تعداد محصولات: 25
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

نوار تیپ آبیاری در زمین‌های زراعی، باغات و گلخانه‌ها برای استفاده بهینه از منابع آبی امورداستفاده قرار می‌گیرد. این سیستم از روش‌های نسبتا جدید آبیاری در سال‌های اخیر است که طرفداران بسیاری پیدا کرده است. در این روش، با استفاده از نوارهای آبیاری پلی اتیلنی، تنها بخش‌هایی از زمین که مایل هستیم آبیاری می‌شود و همین امر مانع هدر رف آب و باعث جلوگیری از رشد گیاهان هرز می‌شود.

هزینه راه اندازی خط تولید نوار تیپ

با وجود استفاده گسترده از نوار تیپ در سال‌های اخیر خصوصا در نواحی خشک مانند ایران،به نظر می‌رسد که راه اندازی خط تولید نوار تیپ ایده‌ی خوبی و سودآوری باشد. به تبع اولیه مرحله در راه‌اندازی این خط تولید، برآورد هزینه است. هزینه راه اندازی خط تولید نوار تیپ موارد زیر را در بر می‌‌گیرد:

 • هزینه لازم برای راه اندازی مکانی با مساحت کافی برای نصب تجهیزات
 • هزینه های ضروری برای دریافت مجوزهای مورد نیاز
 • هزینه مواد اولیه و تجهیزات
 • هزینه‌های مربوط به نیروی انسانی مورد نیاز خط تولید نوار تیپ
 • هزینه مربوط به بازاریابی، چاپ، بسته بندی و فروش
 • و...

دستگاه تولید نوار تیپ

سیستم‌های آبیاری قطره‌ای در سال‌های اخیر، بخش بزرگی از تکنیک‌های آبیاری نوین را به خود اختصاص است که همه این موارد به لطف لنواع دستگاه تولید نوار تیپ آبیاری امکان‌پذیر شده است. با نصب یک دستگاه نوار تیپ زن باکیفیت می‌توان محصولاتی با دوام تولید و نیاز کشور در این زمینه را تامین نمود. دستگاه تولید نوار تیپ آبیاری یکی از ضروریات کشاورزی محسوب شده که در حال حاضر در شرکت‌های داخلی و خارجی تولید می‌شود و سهم عمده‌ای از بازار مبادلات تجاری را شامل می‌شود. مصرف پایین انرژی در خط اکستروژن تولید نوار تیپ، عملکرد قابل اطمینان، شرایط کاری پایدار و استحکام و مقاومت از مزایای راه اندازی خط تولید نوار تیپ است.  این خط تولید نیاز به نیروی انسانی زیادی ندارد. تنها هنگام استارت خط تولید به دو کاربر نیاز دارد و بعد از شروع تولید، یک اپراتور می‌تواند کار تولید را انجام دهد.

خطوط تولید نوار تیپ دارای مدل‌های مختلفی است که عبارت‌اند از:

 • خط تولید تیپ دوختی کم سرعت: به طور معمول در ۲۴ ساعت ۳۵ تا ۴۰ کلاف ۱۰۰۰ متری تولید می‌کند.
 • خط تولید تیپ دوختی پر سرعت: به طور معمول در هر ۲۴ ساعت ۸۰ الی ۹۰ کلاف ۱۰۰۰ متری تولید می‌کند.
 • خط تولید تیپ وسط دوخت
 • خط تولید تیپ پلاک دار کم سرعت
 • خط تولید تیپ پلاک دار کم سرعت

طرح توجیهی کارخانه تولید نوار تیپ

طرح توجیهی کارخانه تولید نوار تیپ برای اخذ مجوز راه اندازی خط تولید نوار تیپ ضروری است. این طرح توجیهی شامل دو بخش مهم ارزیابی و مطالعات بازار و بررسی فنی و اقتصادی خط تولید است. طرح توجیهی کارخانه تولید نوار تیپ مالک کسب و کار را ابتدای شروع طرح تا فروش محصولات راهنمایی می‌کند. در بسیاری از سایت‌های اینترنتی می‌توانید به طرح توجیهی راه اندازی کارخانه تولید نوار تیپ دسترسی یابید.

مواد اولیه تولید نوار تیپ

تولید نوار تیپ نیز مانند هر محصول نیازمند یک سری مواد اولیه دارد. نوار تیپ از پلی اتیلن ساخته می‌شود. به‌طور کلی دو نوع پلی اتیلن در ساخت نوار تیپ استفاده می‌شود که شامل پلی اتیلن سبک خطی 209AA  و پلی اتیلن سنگین EX3  است. هر دو این موارد در پتروشیمی داخل کشور نیز تولید می‌شوند. این نوارها به سبب داشتن مواد مرغوب، از مقاومت بالایی در برابر عوامل محیطی برخوردارند.

