متاسفانه محصولی در این بخش به ثبت نرسیده است!
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

استفاده از عایق ضد آب نانو جایگزین روشهای سنتی
امروزه سیستمهای سنتی عایق کاری در ساختمانها و بناها به علت مدت زمان طولانی اجرا ، هزینه ها و وزن زیاد و پاره ای از عوامل دیگر ، چندان مورد استقبال نمی باشد . استفاده از عایق ضد آب نانو جایگزین روشهای سنتی شده و این نوع از عایقها بسیار سبک وزن بوده و روش اجرای بسیار ساده تر و راحت تری نسبت به روشهای سنتی دارد .
عایق ضد آب نانو علیرغم وزن سبک نسبت به انواع سنتی ، ماندگاری بالاتری داشته و برخی از انواع آنها تا 15 سال عمر مفید دارند .
نانو چیست ؟
نانو مایعی بی رنگ بوده که امروزه در بسیاری از صنایع کاربرد فراوانی دارد . در انواع عایق ضد آب نیز این ماده به منظور روشی برای ضد آب نمودن مورد استفاده قرار می گیرد . بی رنگ بودن و عدم تغییر ظاهری آن در دراز مدت از مزایای آن بوده که در سطوح مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد .
به منظور استفاده از انواع عایق ضد آب نانو ، پیش از مصرف باید سطح مورد نظر کاملا عاری از هرگونه جسم خارجی و گرد و غبار باشد و سپس ، عایق را به صورت محلول با وسیله ای نظیر آب پاش بر جسم مورد نظر اسپری نمود .
معمولا این عایقها به صورت مایع و در بسته بندی گالنی در اوزان مختلف تهیه و تولید می گردد و از انجا که این ماده شیمیایی در ترکیب خود انواع حلال های فرار را داراست به راحتی مورد تبخیر قرار می گیرد لذا در نگهداری این ماده باید دقت لازم به عمل آید .
ویژگیهای عایق ضد آب نانو
همینطور که اشاره شد این نوع از عایقها دارای وزن بسیار کم و کاملا بیرنگ و اجرا و استفاده از آن نیز بسیار راحت تر از روشهای عایق بندی سنتی می باشد .
این عایقها محیط زیست دوست بوده و هیچ گونه آسیبی به محیط زیست وارد نمی نماید و غیر سمی و غیر قابل اشتعال می باشند .
پوشش سطوح توسط عایق ضد آب نانو به صورت یکپارچه و کاملا بدون درز و شکاف می باشد و فاقد هرگونه ترک و شکستگی و خوردگی می باشند .
این نوع عایقها مقاومت بالایی در برابر انواع اسید ، اشعه یو وی ، مواد خورنده و انواع مواد شیمیایی دارند .
در صورت لزوم و نیاز به استفاده عایق با ضخامت بیشتر ، بدون نیاز به تخریب لایه های قبلی ، میتوان لایه جدیدی بر روی سطح قبلی ایجاد نمود .
عمر این نوع از عایقها بالا بوده و به لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه می باشند . بازه دمایی قابل تحمل این نوع از عایقها نیز بسیار بالا می باشد و تقریبا قابل اجرا بر روی بسیاری از سطوح می باشند .
گستره کاربرد این عایقها نیز بسیار فراوان بوده و در سطوح مختلف از مکانهای مختلفی قابل اجرا می باشند .