تعداد محصولات: 270
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

دستگاه آب شیرین کن چیست؟

دستگاه آب شیرین کن که به عنوان واحد اسمز معکوس نیز شناخته می‌شود، یک فرآیند نمک‌زدایی است که با حذف نمک‌های محلول از آب دریا توسط یک غشای نازک و نیمه نفوذ پذیر انجام می‌شود. نمک‌های محلول در سمت تحت فشار غشاء باقی می‌مانند و به آب خالص اجازه داده می‌شود تا به طرف دیگر عبور کند. این فرآیند اسمز معکوس برای محدوده شوری 50 تا 45000ppm  در دمای 25 درجه سانتی‌گراد قابل اجرا است. اسمز معکوس برای تولید آب تمیز و سالم در صنعت، امور کشاورزی، مرغداری، داروسازی، صنایع غذایی، پرورش ماهی و … استفاده می‌شود.

انواع دستگاه آب شیرین کن

سه نوع اصلی برای این دستگاه وجود دارد که عبارتند از:

آب شیرین کن خانگی

آب شیرین کن صنعتی

آب شیرین کن نیمه صنعتی

اهمیت استفاده از دستگاه آب شیرین کن صنعتی

کیفیت آب در تاسیسات صنعتی شما می‌تواند برای اطمینان از اینکه تاسیسات شما قادر به کارکرد موثر است ضروری باشد. برای اطمینان از خالص بودن آب مصرفی، نصب یک سیستم تصفیه آب صنعتی در تاسیسات به شدت توصیه می‌شود. سیستم‌های اسمز معکوس (RO) به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به سرعت و به طور موثر اکثر آلاینده‌هایی را که در آب یافت می‌شود حذف می‌کنند، که این امر منجر به تصفیه آب می‌شود. دلیل اینکه فیلتراسیون برای بسیاری از صنایع مختلف ضروری است این است که مشکلات رسوب و خوردگی زمانی رخ می‌دهد که آلاینده‌ها در آب افزایش می‌یابند و این امر سبب کاهش کارایی تجهیزات شما می‌شود. همچنین ممکن است آب تصفیه نشده در نهایت به برخی از تجهیزات صنعتی شما آسیب برساند که تعمیر آن می‌تواند بسیار پرهزینه باشد.

آیا آب شیرین کن صنعتی برای من مناسب است؟

صنایع بی‌شماری وجود دارند که از سیستم‌های تصفیه آب بهره می‌برند. اگر تاسیسات صنعتی شما برای کار کردن نیاز به استفاده از مقدار زیادی آب دارد، استفاده از یک سیستم تصفیه آب برای شما مفید خواهد بود. مهم‌ترین کاربردهای دستگاه آب شیرین کن عبارتند از:

- صنایع غذایی و آشامیدنی

- صنعت کشاورزی

- صنعت دامداری

- صنعت پرورش مرغ و طیور

- صنعت پلاستیک

- صنعت پزشکی

- صنعت بیوتکنولوژی

- صنعت تولید مواد شیمیایی

- صنعت خودرو

- صنعت تولید نفت/گاز

خرید دستگاه آب شیرین کن صنعتی

هنگامی‌که به خرید دستگاه آب شیرین کن صنعتی برای تاسیسات خود فکر می‌کنید، اگر می‌خواهید یک تصمیم خرید آگاهانه بگیرید، باید چندین فاکتور را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، مهم است که بدانید هر سیستم چگونه کار می‌کند، زیرا به شما کمک می‌کند، تعیین کنید که آیا سیستم انتخابی شما به خوبی با امکانات شما مطابقت دارد یا خیر. به خاطر داشته باشید که هر سیستم قادر است انواع و مقادیر خاصی از آلاینده‌ها را از بین ببرد و از شر آن‌ها خلاص شود. 

برای نرخ جریان کم، باید سیستم فیلتراسیون پیشرفته‌تری را انتخاب کنید. اگر نیاز به فیلتر کردن صدها یا هزاران گالن آب در روز دارید، احتمالاً یک سیستم تصفیه آب صنعتی برای شما و تجارت شما مناسب است. قبل از انتخاب خود، توصیه می‌شود از خود بپرسید که آیا سیستم مورد نظر شما می‌تواند با بودجه شما مطابقت داشته باشد یا خیر. اگر متوجه شدید که تاسیسات شما به سیستم تصفیه آب صنعتی نیاز ندارد، می‌توانید تصفیه آب شیمیایی را در نظر بگیرید که نسبتاً ارزان است و به تجهیزات زیادی نیاز ندارد.

خرید دستگاه آب شیرین کن کشاورزی

کمبود روزافزون آب شیرین، انگیزه استفاده از منابع آبی غیرمتعارف و استفاده از فناوری‌های اسمز معکوس را برای استفاده مجدد از آب برای کشاورزی افزایش داده است. منابع آبی محدود استفاده از آب آبیاری با کیفیت پایین را اجبار کرده است. استفاده از آب آبیاری با کیفیت پایین ممکن است عملکرد محصول را کاهش دهد و به محیط زیست، خاک و سفره‌های زیرزمینی آسیب برساند. بنابراین، با افزایش کمبود آب، توسعه منابع آبی کارآمد برای مصارف کشاورزی، چالش عمده‌ای است که در حال حاضر جمعیت رو به رشد با آن مواجه است.

