تعداد محصولات: 16
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

بذر یونجه

مهم ترین کاربرد یونجه تهیه علوفه می باشد و تنها بخش کوچکی از تولید سالانه گیاه یونجه برای تهیه عرقیجات و دمنوشها مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین می توان گفت که عمده بذر یونجه موجود در بازار با هدف تولید علوفه به فروش می رسند.

انواع بذر یونجه

یونجه بر اساس نام منطقه اقلیمی مناسب کاشت خود نامگذاری می شود. در ایران دو نوع بذر یونجه خارجی و محلی وجود دارد. برای انتخاب از انواع بذر یونجه بایستی به وضع جغرافیایی کشت یونجه توجه کرد. به عنوان مثال چنانچه محل کاشت یونجه منطقه سردسیری باشد، باید از انواع یونجه های مناطق سردسیر (مانند قره یونجه و یونجه همدانی) که به احتمال قوی دارای عامل های وراثتی تحمل به سرما هستند استفاده کرد. در ادامه متن به چندین نوع معروف بذرهای یونجه اشاره می شود.

بذر یونجه

بذر یونجه همدانی

یونجه همدانی گیاهی علفی و چند ساله است که برای کاشت در مناطق سردسیر مناسب است و در طول سال 4 تا 5 چین محصول می‌دهد. یونجه همدانی از علوفه‌های پرطرفدار دام به شمار می رود. ارتفاع این نوع یونجه می تواند به یک متر هم برسد.

بذر یونجه یغدادی

یونجه بغدادی گونه‌ای یونجه چندساله است که برداشت آن در طول سال 10 تا 12 چین است. یونجه بغدادی گیاهی علفی است که در مناطق گرمسیری با رطوبت بالا رشد می‌کند. این یونجه گیاهی خوش‌خوراک باارزش غذایی بالا برای دام به شمار می رود.

بذر یونجه آمریکایی سی یو اف

بذر یونجه آمریکایی سی یو اف CUF10 از دسته یونجه های بدون خواب تولید شده توسط دانشگاه فرزنو کالیفرنیا است. مناطق کشت شده از این یونجه در آمریکا شامل ایالتهای کالیفرنیا، نیو مکزیکو، نوادا، آریزونا، مکزیک قدیم و همچنین سایر نقاط جهان که دارای آب و هوای مشابه آنها هستند مانند نیمه جنوبی ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس است. بذر یونجه آمریکایی با توجه به کیفیت بالای علوفه تولیدی میتواند جایگزین سایر گزینه ها ی قدیمی تر گردد.

بذر یونجه مقاوم به شوری

با توجه به شوری آب در بسیاری از مناطق ایران، کشاورزان بسیاری به دنبال بذرهای مقاوم به شوری هستند. در تحقیقی که در سال 96 بر روی پنج نوع بذر یونجه متفاوت در شرایط آب شور در قم انجام شده است و نتایج آن در سایت sid موجود می باشد، انواع یونجه های یزدی و همدانی مقاومترین بذر یونجه به شوری نسبت به سایر بذرهای یونجه در این تحقیق می باشند.

بهترین بذر یونجه

بهترین بذر یونجه با توجه به محل کشت آن متفاوت است. اما به طور کلی بهترین بذر یونجه در ایران انواع همدانی، قره یونجه، بغدادی و نیکشهری می باشند و در بین انواع بذرهای یونجه خارجی وارداتی که در ایران یافت می شود می توان به انواع پاسیفک گلد، پاسیفیک استار و ماسکا اشاره نمود.

نکته مهم بعدی برای خرید بذر یونجه شناخت شرکتهای معتبر یا فروشگاهای معتبر عرضه کننده آن است و بهتر است که بذر خود را از شرکتها و فروشگاههای معتبر خریداری نمایید. در سایت bbk-iran.com معتبرترین تامین کنندگان و فروشندگان انواع بذرهای یونجه معرفی شده اند و شما می توانید از طریق تماس مستقیم با آنان محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید.

