تعداد محصولات: 97
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

قیچی هرس باغبانی

هرس کردن شاخه‌های خشک درختان، درختچه‌ها، بوته‌ها و ... از جمله کارهای ضروری باغبانی برای رشد مناسب درختان و گیاهان و افزایش توان درخت است. بریدن شاخه‌های خشک‌شده از بدنه درخت تاثیر بسیار زیادی در رشد و ثمربخشی بهتر درخت دارد که باید در زمان مناسب و با ابزار مناسب صورت گیرد. یکی از این ابزار قیچی هرس باغبانی است. قیچی هرس باغبانی ابزاری پرکاربرد در باغبانی برای انجام کارهای باغبانی، هرس شاخه و چیدن میوه می‌باشد. چنانچه قصد خرید یک قیچی کشاورزی مناسب و کاربردی دارید و در انتخاب کرد خود دچار تردید هستید با ما همراه باشید تا شما را برای یک انتخاب مناسب راهنمایی کنیم.

انواع قیچی هرس

قیچی هرس باغبانی یا قیچی کشاورزی از اصلی‌ترین و کاربردی‌ترین ابزارهای باغبانی بشمار می‌رود. قیچی ‌های هرس باغبانی بسیار متنوع هستند و هرکدام کاربردی مشخص و جداگانه دارد. مثلاً برخی مدل‌ها دسته چرخان دارند، برخی مدل‌ها دسته بلند هستند و یا برخی تیغه‌های کشیده‌تر دارند. به‌طور کلی قیچی های هرس باغبانی به دو صورت دسته‌ بلند و دسته کوتاه وجود دارند. قیچی های هرس دسته کوتاه برای گیاهان کوتاه و شاخه های نازک و قیچی های باغبانی دسته بلند برای درختان و بوته های بلند و شاخه های ضخیم مورد استفاده قرار می‌گیرند. قیچی های دسته بلند باید بسیار تیز باشند.

قیچی شاخه زن از کاربردی‌ترین قیچی های دسته بلند باغبانی است. نوعی از قیچی های هرس باغبانی با نام قیچی هرس جغجغه‌ای برای بریدن شاخه های ضخیم طراحی شده است. قیچی هرس جغجغه ای به نوعی کار باغبان برای برش شاخه‌های ضخیم را آسان‌تر کرده و باغبان با وارد کردن نیروی بسیار کم به قیچی می‌تواند شاخه‌های ضخیم درختان را به راحتی برش دهد.

قیچی‌های هرس معمولی برای هرس شاخه‌ها، تهیه قلمه و مانند آن مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین از قیچی‌های چمن‌زنی برای قطع چمن و آرایش گیاهان حصار در فضای سبز استفاده می‌شود. قیچی هرس در انواع چینی با قیمت‌های پایین، قیچی باغبانی تایوانی با قیمت بالاتر و کیفیت مناسب‌تر و قیچی های هرس اروپایی با کیفیت عالی در بازار موجود هستند. در زیر با برخی از انواع قیچی هرس آشنا خواهیم شد.

قیچی هرس دسته بلند

قیچی هرس دسته بلند یا قیچی باغبانی بزرگ، دارای دسته‌های بلند و تیغه‌های قوی است و برای بریدن شاخه‌هایی با قطر بیش از 5 سانتی‌متر استفاده می‌شود. قدرت این نوع قیچی به سبب داشتن دسته بلند (بین 30 سانتی‌متر تا 1 متر) چند برابر ابزار معمول است. بعض از این قیچی های هرس، دسته‌های جمع‌شونده یا تلسکوپی دارند که علاوه بر افزایش توان، امکان بریدن شاخه‌های واقع در ارتفاع را نیز فراهم می‌کند. روش کار با این قیچی هرس درخت، بر خلاف قیچی‌های باغبانی معمول نه با یک دست بلکه با دو دست است. قیچی هرس دسته بلند به‌عنوان قیچی شاخه زن نیز شناخته می‌شوند. در بعضی از این نوع قیچی‌ها از سیستم جغجغه‌ای برای تقویت نیروی دست کاربر استفاده شده است.

قیچی هرس شمشاد

از قیچی هرس شمشاد زن برای هرس کردن پرچین‌ها بوته‌های دارای شاخه‌های نازک استفاده می‌شود. این قیچی از نوع قیچی هرس دسته‌ بلند است. با تیغه‌ی بلند این قیچی می‌توان به بوته شکل داد و بوته‌ها را به صورت صاف و یکنواخت هرس کرد. با کمک این قیچی می‌توان به‌طور همزمان چند شاخه را برید که باعث افزایش سرعت کار می‌گردد.

قیچی چمن زنی

قیچی چمن زن برای کوتاه کردن چمن و گیاهان روی زمین در محیط‌های کوچک استفاده می‌شوند.

