تعداد محصولات: 14
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

کود پاش

ساخت دستگاه‌ها و ادوات پیشرفته کشاورزی انجام امور باغبانی را به مراتب آسان‌تر از گذشته ساخته است. از جمله این امور می‌توان به کودپاش یا بذرپاش اشاره نمود. خواه کاشت یک چمن جدید، تغذیه باغ باشد یا حفظ گیاهان از هجوم آفات و حشرات، کودپاش یک ابزار ارزشمند برای باغبانی شما است.دستگاه کودپاش محفظه‌ای است که در بخش زیرین خود سوراخ هایی برای ریزش بذر یا دارد دستگاه کودپاش مواد را به صورت استاندارد و یکنواخت پخش می‌کند تا سطح کشت دارای تراکمی یکسان باشد. مطمئناً، دانه‌ها و کود را می‌توان با دست نیز پخش کرد، اما مستلزم صرف زمان بیشتر است، نتایج متناقضی ایجاد می‌کند و کاربر را در معرض تماس با مواد شیمیایی خطرناک قرار می‌دهد.کودپاش ها از متریال های مختلفی چون فلز، مواد پلی اتیلن و پلاستیک ساخته شده‌اند و ابزاری مقاوم در برابر عوامل محیطی و فیزیکی به شمار می‌روند.

از کودپاش می‌توان برای اعمال بذر ، آهک، حشره‌کش، قارچ‌کش و البته کود استفاده کرد. دستگاه کودپاش محصولات را به‌طور یکنواخت پخش می کنند و در نتیجه ضایعات و زمان و تلاش کمتری را به همراه خواهد داشت. همچنین از کودپاش می‌توان برای پخش نمک در مسیرهای یخی در زمستان استفاده کرد. کودپاش ها در اشکال متصل به تراکتور و تیلر یا به‌صورت مستقل استفاده می‌شوند. در حال حاضر انواع کود پاش ها در بازار ادوات کشاورزی موجود می‌باشند. این مطلب به شما در انتخاب کود پاش مناسب و اطلاع از قیمت انواع کود پاش کمک خواهد کرد.

 

انواع کود پاش

کود پاش و بذرپاش در انواع مختلف،از مدل‌های کوچک و دستی گرفته تا کود پاش‌های بسیار بزرگ که می‌توان پشت خودروها کشید،  عرضه می‌شوند و هر کشاورز بر حسب ابعاد زمین خود، محل واقع شدن زمین و هزینه مورد نظر خود می‌تواند نوع مناسب آن را انتخاب نماید. کودپاشی با دستگاه کودپاش معمولا به سه طریق دستی، تک نفره و از طریق ماشین‌آلات کشاورزی سنگین انجام می‌شود. دو نوع اصلی کود پاش برای کاربردهای خشک شامل کودپاش چرخشی و کودپاش قطره ای است.

کود پاش چرخشی از یک صفحه پایه دوار برای پخش دانه استفاده می‌کند. کود پاش چرخشی در هر گذر، منطقه‌ای با سه برابر عرض خود را پوشش می‌دهد.کود پاش چرخشی سریع‌ترین ابزاری است که می‌توان برای پخش مواد خشک نظیر کود و بذر استفاده کرد، اما توانایی پخش آن‌ها از دقت کمتری نسبت به کودپاش قطره‌ای برخوردار است. برخی از انواع کودپاش عبارت‌اند از:

·        کودپاش و بذرپاش دستی

·        کودپاش و بذرپاش چرخ دار

·        کود پاش شارژی

·        کودپاش و بذرپاش تراکتوری 

 

کودپاش و بذرپاش دستی

کودپاش دستی در دو نوع پشتی و چرخ دار موجود است که نوع پشتی آن بر پشت اپراتور حمل می‌شود و نوع چرخ‌دار برای زمین‌های مسطح و چمن قابل استفاده است.

 

کود پاش چرخ دار

کود پاش چرخ دار برای استفاده بدون تراکتور ساخته شده است. این نوع کودپاش در زمین هایی که به علت کمبود جا امکان دور زدن مناسب تراکتور و دیگر ادوات وجود ندارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد.عرض پاشش 24 متری دستگاه کود پاش چرخ‌ دار، آن را تبدیل به کاندید مناسبی برای استفاده در بسیاری از باغات و زمین‌های زراعی نموده است.

 

کودپاش شارژی

کود پاش شارژی از سه بخش مخزن کود، موتور و صفحه کوددهی تشکیل شده و حجم نگهداری مواد در آن ۲۰ لیتر است . سرعت چرخش در این دستگاه قابل تغییر است و با یک بار شارژ کامل ۱۲ ساعت کار می کند. در کودپاش شارژی امکان تنظیم دبی خروجی و تنظیم سرعت چرخش نیز هست.از کود پاش شارژی می توان برای کودپاشی نواحی کوچک مثل مزارع کوچک کشت صیفی‌جات و سبزیجات استفاده نمود. مزایای استفاده از کودپاش شارژی در مزارع عبارت است از:

·        پاشش یکنواخت کود و بذر نسبت به حالت دستی.

·        قابلیت کنترل میزان پاشش کود در زمین.

·        جلوگیری از له شدن و آسیب به محصول بعد از رشد و جوانه‌زنی.

·        امکان کودپاشی در تمامی مراحل رشد محصول بسته به نیاز.

·        امکان کنترل عرض پاشش و میزان پاشش بسته به وضعیت زمین.

·        دارای وزن مناسب و حداقل فشار به اپراتور.

 

کود پاش تراکتوری

کود پاش  پشت تراکتوری به پشت تراکتور متصل می‌شود و با حرکت ماشین، عمل پاشیدن کود یا بذر را انجام می‌دهد. این نوع کود پاش برای زمین‌های کشاورزی وسیع و دارای متراژ بالا، استفاده می‌شوند. کودپاش های پشت تراکتوری در کمترین زمان و با کمترین دفعات رفت و آمد در زمین، عمل پاشش کود را انجام می‌دهند.این کود پاش ها با ظرفیت‌های 250 لیتری، 450 لیتری و 650 لیتری تولید می‌شوند و نوع و میزان پاشش آن توسط اپراتور دستگاه قابل تنظیم است. مقدار کود افزوده شده به خاک به سرعت تراکتور اندازه شیپوره خروج کود و فشار پمپ بستگی دارد. قیمت کودپاش پشت تراکتوری بسته به ظرفیت، نوع دو چرخ یا چهار چرخ می‌تواند متغیر ‌باشد. کود پاش پشت تراکتوری در دو نوع کودپاش دامی و کودپاش شیمیایی عرضه می‌گردد.

 

کود پاش دامی

کودپاش دامی یا کود پاش حیوانی به دو دسته کود پاش دامی مایع و کودپاش دامی جامد تقسیم می‌شود. کود پاش دامی جامد ابتدا کود را خرد کرده و سپس به‌طور یکنواخت در مزرعه پخش می‌کند. کود پاش حیوانی برای پخش انواع کود‌های مرغی و حیوانی قابل استفاده است. کود پاش دامی مایع، کود مایع دامی حاصل از فضولات دام را توسط شیرهای تخلیه از مخزن گالوانیزه به سطح خاک می‌پاشد.این کودپاش ها در انواع تراکتور سوار و کششی موجود هستند.

 در ویدئو زیر نمونه ای بسیار پیشرفته و جدید از کودپاش را مشاهده میکنید:

 

 

کود پاش شیمیایی

کود پاش شیمیایی در دو مدل کود پاش شیمیایی جامد (گرانول یا پودری) و کود پاش شیمیایی مایع (آمونیاک) وجود دارند. به این کود پاش، کود پاش سانتریفیوژ نیز می‌گویند. چرخش دیسک‌های این دستگاه موجب چرخش و پخش یکنواخت کود در زمین می‌گردد.

کود پاش هیمورا از معروف‌ترین و با کیفیت‌ترین کودپاش های سانتریفیوژی می‌باشد که توسط شرکت ایرانی هیمورا ساخته شده است و برای مزارع بزرگ مورداستفاده قرار می‌گیرد.

 

قیمت انواع کودپاش

قیمت دستگاه کودپاش بسته به نوع دستی، شارژی، ترکتوری و دیگر ویژگی‌ها چون نوع برند، ظرفیت انتشار، ظرفیت نگهداری و ... می‌تواند متفاوت باشد.مجموعه ما با تهیه‌ی لیست قیمت انواع کود پاش، امکان مقایسه‌ی قیمت انواع دستگاه کودپاش و بذرپاش از جمله قیمت کودپاش پشت تراکتوری (قیمت کودپاش سانتریفیوژ)،قیمت کودپاش شیمیایی، قیمت کود پاش دامی، قیمت کودپاش قیفی و... را برای شما فراهم ساخته است.

