تعداد محصولات: 43
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

سم دور کننده از سمومی است که به‌منظور فراری دادن و نابود کردن حیوانات موذی، مار، مارمولک، عقرب، رتیل و... در کارخانجات، کارگاه‌های  صنعتی و ساختمانی، تاسیسات معادن، باغات، نهالستان‌ها، بیمارستان‌ها، مرغداری‌ها، دامداری‌ها، کشتارگاه‌ها و هر مکان دیگری که نزدیک شدن موجودات مضر موجب آسیب فیزیکی و روانی می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این سموم دارای تاثیر آنی هستند و کاربرد بسیار آسانی دارند. سموم دور کننده در انواع چسبی، پودری و مایع در دسترس هستند. سم دور کننده پودری را بسته به مکان و نوع مصرف می‌توان به صورت پودر و یا مخلوط با آب و در سه حالت پودر پاشی مکانی یا لکه‌ای، پودر پاشی کمربندی یا باندی و پودر پاشی ورودی مصرف نمود. سم دور کننده مایع بیشتر به صورت اسپری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

انواع سم دور کننده

سموم دور کننده بر اساس تاثیر آن بر روی موجودات به انوع مختلف دسنه‌بندی می‌شوند:

سم دور کننده پرندگان

سم دور کننده پرندگان جهت دفع پرندگانی چون کبوتر، گنجشک و خفاش به کار می‌رود که جهت استراحت و تخم‌گذاری، به دست آوردن محیطی امن و فرار از سرما و گرما مکان‌های خاصی چون سقف‌های کاذب، شیروانی‌ها، محل تهویه، هواکش‌ها و دیگر خِلل و فُرج و شکاف موجود در سقف و بدنه ساختمان را برای زندگی انتخاب کرده و مشکلات زیادی را برای کارکنان ایجاد می‌کنند.  سم دور کننده پرندگان بیشتر به شکل ژل یا دانه‌های خوراکی است.

سم دور کننده موش

موش از جوندگانی که با احساس خطر در محل زندگی خود به به جایی دیگر مهاجرت می‌کند که از این ویژگی می‌توان برای کنترل آن استفاده کرد. سم دور کننده موش علاوه بر موش برای راندن و فراری دادن جانوران موذی و حیوانات مزاحم دیگر چون خرگوش، روباه، شغال، گرگ، گراز، سگ و گربه استفاده می‌شوند. این حیوانات علاوه بر خسارت به بهداشت عمومی و دیگر مضراتی که برای انسان‌ها دارند، می‌توانند به بذر گیاهان و ساقه، طوقه و ریشه نهال‌ها و درختان در مناطقی همچون باغات، نهالستان‌ها، مراتع، مزارع آسیب وارد سازند. به همین سبب بسته به نوع آسیب سموم دور کننده متنوعی با دستورهای مصرف مختلف برای دفع آن‌ها تهیه شده است.

سم دور کننده گراز یا سم گراز کش و سم دور کننده خرگوش از دیگر سموم دور کننده حیوانات هستند.

سم دور کننده حشرات

وجود حشرات می‌تواند به طرق مختلف بهداشت و آسایش انسان را تحت تاثیر قرار بدهد. از گزش و مزاحمت‌های سطحی گرفته تا خسارت‌های بزرگی چون هجوم و آسیب به محصولات کشاورزی. انواع سم دور کننده حشرات و سموم محافظ بسته به نوع حشره و مکان مورد استفاده به صورت چسب، پودری و مایع موجود است.

سم دور کننده مار

سم دور کننده مار جهت فراری دادن انواع مار مورداستفاده قرار می‌گیرند. سم دور کننده مار را می‌توان خارج از مناطق مسکونی، گاراژها، انبارها، اطراف زباله دانی‌ها، چادرها، کانتینر های صحرایی، کارگاه‌ها، ساختمان‌های پیش ساخته و استفاده کرد. یک سم مارکش یا دیگر مواد دور کننده مار قوی علاوه بر نگهداری مزارع و باغات از برخوردهای ناخواسته انسان با این موجودات جلوگیری می‌‌کند. سم دور کننده مار یا موارد مشابه چون سم دور کننده عقرب یا رتیل از طریق ایجاد بو و صدا و به طور کلی یک محیط نامساعد برای زندگی، این موجودات را فراری می‌دهد. این سموم معمولا توسط انسان‌ها قابل تشخیص نیست و برای آن‌ها ضرری ندارد. علاوه بر سموم می‌توان از انواع دستگاه دور کننده مار و عقرب و رتیل نیز برای فرار دادن این موجودات مضر استفاده کرد. از برندهای مشهور سم دور کننده مار می‌توان به سم دور کننده مار سمیران اشاره کرد.

قویترین سم برای کشتن مار

تنوع گسترده مارهای کوچک و بزرگ، سمی و غیر سمی و امکان وجود آن در مناطق مختلف، باعث شده که افراد بسیاری به دنبال قویترین سم برای کشتن مار یا فراری دادن آن باشند. قویترین سم برای کشتن مار ترکیبی است که هم بر روی مارها و هم بر روی تخم آن‌ها تاثیر بگذارد و علاوه بر این سازگار با محیط زیست و برای انسان کم خطرتر باشد.  

قیمت سم دور کننده

قیمت سم دور کننده به نوع سم و شرکت تولیدکننده بستگی دارد. به عنوان نمونه قیمت سم مار و عقرب سمیران در بسته بندی دو کیلویی در حدود 180000 تومان است. شما می‌توانید انواع مختلف این سموم را با بهترین قیمت از سایت بازار بزرگ کشاورزی تهیه نمایید. برای اطلاع دقیق از قیمت سم دور کننده و مشاوره جهت مبارزه با انواع موجودات موذی می‌توانید از طریق شماره‌های درج‌شده با کارشناسان ما در تماس باشید.

قیمت ژل دور کننده پرندگان

ژل دور کننده پرندگان از سموم دور کننده‌ای است که حس بویایی پرنده را تحریک و حواس لامسه و بینایی پرنده را دچار اختلال می‌کند. برخی از این ژل‌ها از خود نور فرابنفش ساطع می‌کنند که در ترکیب با بو و بافت آن، حس سوختن در پرندگان ایجاد می‌کند. این ژل‌ها دارای تاثیرات بلندمدت هستند. قیمت ژل دور کننده پرندگان نسبتا بالا است که تنها نقطه ضعف این محصول بشمار می‌رود.

قیمت سم سمیر

قیمت سم سمیر به عنوان یکی از سموم دور کننده مار پرطرفدار موجود در بازار ایران در حدود 90000 تومان به ازای یک کیلوگرم است.