تعداد محصولات: 160
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

وسایل زنبورداری

زنبورداری به فرایند نگهداری از زنبور عسل برای تولید عسل و سایر فراورده‌های زنبورداری همچون عسل، موم، ژله رویال، زهر، بره موم و ... اطلاق می‌شود. صنعت زنبورداری یکی از مشاغل اصلی و بنیادی بخش کشاورزی و زیرگروه دامپروری به شمار می‌رود که انجام آن همچون دیگر صنایع، به تجهیزاتی تحت عنوان وسایل زنبورداری نیاز دارد. هرچه این صنعت گسترده‌تر شود، به روش‌های نوین و ابزار و وسایل مجهزتر نیاز پیدا می‌کند و آشنایی با این ابزار می‌تواند شما را در این حرفه موفق‌تر کند. چه یک زنبوردار با تجربه و چه یک علاقه‌مند یا فرد مبتدی باشید ما در این مبحث اطلاعات مناسبی در مورد وسایل زنبورداری در اختیار شما قرار دهیم.

 

لیست وسایل زنبورداری

نیاز به وسایل زنبورداری با توجه به سطح فعالیت، تعداد کلنی‌ها و نوع محصول برداشتی ( عسل، ژل رویال، بره موم، گرده گل و ملکه ) که قصد تولید آن را دارید، متفاوت است. اما برای شروع کار و تولید محصول اولیه یعنی عسل، نیازمند یک سری لوازم زنبورداری اولیه هستید که در ادامه به معرفی برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

کندو چوبی: ساختاری برای پرورش کلنی زنبور عسل.

قاب کندو: از ساختارهای اصلی کندو که ورقه هایی از مو را نگه می دارند.

ورق موم یا برگه موم آج‌شده: متشکل از موم طبیعی که به شکل خانه‌های شش ضلعی در آمده و در قاب کندو  چسبانده شده است.

لباس زنبورداری: لباس زنبورداری شامل پیراهن و شلوار که زنبوردار را از نیش زنبورها در امان نگه می دارد.

دستکش زنبورداری: از سر و بازوها در برابر نیش محافظت می کنند.

کلاه زنبورداری: احتمالاً مهم‌ترین وسیله ای است که زنبوردار برای ایمن نگه داشتن از آن استفاده می‌کند.  

دودی یا دودزا زنبورداری: یکی از وسایل کاربردی زنبورداری است که برای کاهش حملات زنبور و کنترل آن‌ها در زمان بازدید از کندو، مورداستفاده قرار می‌گیرد.

اهرم کندو:  برای گاهی باز کردن یا شل کردن قسمت بالای کندو در مواقع ضروری

برس زنبورداری: برای جدا کردن زنبورها از قاب در هنگام خارج کردن قاب از کندو. برس زنبورداری دارای موهای بلند و محکم است   که به آرامی زنبورها را از کنار می‌زند.

چنگال زنبورداری: برای جدا کردن درپوش روی موم‌ها ( پولک موم) در زمان استخراج عسل

اکستراکتور یا عسل گیر: یک ابزار کاربردی برای جدا سازی عسل از موم داخل قاب‌ها است.

گرده گیر: از این وسیله برای برداشت گرده استفاده می‌شود.

ملکه: ملکه از موارد بسیار مهم وسایل زنبورداری است که در تولید محصول بسیار اثرگذار است. هر منطقه ملکه‌ی مخصوصی دارد.

داروهای زنبورداری: برای سلامتی زنبورها در برابر انواع بیماری‌ها باید از داروهای مخصوصی جهت حفظ سلامتی آن‌ها استفاده کرد.

 

خرید وسایل زنبورداری

خرید وسایل زنبورداری باکیفیت و مناسب تاثیر بسزایی در زنبورداری موفق و برداشت محصولات باکیفیت دارد. پس وسایل زنبورداری شما باید از استانداردهای لازم برخوردار باشند. قیمت وسایل زنبورداری و در دسترس بودن، گزینه‌های موردتوجه بعدی در خرید وسایل زنبورداری هستند. در کل این اقلام باید با کیفیت بالا، قیمت مناسب و به راحتی در دسترس زنبورداران قرار بگیرند. امروز خریدهای اینترنتی امکان خرید آسان و سریع وسایل زنبورداری را برای همه‌ی زنبورداران فراهم ساخته است. در ادامه به برخی از تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان معروف وسایل زنبورداری اشاره کرده‌ایم.

 

 

وسایل زنبورداری هفت گوهر

شرکت وسایل زنبورداری هفت گوهر یکی از بزرگترین تولید کنندگان لوازم باکیفیت زنبورداری در ایران است. این شرکت انواع وسایل زنبورداری مدرن را با مواد باکیفیت تولید و به بازار بزرگ زنبورداری ایران و کشورهای منطقه عرضه می‌کند. خلاقیت و نوآوری از مهمترین ویژگی‌های وسایل زنبورداری هفت گوهر است.

 

 

وسایل زنبورداری جهانی

وسایل زنبورداری جهانی یکی از فروشگاه‌های مجهز به انواع وسایل زنبورداری در شمال غرب ایران است که در زمینه‌ی تولید و عرضه انواع لوازم و تجهیزات زنبورداری داخلی و خارجی فعالیت می‌کند.

 

 

بازار لوازم زنبورداری

بازارلوازم زنبورداری امروزه در اکثر مناطق ایران رواج گسترده‌ای دارد و این مسئله خرید وسایل زنبورداری را برای تمامی زنبورداران آسان ساخته است. با یک جستجوی ساده در اینترنت شاهد تمامی مراکز فروش وسایل زنبورداری مثل وسایل زنبورداری در تهران، وسایل زنبورداری زنجان، وسایل زنبورداری در شیراز، وسایل زنبورداری در اصفهان و سایر شهرهای ایران خواهیم بود که بر حسب موقعیت، نیاز و شرایط می‌توان وسایل زنبورداری را از آن‌ها خریداری کرد.

 

 

فروشگاه لوازم زنبورداری در تهران

تعجبی ندارد که فروشگاه لوازم زنبورداری در تهران به‌عنوان پایتخت، بیشتر از سایر شهرهای ایران باشد. تهران مرکز فروش انواع اقسام کالاهای خارجی و داخلی است. وسایل زنبورداری نیز همچون دیگر اقلام در جنس‌ها، اشکال و ابعاد مختلف در دسترس زنبورداران قرار دارد.

  

قیمت وسایل زنبورداری

چنانچه مایل باشید در صنعت زنبورداری و پروش و نگهداری زنبور عسل فعالیت کنید، ابتدا باید راجع به وسایل و قیمت وسایل زنبورداری  اطلاعات کسب نمائید.  قیمت وسایل زنبورداری نیز همچون سایر ملزومات دستخوش تغییرات است و به تبع بر اساس کیفیت، نوع برند و سایر فاکتورها می‌تواند متفاوت باشد. برای مشاوره و اطلاع دقیق از لیست قیمت لوازم زنبورداری می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمائید.

 

لیست قیمت لوازم زنبورداری هفت گوهر

 برای اطلاع از لیست قیمت لوازم زنبورداری هفت گوهر به‌عنوان یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه‌ی تولید و عرضه‌ی وسایل زنبورداری باکیفیت و استاندارد می‌توانید با شرکت هفت گوهر تماس حاصل نمایید.