فن‌آوری‌های نمک‌زدایی برای آبیاری کشاورزی نقش عمده‌ای در برآوردن نیازهای رو به رشد آب در مناطق کم‌آب دارند. استفاده از دستگاه‌ آب شیرین کن کشاورزی برای تصفیه آب چاه‌ها یا دریا برای آبیاری زمین‌های کشاورزی و مصارف گلخانه‌ای بسیار حائز اهمیت است.  همچنین، در صورت بهینه‌سازی هزینه‌های تولید این فرآیند، می‌توان آب شیرین‌شده برای مصارف کشاورزی را افزایش داد و به بهبود کیفیت محصولات کشاورزی کمک شایانی کرد. انتخاب یک تکنولوژی نمک زدایی مناسب برای مصارف کشاورزی بستگی به نوع محصول و کیفیت آب مورد نیاز آن دارد.

انواع برندهای دستگاه آب شیرین کن

برند آبنوس تصفیه

برند میهن

برند رزآب صنعت

برند دریا صنعت آسمان

برند آبین گستر سهند پویا

برند ایمن آب کاژه

دستگاه آب شیرین کن دریایی چیست؟

آب یکی از با ارزش‌ترین منابع روی کره زمین است. طبق گزارش سازمان ملل، کمبود آن در حال حاضر بیش از 40 درصد از جمعیت جهان را تحت تأثیر قرار داده است.  کل تقاضای جهانی آب توسط مصارف کشاورزی (70%) و پس از آن مصارف صنعتی (21%) و مصارف خانگی (9%) غالب است. تغییرات اقلیمی ناشی از گرمایش جهانی به طور مداوم سطح شوری زمین و آب دریا را افزایش می‌دهد و دسترسی به آب شیرین موجود برای خانوارها، کشاورزی و صنعت را کاهش می‌دهد. آب دریا، آب شور یا نمک زدایی فاضلاب تنها جایگزین برای افزایش عرضه آب فراتر از آنچه در چرخه هیدرولوژیکی موجود است می باشد.

بنابراین یکی ازین راه حل‌ها، نمک زدایی است که شامل حذف مواد معدنی (عمدتاً نمک) از آب دریا از طریق فرآیندهای فیزیکی و شیمیایی است. این نمک زدایی توسط دستگاه آب شیرین‌کن دریایی با کمک فیلترهای مخصوص و به وسیله روش اسمز معکوس انجام می‌شود و فرآیند شیرین سازی انجام می‌گردد.

دستگاه آب شیرین کن مرغداری

استفاده از دستگاه آب شیرین‌کن غشایی در صنعت مرغداری و کشتارگاه‌های طیور بسیار با اهمیت است زیرا استفاده از آب تمیز و سالم به سلامت و رشد بهتر طیور کمک می‌کند و از شیوع بسیاری از بیماری‌ها در بین آن‌ها جلوگیری می‌کند.همچنین، کشتارگاه‌های طیور به دلیل استفاده زیاد از آب شیرین برای عملیات مستمر برش، شستشو و بسته‌بندی گوشت، مقادیر زیادی فاضلاب را وارد محیط زیست می‌کنند. تخلیه فاضلاب کشتارگاه طیور که به درستی تصفیه نشده است، خطر بالایی در آلودگی منابع آب شیرین دارد.

در نتیجه روش فناوری غشاء می تواند آب به اندازه کافی تمیز و تصفیه شده را برای استفاده مجدد در فرآوری صنعتی طیور تولید کند. علاوه بر این، می‌تواند مقدار مناسبی از مواد مغذی با ارزش مانند پروتئین‌ها را بازیابی کند که می‌تواند به عنوان خوراک دام مورد استفاده قرار گیرد، بنابراین نیاز جهانی پروتئین برای حیوانات را تکمیل می‌کند.

تولید آب شرب با دستگاه آب شیرین کن غشایی

تقطیر غشایی (MD) مناسب‌ترین فرآیند برای نمک‌زدایی آب شور چاه‌ها و دریا در مقیاس کوچک به منظور افزایش تامین آب شیرین در مناطق دورافتاده در نظر گرفته می‌شود. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، حدود 785 میلیون نفر در سراسر جهان فاقد منبع تمیز آب آشامیدنی هستند. با وجود مقدار زیادی آب روی زمین، بیشتر آن را آب دریا تشکیل می‌دهد و آب شیرین تنها حدود 2.5 درصد از کل آب را تشکیل می‌دهد. بنابراین یکی از راه های تامین آب آشامیدنی سالم، شیرین سازی آب دریا است، که این امر به کمک دستگاه آب شیرین‌کن غشایی قابل اجراست.

قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی

برای تعیین قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی باید به چند فاکتور توجه کنید. اول اینکه روش تصفیه آب به چه صورت است؟ روش فیلتراسیون یا روش اسمز معکوس، در قیمت این دستگاه تاثیر می‌گذارد. فیلتراسیون به اندازه اسمز معکوس، آلاینده‌ها را از آب حذف نمی‌کند. اسمز معکوس آب را از فیلترها عبور می‌دهد تا نمک‌ها و جامدات محلول را به طور موثرتری نسبت به فیلتراسیون استاندارد حذف کند. بنابراین تصفیه آب در کارخانه‌ای که از روش اسمز معکوس استفاده می‌کند در مقایسه با کارخانه ای که فقط آب را فیلتر می‌کند، مستلزم هزینه بیشتری است. همچنین قطعات و امکانات بکار رفته در ساخت دستگاه واینکه ساخت کدام کشور است و داشتن یا نداشتن ضمانتنامه نیز در تعیین قیمت موثر است.

بازار بزرگ کشاورزی قادر به ارائه بهترین قیمت برای انواع دستگاه آب شیرین‌کن کشاورزی، صنعتی و نیمه صنعتی می‌باشد. جهت استعلام قیمت و خرید انواع دستگاه تصفیه آب با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید.