سؤالات متداول

خصوصیات بارز بذر گندم حیدری شامل: عادت رشد بینابین، مقاومت نسبت به خوابیدگی، مقاومت نسبت به بیماری زنگ زرد و مقاوم به تنش خشکی آخر فصل زراعی در اقلیم سرد کشور می باشد. 

بذر گندم حیدری مناسب برای شرایط آبی و تنش خشکی آخر فصل زراعی در اقلیم سرد کشور و استان هایی مانند آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، همدان، کردستان، زنجان، مرکزی، تهران، خراسان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، فارس، لرستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد می باشد.

با این بخش بیشتر آشنا شوید!

گندم گیاهی علفی و یک ساله است و در تیره غلات دسته بندی می‌شود. گندم به عنوان یکی از اصلی ترین مواد غذایی و مهمترین محصول زراعی، از جایگاه ویژه‌ ای در کشور برخوردار است. در کشور ما بذرهای متنوعی از گندم با قیمتهای متفاوتی وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

قیمت بذر گندم

بذر گندم دارای ارقام مختلفی از جمله بذر گندم معمولی، بذر گندم اسپالتا، بذر گندم دوروم و غیره می باشد که هر یک از آنها برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت بذر گندم های نام برده با یکدیگر متفاوت می باشند. لازم به ذکر است که بیشترین میزان خرید و فروش بذر گندم در ایران متعلق به بذر گندم معمولی می باشد که از آن برای تهیه نان استفاده می شود. 

قیمت بذر گندم به فاکتورهای متعددی از جمله کیفیت، تاریخ انقضاء، نوسانات ارز، نوع بسته بندی، حجم خرید و غیره بستگی دارد. در پایان سال 1401 قیمت بذر گندم هیبریدی کیلویی 150.000 تومان می باشد. شما این امکان را دارید که از طریق سایت بازار بزرگ کشاورزی با تامین کنندگان بذر گندم ارتباط برقرار کرده و قیمت بذر گندم را از چندین فروشنده به صورت همزمان استعلام بگیرید. در نهایت، پس از اعتبارسنجی فروشندگان و مقایسه قیمت ها، بهترین فروشنده را انتخاب کنید.

گندم

قیمت بذر گندم جهاد کشاورزی

در ادامه قیمت بذر گندم جهاد کشاورزی در پایان سال 1401 آورده شده است.

بذر گندم جهاد کشاورزی

حدود قیمت (تومان)

قیمت هر کیلو گندم گواهی شده آبی

3.490

قیمت هر کیلو گندم گواهی شده دیم

3.290

قیمت هر کیلو جو گواهی شده آبی

3.200

قیمت هر کیلو جو گواهی شده دیم

3.000

انواع بذر گندم

اگرچه گونه­ های گندم معمولا به عنوان گیاهان مناطق معتدله شناخته می­ شوند، ولی در اثر انجام فعالیت­ های اصلاحی بر روی آن و کشت ارقام سازگار، امکان کشت این گیاه در ارتفاعات بالاتر مناطق گرمسیری نیز فراهم شده است. محدوده وسیعی از انواع بذر گندم وجود دارد که بسیاری از آن­ها برای شرایط محیطی خاص و نیز مقاومت به بیماری­ ها اصلاح شده­ اند.

بذر گندم حیدری

خصوصیات بارز بذر گندم حیدری شامل: عادت رشد بینابین، مقاومت نسبت به خوابیدگی، مقاومت نسبت به بیماری زنگ زرد و مقاوم به تنش خشکی آخر فصل زراعی در اقلیم سرد کشور می باشد. بذر گندم حیدری مناسب برای شرایط آبی و تنش خشکی آخر فصل زراعی در اقلیم سرد کشور و استان هایی مانند آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، همدان، کردستان، زنجان، مرکزی، تهران، خراسان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، فارس، لرستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد می باشد.

