در حال بارگذاری...
 
 

ماشین آلات و ادوات کشاورزی و دام و طیور و پلاستیک گلخانه و علف کش و آفت کش و مخازن پلی اتیلن و چمن زن و جت هیتر و تابلو برق صنعتی و سیستم گرمایشی تابشی در بازار بزرگ کشاورزی

خرید و فروش ادوات کشاورزی، سم، کود، نشاء، بذر و دستگاه تصفیه آب، هواساز صنعتی و چمن زن و فیلتر شنی

 

لیست شرکت های بخش بذر گندم


لیست محصولات تمامی شرکت های بخش بذر گندم

تعداد محصولات: 2

بذر گندم، رقم کوهدشت

قیمت: 16,000 ریال
نام تجاری واریته: بذر مرغوب کوهدشت
طبقه بذر : مرغوب
شبدر گنبد
شماره ثبت: 169
تلفن: 01735411756-62
جزئیات فروشنده

بذر چغندرلبویی شرکت پوپ هلند

قیمت: استعلام قیمت
نام تجاری واریته: بذر چغندر لبویی دیترویت
طبقه بذر : بذر صیفی جات
نیک اندیشان سبز
شماره ثبت:
تلفن: 09122782048-02144295844
جزئیات فروشنده
تعداد محصولات: 2

پربیننده ترین محصولات

اطلاعاتی درباره بذر گندم
از لحاظ نوع کشت ، معمولا بذر گندم به دو گروه بذر گندم بهاره و بذر گندم پاییزه طبقه بندی می شود .
در هر یک از این دو نوع بذر گندم ، شرایط کشت ، رشد و خصوصیات ظاهری ، متفاوت می باشد و همانطور که از نام آنها پیداست ، هر یک از این دو نوع بذر گندم در زمانهای مختلفی از سال کشت می شوند. معمولا عمق شکاف موجود بر روی بذر گندم بهاره کتر از بذر گندم پاییزه است .
بذر گندم پاییزه در پاییز و در زمانی که دمای هوا کمتر از 13 درجه باشد کشت می شود . در همان فصل پاییز ، بذر گندم شروع به جوانه زنی نموده و در طول فصل زمستان ، گیاه گندم به صورت خوشه ای جوان در آمده و با شروع بهار شروع به رشد مینماید .
بذر گندم پس از کاشت مراحل مختلفی را طی میکند تا گیاه به ثمر بنشیند . به طور خلاصه میتوان گفت دوره رشد بذر گندم شامل جوانه زنی بذر گندم ، پنجه زنی ، تشکیل روزت گیاه ، ساقه روی و تشکیل شدن میوه و گل گیاه می باشد .
میزان بذر گندم مورد نیاز در کشت پاییزه حدود 200 کیلوگرم در هکتار و در زاعت دیم ، 60 کیلوگرم بذر گندم در هر هکتار می باشد . در حقیقت در کشت گندم ، نسبت میزان بذر گندم آبی و بذر گندم دیم ، یک به بیست است .
میزان رطوبت خاک در میزان بذر گندم مورد مصرف یکی از فاکتورهای اصلی بشمار می رود به طوری که که در مناطقی با میزان بارش کم ، بذر گندم مورد نیاز کمتر از میزان بذر گندم مورد نیاز در مناطق نیمه مرطوب و مرطوب است.

عضویت در کانال تلگرام بازار کشاورزی