تعداد محصولات: 567
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

لوله آبیاری یکی از تجهیزات مورد استفاده جهت آبیاری قطره‌ای  است  است که به سبب نیاز به مدیریت منابع آبی، جلوگیری از هدر رفت آب آبیاری و افزایش راندمان یا بازده آبیاری امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این لوله‌ها از مواد پلی‌اتیلنی مقاوم ساخته می‌شوند و علاوه بر مقاومت از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردارند. لوله آبیاری در ضخامت‌ و سایزهای 6  تا 32 میلی‌متر تولید می‌شود. نوع لوله آبیاری مورداستفاده بسته به روش‌های سطحی و زیرسطحی، فواصل قطره‌چکان، ضخامت دیواره‌ها، نیاز آبی محصول، فشار و سرعت آب، نوع خاک، فواصل کشت انتخاب می‌شود. از انواع لوله آبیاری پرمصرف می‌توان به لوله‌ آبیاری 10 میلی‌متری، 16 میلی‌متری، 20 میلی‌متری و 32 میلی‌متری اشاره کرد.

 

انواع لوله آبیاری کشاورزی

 لوله‌های آبیاری کشاورزی در دو نوع دریپردار (قطره چکان‌دار) و بدون دریپر به بازار عرضه می‌شوند. لوله آبیاری قطره چکان‌دار از جنس پلی اتیلن نرم یا LDPE است که قطره چکان‌هایی استوانه‌ای شکل به فواصل مشخص  در داخل لوله در زمان تولید لوله قرار گرفته و نصب میشود تا آب را به طور یکنواخت در اختیار گیاه یا درخت قرار دهد. قطره چکان‌ها دارای مسیرهای زیکزاکی و کانالهای مارپیچی هستند که سرعت و فشار  آب را کاهش داده  و بصورت قطره در اختیار گیاه قرار می‌دهد. لوله آبیاری قطره چکان‌دار در دو نوع لوله آبیاری با دریپر خود تنظیم و لوله آبیاری با دریپر غیر خود تنظیم در دسترس هستند.

لوله های آبیاری کشاورزی به دو صورت لوله آبیاری دانسیته بالا (HDPE Pipe) و دانسیته پایین (LDPE Pipe) تولید و عرضه می‌شوند. لوله آبیاری دانسیته بالا قادر به کارکرد در فشار کاری 2 الی 40 بار بوده و برای طول عمر بیشتر باید زیر خاک دفن گردند  و لوله آبیاری دانسیته پایین قادر به کارکرد در فشار 2 تا 6 بار است که در مقابل اشعه خورشید عمر طولانی دارد و میشود از آنها بر روی زمین استفاده کرد  ساختار مواد پلی‌اتیلن لودن نسبت به مواد دیگر پلی‌اتیلن نرم‌تر بوده و لوله آبیاری تولید شده از این مواد  نرم با دوام و بسیار انعطاف‌پذیر است.

 

مزایای استفاده از لوله آبیاری قطره‌ای

  •         مقاوم در برابر اشعه UV  و تغییرات دمایی شدید
  •         نصب آسان و عمر طولانی
  •         سبک و قابل حمل
  •         دارای تنوع بالا در سایز و اندازه
  •         انعطاف‌پذیری بالا  
  •         قابلیت انتقال مواد شیمیایی
  •         جریان یافتن آب بدون اصطکاک
  •         مقرون به صرفه
  •         مناسب برای انواع کشت
  •         قابلیت استفاده در سطح و لایه‌ی زیرین خاک

 

قیمت لوله آبیاری کشاورزی

لوله آبیاری کشاورزی یکی از تجهیزات آبیاری تحت‌فشار است که می‌توان برای آبیاری بسیاری از محصولات از آن استفاده کرد. قیمت لوله آبیاری کشاورزی بسته به برند سازنده، کیفیت، طول، ضخامت و برخی ویژگی‌های دیگر می‌تواند متغیر باشد. لوله آبیاری کشاورزی برای کشت‌های بلندمدت مانند پرورش درخت مناسب هستند.

قیمت هر متر لوله آبیاری قطره ای

قیمت هر متر لوله آبیاری قطره‌ای به فاکتورهایی چون برند سازنده، مواد اولیه، وزن و ضخامت آن بستگی دارد. برای نمونه قیمت هر متر لوله آبیاری 16 ساخت داخل در اواخر خرداد 1402 از 4000 تا 8000 متغیر بوده است.

قیمت لوله آبیاری قطره ای دیجی کالا

قیمت لوله آبیاری قطره ای دیجی کالا بسته به برند سازنده، جنس، ضخامت و بسیاری فاکتورهای دیگر متفاوت است. این محصول توسط تامین‌کنندگان مختلف عرضه می‌شوند. با این حال محصولات تخصصی مانند لوله آبیاری بهتر است از تامین‌کنندگان متخصص حوزه کشاورزی مانند تامین‌کنندگان سایت بازار بزرگ کشاورزی خریداری شوند، چرا که علاوه بر تنوع بیشتر و ارائه مشاوره در زمینه خرید لوله آبیاری کشاورزی و سایر محصولات مرتبط، به سبب خرید عمده، این محصولات را با قیمت‌های بسیار مناسب‌تری در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهند.

 

لیست قیمت لوله آبیاری قطره‌ای 16

برای برآورد مصرف‌کنندگان عزیز از قیمت تقریبی لوله آبیاری، لیست قیمت لوله آبیاری قطره‌ای 16 در زیر ارائه شده است. برای اطلاع دقیق از قیمت انواع لوله آبیاری می‌توانید از طریق شماره‌های مندرج با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

نوع لوله آبیاری

قیمت (تومان)

لوله آبیاری قطره ای نمره 16 پنجاه متری

160000

شلنگ آبیاری قطره ای لوله 16 کلاف 400 متری برند ایزو دریپ البرز

1800000

لوله آبیاری قطره ای 16 غیر استاندارد با عمر مفید 7 ساله کلاف 400 متری

950000

لوله آبیاری قطره ای 16 کلاف 400 متری برند یزد پلی اتیلن   

2800000

لوله آبیاری قطره ای سایز 16 میلیمتر کلاف 400 متر

1120000