بذر گوجه فرنگی

بذر گوجه فرنگی

تعداد بخش ها: 0
تعداد محصولات این بخش: 86
تعداد شرکت های این بخش: 10

لیست محصولات بذر گوجه فرنگی

تعداد محصولات: 86

بذر گوجه سی اچ فلات

طبقه بذر : گوجه فرنگی فضای آزاد

تأمین کننده: نیک اندیشان سبز

تعداد محصولات: 86

راهنمای کامل کشت گوجه فرنگی و معرفی انواع مختلف آن
در این مطلب مروری اجمالی به پرورش گیاه گوجه فرنگی خواهیم داشت و در ادامه به معرفی بهترین بذرهای موجود در بازار و طریق کشت آنها می پردازیم.
گیاه گوجه فرنگی نور دوست می باشد بنابراین آفتابگیر بودن زمین مورد نظر بسیار مهم است. همچنین شیب زمین و نوع خاک نیز در تولید این محصول اهمیت زیادی دارد. از دیگر عوامل موثر در کشت موفق گوجه فرنگی ، استفاده از کود پوسیده حیوانی به میزان زیاد می باشد .
گوجه فرنگی را می توان به صورت مستقیم و با کاشت بذر در خاک کاشت و یا می توان از طریق تولید و کشت نشاء آن را تولید کرد.
یکی از فاکتورهای مهم در کاشت و تولید یک محصول پربازده ، انتخاب نوع درست بذر گوجه فرنگی می باشد. در طبقه بندی این محصول ، نوع مصرف یکی از فاکتورهای اصلی به شمار می رود. تازه خوری ، تهیه رب و کنسرو و ... از سایر موارد محصول گوجه می باشد که در کشت هر یک باید بسته به منطقه ، بهترین رقم موجود در بازار را تهیه و کشت نمود . می توان گفت که محصول گوجه فرنگی به دو گروه مخصوص تازه خوری و صنعتی تقسیم میشود.
در یک تقسیم بندی بعدی نیز بذر گوجه فرنگی را بر اساس همرسی تقسیم می نمایند که بر اساس آن ، به سه گروه همرس ، غیر همرس و بینابین طبقه بندی می شود.
در کشور ما برای کشتهای طولانی مدت از بذر گوجه فرنگی غیرهمرس و برای کشت و برداشتهای کوتاه مدت از بذر گوجه فرنگی بینابین استفاده می شود.
چون این گیاه طالب نور است بهترین فصل باروری آن اواخر بهار و تابستان می باشد که به دلیل نور کافی ، بوته ها از رشد بهتر و ریشه های قوی تری برخوردارند.
یادتان باشد در فصول سرد باید دو تا سه هفته پیش از اولین سرما و یخبندان گوجه فرنگی را کاشت. دمای هوا در این زمان در روزنهایتا 32 و در شب 10 درجه می باشد. در دمایی پایین تر از این ، کشت گوجه فرنگی موفق نخواهد بود.
معرفی پر طرفدار ترین انواع گوجه فرنگی در بازار و اطلاعاتی مفید درباره انها
بذر گوجه فرنگی 8320 یکی از پرطرفدارترین بذرها می باشد . محصول این بذر بسیار خوش فرم و یک اندازه و کروی شکل و گرد می باشد و بوته بسیار مقاومی دارد . از ویژگیهای گوجه فرنگی سمینس 8320 ، پوست نازک و میوه گوشتی آن می باشد. بیشترین مورد مصرف گوجه فرنگی 8320 ، مصرف تازه خوری می باشد. از دیگر ویژگیهای بذر گوجه 8320 درصد بالای جوانه زنی آن می باشد به طوری که تقریبا بیش از 90 درصد این بذرها تبدیل به جوانه و محصول می شوند.
این بذر بسیار مقاوم در برابر آفات بوده و از ارقام پر بازده و پر محصول می باشد. به طور میانگین هر میوه آن بین 140 تا 160 گرم وزن دارد . از آنجا که بشیار خوش فرم و خوش رنگ است بسیار مناسب صادرات و موارد صنعتی می باشد و بهترین بازدهی را در کشت فضای باز دارد . بهترین فصل کشت بذر 8320 ، کشت بهار و پاییزه آن می باشد.
اطلاعات کاملی درباره بذر گوجه فرنگی مارول پرطرفدار
این بذر از نوع هیبریدی می باشد و محصول تولیدی آن بسیار با کیفیت می باشد. بذر گوجه مارول میان رس و مخصوص فضای باز می باشد . از ویژگیهای این بذر که سبب محبوب بودن آن شده ، مقاومت نسبتا بالای آن در برابر بیماریها می باشد. بهترین زمان کاشت گوجه مارول کشت بهاره و پاییزه بوده و تولید یکی از بزرگترین کمپانی های تولید کننده کشور اسپانیا می باشد.
اگر به دنبال بذری با باردهی بالا و محصول با کیفیت و بازار پسند هستید ، بذر گوجه فرنگی مارول یکی از بهترین گزینه ها ست زیرا یکی از طولانی ترین دوره های باردهی ، مخصوص این محصول می باشد . به علت سفت بودن و بازار پسند بودن این نوع گوجه ، قابلیت انتقال به شهرهای دیگر و حتی صادرات این محصول به خوبی فراهم است.
بذر گوجه متین ، سازگار با آب و هوای سرد و گرم
یکی دیگر از محبوب ترین و با کیفیت ترین بذرها در بازار ایران ، بذر گوجه فرنگی متین می باشد.این بذر میان رس و از نوع هیبریدی بوده ، میوه ای تخم مرغی شکل دارد که هم سفت و هم دارای رنگ بسیار مطلوب و بازار پسندی می باشد . به دلیل مقاوم بودن به تنش های مختلف محیطی ،از ویژگیهای منحصر به فرد بذر متین ، قابلیت کشت آن در تمام مناطق کشور می باشد . این بذر نیز به علت یکنواختی ظاهری محصول و سفتی آن ، به خوبی قابلیت نقل و انتقال در مسافتهای طولانی را داراست.