتی شامل 160 نازل  و پمپ 200 بار 15 لیتری برتولینی ایتالیا به همراه کلیه لوازم و اتصالات

48,000,000

قیمت مه پاش صنعتی شامل 210 نازل  و پمپ 200 بار 20 لیتری برتولینی ایتالیا به همراه کلیه لوازم و اتصالات

55,000,000

قیمتمه پاش صنعتی کامل 100 عدد نازل

49.000.000

قیمت مه پاش تایوانی فشار قوی عالی با رابط پنوماتیک با نوک سرامیکی سایز شلنگ کولر

65.000.000

 

قیمت مه پاش گلخانه کوچک

در جدول زیر به آخرین قیمت مه پاش گلخانه کوچک در دی ماه 1402 اشاره کرده‌ایم.

مه پاش گلخانه کوچک

حدود قیمت (تومان)

قیمت مه پاش مناسب گلخانه، بالکن، فضا سبز و آلاچیق (کیفیت فوق العاده)

49.000

قیمت مه پاش گلخانه مدل نارنجی (قابل تنظیم، دارای پمپ و تایمر)

1.200.000

قیمت مه پاش سرد گلخانه فوگر سرد گلخانه برند وایت فوگ ترکیه 5 لیتری

5.800.000

قیمت مه پاش سرد فوگر گلخانه ای 5 لیتری 2200 وات ساخت ترکیه

5.800.000

قیمت مه پاش سرد گلخانه فوگر سرد گلخانه 10 لیتری 2200 وات ساخت ترکیه کارکرد عالی

5.900.000

قیمت مه پاش گلخانه یا سیستم مه پاش با متعلقات شامل 40 نازل تایوانی 30 میکرون و 100 متر شیلنگ سیم دار دو سر پرس و پمپ مه پاش 110 بار برتولینی ایتالیا و موتور 2.2 کیلووات و شاسی و مخزن و فیلتر و تابلو برق

22,000,000

قیمت قیمت مه پاش گلخانه یا فوگر مه پاش با متعلقات شامل 60 نازل تایوانی 30 میکرون و 150 متر شیلنگ سیم دار دو سر پرس و پمپ مه پاش 110 بار برتولینی ایتالیا و موتور 2.2 کیلووات تکفاز و شاسی و مخزن و فیلتر و تابلو برق

24,000,000

قیمت مه پاش گلخانه یا سیستم مه پاش با متعلقات شامل 60 نازل تایوانی 30 میکرون و 150 متر شیلنگ سیم دار دو سر پرس و پمپ مه پاش 150 بار برتولینی ایتالیا و موتور 4 کیلووات و شاسی و مخزن و فیلتر و تابلو برق

29,000,000

قیمت مه پاش گلخانه یا سیستم مه پاش با متعلقات شامل 80 نازل تایوانی 30 میکرون و 180 متر شیلنگ سیم دار دو سر پرس و پمپ مه پاش 200 بار برتولینی ایتالیا و موتور 5.5 کیلووات و شاسی و مخزن و فیلتر و تابلو برق

35,000,000

 

سیستم مه پاش ارزان

در ادامه فهرست سیستم مه پاش ارزان قیمت آورده شده است:

سیستم مه پاش ارزان

حدود قیمت (تومان)

قیمت مه پاش پلیمری تک نازله سبز

15.000

قیمت مه پاش 4 نازله 6 میلیمتری طوسى ورسک

15.600

قیمت مه پاش پلیمری 4 نازله به همراه پایه مخصوص شیلنگ کولر یا 6 میل و لوله 16 آبیاری قطره ای (نمونه ایرانی )

16.500

قیمت مه پاش پلیمری 4 نازله آبی با پایه مخصوص شلنگ کولر یا 6 میل و لوله 16 آبیاری قطره ای (نمونه خارجی)

17.500

قیمت مه پاش تک نازله طوسی

20.000

قیمت مه پاش 4 نازله سبز

22.400

قیمت مه پاش 4 نازله وارداتی

24.500

قیمت مه پاش نازل برنجی قابل تنظیم مه عالی

25.000

قیمت مه پاش چهار نازله eurodrip با پایه نازل

28.450

قیمت مه پاش پایه پلاستیکی

29.978

قیمت مه پاش نازل برنجی مخصوص لوله 6 میل کولری مدل شبنم

30.000

قیمت مه پاش چهار طرفه سبز مرغوب

38.000

قیمت مه پاش چهار طرفه (بسته سه عددی) + سه عدد پایه نازل

60.000

قیمت مه پاش هفت نازله 6 میلی متری طوسى ورسک

75.400

قیمت مه پاش تایوانی فشار قوی عالی مه عالی با رابط پنوماتیک سایز شلنگ کولر

80.000

قیمت مه پاش خانگی ارزان قیمت مدل 8 نازل

150.000

قیمت مه پاش خانگی اقتصادی ارزان قیمت مدل 8 نازل اکو

168.000

قیمت مه پاش و پودر کننده آب پکیج کامل خنک کننده محیط و آسان نصب مدل M5

246.000

قیمت مه پاش تایمری 300 میل

250.000

قیمت ست مه پاش مخصوص باغ،گلخانه و تراس

285.000

قیمت مه پاش ( پودر کننده آب ) پکیج کامل خنک کننده

288.000

قیمت مه پاش خانگی لونا مدل اقتصادی (بدون ضد چکه)

290.000

 

قیمت مه پاش مرغداری

در جدول زیر به لیست قیمت مه پاش مرغداری اشاره شده است.

مه پاش مرغداری

حدود قیمت (تومان)

قیمت دستگاه رطوبت ساز پروانه ای نیم اسب بخار

7.480.000

قیمت دستگاه رطوبت ساز پروانه ای یک اسب بخار تیپ 1

7.950.000

قیمت دستگاه رطوبت ساز پروانه ای یک اسب بخار تیپ 2

10.200.000

قیمت مه پاش مرغداری و رطوبت ساز پروانه ای 10000

11.000.000

قیمت دستگاه رطوبت ساز پروانه ای دو اسب بخار

14.400.000

قیمت دستگاه رطوبت ساز پروانه ای 1/5 اسب بخار

14.700.000

قیمت دستگاه مه پاش گاوداری مرغداری اصطبل اسب

15.400.000

قیمت مه پاش پروانه ای 24000

17.400.000

قیمت مه پاش مرغداری و رطوبت ساز پروانه ای 26000

18.400.000

 

قیمت مه پاش

در جدول زیر لیست قیمت مه پاش ارائه شده است.

مه پاش

حدود قیمت (تومان)

قیمت مه پاش و پودرکننده آب پکیج کامل خنک کننده محیط و آسان نصب مدل M

382.000

قیمت مه پاش خانگی لونا مدل استاندارد (دارای ضد چکه)

400.000

قیمت مه پاش خانگی با نازل فلزی ارزان قیمت بدون نیاز به پمپ

550.000

قیمت مه پاش و پودرکننده آب پکیج کامل خنک کننده

625.000

قیمت مه پاش خانگی مدل رویال (مه پاش رستوران، کافی شاپ و خانگی) 

720.000

قیمت مه پاش خانگی رویال (دارای سیستم ضد چکه) 8 نازل

777.000

قیمت پک مه پاش خانگی

900.000

قیمت مه پاش خانگی مناسب تراس و باغچه به همراه تایمر مه پاش

995.000

قیمت مه پاش 100 - CMK بهکو

1.100.000

قیمت پکیج مه پاش خانگی مدل ثمین پلاس (به همراه پمپ، تایمر و آداپتور)

1.250.000

قیمت مه پاش خانگی لونا به همراه پمپ و تایمر و ضد چکه

1.300.000

قیمت مه پاش و رطوبت سازمدل 80000

1.350.000

قیمت پکیج مه پاش پارسی پلاس (به همراه پمپ و تایمر)

1.390.000

قیمت پکیج مه پاش خانگی 21 نازل مدل Haigint تایوانی

1.650.000

قیمت پکیج مهپاش خانگی رویال پرایم به همراه تایمر و شیر برقی

1.700.000

قیمت مه پاش رویال پلاس نسخه دوم (به همراه پمپ و تایمر و ضد چکه) 

1.900.000

قیمت پکیج مه پاش رویال پلاس (به همراه پمپ و تایمر)

2.500.000

قیمت پکیج مه پاش خانگی ABZ-65

2.660.000

قیمت کنترلر آبیاری و مه پاش سیمکارتی 8 کانال GCW8

3.300.000

قیمت پکیج مه پاش کم فشار اتوماتیک ورسک

3.450.000

قیمت مه پاش پک کامل به همراه پمپ و تایمر و 10 عدد نازل تایوانی درجه یک با پایه و 20 متر شلنگ و فیلتر با گارانتی

4.900.000

قیمت پکیج مه پاش 12 بار 20 نازله

5.500.000

قیمت پکیج مه پاش 8 نازله ورسک

6.000.000

قیمت مه پاش سرد 5 لیتری با روش ULV

6.100.000

قیمت مه پاش سرد 5 لیتری با روش ULV

7.500.000

قیمت مه پاش حرارتی (فوگر گازسوز 2/8 لیتری)

7.560.000

قیمت پکیج مه پاش رستوران و کافی شاپ با نازل های پرفشار (بسته 10 نازلی)

12.000.000

قیمت پکیج مه پاش رستوران و کافی شاپ حرفه ای (بسته 20 نازلی)

12.800.000

قیمت پکیج مه پاش رستوران و کافی شاپ حرفه ای (بسته 20 نازلی) 

13.800.000

قیمت پکیج مه پاش اتوماتیک ورسک

15.000.000

قیمت پکیج مه پاش 120 بار 30 نازله

16.000.000

قیمت مه پاش حرارتی بنزینی 6 لیتری ( فوگر )

20.500.000

قیمت پکیج مه پاش ۱۱۰ بار برتونیلی

40.000.000

قیمت پکیج مه پاش ۲۰۰ بار برتونیلی

50.000.000

قیمت مه پاش گرم (فاگر حرارتی)

54.000.000

 

 

نوع مه پاش

حدود قیمت (تومان)

نازل های مه پاش

10.000 الی 150.000

پکیج مه پاش خانگی

450.000 الی 4.000.000

پکیج مه پاش رستورانی و فضای باز

16.000.000 الی 100.000.000

پکیج مه پاش خطوط خوراک گاوداری

50.000.000 الی 300.000.000

پکیج مه پاش سالن استراحت گاوداری

100.000.000 الی 2.000.000.000

پکیج مه پاش مرغداری

50.000.000 الی 300.000.000

پکیج مه پاش گلخانه ای

20.000.000 الی 300.000.000