تعداد محصولات: 642
سؤالات متداول

با توجه به نوع مرغداری، وسعت کاری آن و سرمایه ی اولیه ای که برای راه اندازی مرغداری در نظر گرفته شده است، تجهیزات متفاوتی برای مرغداری می توان تهیه نمود. در بازار بزرگ کشاورزی تمام تجهیزات انواع مرغداری توسط معتبرترین تامین کنندگان ارائه شده اند و کاربران می توانند استعلام قیمت تجهیزات مرغداری را از آنها دریافت نمایند.

با این بخش بیشتر آشنا شوید!

مرغداری

مرغداری در بخش پرورش طیور قرار دارد که خود زیر مجموعه رشته دامپروری می باشد. بخش پرورش طیور شامل پرورش پرندگان اهلی مانند مرغ، اردک، بوقلمون و غاز و بلدرچین و …. برای تولید گوشت یا تخم آنها است. سالانه بیش از 60 میلیارد مرغ برای مصرف گوشت آنها روانه کشتارگاه می‌شوند. 

در اکثر نقاط ایران راه ‌اندازی مرغداری امکان‌پذیر است. افراد با راه‌اندازی مرغداری نه تنها شرایط سودآوری برای خود را فراهم می‌کنند؛ بلکه موجب کاهش نیاز کشور به واردات این محصول و ایجاد اشتغال برای جوانان می شوند.

 تجهیزات مرغداری

انتخاب تجهیزات و لوازم خوب برای موفقیت در شغل مرغداری بسیار مهم است. در مرغداری ها با توجه به اندازه و نوع آن، از انواع تجهیزات مختلفی استفاده می شود. در ادامه مطلب به مهمترین تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای مرغداری ها اشاره شده است.

دانخوری

 مواد خوراکی و دان، بخش عمده ای از هزینه های تولید را شامل می شود. یکی از راه های کاهش هزینه تولید، جلوگیری از اتلاف مواد خوراکی می باشد، به گونه ای که در عین ترغیب پرنده ها به مصرف بیشتر خوراک و افزایش سرعت رشد، از اتلاف خوراک نیز جلوگیری گردد. انواع دانخوری مرغداری مانند دانخوری دستی، دانخوری اتوماتیک، دانخوری اتوماتیک زنجیری و... در دسته دانخوری بازار بزرگ کشاورزی با بهترین قیمتها موجود می باشد.

آبخوری

 توزیع مناسب و یکنواخت آب در مرغداری برای تنظیم رشد جوجه ها، افزایش وزن آنها و جلوگیری از کاهش آب بدنشان (دهیدراته شدن) ضروری است. رشد مطلوب رابطه مستقیمی با مدیریت توزیع آب و غذا در سالن تولید دارد. معمولا مصرف آب 1.5 تا 2 برابر میزان مصرف دان می باشد، این نسبت به صورت تقریبی بوده و عواملی مثل میزان رطوبت محیط، کیفیت دان مورد استفاده و میزان سلامت گله در تغییرات این نسبت دخیل می باشند. با افزایش درجه حرارت محیط، مصرف آب بیشتر می شود و ضروریست در این مواقع از آبخوری های کمکی نیز استفاده گردد. فروش دانخوری و آبخوری مرغ در سایت bbk توسط تامین کنندگان زیادی به فروش می رسد. می توان از انواع آبخوری مرغ به آبخوری دستی، آبخوری قطره ای، آبخوری نیپل و... اشاره نمود.

دستگاه جوجه کشی

در فارمهای پرورش  مرغ مادر  بسته به نیاز برای تولید جوجه یکروزه دستگاههای  جوجه کشی  از تجهیزات مختلفی استفاده میشود. یکی از اصلی ترین تجهیزات مزارع پرورش مرغ مادر، نصب  دستگاه جوجه کشی می باشد. با استفاده از ماشین های جوجه کشی، هزاران تخم نطفه دار در یک دوره به جوجه تبدیل شده و سپس این جوجه ها به سالن پرورش انتقال داده میشوند.