فروش بذر گندم حیدری

حجم فروش بذر گندم در تمام طول سال یکسان نمی باشد و فاکتورهای متعددی از جمله عرضه و تقاضا، قیمت بذر گندم، کیفیت، میزان تولید سالانه و غیره به صورت مستقیم بر روی بازار فروش بذر گندم تاثیر دارند. اما با توجه به اینکه بذر گندم یکی از مهم ترین نهاده های کشاورزی در ایران به حساب می آید و سطح زیر کشت این محصول بسیار زیاد است، می توان گفت که بازار فروش بذر گندم یکی از پر رونق ترین بازارهای کشور می باشد. فروش بذر گندم به صورت حضوری و آنلاین انجام می شود که روش آنلاین تا حد زیادی در زمان و هزینه های شما صرفه جویی خواهد کرد. در صورتی که زمینه کاری شما نیز فروش بذر گندم می باشد، می توانید بعد از عضویت در بازار بزرگ کشاورزی، محصولات خود را آگهی کرده و از سراسر کشور مشتری جذب کنید.

خرید بذر گندم حیدری

بذر گندم حیدری یکی از ارقام اصلاح شده می باشد که کاشت آن در مناطق سردسیر توصیه می شود. حجم خرید بذر گندم حیدری در چند سال گذشته به دلیل کیفیت بالا، مقاومت زیاد و… با افزایش چشمگیری همراه بوده است. برخی از افراد به اشتباه بر این باورند که خرید بذر گندم حیدری به صورت حضوری برای آنها صرفه اقتصادی بیشتری دارد، این در حالی است که خرید اینترنتی بذر گندم حیدری، نه تنها با حذف واسطه ها مانع از پرداخت هزینه های غیرضروری خواهد شد، بلکه امکان ارتباط مستقیم شما با ده ها فروشنده را در سراسر کشور فراهم می کند. هنگام خرید بذر گندم اصلاح شده از جمله بذر گندم حیدری به نکاتی مانند معتبر بودن پلتفرم انتخابی، اعتبار فروشنده و غیره دقت داشته باشید.


بذر گندم پیشگام

با توجه به محدودیت منابع آب در کشور، ارقام گندم آبي در مناطق سرد با کم آبیاری آخر فصل مواجه مي شوند، بطوریکه در اين مناطق اغلب كشاورزان به دليل نداشتن آب كافي در بهار، آبیاری های آخر فصل برای رشد گندم را قطع و به زراعت های تابستانه اختصاص می دهند. گندم پیشگام مناسب برای کشت در شرایط آبیاری معمول و کم آبیاری است. رقم پیشگام نسبت به بیماری زنگ زرد مقاومت دارد و میزان تحمل به انجماد آن بیشتر از اکثر ارقام متداول اقلیم سرد است.

این رقم به دلیل مقاومت به خوابیدگی در شرایط سیستم آبیاری بارانی نسبت به دیگر ارقام رایج ارجحیت دارد و همچنین جهت كشت در اقليم سرد استان های همدان، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و مناطق سرد استان های خراسان، زنجان، قزوین و مرکزی در شرایط آبیاری معمول ویا با محدودیت آبیاری اواخر فصل توصیه می شود. 

بذر گندم سیروان

از جمله مهم ترین ویژگی های بذر گندم سیروان که سبب شده افراد زیادی به دنبال خرید و اطلاع از قیمت بذر گندم سیروان باشند، می توان به مقاومت زیاد در برابر گرما، مقاومت در برابر خشکی، زودرس بودن گندم، مقاومت در برابر بیماری های متعدد و غیره اشاره کرد.


بذر گندم سایونز

سایونز یکی از ارقام پرفروش گندم در کشور به حساب می آید که به دلیل مزیت ها و ویژگی هایی که این نوع بذر گندم دارد، افراد زیادی به دنبال خرید بذر گندم سایونز می باشند. از جمله نکاتی که هنگام خرید بذر گندم سایونز باید مد نظر قرار دهید، می توان به کیفیت، نوع بسته بندی، تاریخ انقضاء و غیره اشاره کرد. پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی، برای خرید بذر گندم سایونز از پلتفرم های آنلاین معتبر که امکان ارتباط مستقیم خریدار و فروشنده را فراهم می کنند، کمک بگیرید.