تعداد محصولات: 230
سؤالات متداول

اتصالات پلی اتیلن انواع و سایزهای بسیار متفاوتی دارد. قیمت چندین نمونه از این اتصالات در قسمت توضیحات دسته اتصالات پلی اتیلن بازار بزرگ کشاورزی، آورده شده است

اتصالات پلی اتیلن به دو دسته پیچی و جوشی تقسیم می شوند هرکدام از دسته های جوشی و پیچی اتصالات دارای انواع و سایزهای متفاوتی می باشند

با این بخش بیشتر آشنا شوید!

اتصالات پلی اتیلن تجهیزات پرکاربرد و مهمی هستند که جهت متصل کردن لوله پلی اتیلن به هم و یا سایر لوله ها و لوازم و یا ایجاد انشعاب بر روی لوله ها مصرف بسیاری دارند.

 زمانی که برای خرید اتصالات پلی اتیلن اقدام می کنید، باید آگاهی کاملی از این محصولات داشته باشید تا بتوانید اتصالاتی را تهیه کنید که از نظر کیفیت و کارایی بی نقص هستند و بعد از سال ها هیچ مشکلی را در کار به وجود نیاورند. 

انواع اتصالات پلی اتیلن

اتصالات پلی اتیلن انواع مختلفی دارند و هرکدام از این اتصالات کار خاصی را انجام می دهند. در ادامه مطلب با برخی از این اتصالات و کاربرد آنها، آشنا می شویم.

اتصالات لوله پلی اتیلن کاربرداتصالات لوله پلی اتیلن
اتصال ماده اتصال ماده برای متصل کردن لوله به شیرآلات، فیلتر یا هرگونه لوازمی که رزوه ی آن نر باشد مورد استفاده قرار میگیرد.
رابط مساوی رابط مساوی برای اتصال انتهای لوله ها به یکدیگر مورد استفاده قرار میگیرند.
رابط تبدیل برای تغییر سایز لوله، شما به رابط تبدیل نیاز پیدا میکنید.
زانو مساوی زانو برای قسمت هایی مورد استفاده قرار میگیرند که لوله ی انتقال آب نیاز به خم شدن دارد. زانو به عنوان یک اتصال کمک میکند تا لوله در محل پیچ ها دچار شکستگی نشود.
اتصال نر اتصال نر هم مانند اتصال ماده برای متصل کردن لوله به شیرآلات، فیلتر یا سایر لوازم مورد استفاده قرار میگیرد. قسمت رزوه دار، کمک میکند تا هر گونه لوازمی که رزوه های ماده دارد به آن متصل و بخوبی به لوله چفت شوند.
زانو ماده اتصال زانویی برای قسمت هایی است که نیاز به خم شدگی دارند. زانو ماده هم همین کار را انجام میدهد. با این تفاوت که یک سر آن قابلیت اتصال به لوله را دارد و سر دیگر آن برای اتصال به لوازمی که رزوه ی نر دارند مورد استفاده قرار میگیرد.
سه راه ماده اتصال سه راهی برای انشعاب گرفتن یا خروجی گرفتن از خط اصلی میباشد. تنها تفاوت سه راه ماده این است که انشعاب و خروجی آن دارای رزوه ی ماده می باشد و کمک میکند تا لوازمی که رزوه ی نر دارند را به آسانی به آن متصل کنید
زانو نر اتصال زانویی برای قسمت هایی است که نیاز به خم شدگی دارند. زانو نر هم همین کار را انجام میدهد. با این تفاوت که یک سر آن قابلیت اتصال به لوله را دارد و سر دیگر آن برای اتصال به لوازمی که رزوه ی ماده دارند مورد استفاده قرار میگیرد.
سه راه مساوی اتصال سه راهی برای انشعاب گرفتن یا خروجی گرفتن از خط اصلی میباشد. تنها تفاوت سه راه مساوی این است که انشعاب و خروجی آن برای متصل شدن به لوله است. یعنی با استفاده از این اتصال میتوانید به راحتی سه سر لوله را در یک نقطه بهم متصل کنید.
سه راه نر انشعاب و خروجی سه راه نر، دارای رزوه ی نر می باشد و کمک میکند تا لوازمی که رزوه ی ماده دارند را به آسانی به آن متصل کنید.
سه راه تبدیل
انشعاب و خروجی این سه راه برای لوله طراحی شده است. میتوانید با توجه به سایز خروجی سه راهی تبدیل، علاوه بر انشعاب گرفتن از لوله اصلی، سایز لوله خروجی را کاهش و تغییر دهید.
اتصال فلنجدار اتصال فلنجدار برای دو مورد استفاده میشود اول مواردی که شما به دستگاه جوش پلی اتیلن دسترسی ندارید و دوم برای قسمت هایی که فشار زیادی به لوله یا اتصال تحمیل میشود. در اینگونه قسمت ها اگر از اتصال معمولی استفاده شود، امکان شکستگی، ترک یا نشتی آب وجود دارد. به همین دلیل از اتصال فلنجدار که قوی تر است و استحکام بیشتری دارد استفاده میکنند.
درپوش انتهایی وظیفه درپوش انتهایی جلوگیری از عبور آب و مسدود کردن لوله است و چون پیچی میباشد برای تخلیه آب و یا شستن لوله براحتی باز و بسته میشود.
مغزی دنده ای مغزی های پلیمری معمولا برای تغییر رزوه ی ماده به رزوه نر و یا متصل کردن دو اتصال ماده به هم،مورد استفاده قرار میگیرند.
درپوش دنده ای برای کور کردن و بستن مجرای خروج آب مورد استفاده قرار میگیرد. این نکته را فراموش نکنید که درپوش دنده ای دارای رزوه نر است. پس فقط در رزوه های ماده قابل قرار گرفتن است.
تبدیل دنده ای بسیار پیش میاید که نیاز دارید تا سایز دنده های موجود در سیستم را تعویض کنید. مثلا برای تغییر دنده های 1 اینچ به دنده ¾ اینچ از تبدیل دنده ای 1 به ¾ استفاده میشود.