توصیه می‌شود برای دستیابی به قیمت دقیق و به روز انواع کودپاش، با تأمین‌کنندگان و تولیدکنندگان مختلف در بازار بزرگ کشاورزی ایران تماس بگیرید. در ادامه فهرست قیمت انواع کودپاش در اواخر سال 1402 آورده شده است:

انواع کودپاش

حدود قیمت (تومان)

قیمت کودپاش شارژی فوجیتا | کودپاش بذرپاش شارژی FUJEETA

1.450.000

قیمت کودپاش شارژی مورایکو | کودپاش شارژی نویان

1.490.000

قیمت کودپاش شارژی خرطومی دراگون قطعات تایوانی

1.650.000

قیمت دستگاه بذرپاش-کودپاش دستی فارمیت مدل Farmate GS-10

1.730.000

قیمت کودپاش و بذرپاش شارژی وی استار

1.750.000

قیمت کودپاش شارژی سام کوبوتا طراحی ژاپن

1.750.000

قیمت کودپاش و بذرپاش شارژی

1.850.000

قیمت کودپاش شارژی خرطومی   20لیتری ARS

1.850.000

قیمت کودپاش ash مدل خرطومی گنجایش 20 لیتر

1.877.200

قیمت کودپاش شارژی خرطومی SCORPION قطعات وارداتی

1.890.000

قیمت کودپاش و بذرپاش شارژی ویلد کتل مدل 02

1.890.000

قیمت کودپاش و بذرپاش شارژی ویلد کتل مدل 02 فیروزه‌ای

1.900.000

قیمت کودپاش شارژی میتسوبیشی طراحی تایلند

1.950.000

قیمت کودپاش خرطومی مورایکو | کودپاش شارژی نویان

2.060.000

قیمت کودپاش شارژی کرال | بذرپاش شارژی کرال

2.080.000

قیمت كودپاش و  بذرپاش پشتی شارژی میتسوبیشی دیزاین 20 لیتری

2.100.000

قیمت کودپاش بذرپاش 20 لیتری مورایکو

2.200.000

قیمت کودپاش شارژی خرطومی روکو مدل ROCO-RF90B

2.460.000

قیمت کودپاش شارژی روکو مدل RF90B

2.460.000

قیمت کودپاش شارژی خرطومی ویلد کتل 20 لیتری

2.500.000

قیمت کودپاش خرطومی کایر مدل 25f  ظرفیت 20 لیتر

2.650.000

قیمت دستگاه بذرپاش-کودپاش شارژی میتسوبیشی 20 لیتری

2.770.000

قیمت کود پاش و بذرپاش شارژی کوله ای میتسوبیشی 20 لیتری

2.770.000

قیمت کودپاش و بذرپاش شارژی 20 لیتری ALAND

2.900.000

قیمت کودپاش پشت تراکتوری سانتریفیوژ 450 لیتری

7.900.000

قیمت کود پاش پشت تراکتوری سانتریفوژ ۴۵۰ لیتری

9.200.000

قیمت کودپاش پشت تراکتوری سانتریفیوژ 600 لیتری

9.800.000

قیمت کود پاش 450 کیلویی قیفی با گاردان مدل 826

12.500.000

 

قیمت کودپاش قیفی

وظیفه کودپاش قیفی، پاشش کود در مزارع و زمین های کشاورزی است. این نوع کود پاش‌ها مخزنی در حدود 450 کیلوگرم دارند. از ویژگی‌های این دستگاه می‌توان به پاشش یکنواخت، یک طرفه و قابلیت تنظیم هرکدام از دریچه‌ها برای خروج بهتر کود،اشاره کرد. نیروی محرکه این دستگاه کود پاش از تراکتور تامین می‌شود. برای اطلاع از آخرین قیمت کودپاش قیفی می‌توانید با شماره‌های درج‌شده تماس حاصل نمایید.

 

قیمت کودپاش دزفول ماشین

مجموعه دزفول ماشین از  اولین تولید کنندگان دستگاه کودپاش دامی در ایران است. این نوع کود پاش با برخورداری از ساختار مناسب توانسته خود را در جایگاه بهترین  ابزارآلات کمکی کشاورزی قرار دهد. قیمت کودپاش دامی دزفول ماشین نسبتا مناسب است و بازار فروش آن در کشور از رونق خوبی برخوردار است.