 مراحل تولید نوار تیپ

مراحل تولید نوار تیپ به‌طور اختصار عبارت‌اند از:

 • میکس موادتوسط میکسر
 • انتقال مواد توسط هاپر
 • ذوب مواد توسط اکسترودر
 • انتقال مواد ذوب شده
 • اتصال و ایجاد روزنه خروج آب
 • حلقه کردن نوار تیپ
 • بسته بندی نوار تیپ

قیمت دستگاه تولید نوار تیپ آبیاری

دستگاه تولید نوار آبیاری قطره‌ای جهت تولید نوار تیپ آبیاری قطره‌ای با سایزها و اندازه‌های مختلف می‌باشد. با دستگاه تولید نوار آبیاری قطره‌ای می‌توان نوارهایی با فواصل آبدهی 10، 15، 20، 25، 30 و 35 سانتی‌متر تولید نمود. همچنین ضخامت نوار تیپ را می‌توان از 175 الی 220 میکرون تنظیم کرد. ضخامت نوار با وزن یک رول ارتباط مستقیم دارد. سرعت تولید در خط تولید نوار آبیاری قطره‌ای از 40 الی 100 متر بر دقیقه می‌باشد. به‌طور کلی از عوامل تاثیرگذار در قیمت دستگاه نوار تیپ قطره‌ای می‌توان به جنس و کیفیت دستگاه، کارخانه سازنده، ابعاد و سایز دستگاه، میزان کارایی و نوسانات بازار اشاره کرد. برای مشاوره و اطلاع از قیمت دستگاه تولید نوار تیپ کشاورزی می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

قیمت دستگاه نوار تیپ قطره ای

با توجه به مشخصات فنی متفاوت این دستگاهها و تغییر نرخ ارز به صورت مداوم، قیمت این دستگاهها را تنها با تماس از تامین کنندگان و تولید کنندگان دستگاههای نوار تیپ قطره ای که در بازار بزرگ کشاورزی محصولات خود را ثبت کرده اند، می توان جویا شد.

تولیدکنندگان دستگاه نوار تیپ

 دستگاه نوار تیپ توسط تولیدکنندگان داخلی و خارجی متعددی ساخته و به بازار عرضه می‌شود. انواع دستگاه نوار تیپ تولید داخل، دستگاه نوار تیپ چینی و دستگاه نوار تیپ اروپایی را می‌توان در بازار یافت. فروش دستگاه نوار تیپ آبیاری در مراکز عرضه تجهیزات صنعتی و کشاورزی صورت می‌گیرد.

 دستگاه نوار تیپ چینی

دستگاه نوار تیپ چینی از انواع دستگاه های تولید نوار تیپ موجود در بازار هستند که در مقایسه با  مدل های اروپایی  معمولا قیمت کمتری دارند. بخشی از این دستگاه‌ها به سبب عدم تعادل عرضه و تقاضا از کشور چین به ایران واردات می‌شود. کشور چین بهترین کشور برای واردات دستگاه‌های تولید نوار تیپ است که می‌توان انواع دستگاه تولید نوار تیپ با کیفیت را با قیمت مناسب خریداری نمود.

 

خط تولید نوار تیپ

به دلیل استقبال بی نظیر کشاورزان و باغداران از انواع نوار تیپ آبیاری، خط تولید نوار آبیاری قطره‌ای در  بسیاری از مناطق کشور راه اندازی شد و کارخانه‌ها اقدام به تولید انواع نوار تیپ کشاورزی جدید نمودند که از نظر کارکرد و کیفیت تفاوتی با نمونه‌های مشابه خارجی ندارد. فروش دستگاه نوار تیپ کش آبیاری در شهرهایی چون اصفهان، مشهد، تهران و… بسیار زیاد است و علت آن نیز وجود کارخانه‌های تولید و افزایش نیاز در این شهر‌ها به دنبال استقبال زیاد از روش‌های نوین آبیاری می‌باشد. از نخستین و پر سابقه‌ترین شرکت‌ها در زمینه تولید و توزیع دستگاه تولید تیپ آبیاری، می‌توان به شرکت اصفهان پلاست و شرکت فروش تجهیزات کشاورزی در شهر تبریز اشاره کرد.

فروش دستگاه تولید نوار تیپ دست دوم

برای راه اندازی خط تولید نوار تیپ کشاورزی می‌توانید از انواع دستگاه تولید نوار تیپ دست دوم نیز استفاده نمایید. فروش دستگاه تولید نوار تیپ دست دوم در بسیاری از شرکت‌های معتبر توزیع‌کننده‌ی تجهیزات کشاورزی امکان‌پذیر است. در صورت تمایل به خرید دستگاه تولید نوار تیپ دست دوم، آن را از لحاظ سالم بودن قطعات مورد ارزیابی دقیق کارشناسانه قرار دهید.