با این بخش بیشتر آشنا شوید!

تراکتور یک وسیله نقلیه مهندسی شده پرقدرت، با سرعت کم است که به طور خاص برای ارائه نیروی کششی (یا گشتاور) بالا و حمل ادوات، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این وسیله در انواع تراکتور باغی، صنعتی، راهسازی و غیره وجود دارد. تراکتور از واژه یونانی Tratiox به معنی کشش گرفته شده است.

اولین تراکتورها، به مفهوم وسایل نقلیه کششی از موتورهای بخار ثابت و قابل حملی که در اواخر قرن نوزدهم در مزارع کار می‌کردند و برای حمل گاوآهن استفاده می شدند توسعه یافتند. در سال 1892 یک آهنگر از آیووا به نام جان فروهلیچ اولین وسیله نقلیه مزرعه‌ای را ساخت که با موتور بنزینی کار می‌کرد. توسعه صنعت کشاورزی پس از استفاده از ادواتی چون تراکتور باغی سرعت بیشتری گرفت. امروزه بیشتر موتورهای تراکتور دیزلی هستند. اخیراً از موتورهای گازسوز نیز در تراکتور استفاده می‌شود.

تراکتور باغی یا گلدونی یک وسیله نقلیه مزرعه‌ای است که از قدرت و کشش آن برای مکانیزه کردن و افزایش راندمان کشاورزی استفاده می‌شود. استفاده از تراکتور باغی امور کشاورزی را راحت‌تر ساخته و میزان ضایعات محصولات کشاورزی را به حداقل رسانده است و باعث شده که این امور با سرعت بیشتری انجام شود. امروزه تراکتورهای متنوع توسط کارخانجات معتبر ساخته می‌شود که دارای اتاقک، جعبه دنده خودکار، چهار چرخ متحرک و غیره هستند که سبب استقبال افراد زیادی از خرید تراکتور باغی شده است.

 انواع تراکتور باغی

تراکتورهای باغی بسیار متنوع هستند و می‌توانند به کشاورزان در فرآیند کاشت، داشت و برداشت کمک کنند. ادوات کشاورزی را می‌توان پشت تراکتور بکسل یا روی تراکتور نصب کرد. ادوات باغی و کشاورزی به وسیله ی سه نقطه‌ی اتصال به تراکتور متصل می‌شود و بنابراین بسیار ایمن هستند. قدرت و توان موتور از طریق PTO به سه نقطه‌ی اتصال منتقل و در نهایت منجر به بالا و پایین آوردن ادوات می‌گردد. با اتصال یدک‌کش به این تراکتورها، می‌توان تا وزنی حدود ۳۵۰ کیلوگرم را به کمک آن‌ها حرکت داد.تراکتور باغی، اکثرا به صورت دو دیفرانسیله است و هر چهار چرخ آن‌ متحرک است. تراکتورهای باغی از نظر نوع حرکت به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 تراکتور باغی چرخ‌دار

تراکتورهای باغی چرخ‌دار دارای چرخ‌های باریکی با فاصله کم از یکدیگر هستند. غربالک فرمان و صندلی راننده آن‌ها پایین‌تر از حد معمول واقع شده و به وسیله پوششی مخصوص که در جلو راننده قرار گرفته، محافظت می‌شود. معمولا ارتفاع شاسی تراکتور باغی برای افزایش تعادل از حد معمول پایین‌تر است. تراکتور باغی کمرشکن در این دسته قرار دارد.

 تراکتور باغی زنجیری

تراکتورهای باغی زنجیری تا حدودی شبیه تراکتورهای زنجیری متداول هستند. این تراکتورها دارای شاسی کوتاه بوده و نزدیک به سطح زمین ساخته شده‌اند تا بتوانند به راحتی در زیر شاخه‌ها حرکت کنند.