قیمت اتصالات پلی اتیلن

اتصالات پلی اتیلن در انواع و سایز های مختلفی برای مصرف طراحی شده اند. بطوریکه برای هر کاری، اتصال مورد نظر آن ساخته شده است. در جدول زیر به قیمت حدودی چند نمونه از این اتصالات در مهرماه سال 1401 اشاره شده است.
انواع اتصالات پلی اتیلن قیمت اتصالات پلی اتیلن
کوپلر الکتروفیوژن 25 حدود 200,000 ریال
زانو 45 درجه الکتروفیوژن حدود 2,300,000 ریال
سه راه مساوی الکتروفیوژن 25 حدود 850,000 ریال
شیر توپی پلی‌ اتیلن 125 حدود 26,450,000 ریال
قیمت واشر نوع TPE سایز 110 حدود 468,000 ریال
قیمت واشر نوع epdm سایز 500 حدود 5,870,000 ریال
سه راه تبدیل 315*160*315-16 بار حدود 12,181,000 ریال

مزایای لوله پلی اتیلن

از جمله مزایای مهم لوله های پلی اتیلن می توان به این موارد اشاره نمود: دوام و عمر زیاد، نصب بسیار آسان و سریع، استحکام بالا، سبک بودن، انعطاف پذیری، مقاومت در برابر سایش و خوردگی، مقاومت در برابر اشعه آفتاب، غیر سمی بودن و بهداشتی بودن، مقاومت در برابر باد و باران، مقاومت در برابر عبور انواع ماشین آلات کشاورزی و هزینه پایین لوله های پلی اتیلن از مهمترین ویژگی های این لوله ها به حساب می آیند.

خرید اتصالات پلی اتیلن

قبل از خرید اتصالات پلی اتیلن مشخص نمایید که این اتصالات در چه صنایعی و برای چه کاری مورد استفاده قرار می گیرند. به دلیل اهمیت کیفیت و کارایی این اتصالات، بهتر است برای خرید این اتصالات به سایتها و نمایندگی های معتبر مراجعه نمایید.

اتصالات پلی اتیلن

فروش اتصالات پلی اتیلن

در صورتی که زمینه فعالیتی شما نیز فروش اتصالات پلی اتیلن به صورت عمده می باشد، می توانید بعد از ثبت نام در سایت بازار بزرگ کشاورزی، محصول خود را آگهی کرده و از سراسر کشور مشتری جذب کنید.

اتصالات لوله پلی اتیلن کشاورزی

انواع لوله های پلی اتیلن تقریباً در تمام مزارع سراسر جهان برای کاربردهای متنوعی مورد استفاده قرار می گیرند. لوله های پلی اتیلن بزرگ معمولا در شبکه های انتقال و توزیع آب با فشار بالا کاربرد دارد و از لوله های پلی اتیلن سایز کوچک معمولا برای آبیاری گیاهان و زمین های کشاورزی استفاده می شود. لوله های پلی اتیلن آبیاری معمولا در دو نوع قطره چکاندار و اسپری کننده عرضه می شوند. به طور مثال برای آبیاری برگها، انواع درختان و پوشش های گیاهی، باید از نوعی آبیاری یکنواخت و حالت آب پاشی برای رطوبت رساندن به همه قسمت ها استفاده شود که به وسیله لوله های پلی اتیلن می‌توان این نوع آب رسانی را انجام داد. 

اتصالات لوله پلی اتیلن آبیاری

اتصالات پلی اتیلن بدون شک از پرکاربرد ترین محصولات و لوازم مورد نیاز برای آبیاری و آبرسانی هستند. اگر میخواهید یک سیستم آبرسانی راه اندازی کنید حتما به اتصالات پلی اتیلن نیاز پیدا میکنید.

آبیاری قطره ای با لوله پلی اتیلن

آبیاری قطره‌ای نوعی آبیاری موضعی یا میکرو می‌باشد که در آن، آب را با فشار کم از روزنه یا تجهیزاتی به نام قطره چکان به ریشه گیاهان می‌رساند. در این روش آب به آهستگی در پای گیاه ریخته شده که موجب صرفه‌جویی و افزایش بازدهی آبیاری می‌گردد.

اتصالات پلی اتیلن آبیاری قطره ای

با استفاده از سیستم آبیاری قطره ای می توانیم مزرعه یا درختانی پر از محصول داشته باشیم. اتصالات آبیاری قطره ای عمدتا سایز ۱۶ میلیمتر می باشند و شامل زانو، سه راه، رابط، اتصال اولیه لوله ۱۶ میلیمتری، واشر اولیه، رابط تیپ به تیپ و… می باشد.

اتصالات آبیاری قطره ای و اتصالات پلی اتیلن بسیار ساده، ارزان، سبک و مرقوم به صرفه می باشد. سیستم قطره ای تنها نصف آب مورد نیاز آبیاری بارانی یا سطحی مصرف می کند. چنانچه استفاده از اتصالات قطره ای بین کشاورزان همگانی شود کمک بسیار بزرگی به صرفه جویی در مصرف آب می شود. 

در فیلم زیر نحوه نصب آبیاری قطره ای با استفاده از لوله پلی اتیلن و نوار تیپ در گلخانه را مشاهده می نمایید: