تعداد محصولات: 123
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

دستگاه آب شیرین کن صنعتی نوعی دستگاه کاربردی برای تصفیه بر اساس فرایند اسمز معکوس (RO) است که از یک غشای نازک و نیمه تروا برای تصفیه آب بهره می‌برد. اسمز معکوس یک فرآیند فیزیکی جداسازی است که آب را به دو دسته آب محصول و آب تغلیظ شده تقسیم می‌کند.. آب شیرین کن اغلب در موارد نیاز به کاهش میزان نمک آب استفاده می‌شود. استفاده از  این دستگاه باعث حذف 99.6% از املاح موجود در آب  و ارائه آب شیرین و خالص می‌گردد.

وجود کمبود آب شیرین در دنیا و بروز مشکلات زیاد در صنعت و زندگی روزانه انسان‌ها موجب استفاده بیش از پیش آب شیرین کن صنعتی در سال‌های اخیر گردیده است. ظرفیت دستگاه آب شیرین کن صنعتی از 5 تا 4500 متر مکعب در طول شبانه‌روز متغیر است که یک فاکتور تاثیرگذار بر قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی است. این دستگاه‌ها بسته به نیاز مشتری در سایزهای متفاوت تولید می‌شود و در بسیاری از صنایع همچون کشاورزی، پرورش دام، پرورش طیور، نساجی، داروسازی، فولاد، نفت، گاز و... کاربرد دارند.

آب شیرین کن صنعتی

آب شیرین کن صنعتی املاح و مواد آلی موجود در آب را فیلتر کرده و در نهایت آبی تمیز، با کیفیت و سالم ارائه می‌دهد. همانطور که اشاره شد تصفیه آب در این دستگاه‌ها اغلب به روش اسمز معکوس و گذر از یک غشای نیمه تراوا صورت می‌گیرد. این غشا از فیلترهای ممبران از جنس استات سلولز و پلی آمید ساخته شده که مهم‌ترین بخش فرایند اسمز معکوس  در دستگاه تصفیه آب صنعتی را بر عهده دارند.

اسمز معکوس آب شیرین کن صنعتی، قادر به جداسازی انواع مواد غیر آلی و مواد آلی حل شده، آلاینده‌های میکروبی از قبیل اندوتوکسین‌ها، ویروس‌ها، باکتری‌ها و نیز حذف آلاینده‌هایی مانند کلر، سرب، آهن و منگنز، نیتریت، نیترات، مس، فلزات سنگین، آرسنیک، بو، طعم نامطبوع آب و همچنین کاهش سختی آب می‌باشد. نصب یک  دستگاه آب شیرین کن صنعتی می‌تواند کیفیت آب مصرفی را افزایش داده و به تبع آن موجب کاهش رسوب‌گذاری و خوردگی تجهیزات در تاسیسات و افزایش راندمان و عمر مفید تجهیزات و وسایل در صنایع مختلف گردد.

انواع آب شیرین کن صنعتی

همانطور که اشاره شد دستگاه تصفیه آب صنعتی در بسیاری از صنایع کاربرد دارند. این دستگاه‌ها را می‌توان در اندازه‌ها و با ظرفیت‌های تصفیه مختلف طراحی کرد. تفاوت اصلی انواع این دستگاه‌ها در کیفیت آب و میزان آب خروجی دستگاه می‌باشد.

آب‌ها بر حسب میزان کل املاح (TDS) به آب‌های شور، آب‌های لب شور و شیرین تقسیم می‌شوند. به‌عنوان مثال آب شور دریاچه‌ها، دریاها و اقیانوس‌ها در دسته آب‌هایی با TDS بسیار بالا قرار می‌گیرند. طراحی دستگاه آب شیرین کن صنعتی برای تصفیه آب دریا با توجه به میزان شوری، دما و دبی آب، میزان دبی آب تصفیه شده مورد نیاز، آلاینده‌ها و... صورت می‌گیرد. با توجه به موارد ذکر شده، از رایج‌ترین انواع آب شیرین کن صنعتی می‌توان به دستگاه آب شیرین کن خانگی، کشاورزی، گلخانه‌ای، بیمارستانی، دامداری و دستگاه آب شیرین کن دریایی اشاره کرد.