 تراکتور کمرشکن

تراکتور کمرشکن یکی از انواع محبوب تراکتور باغی است که به سبب برخورداری از توان و قدرت بالا در زمین‌های با شیب بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. تراکتور کمرشکن به دلیل ابعاد کوچک، در زمره‌ی ماشین‌آلات کشاورزی آسان قرار دارد که قابلیت مانور بالا بین درختان را دارد و برای باغات و استفاده در زمین‌های کشاورزی کوچک مناسب است.  ادواتی مانند گاوآهن دو خیش، روتیواتور ساده و کشویی، سمپاش اتومایزر و بومدار و لانسی ساده، دیسک 16پره سبک، نهرکن، مرزکش و و تمامی ادواتی که مخصوص تراکتور باغی هستند را می‌توان به تراکتور کمرشکن نصب کرد. مرکز ثقل تراکتور کمر شکن به گونه‌ای طراحی شده که به بالاترین پایداری می‌رسد و احتمال معلق شدن تراکتور را بسیار کاهش می‌دهد.

 قدرت تراکتور باغی کمرشکن، حدود ۲۰ تا ۳۰ اسب بخار است. این در حالی است که مدل‌های ساده‌تر و سبک‌تر، تنها حدود ۱۵ تا ۲۵ اسب بخار قدرت دارند. از دیگر جزییات فنی این نوع تراکتورها، می‌توان به وضعیت دیفرانسیل و محور آن‌ها اشاره کرد. چهار چرخ متحرک و البته پهن و بزرگ این نوع تراکتورها، باعث شده تا در محیط‌های سنگلاخ و خاکی و هر محیط نامساعد دیگر، به راحتی حرکت کند.

 

مینی تراکتور باغی

مینی تراکتور باغی یا تراکتور باغی کوچک برای استفاده در مزارعی با درختان زیاد مناسب است تا توان حرکت بین درختان را داشته باشد. به این تراکتورها مینی تراکتور گفته می‌شود چرا که این دستگاه در مقایسه با دیگر تراکتور های باغی دارای جثه بسیار کوچکتری هستند به طوری‌که که عرض آن تنها ۱.۱ متر، طول آن ۲.۹ متر و ارتفاع آن به ۲ متر می‌رسد که این 2 متر به دلیل وجود میله محافظ است. ظهور تراکتور کمرشکن باغی یا همان مینی تراکتور تحولی شگرف در صنعت کشاورزی بود و توانست بسیاری از مشکلات باغداران را حل کند. مینی تراکتور باغی به دلیل راندمان و توانایی‌های بالا و قیمت آن در مقایسه با قیمت تراکتور باغی، این دستگاه با استقبال بسیار خوب از طرف باغداران مواجه شد. این تراکتور کوچک کشاورزی قابلیت انجام بیشتر امور باغی تا زراعی را دارد و نصب انواع ادوات کشاورزی از قبیل لودر و بک هوز و ... بر روی آنها امکان‌پذیر می‌باشد.

خرید تراکتور باغی

صنعت کشاورزی یکی از صنایع مهم هر کشور است که می‌تواند موجب رونق اقتصادی و تامین مایحتاج افراد آن کشور شود. وجود اقلیم‌های متنوع در کشور ما، امکان کشت انواع محصولات را فراهم ساخته است و رواج استفاده از ماشین‌آلات و ابزارآلات مدرن کشاورزی نظیر تراکتور باغی در سال‌های اخیر، توانسته موجب بهبود و بازده بیشتر و سریع‌تر این صنعت گردد. این موضوع سبب افزایش تقاضا برای خرید تراکتور باغی شده است. خرید تراکتور باغی می‌تواند در تمامی مراحل آماده سازی زمین، کاشت و برداشت محصول به کشاورزان کمک کند.  قبل از خرید تراکتور باغی به مواردی چون طریقه کارکردن با آن تراکتور، کابین تراکتور و صندلی راننده، قابلیت مانور و توان تراکتور و مطابقت آن با وضعیت و شرایط، تعمیر و سرویس تراکتور، تأمین قطعات، ادوات و ابزارآلات مورد نیاز و دسترسی به لوازم‌یدکی توجه نمایید.

قیمت تراکتور باغی

تراکتورهای باغی در اندازه و سایز مختلف عرضه می‌شوند و قیمت تراکتور باغی با توجه به این فاکتورها و نیز نیاز خریدار و حجم فروش تراکتور باغی می‌تواند متفاوت باشد. کاربرد تراکتور با توجه به اندازه آن فرق دارد که این موضوع سبب استفاده بیشتر از برخی مدل‌ها و تغییر ارقام قیمت تراکتور باغی گردد. قدرت و توان موتور یکی از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت تراکتور باغی تاثیرگذار است. همچنین بسیاری از مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت این محصول در داخل از طریق واردات تامین می‌شود، پس می‌توان گفت که نرخ روز ارز نیز عاملی تعیین‌کننده بر قیمت تراکتور باغی است. همخوانی عرضه و تقاضا نیز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت تراکتور باغی است و در صورت عدم همخوانی، قیمت تراکتور باغی افزایش می‌یابد. برای استعلام قیمت تراکتور باغی می‌توانید با همکاران ما در تماس باشید.

 قیمت تراکتور کمرشکن باغی

استفاده از ماشین‌آلات کشاورزی از عوامل مؤثر بر مدرنیته و پیشرفت صنعت کشاورزی در کشور است. تراکتور باغی کمرشکن نمونه‌ی بارز از یک ابزار کشاورزی مؤثر و کاربردی است. این نوع تراکتورها امکانات فراوانی را در اختیار کاربر قرار داده و به قول معروف، عصای دست کشاورز هستند. قیمت تراکتور کمرشکن باغی به فاکتورهای متعددی از جمله کیفیت، نام برند، قدرت موتور، حجم خرید، بازه زمانی خرید و غیره بستگی دارد. همچنین قیمت دلار نیز یک فاکتور مهم اثر گذار در قیمت تراکتور کمرشکن باغی است. قیمت تراکتور کمرشکن باغی در بازار ایران از چند ده میلیون تا چند صد میلیون متغیر است. برای مشاوره برای خرید تراکتور کمرشکن باغی و اطلاع دقیق از قیمت تراکتور کمرشکن باغی با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

 بهترین تراکتور باغی موجود در ایران

به‌طور کلی شاید نتوان گفت که بهترین تراکتور باغی موجود در ایران کدام است چرا که انواع مختلف داخلی و خارجی این محصول در بازار موجود است و هر کشاورز بر اساس نیاز و بودجه خود اقدام به خرید تراکتور باغی می‌نماید. تمامی تراکتور های باغی موجود در بازار را می‌توان به دو دسته ایرانی و خارجی دسته‌بندی کرد که هر یک از آن‌ها مشتریان مختص به خودشان را دارند. برای مشاوره راجع به بهترین تراکتورهای کمرشکن باغی موجود در بازار ایران بر اساس شرایط خود با ما در تماس باشید.

قیمت تراکتور باغی کوبوتا

شرکت کوبوتا ژاپن که با نام اختصاری KAI نیز شناخته می‌شود، یکی از پیشرفته‌ترین شرکت‌های تراکتورسازی در جهان است که با صدور محصولات باکیفیت و مناسب، از سال ۱۸۹۰ تراکتور‌های مورد نیاز جهان را تامین کرده و اعتماد مشتریان در سراسر جهان را جلب نموده است.

قیمت تراکتور باغی کمرشکن 950

تراکتور ۹۵۰ در واقع تراکتور باغی کمرشکن با قابلیت انجام عملیات باغبانی است. این تراکتور باغی با توجه به ابعاد کوچک می‌تواند در انجام عملیات باغبانی و حرکت لابه لای درختان و حرکت در سطوح ناهموار مورد استفاده قرار گیرد. این مدل استهلاک بسیار پایینی دارد. همچنین نصب ادوات کشاورزی از جمله گاو آهن، روتیواتور، مور بشقابی، صاف کن، مته چاله کن، کولتیواتور، تریلر، سمپاش و…به مالبند عقب این محصول امکان‌پذیر است.قیمت تراکتور باغی کمرشکن 950 با توجه به کاربردهای گسترده آن نسبتا مناسب است.