قیچی هرس شارژی

یکی از جدیدترین و کارآمدترین قیچی‌های هرس، قیچی های هرس شارژی هستند. این نوع قیچی ها که به‌عنوان قیچی هرس اتوماتیک نیز شناخته می‌شود، معمولا با استفاده از قدرت باتری‌های لیتیومی قدرتمند خودکار می‌کنند. قدرت برش قیچی های هرس شارژی بسیار بالا بوده و معمولا قادرند شاخه‌هایی با قطر ۴ سانتی‌متر را به‌سادگی برش دهند. این باتری‌ها با وجود کارایی بالا در برش و هرس انواع درخت و بوته، بسیار کارآمد و بدون صدا هستند و با یکبار شارژ می‌توانند تا ۱۲ ساعت به کار خود ادامه دهند. قیچی های هرس شارژی در مقایسه با مدل های پنوماتیک، نیازی به شیلنگ بادی ندارند. افزایش سرعت هرس و انجام هرس بیشتر، از دیگر مزیت‌های استفاده از قیچی هرس شارژی و قیچی هرس اتوماتیک است. کارکردن با قیچی های هرس شارژی تنها به اندازه فشار دادن یک دکمه کار دارد و خستگی ناشی از هرس را به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.

قیچی گلخانه

قیچی گلخانه ابزاری شبیه قیچی خیاطی با تیغه صاف و کوتاه است که برای برش دمگل میوه در گلخانه یا جدا کردن میوه از شاخه‌های درختان باغ مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیچی گلخانه بدون آسیب به شاخ و برگ درختان، میوه‌ها را به راحتی از شاخه‌های درختان جدا می‌کند.

قیچی باغبانی تایوانی

قیچی باغبانی تایوانی از برندهای معروف و معتبر قیچی هرس در بازار است. قیچی باغبانی ساخت تایوان در انواع مختلف به بازار عرضه می‌شود و قیمت مدل‌های مختلف این محصول برابر نیست. فاکتورهای گوناگونی بر روی قیمت قیچی باغبانی تایوانی مؤثر است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها نوع برند و عرضه و تقاضا آن در بازار خرید و فروش است.انواع قیچی باغبانی تایوانی در بازار ابزار ایران به وفور یافت می‌شوند.

بهترین قیچی قیچی باغبانی ژاپن اصل

قیچی باغبانی ژاپن اصل از جمله بهترین قیچی ها هرس باکیفیت و معروف موجود در بازار هستند. تیغه‌های این قیچی‌ها از فولاد یا تیتانیوم ساخته می‌شود. تیغه‌های تیتانیوم، مقاومت بیشتری در برابر زنگ زدگی دارند، سبک‌ترند و ماندگاری و البته قیمت بالاتری دارند.تیغه قیچی باغبانی به دلیل قرارگیری در محیط‌های مرطوب، باید از تیغه فولادی ضد زنگ ساخته شود. همچنین تیغه قیچی باغبانی باید حرارت دیده و سخت کاری شده باشد و در استفاده طولانی مدت به مرور کند نشود.

برخی از برند‌های معروف ژاپنی شامل سابوتن، لایت، سامورایی و آرس هستند که تعداد آن‌ها محدود است و در مقایسه با انواع چینی و یا تایوانی قیمت بالاتری دارند. به غیر از برندهای خارجی و اصل که ممکن است قیمت بالایی داشته باشد، قیچی باغبانی ایرانی نیز جزء بهترین‌ها با کارایی خوب هستند و با قیمت مناسب‌تر در دسترس باغبانان قرار دارند.

قیمت قیچی هرس

همانطور که اشاره شد، قیچی هرس در انواع مختلف در بازار وجود دارند. برندهای سازنده ابزار در داخل و خارج کشور، قیچی‌ های هرس باغبانی با جنس‌ها، شکل‌ها، کارایی‌ها و قیمت‌های متنوع طراحی و تولید نموده‌اند. قیمت قیچی هرس باغبانی هر برند با برند دیگر فرق دارد. برای مثال قیمت قیچی باغبانی تایوانی با قیمت قیچی باغبانی ایرانی متفاوت است. به غیر از نوع برند فاکتورهایی چون نوع کاربری، جنس تیغه، وزن، طرح ارگونومیک، ضربه گیری و گارانتی در قیمت قیچی اثرگذار است.به‌طور کلیاکثر قیچی های هرس محبوب در بازار در بازه قیمتی 500000تومان تا ۱,۲۰۸,000تومان قرار دارند.قیمت قیچی برقی هرس درخت بیشتر از این مقدار است و نوع مرغوب آن بیش از 2000000 قیمت دارد.

قیمت قیچی باغبانی بزرگ

قیچی باغبانی بزرگ یا همان دسته بلند به سبب داشتن تیغه و دسته بلندتر، هزینه‌ی تولید بیشتری نیز برای تولید کننده خواهند داشت.

بنابراین قیمت قیچی باغبانی بزرگ نیز ممکن است کمی بیشتر از سایر قیچی های هرس باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت قیچی باغبانی بزرگ و مشاوره برای خرید انواع قیچی هرس می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.