فیلم دستگاه جوجه کشی

در این ویدئو، دستگاههای جوجه کشی پیشرفته و مکانیزه را مشاهده می نمایید که بدون دخالت دست تمامی مراحل جوجه کشی را انجام می دهند.


 سیستم گرمایشی مرغداری

 انواع مختلف مرغها و جوجه های آنها در شرایط دمایی مناسب رشد میکنند، به خصوص جوجه های تازه متولد شده که به دلیل ضعیف بودن سیستم بدنی در روزهای ابتدایی به گرمای بیشتری نیاز دارند.

در زمینه تأمین گرمای سالن های مرغداری از هیترهای مختلفی استفاده میشود. هیترهای کابینتی (کوره هوای گرم) و مادر مصنوعی از مهمترین وسایل گرمایشی می باشند که در هفته های اول جوجه ریزی از آنها بهره گرفته میشود. بعد از هفته دوم از یک نوع هیتر مرغداری تحت عنوان جت هیتر در سالن های پرورش استفاده میشود. این نوع هیترها بدون دودکش بوده و بازدهی حرارتی آنها بسیار بالا می باشد. ناگفته نماند که هیترهای کابینتی و همچنین جت هیترها در ظرفیت های مختلف تولید میشوند که قابلیت کارکرد با سوخت های گازی و گازوئیلی را دارا می باشند.

تهویه مرغداری

در سالن های مرغداری، مرغها به هوای تازه و اکسیژن کافی بسیار وابسته اند و اگر میزان گاز دی اکسید کربن در داخل سالن افزایش یابد، به سرعت دچار خفگی می شوند و تلفات زیادی به بار می آورند. علاوه بر این در اثر تماس فضولات با رطوبت و آب، گاز آمونیاک منتشر میشود که بسیار بد بو و سمی بوده و پیامدهای منفی به دنبال دارد، از این رو در مرغداری ها سیستم تهویه و فن های سیرکوله جزء جدایی ناپذیر سالن می باشند. سیستم تهویه سالن مرغداری با توجه به منطقه آن و همچنین ابعاد سالن طراحی میشود و معمولا هواکش های تهویه در مرغداری ها در بیشتر مواقع روشن و فعال می باشند.

سیستم سرمایشی مرغداری

 در صورتی که دمای مرغداری زیاد و بیش از حد گرم باشد، باعث ایجاد شوک و خفگی در بین مرغها می گردد، از این رو در فصل تابستان برای خنک نمودن سالن های مرغداری از دستگاه های رطوبت ساز استفاده میشود. این دستگاه ها با ایجاد رطوبت کنترل شده، دمای سالن را خنک و مطبوع نگه می دارند.

رطوبت سازهای کولری و همچنین مه پاش های نازلی از پرکاربردترین دستگاه های رطوبت ساز و مه پاش در مرغداری ها است. افزون بر این در بیشتر مرغداری های مدرن از پدهای خنک کننده نیز استفاده میشود. 

پد سلولزی مرغداری

پدهای سلولزی بر روی دیواره سالنهای مرغداری نصب میشوند و با عبور هوای گرم از این صفحات به شکل هوای خنک وارد سالن مرغداری میگردد. بدین ترتیب هوای خنک و تمیز در طول روزهای گرم وارد سالن مرغداری شده که برای رشد مرغها بسیار مناسب میباشد. 

تجهیزات مرغداری تخمگذار

در پرورش مرغ های تخمگذار با توجه به حساسیت بالای آن ها نسبت به استرس، در فراهم نمودن تجهیزات مورد نیاز مرغ باید دقت زیادی نمود. برای تجهیز مرغداری تخمگذار به لوازمی که در پاراگرافهای قبلی به آنها اشاره شد نیاز است تا سالنها از لحاظ تهویه و آب و دان و بهداشت تجهیز باشند. در مرغداری تخمگذار سالن ها دارای دو سیستم باز و بسته برای پرورش طیور می باشند. مرغ های تخمگذار را در بستر و در قفس  می توان پرورش داد که قفس دارای مزایای بیشتری نسبت به پرورش در بستر می باشد. 

قفس مرغ تخمگذار

قفس مرغ تخمگذار یکی از مهمترین وسایل و تجهیزات مرغداری در فارمهای پرورش مرغ تخمگذار می باشد که این قفس ها در دو نوع قفس مرغ تخمگذار منبری و قفس مرغ تخمگذار باتری تولید می شوند.

قفس مرغ تخمگذار

تجهیزات مرغداری گوشتی

علاوه بر مواردی که برای تجهیز کلی سالنهای مرغداری به آنها اشاره شد، برای تجهیز مرغداری گوشتی می توان از قفس های مخصوص استفاده کرد. پرورش مرغ گوشتی در قفس از جمله بهترین روشها می باشد که امروزه مورد توجه پرورش دهندگان قرار گرفته است. با استفاده از قفس، دما و نور مناسب برای طیور فراهم شده و به بهره وری سالن مرغداری کمک شایانی می شود. از ویژگی های قفس مرغ گوشتی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

•قفس ها محلی امن برای نگهداری مرغ ها می باشند.

•با وجود قفس، کنترل، نگهداری و نظارت بر روی طیور راحت تر است.

•قفس موجب ساده تر شدن پیشگیری و کنترل  از بیماری ها در سالن های مرغداری می شود.

•قفس باعث ثبت دقیق تر آمار از تعداد مرغ ها می شود.

•قفس تخلیه منظم کود را به همراه دارد.

•تغذیه طیور در قفس عادلانه تر می باشد.

پرورش مرغ گوشتی در قفس

لوازم مرغداری دیجی کالا

امروزه سایتهای زیادی مانند دیجی کالا در حوزه فروش محصولات پرکاربرد و مورد استفاده روزمره کاربران به صورت اینترنتی فعالیت می کنند. برای خرید و استعلام قیمت لوازم مرغداری و محصولات تخصصی بهتر است با متخصصان این امر و سایتهایی که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می کنند مراجعه نمایید. بازار بزرگ کشاورزی یکی از معتبرترین و قدیمی ترین سایتها در حوزه لوازم مرغداری می باشد. مناسب ترین قیمت تجهیزات مرغداری را از معتبرترین شرکتهای تولید کننده در این سایت به دست آورید.

قیمت تجهیزات مرغداری

همان طور که گفته شد با توجه به نوع مرغداری، وسعت کاری آن و سرمایه ی اولیه ای که برای راه اندازی مرغداری در نظر گرفته شده است، تجهیزات متفاوتی برای مرغداری می توان تهیه نمود. در بازار بزرگ کشاورزی تمام تجهیزات انواع مرغداری توسط معتبرترین تامین کنندگان ارائه شده اند و کاربران می توانند استعلام قیمت تجهیزات مرغداری را از آنها دریافت نمایند.

قیمت تجهیزات مرغداری تخمگذار

بخشی از تجهیزات مرغداری تخمگذار همان تجهیزات کلی تمام مرغداری ها می باشد. با انتخاب روش مرغداری تخم گذار که شامل بستر، قفس و آشیانه مرغ مادر می باشد، قیمت تجهیزات مرغداری تخم گذار متفاوت خواهد بود. انواع قفس مرغ تخم گذار و آشیانه مرغ مادر در بازار بزرگ کشاورزی موجود می باشد و خریداران لوازم مرغداری می توانند به صورت مستقیم با تامین کنندگان این محصولات در ارتباط بوده و استعلام به روز قیمتها را از آنان جویا شوند.

قیمت تجهیزات مرغداری گوشتی

در تجهیز مرغداری گوشتی علاوه بر تجهیزاتی که به صورت کلی برای تمام مرغداری ها مورد استفاده قرار می گیرد، می توان از قفس های مرغهای گوشتی نیز استفاده نمود. جهت استعلام قیمت این قفس ها به دسته قفس مرغداری سایت bbk مراجعه نمایید. 

خرید تجهیزات مرغداری

برای خرید تجهیزات مرغداری بهتر است به سایت تخصصی معتبری که دارای قیمتهای مناسبی نیز باشد، مراجعه نمایید. سایت bbk-iran.com یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین سایتهای فروش تجهیزات مرغداری می باشد که بستری امن و قابل اعتماد را برای خریداران و تامین کنندگان فراهم نموده است.