تعداد محصولات: 60
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

سمپاش دستی نوعی سمپاش با سرعت رهاسازی نسبتا ثابت است. توان مورد نیاز این نوع سمپاش از نیروی دست انسان تامین می‌شود. اپراتور با پمپاژ هوا به واسطه‌ی یک اهرم با استفاده از یک دست فشار مخزن را حفظ و با دست دیگر نازل اسپری را کنترل می‌کند. سمپاش دستی برای عملیات کشاورزی مانند سمپاشی مواد شیمیایی، کنترل آفات، کنترل علف‌های هرز در باغ‌ها، پارک‌ها، گلخانه  و سایر زمین‌ها و کشتزارهای محصولات گیاهی مورداستفاده قرار می‌گیرد. ساختار هر سمپاش دستی متشکل از مخزن مایعات، پمپ و مخزن فشار، سیستم سمپاشی (نازل، شیلنگ، لانس، دسته لانس) است.

سمپاش‌های دستی کوچک‌تر اصولا ساختار ساده‌تری دارند و امکان کنترل آفات و مراقبت از گلدان‌ها و گلخانه خانگی کوچک را با سهولت و بدون سرو صدا فراهم می‌کنند. در سمپاش های دستی کوچک تر مانند انواع دو و نیم لیتری، نازل و ماشه به  بدنه متصل شده و شیلنگ از ساختار سمپاش حذف شده است.

مخازن سم پاش دستی از 2 لیتری تا 20 لیتری متغیر هستند و در مقایسه با سایر سمپاش ها قیمت کمتری دارند. سمپاش های دستی دارای سر نازل‌هایی با حالت‌های پاشش مختلف مانند نازل قابل تنظیم، نازل 4 سوراخه، نازل دو سوراخه و نازل بادبزنی، نازل مخروطی و... هستند که شما می‌توانید بسته به نیاز خود از انواع سر نازل‌ها استفاده کنید.

انواع سمپاش دستی

سمپاش‌های دستی بیشتر بر اساس جنس بدنه و ظرفیت مخزن دسته‌بندی می‌شوند. دسته‌ای از این سمپاش‌ها خصوصا سمپاش دستی با ظرفیت بالا قابل حمل بر روی دوش هستند که به نام سمپاش کوله پشتی شناخته می‌شوند.

سمپاش کوله پشتی

سمپاش های کوله پشتی دارای ظرفیت متوسطی هستند و برای افزایش بهره‌وری و تحرک راحت‌تر اپراتور طراحی شده‌اند. این نوع سمپاش دستی از طریق تسمه‌های شانه‌ای بر روی دوش حمل می‌شوند و گزینه‌ای مناسب برای مزارع و واحدهای کشاورزی کوچک تا متوسط و اسپری کردن سموم یا مواد شیمیایی در اطراف سازه‌ها، حصار محیطی و گیاهان تزئینی هستند.

سمپاش دستی فلزی

سمپاش دستی فلزی یکی از سمپاش‌های دستی پر کاربرد در بسیاری از صنایع به خصوص صنعت کشاورزی است که از مواد گالوانیزه مخصوص سبک و ضد زنگ با قیمت و ظرفیت‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند.  

سمپاش دستی تلمبه ای

سمپاش دستی تلمبه‌ای شامل یک مخزن و پمپ دستی است. پیستون از طریق دست در داخل سیلندر حرکت کرده و هوا را به سمت جلو هل می‌دهد که باعث می‌شود که سم از روزنه‌ی کوچک سمپاش خارج شود. سمپاش های دستی تلمبه ای را از نظر جنس و نوع عملکرد می‌توان به انواع سمپاش پلاستیکی، سمپاش دستی استیل و سمپاش دستی فلزی دسته‌بندی کرد.