تجهیزات مورد استفاده در دستگاه آب شیرین کن صنعتی

دستگاه آب شیرین کن صنعتی مانند هر دستگاه برای کارکرد بهینه نیاز به تجهیزاتی دارد. برخی از مهم‌ترین تجهیزات مورد استفاده در دستگاه آب شیرین کن صنعتی عبارت‌اند از:

سیستم پیش تصفیه شامل فیلتر شنی برای حذف کدورت و ذرات معلق موجود در آب مانند مواد آلی، باکتری‌‌ها، رنگ، پلانکتون،

فیلتر کربنی برای حذف کلر و سایر آلاینده‌های موثر بر عملکرد و عمر غشای RO و همچنین بهبود طعم و بوی آب و فیلتر کارتریجی به‌عنوان فیلترهای پولیش نهایی برای حذف آلودگی‌های سنگین مانند ذرات معلق  بیش از 5 میکرون

پمپ فشار قوی(High Pressure Pump) جهت تامین جریان یکنواخت برای المنت‌ها

پکیج تزریق ضد رسوب یا آنتی اسکالانت شامل پمپ تزریق و مخزن برای جلوگیری از رسوب یون‌ها بر روی ممبران‌ها و پوسته پوسته شدن آن

بوستر پمپ برای افزایش فشار آب به سطح مناسب

غشا ممبران (RO) جهت تصفیه آب شور و بازیابی پساب‌های صنعتی و شهری

محفظه تحت فشار برای حفظ غشاها در برابر فشارهای زیاد

فلومتر (جريان سنج) جهت ارزیابی سرعت جریان یا مقدار گاز و سیال داخل لوله 

گيج فشار برای نظارت بر فشار در یک خط آب 

TDS متر جهت تعیین کل مواد جامد محلول یا میزان شفافیت آب

پمپ تقویت کننده (Booster pump) جهت افزایش فشار آب به داخل دستگاه

 

آب شیرین کن صنعتی کوچک

آب شیرین کن صنعتی کوچک به دستگاه‌های تصفیه آب به ظرفیت محدود در حدود 5 متر مکعب آب در شبانه‌روز گفته می‌شود. ابعاد کوچک این دستگاه‌ها باعث می‌شود که برای استفاده به فضای عملیاتی زیادی نیاز نداشته نباشد که سبب دسترسی آسان‌تر به آب سالم در شرایط بحرانی و اضطراری و مناطق دورافتاده می‌شود.

کاربرد آب شیرین کن صنعتی

استفاده از آب دریا و سایر آب‌های شور یا دارای املاح زیاد و نیز استفاده مجدد از آب فاضلاب در صنعت و کشاورزی یکی از بهترین راهکارها برای مقابله با خشکسالی و کمبود آب است که ای نیاز با استفاده از انواع دستگاه آب شیرین کن صنعتی تا حد زیادی تامین می‌گردد. برخی از این دستگاه‌ها قادر به حذف 99,5 درصد نمک‌های محلول و تقریباً تمام مواد کلوئیدی و معلق موجود در آب هستند. مهم‌ترین موارد استفاده از دستگاه آب شیرین کن صنعتی عبارت‌اند از:

  •                   تهیه آب شرب در صنایع غذایی
  •                   تهیه آب آشامیدنی برای مصارف خانگی، مجتمع‌های تجاری و اداری
  •                   تامین آب مناسب زراعت، کشاورزی و صنعت طیور و دامداری
  •                   مصارف بیولوژیکی، تولید دارو و ساخت آب مقطر دستگاه دیالیز در مراکز پزشکی
  •                   تهیه آب شیرین برای صنایع سنگینی چون نیروگاه‌ها، پالایشگاه‌های پتروشیمی، نفت، بنزین و گاز
  •                   حذف املاح و رفع سختی آب در برج‌های خنک کننده
  •                   تامین آب با کیفیت برای سیستم‌های برودتی، مبدل‌های حرارتی، بویلرها و...
  •                   رفع شوری آب در نواحی محروم کشور
  •                   گندزدایی و تصفیه آب و بازیافت پساب صنعتی و فاضلابی
  •                   و....

خرید آب شیرین کن صنعتی

خرید آب شیرین کن صنعتی می‌توانند موجب کاهش قابل‌توجه تاثیرات نامطلوب آب‌های شور یا واجد املاح در کشاورزی و سایر صنایع گردد. همانطور که اشاره شد این دستگاه‌ها در ظرفیت‌های مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند که بایستی در زمان خرید مورد توجه قرار گیرد. بررسی کامل بدنه دستگاه، نوع غشاهای به کار رفته، نوع و برند قطعات داخلی از دیگر مواردی است که باید در زمان خرید این دستگاه‌ها به آن توجه نمود. برای خرید آب شیرین کن صنعتی باکیفیت و کاربردی متناسب با نیاز و شرایط خود می‌توانید با کارشناسان ما مشورت نمایید.

قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی

قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی به عوامل مختلفی چون میزان کیفیت یا شوری آب، میزان خروجی یا ظرفیت آب تصفیه‌شده،  دارا بودن یا نبودن سیستم پیش تصفیه آب و نوع تجهیزات نصب‌شده روی دستگاه بستگی دارد. بنابراین هر چه میزان شوری آب و ظرفیت آب تصفیه‌شده بیشتر باشد، قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی نیز بیشتر است. از طرفی برند تجهیزات مورد استفاده در دستگاه‌های آب شیرین کن ممکن است متفاوت باشد که یک عامل بسیار تاثیرگذار بر روی قیمت این دستگاه‌ها است.

به عنوان مثال اگر بخواهیم از دبی آب ورودی به مقدار بیشتری آب تمیز و شیرین دست یابیم، باید تعداد ممبران‌ها و قدرت پمپ تامین فشار را بالاتر ببریم که باعث افزایش قیمت دستگاه می‌شود.

 برای اطلاع دقیق از قیمت آب شیرین کن اسمز معکوس و مشاوره جهت خرید بهترین دستگاه متناسب با شرایط خود می‌توانید از طریق شماره‌های مندرج در سایت با کارشناسان ما در تماس باشید.

قیمت آب شیرین کن 10000 لیتری

قیمت آب شیرین کن 10000 لیتری به عوامل مختلفی بستگی دارد و بسته به برند سازنده تجهیزات، نرخ ارز و مشخصات فنی آن متغیر می باشد. به طور کلی قیمت قیمت آب شیرین کن 10000 لیتری از حدود 120000000 تومان در دستگاه‌های ساده‌تر تا  400000000 تومان در دستگاه‌های پیچیده‌تر متغیر است.

قیمت آب شیرین کن 2000 لیتری

دستگاه آب شیرین کن 2000 لیتری قادر به تولید 2000 لیتر آب تصفیه‌شده در شبانه است که برای تصفیه آب برای بخش‌های صنعتی، کشاورزی و گلخانه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت قیمت آب شیرین کن 2000 لیتری بسته به نوع تجهیزات نصب شده و پیچیدگی دستگاه از حدود 150000000 تا 400000000 تومان متغیر است.

قیمت دستگاه آب شیرین کن خانگی

نحوه کارکرد دستگاه آب شیرین کن خانگی و قطعات بسیار مشابه با  دستگاه آب شیرین کن صنعتی  است. با این حال نوع فیلترها و همچنین میزان فشار اسمزی ایجاد شده در نوع صنعتی بسیار بیشتر از انواع خانگی می‌باشد. دستگاه آب شیرین کن خانگی با محدودیت‌های بیشتری در استفاده از آب تصفیه‌شده در این تجهیزات مواجه است. قیمت دستگاه آب شیرین کن خانگی، با تفاوت بسیار، کمتر از انواع صنعتی آن است.  

قیمت دستگاه آب شیرین کن خورشیدی

دستگاه آب شیرین کن خورشیدی به دستگاها یی اطلاق می‌شود که برای تصفیه آب از انرژی خورشیدی بهره می‌برند. در این دستگاه آب شور وارده به دستگاه از زیر صفحات شیشه‌ای که به وسیله نور خورشید گرم شده، عبور می‌کند و آب تصفیه شده با تبخیر آب نمک و دیگر ذرات محلول در محفظه زیر دستگاه جمع‌آوری می‌شود.

لیست قیمت آب شیرین کن کشاورزی

قیمت آب شیرین کن کشاورزی پارامتری وابسته به کیفیت تجهیزات مورد استفاده در ساخت دستگاه، ظرفیت آب تصفیه شده در شبانه روز، میزان آلایندگی یا سختی آب است که با توجه به این پارامترها نمی‌توان قیمت دقیقی از آن ارائه داد. برای اطلاع دقیق از قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی و دریافت لیست قیمت آب شیرین کن کشاورزی و سایر تجهیزات مشابه می‌توانید از طریق شماره‌های مندرج در سایت با همکاران ما در تماس باشید.