خرید و فروش بذر یونجه

بازار بزرگ کشاورزی ایران پلتفرمی جامع جهت ارتباط فروشندگان و تامین کنندگان با خریداران می باشد. جهت خرید و فروش بذر یونجه می توانید در بازار بزرگ کشاورزی به عنوان فروشنده محصولات و شماره تماس خود را ثبت نمایید، به طور مستقیم با مشتریان ارتباط برقرار نموده و محصولات خود را بدون واسطه به فروش برسانید.

قیمت بذر یونجه

همانطور که می دانید بذر یونجه انواع مختلفی دارد که هر نوع از آنها مناسب برای کشت در منطقه خاصی می باشد. قیمت بذر یونجه کیلویی با توجه به انواع متفاوتی که دارد مختلف است. در بازار بزرگ کشاورزی ایران، انواع تامین کنندگان بذرهای یونجه اطلاعات تماس خود را ثبت کرده اند. شما می توانید جهت استعلام قیمت با آنها تماس بگیرید.

لیست قیمت بذر یونجه

لیست قیمت بذر یونجه ثابت نبوده و دارای نوساناتی است، در جدول زیر انواع پرکاربرد بذر یونجه به همراه قیمت حدودی آن در مهرماه سال 1401 لیست شده است. 

نوع بذر یونجه قیمت حدودی بذر یونجه 
قیمت یک کیلو بذر یونجه قیمت یک کیلو بذر یونجه با توجه به انواع مختلف آن تقریبا حدود 70 تا 100 هزار تومان است
قیمت هر کیلو بذر یونجه همدانی قیمت هر کیلو بذر یونجه همدانی تقریبا حدود 85 تا 94 هزار تومان است
قیمت بذر یونجه آمریکایی قیمت یک کیلو بذر یونجه آمریکایی با توجه به انواع آن حدود 70 تا 100 هزار تومان است
قیمت بذر یونجه بغدادی قیمت بذر یونجه بغدادی برای هر کیلو تقریبا حدود 95 هزار تومان تا 104 هزار تومان است

قیمت بذر یونجه درجه یک

بذر یونجه درجه یک با توجه به نوع آب و هوایی که محل کشت یونجه می باشد، متفاوت است. با اینحال معمولا انواع بذرهای یونجه همدانی، بغدادی و آمریکایی جزء پرطرفداراترین بذرهای یونجه محسوب می شود.
 قیمت بذر یونجه درجه یک با توجه به انواع مختلف آن، برای هر کیلوگرم حدود 100 هزار تومان می باشد.

قیمت بذر یونجه دیجی کالا

عمده مشتریان دیجی کالا کاربرانی هستند که به دنبال محصولات مصرفی روزانه خود می باشند. محصولات تخصصی کشاورزی که به صورت عمده توسط کشاورزان خریداری می شوند در دیجی کالا موجود نمی باشند. قیمت بذر یونجه دیجی کالا نیز نامشخص است زیرا این محصول در حال حاضر در این سایت ناموجود است.

خرید بذر یونجه

برای خرید بذر یونجه چندین نکته را بهتر است در نظر بگیرید. اولین نکته در انتخاب بهترین بذر یونجه توجه به سابقه بذر و خوشنامی شرکت ارائه کننده آن است و لذا شرکتی که بصورت تخصصی و بلند مدت انواع بذر یونجه را ارائه میدهد میتواند بهترین پیشنهاد را به شما ارائه دهد. نکته بعدی در انتخاب بذر یونجه، شرکتی است که دارای گواهی ها و استانداردهای بین المللی بوده و همچنین سابقه کشت و تحقیقاتی آن مشخص باشد. در قسمت توضیحات بذرهای یونجه ای که در بازار بزرگ کشاورزی ثبت شده اند تمام مشخصات فنی و توضیحات شرکت تولید کننده آنها قابل مشاهده می باشد و شما می توانید خریدی مطمئن را تجربه نمایید.