 

ویژگی های سمپاش دستی

اگر به دنبال یک وسیله برای سمپاشی و مراقبت از گیاهان خود در مقیاس‌های کوچک هستید بهترین گزینه برای شما عزیزان استفاده از سمپاش دستی هستند. برخی از ویژگی‌های این نوع سم پاش عبارت‌اند از:

  •         حمل آسان
  •         قیمت مناسب
  •         مناسب برای مصارف کشاورزی و باغی
  •         دهانه پر کننده بزرگ
  •         مخزن پلاستیکی ساخته شده از پلی اتیلن یا فلز با چگالی بالا و مقاوم در برابر ضربه و خوردگی مواد شیمیایی
  •         پمپ پیستونی با راندمان بالا.
  •         تسمه های شانه‌ای  

 

سمپاش دستی ایرانی

سمپاش دستی ایرانی باکیفیتی در بازار موجود هستند که بعضا توان رقابت با نمونه‌های خارجی را دارند و از طرفی به سبب طراحی داخلی، ارزان‌تر از انواع خارجی در دسترس مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرند. انواع سمپاش ایرانی کمتر تحت تاثیر نوسانات ارز قرار دارند.

قیمت سمپاش دستی

انواع مختلف سمپاش‌ دستی برای استفاده در زمینه‌های مختلف در دسترس هستند. قیمت سمپاش دستی به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که  از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به جنس بدنه، ظرفیت مخزن و برند سازنده اشاره کرد. قیمت سمپاش دستی یکی از عوامل مهم در انتخاب این سمپاش‌ها است. به طور معمول سمپاش‌های ارزان‌تر معمولاً کیفیت پایین‌تری دارند و برای کاربرانی که به دنبال یک سمپاش با عملکرد بالاتر هستند، مناسب نیستند. برای خرید سمپاش دستی بهتر است کیفیت را در نظر بگیرید و کیفیت را فدای قیمت نکنید. در جدول زیر به لیست قیمت سمپاش دستی برخی برندها اشاره شده است:

 

نوع سم پاش دستی

قیمت (تومان)

سمپاش دستی 2 لیتری رونیک

125000

سمپاش دستی دو لیتری جک وان

120000

سمپاش 10 لیتری دستی کبری A.H.S

320000

سمپاش 20 لیتری دستی فاکس FOX

435000

سمپاش دستی پشتی 20 لیتری میراکل

440000

سمپاش دستی 20 لیتری متک

539000

سمپاش پشتی دستی 15 لیتری هاردی دانمارک

800000

سم پاش دستی 20 لیتری مورایکو  

1790000

 

قیمت سمپاش دستی ایرانی

سم پاش دستی ایرانی بر اساس ظرفیت و موارد استفاده انتخاب می‌شوند. مثلا قیمت سم پاش دستی ایرانی ساده از 100 هزار تومان شروع می‌شود و این رقم در سمپاش‌های دستی حرفه‌ای‌تر خارجی  به چند ده میلیون تومان می‌رسد.

قیمت سمپاش دستی تلمبه ای

اغلب سمپاش های دستی تلمبه ای موجود در بازار کشور وارداتی و اغلب چینی هستند. قیمت سمپاش دستی تلمبه ای در برابر کارایی که دارد، نسبتا مناسب است. برای نمونه سمپاش دستی تلمبه ای ۲۰ لیتری برندهای معروفی چون پاور جت در حدود ۶۰۰,۰۰۰ تومان است. برای مشاوره و اطلاع دقیق از قیمت سمپاش دستی تلمبه ای و سایر سمپاش های دستی می‌توانید از طریق شماره‌های مندرج در سایت با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

قیمت سمپاش دستی تلمبه ای دست دوم

کمتر بودن قیمت سمپاش دستی تلمبه ای دست دوم در مقایسه یا انواع نو موجب شده که بسیاری از افراد به دنبال خرید انواع دست دوم این محصول باشند. انواعی دست دوم این محصول با قیمت‌های متفاوت موجود هستند. قبل از خرید محصول را از نظر ایمن بودن، سالم بودن محفظه و قطعات با دقت موردارزیابی قرار دهید.